Autoelamu kongi ehitamine.

Re: Autoelamu kongi ehitamine.

20.02.2024 23:50
Natuke tehnilist ka. Sellel postitusel pole kongi ehitamisega midagi pistmist, aga ise tegemisega küll. Postitus on mõeldud rohkem neile, keda paneb muretsema radika täbar olukord. Radika võib ju vahetada, aga põhjus on mujal. 
Autot uurides (renault Trafic) avastasin, et millegi pärast on jahutusradiaatori alumine ots kuidagi "mõlkis". No torude vahelised jahutuselemndid on nagu pealtpoolt ära lõmastatud. Tundub, et eessõitva auto rataste alt paiskuv puru on pika peale siiski teinud oma "töö". No nagu pikalt tilkuv vesi võib uuristada kivisse augu. 

Seda võiks ju natuke ümber teha. Ka avastasin ma alumise jahutusõhu sissevoolu avade juurest imelikud kinnitskruvid (nüüd jutt juba taastamisest). Käisin mööda linna ringi ja uurisin Traficuid. Mitte ühel ei olnud seal midagi. Internetist vaatasin mitmeid radika vahetusi. Kellegi ei ole seal kaitset, aga kindel plaan mul sinna midagi panna. Algul plaanisin ava sulgeda, aga siis mõtlesin, et äkki jääb suvel jahutust väheks ja siis edasi, et panen kaldpleki. See varjab radika mehhaaniliste osakeste eest, aga jahutusõhu laseb sisse. Küll aga suunab ta veidi ülespoole. Internetist leidsin lõpuks ka mingi varuosa, mis võiks olla just mõeldud kohale. Seda küll kasutada ei saa, sest antud varuosa on Trafic 3 jaoks. Mul aga versioon 2 ja nagunii poleks ma nõus maksma sellist summat ise tehtava asja eest.

autopublic.org/en/carpart/165529579r-renault-trafic-iii-air-deflector-cooling-radiator-AP1691741458

Natuke pusimist ja valmis ta oli. Kasutasin kaks kinnituskruvi ära ja ülemise otsa (tuulesurve) kaldumise piirasin kinnituskrõpsudega.

Ka põhja alt olid osa katteid aastatega kuhugi maha jäänud. Äärmised valged tugevdavad esiratste logareid ja keskmine ei lase radika jaoks kogutud õhul lihtsalt alt väljuda, vaid "käsib" tal läbi radika lahkuda. Muidugi tugevdab ta kogu konstruktsiooni (toetab stanget alt). Kiirteel sõites on ju meeletu press stangel peal ja me ei teagi, mis nägu ta seal on. Olen näinud teise auto peal, et stange on väändunud kuidagi kõhu alla. Seisma jäädes on kõik jälle vormis.
Pildi pealt muidugi raske aru saada, sest all on pildistamiseks vähe ruumi.

Ka avastasin pidurisuporti küljest ühe "huvitava" detaili. See näitab piduriklotside kulumist. Kui kollane kaldpind jõuab suporti äärega tasa, siis on klotsid läbi. Teise poole pealt oli vidin juba kadunud.

5o9279o

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev