Jumperist matkaauto ehitus

Re: Jumperist matkaauto ehitus

22.02.2020 20:13
#151
Miks Eberspächerist ja webastost ?
Need on kaks levinumat, mida kasutavad ka autode ja paatide tootjad.

Mina usaldaks ennast ka selise kombi kätte
www.campingwagner.de/product_info.php/info/p33494_Kochfeld-und-Heizer-Wallas.html
Aga erinevalt paadist, tahan võimalust ka õues süüa teha. Seega see jääb ära.

Odavamast otsast müüakse eestis ka seda firmat koos paigalduse ja garantiiga
www.branoslovakia.sk/en/index.php?id=30
www.brano.eu/en/portfolio/car-heaters/

Meil saab seda osta Parkli HL

Reimo müüb samuti
www.reimo.com/de/48119-diesel_standheizung_ateso_alfa_12v__1_7kw/

Aga neil hiinlastel puudub tüübikinnitus autos kasutamiseks. Internetis neist videosid piisavalt.
Lisan siia ka ühe ülelahe naabritelt
Bussisõit kaitseb keskkonda

.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Jumperist matkaauto ehitus

22.02.2020 20:25 - 22.02.2020 20:26
#152
Esimene link oli ilmselt ekslik.
Tüübi kinnitust mul pole vaja, tähtis on et oma eesmärki täitev seade.
Parem võiks ju olla uus hiinlane kui kasutatud ja kallim sakslane :)
Sellise saab vist tegelt ka põhja alla panna, et müra vähendada?
Viimati muutis: 22.02.2020 20:26 BlameTheWind.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Jumperist matkaauto ehitus

22.02.2020 20:50 - 22.02.2020 20:52
#153
eavp kirjutas:
Priit Käos kirjutas: Alde vedelikkütte ringluspump tarbib voolu ca 1,5A ehk kordades vähem kui mistahes ventilaator. Minul ei ole õnnestunud 4 päevaga ilma laadimata 90Ah akut tühjaks saada. Õues oli siis päeval paar-kolm kraadi külma ja öösel -15 keskmiselt.

Pump võib hea olla, aga hind kasutatuna 150 ja uus 200.
Samas võib saada nii mõnegi originaaltootja juba 50 eest.
Ja Alde pumba saab uuena 97,-kuni 113,- kui natuke osata otsida. Odav pole seegi aga ega neid iga aasta ei vaheta?
Aga asi pole rahas, vaid süstemi ebaeffektiivsuses. Aldel on kõik torud põrandas ja soojakadu olematu.
Sellise webasto süsteemi puhul on aga torud õues ja paljad. Kadu on suur võrreldes põrandaküttega.

Kui ta aretaks endale põrandakütte, siis ma isegi seda veega webasto võimalust ei laidaks. Olen näinud netis pilte, kus kaubiku topeltpõrandasse ehitati plastorudest küttetorustik .
Ma küsiks nüüd sama küsimuse, et kuskohast selline info, et Aldel kõik torud põrandas? See ju täpselt sama külajutt. Mul ei ole ühtegi toru põrandas ja on Alde.
PS! Ebereid on olnud 3tk. ja Webastot koos praegusega 7. 4tk.olen ise paigaldanud. Nii, et pisut kogemusi on, sellepärast sa ei pea muretsema.
Viimati muutis: 22.02.2020 20:52 Priit Käos.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Jumperist matkaauto ehitus

22.02.2020 21:32
#154
Motamees kirjutas:
Priit Käos kirjutas: ... Vaevalt sa peale igat pooletunnist kütmist viitsid pool tundi ringi sõita.
Selliste repliikidega muudad sa oma kommentaarid väga ebausaldusväärseks.
Mul on Evasionil Webasto peal. Sellega kannatas kaks tsüklit (a' 30 minti) salongi soojendada. Siis läks veel käima. Evasionil aga on kaks salongiventilaatorit, pluss Webasto ventikas ja kliimaseadme mõtlemiskulud. Ei vaidle, et elektrikulu on liiga suur, aga poolest tunnist ei räägiks. Sellepärast ka eelnevalt sellist süsteemi ei soovitanud.
Minu poolne pakkumine oli kuiv gero. Seal on üks ventilaator kogu süsteemi jaoks. Pean ära mõõtma, mitu amprit soojaks köetud (madalad pöörded) süsteem võtab. Ei usugi, et palju rohkem, kui alde ringluspump. Webastol on see omadus, et aku tühjenemisel lülitub välja. Minu gaasikütte ringluspump kruttis võiduka lõpuni (aku). Ilmselt sellest ka ülipikk töötamise aeg.
See muidugi ei tähenda, et ma gaasiga köetava vesikütte vastu olen. Nagu ütlesin ennist, võtab see palju ruumi ja kaalu, aga on väga mugav.
Üleüldse näib see vaidlus mõttetu. Tuulemees ehitab autot omale, aga plaanib lasta gero paigaldada spetsialistil. Mitte, et see vale oleks, aga see pole iseehitamine. Matkabussi ehitamise juures on palju keerulisemaid asju, kui gerokomplekti paigaldus. Sellise kursiga tuleb auto ostmine odavam ja kindlam, kui "iseehitamine".
Said natuke valesti aru minu mõttekäigust. Ma ei väitnud, et 30 min.saab kütta vaid webasto kasutamise rusikareeglist kus 30min.kasutust eeldab 30 min.laadimist. Mingi väide, et pole ööga 100 Ah akut tühjaks saadud on siinkohal täiesti meelevaldne, sest üks öö kusagil ööbimist matkaautoga pole mingi näitaja. Vähegi normaalselt matkaautolt eeldaks mobiilsust vähemalt 4 ööpäevaks. 96h looduses ilma autot liigutamata talvepakases 5kW Webastoga mis täisvõimsusel on 10A edasi võib igaüks ise arvutada.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Jumperist matkaauto ehitus

22.02.2020 22:05
#155
Ah mis te vaidlete, inetu ilmaga laupäeva õhtu, tehke sauna vms :D

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Jumperist matkaauto ehitus

22.02.2020 22:49 - 22.02.2020 22:51
#156
Priit Käos kirjutas: Said natuke valesti aru minu mõttekäigust. Ma ei väitnud, et 30 min.saab kütta vaid webasto kasutamise rusikareeglist kus 30min.kasutust eeldab 30 min.laadimist. Mingi väide, et pole ööga 100 Ah akut tühjaks saadud on siinkohal täiesti meelevaldne, sest üks öö kusagil ööbimist matkaautoga pole mingi näitaja. Vähegi normaalselt matkaautolt eeldaks mobiilsust vähemalt 4 ööpäevaks. 96h looduses ilma autot liigutamata talvepakases 5kW Webastoga mis täisvõimsusel on 10A edasi võib igaüks ise arvutada.

Miks ainult üks öö ? Asi oligi mobiilne, hommikul korjasime kämpingust ennast kokku ja õhtuks jõudsime tavaliselt järgmisse kohta. Nii nädal aega. Pole lihtsalt tahtnud päikesepaneele ülesse tõstetavale katusele külge ajada. Omal ajal polnud piisavalt kergeid ja nüüd pole enam vajadust.
Autol polnud akudele ka 220V laadijat, nii et kämpa vool läks ainult 60 liitrisele Engel külmkastile.

VW T5 Eber, mis on umbes 4kW oli mul sees terve nädalavahetuse-reede pärastlõunast pühapäeva õhtuni, mil otsustasime poodi minna. Siis alles märkasin, et ta jäi reedel välja lülitamata.
Oli pandud hoidma 18 kraadist temperatuuri ja andur koos juhtimisega on kõrvalistuja C-piilari posti küljes. See pärast kipun ka teda sisse unustama, et autost väljud ju teiselt poolt.

Ehk siis + 5 kraadi õues, +18 autos ja seda 48 tundi kindlustatult soojas hoitud.

Talvepakases kämpida ei kavatse, kuna see auto pole kunagi selleks mõeldud olnud. Küll aga talvel sõita ja soojaks ta läheb.

Kahtlen ka sügavalt selles, et Alde põrandaküte 100 ampertunnise akuga TALVEPAKASES 96 tundi vastu peab. Seal pole ju pump ainuke asi, mis voolu võtab, kuigi see võib mõnele nii tunduda.
Ventilaator seal sees ei puhu iseenesest ja mitte armastusest töötamise vastu, miks me räägime ainult pumba tarbimisest ?

Millegipärast on väga paljudel tootjatel automudelid, mis on juba täiesti gaasivabad või siis kasutavad gaasi ainult söögi valmistamiseks. Samuti on kõvasti karmistatud muude gaasiseadmete reegleid, eriti saksamaal. Näiteks seal on vanemale bensiiniautole uue LPG seadme paigaldamine tänaste nõuete järgi kas täiesti võimatu, või seotud paarituhande eurose lisakuluga testimisele , lisaks ehitusmaksumusele.
Huvitav, kas sakslased on lihtsalt lollid või kardavad nad midagi, et nõuded karmimaks tegid?

EU-st lahkunud inglased tegid oma nõuded juba varem karmimaks, nende gaasikast peab autos olema metallist, kui tegu on ka meil levinud balloonisuurustega.
On ikka rumalukesed. Saepurust kokku klopsitud kast on ju hää küll :)

Põhimõtteliselt ma ei vaidle gaasiga kütteseadmete headuse vastu, muidu ei õnnestuks tootjatel neid nii kallilt müüa. Küll aga olen valmis vaidlema selle üle, kumb on odavam ja mugavam- gaas (LPG) või diisel.

Kui aga teemaalgataja juba gaasisüsteemi nagunii plaanib autole ehitada, siis minu soovitus oleks hoopis Truma S3004 , mille 3kW sooja saab alati tehase poolse 12V lisapuhuri ja torudega mugavalt autosse laiali vedada.
Bussisõit kaitseb keskkonda

.
Viimati muutis: 22.02.2020 22:51 eavp.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Jumperist matkaauto ehitus

23.02.2020 08:41
#157
Webasto vedelikküttele pakutav elektroonika orginaalis ei lase minu teada rohkem kui 60 minutit järjest töötada. kuiv Webato aga laseb j selle pärast nendega konge kütetaksegi. Westfalial ja VW on kindlasti oma elektroonika, mille äkki tegi neile webasto(keegi teine?) aga vabamüügis seda ei pakuta(puudub kliendi tugi jne. Saksakeelsetest foorumitest nii aru saanud kui otsisin kuidas Webasto 2kW mootori soojendajat kütteseadmena kasutada.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Jumperist matkaauto ehitus

23.02.2020 11:21
#158
nootsii kirjutas: Webasto vedelikküttele pakutav elektroonika orginaalis ei lase minu teada rohkem kui 60 minutit järjest töötada...
Ma pole küll seda ise proovinud veel, aga kas ei saa seda lihtsalt muuta. Minu nägemuses on 60minuti määraja käivituskell. Kui nüüd kell ära võtta ja selle asemele panna lihtne lüliti. Siis peaks ju gero töötama pidevalt, tuleb ainult õigele otsale pluss peale lasta.
5o9279o

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Jumperist matkaauto ehitus

23.02.2020 11:38
#159
hiinakate puhul vist käib lihtsalt uued "euroopa" tooted omavad ju sees mingit aju ja see võib suhelda mingi ...-Bus ühenduse kaudu. Enne peaks info olemas olema kui ostad et kas saad nii tööle nagu oled mõelnud. Samas kui alarm juhib seda siis öeldakse et kah 60 min. võib olla on vaja lihtsalt õige arvuti külge panna ja õige programm peale panna.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Jumperist matkaauto ehitus

23.02.2020 11:44
#160
Minu ARVAMINE käis konkreetselt Webasto kohta. Hiinakatest ei tea ma veel midagi.
5o9279o

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Jumperist matkaauto ehitus

23.02.2020 11:58
#161
Ma ei ole täna väga kindel et kell juhib kui masina enda küljes on mingi "aju" Mina ei ARVAKS midagi täna iga konkreetne seade vajab eraldi lähenemist. Aga vedelik küte on olemas paatidele ja seal kindlasti olemas see pikalt kütmise võimalus.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Jumperist matkaauto ehitus

23.02.2020 13:32 - 23.02.2020 13:34
#162
Mis eelised oleks Truma S3004?

Foorumis oli pakutud truma s 5004 450€
Viimati muutis: 23.02.2020 13:34 BlameTheWind.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Jumperist matkaauto ehitus

23.02.2020 15:34 - 23.02.2020 16:24
#163
Soodus ja vaikne lahendus aga saadavusega vist kehvasti: www.reimo.com/en/M73314-trumatic_s2200_for_smaller_caravans_and_folding_caravans/

Truma 2800 kasutatud 200 euri eest liikvel. Selle saaks vist põhja alla ka panna(või voodi alla), need truma 3004 ja 5004 tahavad sellist ruumi, mida mul väga pole võtta. Kui siis voodi alla suunaga käigutee poole aga kas seda on hea kohe voodi kõrvale panna...
Viimati muutis: 23.02.2020 16:24 BlameTheWind.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Jumperist matkaauto ehitus

23.02.2020 17:02 - 23.02.2020 17:05
#164
BlameTheWind kirjutas: Soodus ja vaikne lahendus aga saadavusega vist kehvasti: www.reimo.com/en/M73314-trumatic_s2200_for_smaller_caravans_and_folding_caravans/

Truma 2800 kasutatud 200 euri eest liikvel. Selle saaks vist põhja alla ka panna(või voodi alla), need truma 3004 ja 5004 tahavad sellist ruumi, mida mul väga pole võtta. Kui siis voodi alla suunaga käigutee poole aga kas seda on hea kohe voodi kõrvale panna...

Selle raha eest pakub Reimo ainult tühja korpust.

S3004 müüb Parkli HL. Saad sealt osta ka paigaldust.
www.parkli.ee/tooted/soojendusseadmed/

Ilmselt paigaldaksid ka selle foorumis 450.- eest müüdava. Aga paigalduskomplekt on vaja mõlemale juurde osta.

Aga 2800 eest 200 maksta pole ju palju. Kui saad täiskomplekti ja ikka töötab ka.
Siit saad näha tolle erinevaid paigaldusvariante
dealernew.truma.com/_anweisungen/Truma_Katalog/pdf_verzeichnis/30_000/39010_86300_alt.pdf
Bussisõit kaitseb keskkonda

.
Viimati muutis: 23.02.2020 17:05 eavp.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Jumperist matkaauto ehitus

23.02.2020 22:21
#165
3004 mudelil on minimaalne gaasikulu 30gr/h ja 2800 mudelil 110gr. Päris suur erinevus, kas selle 30 grammiga saavutab ka midagi või on ebapraktiliselt väike kogu kaubiku kütmisel, sügis, kevad ilmadega näiteks, jahedamal suveõhtul? Kas 3004 võiks ka hakata und häirima, kui ilma ventikata töötab ja kohe voodi kõrval?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Jumperist matkaauto ehitus

23.02.2020 23:30 - 23.02.2020 23:35
#166
Minu praktika ütleb, et ventikaga on suvilas parem, kui soe on torudega voodite alla laiali veetud. Ventilaatori kiirus on reguleeritav aga otse voodi kõrval võib segada küll.

Kui ta aga ilma ventikata soojendab, siis on tegu lihtsa soojuskiirguriga. Nagu ahjuga ikka, on soojem ahju ümber. Täisvõimsusega on kindlasti väikest undamist ka kuulda aga vaevalt see magamist segab. Pigem võib segama hakata liigne soojus ühe koha ümber ja ülejäänud on ikka külm.
30 g tunnis kindlasti kuuti soojas ei hoia. Võta võrdluseks matkapliit, pane väiksele võimsusele ja vaata, kui soojaks kuudi saad .
Bussisõit kaitseb keskkonda

.
Viimati muutis: 23.02.2020 23:35 eavp.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Jumperist matkaauto ehitus

24.02.2020 00:19 - 24.02.2020 00:36
#167
Seedin veel seda küttekeha teemat.

Aga keegi pilte albumis ei kommenteerindki :D
Kõik metallpinnad, ka postid jne läksid PUR-i alla, plaanin ka ukse raamid jne õhema isolatsioonmaterjaliga katta, uksed, postid on seest täidetud.
Fooliummaterjali ja karkassi vahel on vahe, need vahed viin lae all ühte kanalisse, mis saab olema põranda juurest alates ventileeruv.
Eesmärk sellega on soojustusmaterjalist läbi tulev soojus või sinna salvestunud soojus välja juhtida enne, kui siseruumi jõuab.
Isolatsiooni üsnagi tõsiselt võtnud, loodetavasti saab hea.
Aknad panen ühte külge, et oleks avarust, ilus merevaade vms, päike loodetavasti hoiab end teisele poolele, kuhu aknende panekut vältisin.
Akende all saab olema köögi tasapind, vastaspoolel keskel dushiruum/wc, ees pool istumise nurk ja pööratavad istmed kabiinis, voodi 150cm x aknast aknani-3cm isolatsiooni, vedrumadrats 15-20cm, ladustamine voodi all ja lae all kappides.
Viimati muutis: 24.02.2020 00:36 BlameTheWind.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Jumperist matkaauto ehitus

24.02.2020 01:44
#168
BlameTheWind kirjutas: ...........

Aga keegi pilte albumis ei kommenteerindki :D
....

Mis siin ikka kommenteerida. Hunnik head plekki vanarauakõlbmatuks vahutatud. Kui ükskord vaja buss vanarauda viia, tuleb kohe külmkappide osakonda vedada ;)
Või teed talle india matuse ja pistad enne lõkkesse ...

drive.google.com/drive/folders/1jk8oucT8TJM22oDri8QL0ZZwFoOSzBKh

Jääb ainult arusaamatuks, miks tahad selle natukese kütusekokkuhoiu nimel nii palju keemiat sisse hingata ? Sealt vahust eraldub seda oma 10 aastat julgesti.
Kas poleks lihtsam vajadusel natuke rohkem kütta ja natuke rohkem jahutada ?
Normaalse õhuringluse korral on seal kuudis ka 30+ soojakraadid täiesti talutavad. Kõik on harjumise küsimus.

Mulle anna magamiseks pigem rohkem sooja, kui liiga külma.
Bussisõit kaitseb keskkonda

.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Jumperist matkaauto ehitus

24.02.2020 02:02 - 24.02.2020 02:08
#169
Ei oska täpsemalt neid tervilikkuse nüansse kommenteerida või võrrelda teiste isolatsioonmaterjalidega. Kaasaegne värk, ostad poest salati, seal 20 keemilist komponenti ja 3 looduslikku. Jääb vaid loota et foolium barjäär ja ventilatsioon siiski päästab mind :)
Viimati muutis: 24.02.2020 02:08 BlameTheWind.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Jumperist matkaauto ehitus

24.02.2020 03:57 - 24.02.2020 04:03
#170
BlameTheWind kirjutas: .......
Akende all saab olema köögi tasapind, vastaspoolel keskel dushiruum/wc, ees pool istumise nurk ja pööratavad istmed kabiinis, voodi 150cm x aknast aknani-3cm isolatsiooni, vedrumadrats 15-20cm, ladustamine voodi all ja lae all kappides.

Millist WC ja duššialust planeerid?

Minul on hetkel plaanis Thettford C402 WC oma veepaagiga
(ostetud, saabumisaeg teadmata )
Sinna otsa Contessa White Tip-Up Basin
[img

ja põrandale Thetford Shower Tray (to suit Thetford C402 Cassette Toilet)
[img

Length 1050mm. Width 670mm Shower Well is 780 x 545mm

Kaks viimast peaksid juba inglismaalt eesti poole sõitma. Väga ei muretse saabumise pärast, sest maksin e-poele läbi Paypal ja nende poolt saadetud paypal arvega.
Trikk saab olema nende bussi tagaotsa mahutamisega. Kõrgus on täpselt nii, et hakka või sealt kohast siine ja põrandat ülesse võtma.
Thetford Shower Tray (to suit Thetford C402 Cassette Toilet)
Bussisõit kaitseb keskkonda

.
Viimati muutis: 24.02.2020 04:03 eavp.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Jumperist matkaauto ehitus

24.02.2020 09:29
#171
Tellisin dushialuse Vida XL-st, hiina jura saabus, peal käies ragises, ilmselt oleks aja jooksul praod sisse tulnud, saatsin tagasi.
Kabiini tegin vineerist 80*90cm, põranda ka vineerist, tõmbasin põranda nõgusaks, u 1,5cm kallet 40-50cm peale, pinna katteks epoksiid valu.
Kõik sai väga tuugalt tehtud, mitmekordsed liim+kruvi ühendused, kabiin peaks paigal jääma isegi puu otsa sõites.
Keemilist wc-d plaanin kasutada.
drive.google.com/open?id=1Km0_OLIes85On57ojWnb9TuPvgvTsNIq
Mis sõidukit sa üldse ehitad? Nagis on kaks erinevat ja foorumis ka veel ühest pilt.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Jumperist matkaauto ehitus

24.02.2020 11:50
#172
Nagis on pildid 2003 a Knaus Haagissuvilast ja T5 kataloogis on T5 . Seal peaks ikka ühe ja sama auto pildid ainult olema. VW T5 Transporter long N1 ja 3200 kg. Nelivedu ja 132 kw, diisel automaat (DSG 7k)
Foorumi avatari pilt on Knaus Scudost, 1,6 bensiin +LPG, millega ka päris palju matkatud sai. Isegi koos käruga ja ka mägedes. Ainus viga, et tollega hakkas põlv alati hirmsasti valutama. Natuke tillukeseks jäi. Pilt on samasugusest autost, kuigi ka too Knaus on veel alles.
Bussisõit kaitseb keskkonda

.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Jumperist matkaauto ehitus

24.02.2020 12:41
#173
Duzzialust saab tugevdada edukalt sellise asjaga nagu Line-x.
Tellisin omale Rimorile esindusest uue originaal duzzialuse, tundus ka väga nõrk ja lödi olema, lasin 50 € eest Line-x is üle teha, nüüd võid hüpata või tantsida seal duzzi all.
Ilmselt saaks ka juba pragunenud alusest sellega asja.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Jumperist matkaauto ehitus

24.02.2020 13:34 - 24.02.2020 13:38
#174
Oleks abi vaja aku valimisel.

Esiteks on rida mõisted, AGM, GEL vabaaja, süvatsükli, mahtuvusaku jne. Millist terminit peaks oluliseks pidama? Käivitada selle akuga pole vaja.

Plaanin panna 200+Ah, hooldusvabad eeldan ikka paremad.

Ei hakka kõiki vabaaja 100ah kanti akusi välja tooma, üks odavam AGM: www.akud.ee/et/a/exide-ep800-dual-agm-12v-95ah-850a-353x175x190

Äkki siis oleks õigem panna suurem aku, pole vaja 2 aku ühendamise pärast muretseda, toon välja mõned leiud, mis on kirjas olnud kui vabaaja akud:

www.akud.ee/et/a/4max-deep-cycle-12v-230ah-1300a
www.akud.ee/et/a/4max-0608-03-200q-deep-cycle-12v-230ah-1300a
www.k-rauta.ee/p/varta-promotive-silver-n9/6tjp
kaup24.ee/et/autokaubad/akud-akulaadijad/akud/aku-tab-motion-225ah-1300a?id=1088265
Jäi natuke segaseks aga see vist on süvatsükli aku:
akuladu.ee/akud/tarbeakud/paadi-ja-vabaajaakud/varta-93230-230ah20hr-196ah5hr-5675-detail.html
Siin kirjas et süvatsükli aga tekib kahtlus kas siis ikka sama aku, kui sama siis akuladu pakkus soodsama hinnaga.
www.autokaubad24.ee/et/tooted/autoakud-varta-bosch-exide-jm-akud-soiduautole-akud-matkaautodele/suvatsukli-aku-veesoidukitele-ja-matkaautodele-12v-230ah-varta
Päris hea hinnaga 200ah aku:
kaup24.ee/et/autokaubad/akud-akulaadijad/akud/akumuliatorius-exide-marine-multifit-vintage-eu200-6v?id=2046601
Viimati muutis: 24.02.2020 13:38 BlameTheWind.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Jumperist matkaauto ehitus

24.02.2020 14:30 - 24.02.2020 14:34
#175
BlameTheWind kirjutas: Oleks abi vaja aku valimisel.
Esiteks on rida mõisted, AGM, GEL vabaaja, süvatsükli, mahtuvusaku jne. Millist terminit peaks oluliseks pidama? Käivitada selle akuga pole vaja.
Plaanin panna 200+Ah, hooldusvabad eeldan ikka paremad.
Äkki siis oleks õigem panna suurem aku, pole vaja 2 aku ühendamise pärast muretseda, toon välja mõned leiud, mis on kirjas olnud kui vabaaja akud

Sellist soovitust on suht keeruline anda, kui pole teada tarbimist. Tavatarbimise juures, kus on paar veepumpa, valgustus, telekas, mobiilide ja läpaka laadimine jmt, piisab 200Ah täiesti ja 150-200W päikesepaneele on ka piisav. Kui lisandub juba aku pealt käitatav konditsioneer vmt, on lugu hoopis teine.

Tihtipeale loeb siit foorumist lugusid a`la plaanin panna 200+ Ah akusid, vähemalt 600W päikesepaneele ... ja edasi ?

See on umbes sama, kui plaanida, et võtan kaasa 200liitrise veepaagi, iga päev kallan paaki juurde ämbritäie vett aga tarbin paar liitrit. Ehk siis jutu mõte selles, et "anum", tarbitav kogus ja juurdelisatav kogus peaksid omavahel "parlanksis" olema.
Viimati muutis: 24.02.2020 14:34 Korvimees.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev