Teeme siis koos hää foorumi:P

Re: Teeme siis koos hää foorumi:P

17.04.2013 11:20
#226
ja kui siin juba foorumi arendamisek läks siis
kuskil kunagi vist ühe hollandi matkafoorumi lehel nägin sellist "vidinat",
et siis kasutaja profiiliinfo mis on lehel iga postituse kõrval (nimi, vatari pilt, jne.) sisaldas pisikesi lipukesi mis siis tähistasid riike mida on külastatud
ja kuna avatari pilt võib olla mis iganes oli ka pisike ikoonike mis tähistas kas matkaautot või haagist.
Kui suureks saan hakkan ise sõitma - vohh!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Teeme siis koos hää foorumi:P

17.04.2013 11:32 - 17.04.2013 11:40
#227
Hallvana kirjutas: Teen ettepaneku moodustada teemad: Kõik santehnikast; Kõik elektrist; Kõik külmkappidest,ahjudest,konditsioneeridest,ventilatsioonist jne.; Oma kätega.
Minu arvates oleks lihtsam otsida ja vajalikku teemat leida.
Sarnased rubriigid on Ukraina karavani foorumis. caravanua.com/index.php?action=forum

Mõte pole paha. Samas külmiku ja gaasi teemat on siin päris pikalt ja põhjalikult lahatud. Santehnika ja veesoojenduse teemadel oleks ilmselt arutamist ja erinevaid kogemusi-nippe üksteisele jagada küll, sama ka elektri ja valgustusega.

P.S. Tänud ka Ukraina karavani lingi eest!
Kas analoogset Venemaa linki ka kellelgi jagada oleks?
Viimati muutis: 17.04.2013 11:40 Korvimees.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Teeme siis koos hää foorumi:P

17.04.2013 11:41
#228
[P.S. Tänud ka Ukraina karavani lingi eest!
Kas analoogset Venemaa linki ka kellelgi jagada oleks?[/quote]

vt Lingid > Matkahuvilised teistes riikides

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Teeme siis koos hää foorumi:P

17.04.2013 11:43 - 17.04.2013 11:45
#229
Korvimees kirjutas:
Hallvana kirjutas: Teen ettepaneku moodustada teemad: Kõik santehnikast; Kõik elektrist; Kõik külmkappidest,ahjudest,konditsioneeridest,ventilatsioonist jne.; Oma kätega.
Minu arvates oleks lihtsam otsida ja vajalikku teemat leida.
Sarnased rubriigid on Ukraina karavani foorumis. caravanua.com/index.php?action=forum

Mõte pole paha. Samas külmiku ja gaasi teemat on siin päris pikalt ja põhjalikult lahatud. Santehnika ja veesoojenduse teemadel oleks ilmselt arutamist ja erinevaid kogemusi-nippe üksteisele jagada küll, sama ka elektri ja valgustusega.

P.S. Tänud ka Ukraina karavani lingi eest!
Kas analoogset Venemaa linki ka kellelgi jagada oleks?

üleval vasakus nurgas on:
avaleht
foorum
kontaktid
lingid
.....

vaata seda lingid - seal on matkahuvilised teistes riikides ....

samas võiks kokku koguda veel neid linke ja foorumeid

edit: näe ford oli kiirem :)
Kui suureks saan hakkan ise sõitma - vohh!
Viimati muutis: 17.04.2013 11:45 MeelisV.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Egau
  • Egau avatar
  • Pole saidil
  • Foorumi guru
  • Foorumi guru
  • t. 5030540 fotograafiateenused, raadioinsener
  • Postitusi: 426

Re: Teeme siis koos hää foorumi:P

17.04.2013 13:07
#230
ford kirjutas: Reisipilte võib ikkagi ju ülesse laadida, seega albumite võimalused võiks siiski teha. Kui keegi plaanib analoogset marsruuti, siis oleks ju hää tutvuda eelnevate piltidega.

Kokkutulekute kohalt on siis natukene keerulisem, kui arvestada Egau kommentaari. Samas ei saa mina aru, mis võiks kellelgil selle vastu olla, et kokkutulekust pildid üleval on. Kui pildistatud on "kitsa ringi" üritust, kas siis sellest ei piisa, et seda ka näevad ainult "kitsa ringi" liikmed?
Seadusega muidugi ei tahaks/ei tohiks pahuksisse minna, aga teinekord tundub mõni asi üsna absurdne:)

Internetti ülespandud pildid on KÕIGILE kättesaadavad! See ainult roosa unistus, et ehk keegi ei näe.
Veelkord kordan üle - internetti võib panna nii reisi kui ka kokkutuleku pilte, kuid inimesed, kes seal on seal äratuntavad, peavad andma selleks nõusoleku. Sama ka autode kohta.

Näide siitsamast foorumist - keegi ei esine siin oma nime all milegipärast :dry:
Tervitustega
Egau

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Teeme siis koos hää foorumi:P

17.04.2013 13:19
#231
Mina olen küll üritanud oma nime all siin esindatud olla aga mure on mõistetav. Lugedes seda jäädvustamise probleemi tekkis ehmatus, et olen ju püüdnud ka kokkutulekutel teha videoülesõtteid aga pole siiani kelleltki luba küsinud. Samas ei ole neid ülesvõtteid valmiskujul ka kusagil avalikult peale kokkutuleku näidatud.
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Teeme siis koos hää foorumi:P

17.04.2013 13:31
#232
Mina olen pea igas foorumis oma nime all.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Teeme siis koos hää foorumi:P

17.04.2013 13:43
#233
Selle vidosalvestamise kohta piisab ju selgesõnalisest "hoiatusest", et tehakse pilti ja tehakse videot. Kel ei sobi saab eemale hoida. Kui just Jutuubi ei pane ja näevad vaid mingi kitsam seltskond, ei tohiks mingit probleemi olla.
FIAT SEA P200 `2007
Klubiline 644

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Teeme siis koos hää foorumi:P

17.04.2013 13:45
#234
Rein kirjutas: Mina olen pea igas foorumis oma nime all.

mina samuti.

ja lisaks olen alati eeldanud, et avalikus kohas ja k.a. sellistel kokkutulekutel (autoklubide kogunemised, muude hobide haarastajate kogunemised, laadad/täikad/kirbukad, spordivõistlused, paraadid, jne. vms.)
võib iga üks pildistada/filmida ja seda teost siis levitada seega püüdnud vastavalt ka käituda.
see keeld on natuke üle võlli aetud ja käib nn. välja imetud probleemi alla koodnimetusega "saavutused lipsu ja laua taga" B).
jah kindlasti on palju juhtumeid kus võiks oma objektiivi jätta suunamata aga ....
Kui suureks saan hakkan ise sõitma - vohh!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Egau
  • Egau avatar
  • Pole saidil
  • Foorumi guru
  • Foorumi guru
  • t. 5030540 fotograafiateenused, raadioinsener
  • Postitusi: 426

Re: Teeme siis koos hää foorumi:P

17.04.2013 13:54 - 17.04.2013 18:14
#235
Vabandan, kui see "oma nime all esinemine" kedagi riivas. Pidasin siin silmas siiski oma täisnime all esinemist nagu Ivar Kalev seda vahel teeb.
Kuid mõte jääb ikkagi samaks. See inimese privaatsuse soov ei ole ju mitte paha! Liiatigi praegusel ajastul.
Tervitustega
Egau
Viimati muutis: 17.04.2013 18:14 Egau.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Teeme siis koos hää foorumi:P

17.04.2013 14:25
#236
Egau kirjutas: ......
See inimese privaatsuse soov ei ole ju mitte paha! Liiatigi praegusel ajastul.

inimene harjub kõigega :P
ehk maakera keerleb ja elu areneb
varsti on kõigil "google prillid peas" vms. ehk bioonilised silmad ja kõik s.t. kõik salvestatakse kuskile "pilvesse".

vanasti oli rohi rohelisem ja taevas sinisem
"pilti tehti" söega koopaseinale :silly:

teen ettepaneku siiski avalikult välja öelda, et matkaautode kokkutulekul on lubatud pildistada ja filmida ning võib eeldada, et neid ka avaldatakse kui keegi peab seda vajalikuks tegevuseks.
on see siis youtube või foorumis olev galerii.

s.t. armuke ja maksuameti eest varjatav auto tuleb koju jätte (kasutada võib ka maskeeringut :P )
Kui suureks saan hakkan ise sõitma - vohh!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Egau
  • Egau avatar
  • Pole saidil
  • Foorumi guru
  • Foorumi guru
  • t. 5030540 fotograafiateenused, raadioinsener
  • Postitusi: 426

Re: Teeme siis koos hää foorumi:P

17.04.2013 14:46
#237
MeelisV kirjutas:
Egau kirjutas: ......
See inimese privaatsuse soov ei ole ju mitte paha! Liiatigi praegusel ajastul.

inimene harjub kõigega :P
ehk maakera keerleb ja elu areneb
varsti on kõigil "google prillid peas" vms. ehk bioonilised silmad ja kõik s.t. kõik salvestatakse kuskile "pilvesse".

vanasti oli rohi rohelisem ja taevas sinisem
"pilti tehti" söega koopaseinale :silly:

teen ettepaneku siiski avalikult välja öelda, et matkaautode kokkutulekul on lubatud pildistada ja filmida ning võib eeldada, et neid ka avaldatakse kui keegi peab seda vajalikuks tegevuseks.
on see siis youtube või foorumis olev galerii.

s.t. armuke ja maksuameti eest varjatav auto tuleb koju jätte (kasutada võib ka maskeeringut :P )

Avalik väljakutse seaduserikkumisele? :(
Tervitustega
Egau

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Teeme siis koos hää foorumi:P

17.04.2013 15:30
#238
Inimeste privaatsussoov on viidud mingile ameerikafilmi tasemele. Mind ei tohi pildistada, ma ei taha, et mind näidatakse. Samas käitutakse nii nagu soovitakse. Õigused ja kohustused käivad käsikäes. Kui sa ei käitu nii nagu ühiskond on omaks võtnud (kohustus), siis ei saa oodata, et seda ei vaadata ega jäädvustata (õigus).
See hiljuti teles näidatud Andmekaitse Inspektsiooni selgitus oli pisut ebalev ja kõiges mittevettpidav.
FIAT SEA P200 `2007
Klubiline 644

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Teeme siis koos hää foorumi:P

17.04.2013 15:55
#239
Egau kirjutas:
MeelisV kirjutas:
Egau kirjutas: ......
See inimese privaatsuse soov ei ole ju mitte paha! Liiatigi praegusel ajastul.

inimene harjub kõigega :P
ehk maakera keerleb ja elu areneb
varsti on kõigil "google prillid peas" vms. ehk bioonilised silmad ja kõik s.t. kõik salvestatakse kuskile "pilvesse".

vanasti oli rohi rohelisem ja taevas sinisem
"pilti tehti" söega koopaseinale :silly:

teen ettepaneku siiski avalikult välja öelda, et matkaautode kokkutulekul on lubatud pildistada ja filmida ning võib eeldada, et neid ka avaldatakse kui keegi peab seda vajalikuks tegevuseks.
on see siis youtube või foorumis olev galerii.

s.t. armuke ja maksuameti eest varjatav auto tuleb koju jätte (kasutada võib ka maskeeringut :P )

Avalik väljakutse seaduserikkumisele? :(

kui mõtlesid viimast lauset siis oli see mõeldud ikka huumoriga
ja põhimõtteliselt esimesed põhjused miks sellisel kokkutulekul pildistamist karta
Kui suureks saan hakkan ise sõitma - vohh!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Teeme siis koos hää foorumi:P

18.04.2013 01:14
#240
Olgu seadus missugune ta on aga liiale ei maksa ka minna. Minu arust on viimasel ajal hakanud levima mingi mõtetu hala teemal, et uih, mind pildistati ja olen hingepõhjani šokeeritud. Koduse sünnipäeva pilte tõesti ei riputata avalikkusele vaatamiseks. Mingi suuremat sorti ürituse puhul peab igaüks kaamerasilma ette jäämisega võimalusega juba ette arvestama. Mulle küll ei meeldi, kui meil ka ameerikat tegema hakatakse ja pead igat pilti mitu minutit vahtima, et ette arvata, kas äkki kisaks ei lähe.
Meie kokkutulekute puhul võiks olla reegliks, et ühisel õhtul jommis lauanaabrist tehtud pildid jäävad ikka omavahel vaatamiseks. Ja naaberauto ukse vahelt paistavt kannikat ka ei pildista. Neid pilte igale poole ei topita. Samas järgmise päeva lipuheiskamise pildi võiks kuhu iganes riputada. Kui tahaksime liiga täpse piiri tõmmata, muutuks see mõtetuseks. Enamusele pole ilmselt vaja seda pikalt lahti seletada.
Järgmine mõtteavaldus võib kindlasti kedagi solvata aga sellise ülima privaatsuse tagaajajad tunduvad teinekord mingi kiiksuga olevat või miskit muud moodi piiratud. Või on siis asjal mingi puhtalt väga praktiline vajadus. No kasvõi armuke õe nime all kaasa võetud.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: ford

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Teeme siis koos hää foorumi:P

18.04.2013 10:03
#241
Selles mõttes on ka nagu kirjutamata reegel, et soovitavalt pilti mitte nii teha, et keegi just mõnda topsi kummutab, või siis on laud kangemast kraamist nagu äke. Õlu, siider, vein, ehk siis lahja kraam on nagu muu lauakate :) Et siis aktsepteeritav.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Teeme siis koos hää foorumi:P

18.04.2013 10:19
#242
Käesolevaga annan mina kirjaliku nõusoleku, et mind võib matkaauto.com üritustel pildistada igas asendis, kainena, purjus olekus, autoga ja ilma autota, oma naisega ja võõra naisega, õega, armukesega, koeraga, pikali maas olevana, seljatagant, õllepudeliga ja ilma, grillimise ajal ja söömise ajal, laua taga või laua all, sõpradega ja ilma, ujumas riietega või ilma riieteta.

Kui pildistatav hetk ei ole ülalolevas loetelus mainitud, siis palun seda täpsustada enne pildistamist ja ette hoiatades!
Tänan!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • mega
  • mega avatar
  • Pole saidil
  • Kogemustega foorumlane
  • Kogemustega foorumlane
  • Päike lükkab tagant...
  • Postitusi: 68

Re: Teeme siis koos hää foorumi:P

18.04.2013 10:25
#243
ford, see oli hea ja seni kuni selline avaldus on ainult sinult, näeme järgmise kokkutuleku pildialbumis ainult sinust tehtud pilte igas asendis, kainena, purjus olekus, autoga ja ilma autota...

:):):)
Ma olen siin juba olnud...

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Teeme siis koos hää foorumi:P

18.04.2013 10:45
#244
Nonii, ford avas just uue teema. Edaspidi hakkavad tulema üksteisega sisu poolest võistlevad avaldused, kes mida pildistada lubab. Tuleks ruttu teha tabel, kus saab igasse lahtrisse märkida kas jah või ei. Samuti saaks alagatada pikema arutelu teemal, millisid olukordi tabelis kirjeldada. Loodetavasti saab sügiseseks kokkutulekuks korra majja.

Minu pidulik lubadus(sorry, et fordi oma kopeerisin):
Käesolevaga annan mina kirjaliku nõusoleku, et mind võib matkaauto.com üritustel pildistada igas asendis, kainena, purjus olekus, autoga ja ilma autota, oma naisega ja võõra naisega, õega, armukesega, koeraga, pikali maas olevana, seljatagant, õllepudeliga ja ilma, grillimise ajal ja söömise ajal, laua taga või laua all, sõpradega ja ilma, ujumas riietega või ilma riieteta.
Lisaksin, et mul võib käes olla ka konjakipits ja võin sattuda mõne teise matkaauto juures mingeid lollusi tegema. Kõik head mõtted lisan siia teemasse.

Aamen!!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Teeme siis koos hää foorumi:P

18.04.2013 10:56
#245
Siin tuleks ikka lähtuda kainest mõistusest. On selge, et lipuheiskamise juures keegi pildistab, samuti kohas kus palju inimesi. Samas kui keegi vahetab riideid oma autos, või selle varjus, ei ole korrektne seda pildistada - saati siis laiemalt avaldada.

Kui peaks tulevikus tekkima mingi kaasus, et tema õigusi on riivatud - siis on see tema asi selgitada/tõendada, mida nimelt ja et see laiema avaliku huvi üles kaalub.
FIAT SEA P200 `2007
Klubiline 644

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Teeme siis koos hää foorumi:P

18.04.2013 11:10
#246
Ma usun, et tegelikult polegi erilist probleemi. Kokkutulekuid on tehtud juba aastaid ja pole siiani keegi mingit "käkki" kokku keeranud. Järelikult on inimestel säilinud kaine mõistus ja võib eeldada, et säilib ka edaspidi. Pealegi pole ma märganud, et meie seltskonnas oleks inimesi, kelle jutt ja käitumine oleks pehmelt öeldes imelikud.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Teeme siis koos hää foorumi:P

18.04.2013 11:30
#247
Loen ja imestan ja naeran ühekorraga :)
Kokkutulekute puhul tuleb lähtuda Egau saadetud lingil olevast punktist 3.SALVESTAMINE AVALIKUS KOHAS AVALIKUSTAMISE EESMÄRGIL
Kokkutulek on täiesti avalik üritus, kõik võivad tulla ja osaledega ka ilma matkaauto-haagiseta, mitte kedagi ei ole kutsutud personaalselt. Samuti on kõik kohad kus siiani käinud oleme, avalikud kohad olnud. Mulle vähemalt ei meenu, et meil oleks kuskil olnud sellist olukorda, et värav meie järel kinni pannakse ja keegi territooriumile läheneda ei või ning sildid väljas, et broneeritud, kinnine vms.
Ja järelikult: Teavitamiskohustus ei kehti avalike ürituste puhul, mille avalikustamise eesmärgil jäädvustamist võib mõistlikult eeldada.

Ja otse loomulikult ei pane üksi täie mõistuse juures olev täiskasvanud inimene teisest üles pilti (ükskõik kuhu), mis teda halvas valguses näitaks. Mõnikord võib inimene ka täiesti kaine peaga jääda pildile sellise näoga nagu oleks nädal aega ilma vahedeta joonud.

Minu mõte oli seda foorumit väheke arendada, paigaldada uusi vidinaid mis foorumit mugavamaks ja "edevamaks" muudaks. Paraku, need uhked vidinad on kõik raha eest (9€, 15$ jne)...
Galeriist veel nii palju, et uutel liitujatel oleks ka lihtsam kokkutulekutele tulla kui nad galeriist enne näeksid mis toimunud on (sellest, et uutel võib olla raske nö sulanduda oli ka sügisese kokkutuleku järel arutelu foorumis). Ja osalejatel oleks ka tore vaadata teiste tehtud pilte, sest ise tehtud piltide korral ju ise pildile ei jää :)

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Teeme siis koos hää foorumi:P

18.04.2013 12:19
#248
galerii pluss oleks minu silmis see, et kõik on kergelt leitav ühest kohast
ei pea kolama mööda teemat ja otsima erinevate kasutajate albumeid
lisaks on need albumid sellised "täna toimetab homme ehk mitte" on neid avalikke pildialbumeid enne tegevuse lõpetanud ja lõpetab ka edaspidid.
lisaks tuleb aeg ajalt sinna piiranguid mis sunnivad ümber kolima jne.
rääkimata erinevate albumite erinevast ülesehitusest ja reklaamiga koormatusest jne.
"omas serveris" hoitav kraam säilib eeldatavasti seni kuni see keskond toimetab.

pooldan galeriid kindlasti nii ühis ürituste, reisipiltide kui ka "tee ise ja näita teistele" rubriikides.
Kui suureks saan hakkan ise sõitma - vohh!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Teeme siis koos hää foorumi:P

20.05.2013 15:43
#249
foorumi esilehe lõpus all paremas nurgas on kirjas

Kasutajaid kokku: 400 | Viimane kasutaja: mihkelm

Kasutajate nimekiri »
Lisainfo statistika kohta »

aga ei suuda ühegi nupuga jõuda selle kasutajate nimekirjani
400 pealt näitab vaid ühte kasutajat ja see olen mina ise
kasutajate nimekirjaga jõuan samuti samale lehele
ja sellel ühe kasutajaga nimekirja lehel on üldse kirjas
"Lehel Matkaauto - elu nigu ernes! on 398 registreerunud kasutajat"
ehk 2 numbrit on vahe :P

kas on "kala" foorumis või ....
Kui suureks saan hakkan ise sõitma - vohh!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Teeme siis koos hää foorumi:P

20.05.2013 16:00
#250
Mõningates foorumites on olemas lausa mingi osalemistasu, sest tegelikult ei tekki ükski server iseenesest. Alati on küsimus, kui palju raha peaks panustama. See raha maksmine võiks olla isegi vabatahtlik. Ja ma usun, et meil ei tekki olukorda, kui kõik mõtlevad, et las teised plekivad.

Plitide galerii peaks olema OMA serveris. Meelis V ütles välja ka minu tähelepaneku, et kõik tasuta keskkonnad eksisteerivad pigem muu rahastuse arvelt. Kaob reklaam, suletakse ka keskkond. Kui on viisakad haldajad, siis pakutakse alternatiivi ja antakse aega pilte ümber tõsta. Pole keeruline tegevus ja ei nõua ka pikka aega aga mina eelistaks pildid üles laadida ja rohkem nendega mitte tegeleda.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev