Autoelamu kongi ehitamine.

Re: Autoelamu kongi ehitamine.

20.02.2024 23:50
#151
Natuke tehnilist ka. Sellel postitusel pole kongi ehitamisega midagi pistmist, aga ise tegemisega küll. Postitus on mõeldud rohkem neile, keda paneb muretsema radika täbar olukord. Radika võib ju vahetada, aga põhjus on mujal. 
Autot uurides (renault Trafic) avastasin, et millegi pärast on jahutusradiaatori alumine ots kuidagi "mõlkis". No torude vahelised jahutuselemndid on nagu pealtpoolt ära lõmastatud. Tundub, et eessõitva auto rataste alt paiskuv puru on pika peale siiski teinud oma "töö". No nagu pikalt tilkuv vesi võib uuristada kivisse augu. 


 


Seda võiks ju natuke ümber teha. Ka avastasin ma alumise jahutusõhu sissevoolu avade juurest imelikud kinnitskruvid (nüüd jutt juba taastamisest). Käisin mööda linna ringi ja uurisin Traficuid. Mitte ühel ei olnud seal midagi. Internetist vaatasin mitmeid radika vahetusi. Kellegi ei ole seal kaitset, aga kindel plaan mul sinna midagi panna. Algul plaanisin ava sulgeda, aga siis mõtlesin, et äkki jääb suvel jahutust väheks ja siis edasi, et panen kaldpleki. See varjab radika mehhaaniliste osakeste eest, aga jahutusõhu laseb sisse. Küll aga suunab ta veidi ülespoole. Internetist leidsin lõpuks ka mingi varuosa, mis võiks olla just mõeldud kohale. Seda küll kasutada ei saa, sest antud varuosa on Trafic 3 jaoks. Mul aga versioon 2 ja nagunii poleks ma nõus maksma sellist summat ise tehtava asja eest.

autopublic.org/en/carpart/165529579r-renault-trafic-iii-air-deflector-cooling-radiator-AP1691741458

Natuke pusimist ja valmis ta oli. Kasutasin kaks kinnituskruvi ära ja ülemise otsa (tuulesurve) kaldumise piirasin kinnituskrõpsudega.


 


Ka põhja alt olid osa katteid aastatega kuhugi maha jäänud. Äärmised valged tugevdavad esiratste logareid ja keskmine ei lase radika jaoks kogutud õhul lihtsalt alt väljuda, vaid "käsib" tal läbi radika lahkuda. Muidugi tugevdab ta kogu konstruktsiooni (toetab stanget alt). Kiirteel sõites on ju meeletu press stangel peal ja me ei teagi, mis nägu ta seal on. Olen näinud teise auto peal, et stange on väändunud kuidagi kõhu alla. Seisma jäädes on kõik jälle vormis.
Pildi pealt muidugi raske aru saada, sest all on pildistamiseks vähe ruumi.


 


Ka avastasin pidurisuporti küljest ühe "huvitava" detaili. See näitab piduriklotside kulumist. Kui kollane kaldpind jõuab suporti äärega tasa, siis on klotsid läbi. Teise poole pealt oli vidin juba kadunud.


 
 
5o9279o

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Autoelamu kongi ehitamine.

24.04.2024 23:36
#152
Teen kokkuvõtte kaubiku katsetamisest. Sõit kestis neli päeva ja kolm ööd. Oleks kauemgi ringi sõitnud, aga masin arvas teisiti. Generaator lõpetas laadimise. Voolu pärast poleks sõitu katkestanud, kuna päiksepaneelid toodavad seda piisavalt. Kartsin, et viga võib olla generaatori siduris ja kui see ära lagub, siis jääb sõit täitsa katki ja vaja koju sleppida. Igatahes tõi auto mind kenasti koju ja nüüd saab hakata uurima, mis viga täpsemalt on.
Välistemperatuur oli keskmiselt pluss ühe kandis ja salongi soojendamiseks kulus 6-7 liitrit kütet. Föön töötas siis, kui auto ei sõitnud. Toas oli igati soe. Esimesel ööl olid kardinad kabiini ja kongi vahel kinni - klaasid olid hommikul märjad. Teisel ööl olid väheke niisked (kardinad olid natuke lahti). Kolmandal ööl sättisin õhusuunaja nii, et natuke õhku liikus ka läbi kabiini ja hommikul olid klaasid täitsa kuivad. Puhur oli esimesel ööl nr1 peal ja teistel nr2 peal.
Päiksepaneelid annavd sõit-seismine resiimis piisavalt energiat, et ära elada. Lisaks külmkapile ja föönile läheb voolu ka toidu tegemise peale. Voolu tuleb ka ilma päikeseta. Ühel ööl vaatasin voltmeetrit ja näit oli 12,5v peale langenud. Kella üheksa ajal tõustes oli juba üle 13v (ilm oli sombune). Päikese käes nägin laadimist 12A. Seda praeguse madala päiksega. 






Vead, mis vajavad tähelepanu on kirja saanud järgmised.
1. Ühte voodi detaili nurka tuleb väheke kumerdada.
2. Supikulp tuleb kaasa võtta. Mul on elektriline (12v) pott millega süüa teen. Seekord pidi supi taldrikusse tõstma tassiga.
3. Kütte paak on tehasest valesti projekteeritud. Tankimise ava on ühe külje peal. Sõites kipub sealt välja loksuma, kuigi kork on peal. Paagi pean panema kas diagonaali või hoopis teise paagi panema, millel ava on keskel.






4. Voodi ja lae vahel on vähe ruumi. Magamisega probleemi pole. Sisse ja välja ronimine on ebamugav. Istuda ka voodi peal ei saa. Voodi kõrguse määras ära külmkapp, mis on voodi all. Mõtlen, kas on külmiku jaoks mõni teine talutav koht või jääbki nii. Isegi kui külmiku jaoks on koht, ega siis voodi langetamine väga lihtne enam polegi.
5. Ja lõpuks see õnnetu generaator. Võibolla polegi õnnetu. Palju õnnetum oleks olnud see genekas kusagil Hispaanias.





Ahhaaa 5. Peaaegu oleks unustanud, sest see juba ammune asi. Üks päiksepaneeli klaas läks katki. Ei teagi millest. Mingi kolmandal päeval auto garaasist väljaajamise järel. Kokku ei kukkunud, aga kogu klaas (karastatud) on pragusid täis (herned). Kas oli tehasest pinge sees või panin mina kuidagi liigse pinge alla või hoopis midagi mehhaanilist mõjutas seda. See jääbki oletuseks. Ehk kunagi saab uue paneeli ja vahetab ära.

Katsetussõidu keskmine sõidukulu oli 7,2L/100km kohta.
5o9279o

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev