Teeme siis koos hää foorumi:P

Re: Teeme siis koos hää foorumi:P

20.05.2013 16:08
#251
meelis kirjutas: Mõningates foorumites on olemas lausa mingi osalemistasu, sest tegelikult ei tekki ükski server iseenesest. Alati on küsimus, kui palju raha peaks panustama. See raha maksmine võiks olla isegi vabatahtlik. Ja ma usun, et meil ei tekki olukorda, kui kõik mõtlevad, et las teised plekivad.

Plitide galerii peaks olema OMA serveris. Meelis V ütles välja ka minu tähelepaneku, et kõik tasuta keskkonnad eksisteerivad pigem muu rahastuse arvelt. Kaob reklaam, suletakse ka keskkond. Kui on viisakad haldajad, siis pakutakse alternatiivi ja antakse aega pilte ümber tõsta. Pole keeruline tegevus ja ei nõua ka pikka aega aga mina eelistaks pildid üles laadida ja rohkem nendega mitte tegeleda.

Sain aru komplimendist, et matkaauto.com on igavene ja ei kao kuskile :) et kui siia juba pildid on ülesse laetud, siis on need ka lastelastele kätte saadavad :D

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Teeme siis koos hää foorumi:P

20.05.2013 16:18
#252
pigem siiski mõte selles, et selle foorumi teemadega seotud pildid on samas kohas
ei teki tühja kohta teemades kui pildi server või konto kuhugi kaob
praegu leidub paljudes foorumites teemasid mis on mõtetud sest teemas olnud pildid on tähistatud väikese ruuduga kus punane x nurgas.

aga vaadates foorumi kasutajate ja kokkutulekutel olnud inimeste tõusvat trendi siis ei hääbu see foorum ehk niipea ...
muuseas oli kokkutulekul kohal olnute vahel nii mõnigi vanavanema ja lapselapse suhe !!!
Kui suureks saan hakkan ise sõitma - vohh!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Teeme siis koos hää foorumi:P

20.05.2013 16:41
#253
Jah, neid kunagisi pilte tähistavad punased ristikesed on foorumites vägagi levinud nähtus.
Kasutajate endi kõiki reisipilte siinses serveris hoida pole võimalik. See maht oleks päris suur. Pigem oleks need pildid, mida teistele näitad mingi erilise info tõttu. Mul on enda arvutis mingist koopast või kosest või misiganes kohast pilte hunnikus aga teistele näitamiseks pole vaja kõiki letti lüüa. Olen alati teinud pildi vaatamisväärsuse juures olevast infotahvlist, kus kirjas lahtiolekuajad ja näiteks ka hinnad.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Teeme siis koos hää foorumi:P

20.05.2013 16:43
#254
MeelisV kirjutas: foorumi esilehe lõpus all paremas nurgas on kirjas

Kasutajaid kokku: 400 | Viimane kasutaja: mihkelm

Kasutajate nimekiri »
Lisainfo statistika kohta »

aga ei suuda ühegi nupuga jõuda selle kasutajate nimekirjani
400 pealt näitab vaid ühte kasutajat ja see olen mina ise

Kui lähed foorum ja kõige all kerid kohani kus ongi see Kasutajaid kokku: 401, siis vajutades sinna 401 peale või Kasutajate nimekiri, siis peab jooksma nimekiri koos muude andmetega Sulle kätte. Kui ei toimi, siis proovi teisi brausereid, vaatasin ka tavakasutajaga üle ja ei leidnud probleeme.
Hetkel lehel ajab sellepärast pada, et need kes kasutavad lisaks ka nutiseadmeid, siis loeb kasutajat topelt kuna nutikas reeglina kogu aeg sisse logitud. Vähemalt mina sellest asjast nii aru olen saanud :)

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Teeme siis koos hää foorumi:P

20.05.2013 23:29
#255
Seda, et kas neid kasutajaid, kes on pikka aega 0 postitusega, ära ei ellimineerita? Muidu on selline lugu muudes foorumites, et uus kasutaja peab endast ikka mõne reakese kirjutama, ning need, kes seda pole teinud, on nii öelda lugeja staatuses, paraku automaatselt kustutatakse.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Teeme siis koos hää foorumi:P

21.05.2013 08:59
#256
Mereoja kirjutas:
MeelisV kirjutas: foorumi esilehe lõpus all paremas nurgas on kirjas

Kasutajaid kokku: 400 | Viimane kasutaja: mihkelm

Kasutajate nimekiri »
Lisainfo statistika kohta »

aga ei suuda ühegi nupuga jõuda selle kasutajate nimekirjani
400 pealt näitab vaid ühte kasutajat ja see olen mina ise

Kui lähed foorum ja kõige all kerid kohani kus ongi see Kasutajaid kokku: 401, siis vajutades sinna 401 peale või Kasutajate nimekiri, siis peab jooksma nimekiri koos muude andmetega Sulle kätte. Kui ei toimi, siis proovi teisi brausereid, vaatasin ka tavakasutajaga üle ja ei leidnud probleeme.
Hetkel lehel ajab sellepärast pada, et need kes kasutavad lisaks ka nutiseadmeid, siis loeb kasutajat topelt kuna nutikas reeglina kogu aeg sisse logitud. Vähemalt mina sellest asjast nii aru olen saanud :)

eile vaatasin oma arvutist ja brauseriks oli IE mingi versioon (IT pole minu ala)
hiljem lugsein seda postitust läbi androidi ja seal tegin ka kohe testi - toimis s.t. nägin kõiki kasutajaid nimekirjas. eelnevalt siis arvutis nägin vaid ühte rida ja see olin mina ise

nüüd hommikul vaatasin uuesti arvutist ja seekord toimib ka siin see värk.
seega oli viga brauseris ja viga oi ajutine.
Kui suureks saan hakkan ise sõitma - vohh!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Teeme siis koos hää foorumi:P

21.05.2013 09:14
#257
Rein kirjutas: Seda, et kas neid kasutajaid, kes on pikka aega 0 postitusega, ära ei ellimineerita? Muidu on selline lugu muudes foorumites, et uus kasutaja peab endast ikka mõne reakese kirjutama, ning need, kes seda pole teinud, on nii öelda lugeja staatuses, paraku automaatselt kustutatakse.

olen mõnes mõttes Reinuga nõus
ehk foorum on avalik ja ei nõua lugemiseks registreerimist
ja kui sul pole olnud 4 aastat ühtegi postitust siis kas ikka peaks kaarte segama
tekitama valet statistikat kasutajate arvus kohta, hoidma kinni nime mida võiks kasutada keegi teine jne.
hetkel on 0 postitusega ~400st kasutajast ~210 s.t. üle poole !

ehk tegelikuses on sama lugu ka nendega kes on 1 postitusega ja see on vaid tere rubriigis või ost müük ja seda jälle 3...4...5 aastat tagasi.

siin peaks aga kindlasti vaatama veel viimati lehte külastanud kuupäeva !
kuigi saab lugeda ilma registreerimata siis äkki ikka võtab vedu kui loeb foorumit regulaarselt.

aga kindlasti võiks kustutada kõik need kasutajad kellel on 0 postitust ja viimati külastatud kuupäev on nt. 1 aastat tagasi ja rohkem ja ehk ka need kelle on üks ost/müük vms. tühi postitus ajaloost.
Kui suureks saan hakkan ise sõitma - vohh!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Teeme siis koos hää foorumi:P

21.05.2013 10:20
#258
Tere,
olen nõus ise ennast kustuama. Kahju, et ei ole nii aktiivne, et näiteks teha pilt ja näidata, et oleme jälle mõne uuenduse loonud matkabussile. Aga kui nii on parem, siis teen nii. Kõike ilusat teile kõigile.
telefon 5331 8127

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Teeme siis koos hää foorumi:P

21.05.2013 10:29
#259
Padi oli kehva täna öösel? Ma ei saa hetkel küll sellisest suhtumisest kuidagi aru praegu. Kasutaja olete foorumis, postitanud ka ja millest selline pahameel? Hetkel on see siin arutamise koht.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Teeme siis koos hää foorumi:P

21.05.2013 10:30
#260
Marika kirjutas: Tere,
olen nõus ise ennast kustuama. Kahju, et ei ole nii aktiivne, et näiteks teha pilt ja näidata, et oleme jälle mõne uuenduse loonud matkabussile. Aga kui nii on parem, siis teen nii. Kõike ilusat teile kõigile.

miks nüüd kohe niimoodi ? :dry:

jutuks ehk mõtteks olid ju aasta ja enam aega tagasi viimase foorumikülastusega 0 postitusega kontod !
terve rivi on "kasutajaid" kelle viimane foorumi külastus on olnud 2008 ehk 2009 just peale registreerimist
ja rohkem ei midagi.
keegi ei rääkinud 10+ postitusega, nagu on "Marika" ,kontost mille taga nagu näha on ka aktiivne foorumi jälgimine.
Kui suureks saan hakkan ise sõitma - vohh!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Teeme siis koos hää foorumi:P

21.05.2013 10:47
#261
Minu meelest on tegu pseudoprobleemiga. Mind isiklikult küll need inimesed ei häiri, kes on ennast registreerinud ja ei ole aasta-paar sisse loginud. Olen ka ise mitmes foorumis ennast registreerinud ja ei ole ka aastaid käinud. Kuid aeg-ajalt on tekkinud ikkagi vajadus kuskilt midagi otsida ja siis ma jälle seda võimalust kasutanud.
Meil ei ole täna kümneid tuhandeid kasutajaid, kes ummistaks andmebaasi.

Kahjuks sain aga ühe telefonikõne, kus paluti konto lõplikult kustutada ja sellega kaotasime ühe liikme.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Teeme siis koos hää foorumi:P

21.05.2013 11:09
#262
Marika ei pea küll kustutamisele mõtlema. Kui on postitused olemas ja ka lugemas käid, on kõik täitsa OK. Vägisi postituste punnitamine polegi eesmärk omaette. Kustutada võiks need, kes tegid konto aastaid tagasi ja on näha, et pärast seda pole kordagi siin käinud. Loomulikult jääb veel variant, et käivad küll lugemas aga ei viitsi kunagi sisse logida. Ka siis pole kustutamisest probleemi. Külalised saavad niigi lugeda.
Elu näitab, et paljud konto teinud inimesed unustavad selle mingi aja möödudes niikuinii ära ja ei mäleta enam oma kasutajanime või salasõna. Ja kuna väga vaja pole ka, siis sinnapaika kõik jääbki.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Teeme siis koos hää foorumi:P

21.05.2013 12:14
#263
ford kirjutas: Minu meelest on tegu pseudoprobleemiga. Mind isiklikult küll need inimesed ei häiri, kes on ennast registreerinud ja ei ole aasta-paar sisse loginud. Olen ka ise mitmes foorumis ennast registreerinud ja ei ole ka aastaid käinud. Kuid aeg-ajalt on tekkinud ikkagi vajadus kuskilt midagi otsida ja siis ma jälle seda võimalust kasutanud.
Meil ei ole täna kümneid tuhandeid kasutajaid, kes ummistaks andmebaasi.

Kahjuks sain aga ühe telefonikõne, kus paluti konto lõplikult kustutada ja sellega kaotasime ühe liikme.

jah tegu võib tõesti olla pseudo- aga kas just probleemiga
sest teema on foorumi arendus/parendus ettepanekud ja küsimused
ja Rein esitas ju vaid küsimuse ja mina esitasin oma mõtte
arutelu käigus tekib lõpuks otsus aga seda siiski moderaatorite ja adminnide vahel ju.
keegi ei hakanud ju piltlikul hulgilaost uusi kustutuskumme tooma, et läheb suuremaks kustutamiseks.

eks see ole kõik sarnane eesti karavani klubiga kus on 650 st liikmest 50 aktiivsed
või koduse panipaigaga (kelder, pööning, garaaz) "äkki kunagi läheb vaja" kaupa/asju on nii palju, et....
ja mõni inimene viskab aeg ajalt neid asju ära ja mõni hoiab edasi - probleemi polegi on vaid erinevad vaatenurgad ja mõttemaailmad

viimase lause kohta ütleks samuti, et kahju aga siiani ei mõista Marika (kui see oli tema kes helistas) otsust :dry:
Kui suureks saan hakkan ise sõitma - vohh!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Teeme siis koos hää foorumi:P

21.08.2013 10:02
#264
üks asi jälle meeles mõlgub

pilte lisades tuleb lisada aknasse pildilingi aadress ja siis tekitab foorumi mootor sinna need kandilistes sulgudes "img" märgid mis siis pildi nähtavaks teeb.
aga samasse postitusse teist ja kolmandat ja .... pilti lisades on seal alati jalus veel eelmise pildilingi aadress
ehk on see kuskil seadistustes kinni, et ta seda ikka seal veel mäletab ja hoiab
palju mugavam oleks pilte lisades leida eest alati puhas plats kuhu aadressi kopida mitte esmalt kustutada ehk üle kirjutada vana pildi aadressi mida mul ju enam vaja ei lähe selles postituses.
Kui suureks saan hakkan ise sõitma - vohh!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Teeme siis koos hää foorumi:P

21.08.2013 11:04
#265
imelik, minul on küll sääl alati "puhas plats"

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Teeme siis koos hää foorumi:P

21.08.2013 11:15
#266
Seda minagi, et äkki on seadistuste taga
Või siis on asi kasutatavas brauseris ?
Kui suureks saan hakkan ise sõitma - vohh!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Teeme siis koos hää foorumi:P

22.09.2013 20:58
#267
Iga postituse kirjutamise koha all on kiri ¤Märgi see valik, kui sa soovid saada teavitusi uutest postitustest selles teemas¤ ja kastike on minu eest linnukesega ära täidetud. Nagu unustan linnukese ära võtta, hakkab meiliaadressile teateid tulema.
Kas ei võiks olla vastupidi? Kui tahan teavitust, siis panen linnukese kasti. Või meeldib praegune versioon enamusele rohkem?
5o9279o

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Teeme siis koos hää foorumi:P

27.11.2013 09:58
#268
Kas on võimalik lisada foorum ka (kuhugi ?) nii, et seda saaks ka mobiilsetes seadmetes Tapatalk programmiga lugeda ?
FIAT SEA P200 `2007
Klubiline 644

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Teeme siis koos hää foorumi:P

27.11.2013 10:36
#269
ma pole uurinud, et mis selle tapatalki teema üldse on
ehk ma küll kasutan väga tihti mobiilset seadet ka selle foorumi lugemiseks
mõnes teises foorumis aeg ajalt viskab kah mingi tapatalki akna ette,
mine tea äkki ongi hea :whistle:
Kui suureks saan hakkan ise sõitma - vohh!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Teeme siis koos hää foorumi:P

27.11.2013 10:43
#270
Kõik foorumid ühes app-is koos ja kergelt sirvitavad-jälgitavad.
FIAT SEA P200 `2007
Klubiline 644

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Teeme siis koos hää foorumi:P

27.11.2013 10:47
#271
aga kas see teeb ka lehe vastavalt ekraanile parajaks või see nn. mobiili versioon on vaja foorumis eraldi tekitada ?
Kui suureks saan hakkan ise sõitma - vohh!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Teeme siis koos hää foorumi:P

27.11.2013 10:59
#272
Matkafoorumist kasutaja margusl selgituse asja kohta lisan siia (loodetavasti ei ole tal midagi selle vastu):

Nii jutu jätkuks, www.tapatalk.com muutis hiljuti hinnapoliitikat ja telefonidele on rakendus tasuta, samuti ka plugin foorumitele, sh phpBBle. Mitte et ma ise väga usin tapatalki kasutaja oleks ja pihuseadmete numbritest siinses külastusstatistikas aimu omaks, aga kui väiksel ekraanil mõnda tapatalkiga varust' foorumisse olen sattunud, olen selle reeglina ka vastavas rakenduses lubanud avada. Võrreldes tavalises mobiililehitsejas pideva neljas suunas nühkimise ja näpistamisega on tegu ütlemata mugava lahendusega.
FIAT SEA P200 `2007
Klubiline 644

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Teeme siis koos hää foorumi:P

17.12.2014 09:12
#273
Selline küsimus, et kui e- postile tuleb teade, kas privaat sõnum, või teema vastus. Siis ma unustan ära, et kus kohast tuli ja vastan kohe e-postilt, kas need kirjad jõuavad kuhugi, või saaks selle reply aadressi kuidagi ära blokkida, et tuleks teade, et adressaat tundmatu. Mitte, et ma saaadaks mingeid ilmavalgust kartvaid kirju, aga pigem see, et teade sõnum ei jõuankoha ja ise ootan pikisilmi vastust.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Teeme siis koos hää foorumi:P

17.12.2014 10:24
#274
Lugesin postitust mitu korda aga ei saa täpselt küsimusest aru. Ole hea ja selgita kuidagi teistmoodi, milles on asi.
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Teeme siis koos hää foorumi:P

17.12.2014 15:05 - 17.12.2014 15:09
#275
Ma sain aru küll, mida Rein mõtles, vastus on, et maili ei saa saata ilma saatja aadressita ( ok on võimalik ka suvaline asi sinna panna, aga normaalselt nii ei tehta), võibolla peaks siit teatisest ära võtma PM sisu, et ei tekkiks soovi reply teha. Minu meelest pole väga loogiline vastata PM-le e-posti vahendusel. Lühidalt peaks ikka lugema matkauto.com lehelt oma PM-i ja siis vastavalt tegutsema. Kui kiri sulle tagasi ei tule, ju ta siis kuskile jõuab, aga kindlasti pole need õiged e-posti kastid ;) .
Tervitustega,
Arvo
Hymer BMCI 550
Viimati muutis: 17.12.2014 15:09 Arvo.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev