Jumperist matkaauto ehitus

Re: Jumperist matkaauto ehitus

21.02.2020 22:34 - 21.02.2020 22:38
#126
Tänud abivalmiduse eest aga need klaasid ei sobi, UK varsioonil on uksesiin on teisel pool(otsin kõrvalistuja poolseid).
Viimasel klaasil on siini jõnks sees ja see ei klapi kuidagi.

Ma ei mõelnud plastikuid, reimos on sellised saadaval: www.reimo.com/en/31887-rw_eco__top_hung_window__real_glass_1000x500/
Viimati muutis: 21.02.2020 22:38 BlameTheWind.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Jumperist matkaauto ehitus

21.02.2020 23:35 - 21.02.2020 23:41
#127
Jah, 35mm on klaasi kõrguste vahe, kui on lükanduksega või ilma.

Ilmselt oled vale auto võtnud ;) T5, T6 pole lükandukse ja ilma lükandukseta klaasil suuruse vahet.

Samas ma pole kindel, kas haruldase saadavusega akent üldse tasub panna. Sissemurdmisi ja vandaalitsemisi ikka juhtub, pärast võib olla raske asendada, kui pole tehase originaal.
Ise lohutan ennast sellega, et siis saab tehase originaali panna, kui midagi peaks juhtuma ja asendust enam inglismaalt kätte ei saa.

[img

[img

[img
Bussisõit kaitseb keskkonda

.
Viimati muutis: 21.02.2020 23:41 eavp.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Ivar Kalev

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Jumperist matkaauto ehitus

22.02.2020 00:00
#128
BlameTheWind kirjutas: ... Saaks vast isegi teha nii, et vooluringlus oleks vahetatav, kas webasto kütab mootoriblokki jne või ainult siseruumi radiaatorit...
Saab, tehtud, õigustab.
Mul kongis 220v katel (sinul tuleks webasto), mis küttis kongi radikaringi. Vahekraaniga sai sellesama elektrikatlaga soojaks ka mootori, et talvel oleks mugav käivitada. Samas sai tagurpidi ka sõites mootorisoojaga tagakongi soojaks.
forum.automoto.ee/showthread.php?tid=38973&pid=310141#pid310141
5o9279o
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Ivar Kalev

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Jumperist matkaauto ehitus

22.02.2020 00:30
#129
eavp, kui masin küljega mere äärde parkida siis ikka kogu külje pikkuses aknaid ka vaja :)
Leiutan kasvõi pleksist kui vaja. Õnneks pole L5 kere, sellel sama aken maksab 1900 euri :)

Balloonidele viskasin pilgu peale, alla 40L pole pakkuda, kuigi võiks väiksemgi ju olla. Tundub et pakkumist väga ei ole, siukse leidsin ka: www.amazon.de/dp/B07Y27JWDB/ref=sr_1_7?keywords=Brenngastank&qid=1582322481&sr=8-7

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Jumperist matkaauto ehitus

22.02.2020 00:38
#130
Motamees mul boilerit ega päris radikat pole. On siuke väiksemate mõõtetega torude ring korpuse sees, millel on kaks arvuti ventika laadset puhumiseks küljes. Umbes kingakarbi suurune. Aga energia säästuks oli mõte ümberlülituse võimalus teha, mis mootorit ikka soendada kui kuuti aint vaja. Samas talvel esialgu kämppida ei plaani, kevad-suvi-sügis. Tekk ka olemas ja seinad soojustatud.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Jumperist matkaauto ehitus

22.02.2020 01:05 - 22.02.2020 01:06
#131
Unustasin mainida, et üks radikas on veel teki all. Mitte väga suur, siuke 60kg või nii :D
Viimati muutis: 22.02.2020 01:06 BlameTheWind.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Jumperist matkaauto ehitus

22.02.2020 03:00 - 22.02.2020 03:19
#132
BlameTheWind kirjutas: Motamees mul boilerit ega päris radikat pole. On siuke väiksemate mõõtetega torude ring korpuse sees, millel on kaks arvuti ventika laadset puhumiseks küljes. Umbes kingakarbi suurune. Aga energia säästuks oli mõte ümberlülituse võimalus teha, mis mootorit ikka soendada kui kuuti aint vaja. Samas talvel esialgu kämppida ei plaani, kevad-suvi-sügis. Tekk ka olemas ja seinad soojustatud.

Ma kardan, et kui webasto kapoti all on 5kW, siis peab ka kuudi radika soojusvõimsus olema vähemalt sama.

Mis mere vaatesse puutub, siis minul on selle jaoks küljeuks ja veel paigaldamata raamiga sääsevõrk
Selline www.reimo.com/de/35062-insektenschutzt_r_remicare_ii_van_vw_t5_t6_kombi___kasten_ab/

Sinu lingil on müüjal mitmeid eri suurusi

30 liitrit
www.amazon.de/dp/B07Y27NXD8/ref=sr_1_13?keywords=Brenngastank&qid=1582334076&sr=8-13
20 liitrit
www.amazon.de/dp/B07Y27JWDB/ref=sr_1_17?keywords=Brenngastank&qid=1582334193&sr=8-17
ainult et saatmine hollandist on 57 eurot.
Bussisõit kaitseb keskkonda

.
Viimati muutis: 22.02.2020 03:19 eavp.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Jumperist matkaauto ehitus

22.02.2020 10:16
#133
eavp kirjutas: ...Ma kardan, et kui webasto kapoti all on 5kW, siis peab ka kuudi radika soojusvõimsus olema vähemalt sama...
Ära karda. Kõik oleneb soojustusest. MB elektriboiler oli 2KW. Praegusel majal piisab 1KW ja jääb ülegi. Seda ka miinus 25 juures.

Auto gaasiballooni ei saa otse majapidamisgaasina kasutada. Saab, aga tuleb ümber teha.
5o9279o

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Jumperist matkaauto ehitus

22.02.2020 10:40
#134
Need ei ole tavalised auto gaasiballoonid, just cämperitele need mõeldud.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Jumperist matkaauto ehitus

22.02.2020 10:53
#135
Motamees kirjutas: Ära karda. Kõik oleneb soojustusest. MB elektriboiler oli 2KW. Praegusel majal piisab 1KW ja jääb ülegi. Seda ka miinus 25 juures.

Auto gaasiballooni ei saa otse majapidamisgaasina kasutada. Saab, aga tuleb ümber teha.

Minu poolt pakutud ei ole autole mõeldud gaasiballoon. Spetsiaalselt matkaautodele või toitlustusautodele, mitte aga LPG mootoritele.
Sama tundub pildi järgi olevat ka nende hollandlastega.

20kg paagist tuleb ilmselt arvestada ka veel ainult 80% täituvust, ehk siis tegelikkus on 16 ja 30 puhul 24.

Mis nüüd webastosse puutub, siis ma ei arvanudki, et kuuti soojaks ei saa. Ei maksa ära unustada 60kg lisaahju soojendusvõimet.
Lihtsalt kui soojust kuskile üle kanda ja teisest seadmest välja võtta, võiks see välja võetav olla vähemalt sama võimsusega, kui kütteseade ise.
Selliseid radikaid leiab meil kas või "röövlimarketist"
www.tooriistamarket.ee/et/soojendusseadme-moodul-12v
www.tooriistamarket.ee/et/soojendus-12-v-435kw
www.tooriistamarket.ee/et/soojendus-12-v-43kw
www.tooriistamarket.ee/et/soojendusseade-12v
Bussisõit kaitseb keskkonda

.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Jumperist matkaauto ehitus

22.02.2020 11:04
#136
Umbes selline mul see seade ongi: www.tooriistamarket.ee/et/soojendusseade-12v

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Jumperist matkaauto ehitus

22.02.2020 11:19 - 22.02.2020 11:37
#137
Oot, ma ei saa nüüd enam aru. Sellel asjal pole minu arust mingit pistmist Webastoga. See on tavaline soendusradikas, mis on tehtud kullast. Sama raha eest oleks saanud päris autonoomse kütteseade.
Ahh, nüüd sain aru. Lugesin uuesti algset osa ja sain aru, et me mõtleme täiesti erinevalt. Asju saab teha lihtsalt ja keeruliselt. Minu mõttemaailm on esimeses osas. Sinu tahtmised on teises osas.
5o9279o
Viimati muutis: 22.02.2020 11:37 Motamees.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Jumperist matkaauto ehitus

22.02.2020 11:27
#138
110 eurot...
Aga ma ei ole seda ostnud, see tuli autoga kaasas, kongi kütmiseks paigaldatud.
Millist autonoomset kütteseadet silmas pead?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Jumperist matkaauto ehitus

22.02.2020 11:43 - 22.02.2020 11:46
#139
Air Disel Fuel Heater

Midagi taolist otsingusse panna. Otselinki ei luba panna. On autonoomse kütte jaoks kõige säästlikum (gaasikatla järel) akudele.
5o9279o
Viimati muutis: 22.02.2020 11:46 Motamees.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Jumperist matkaauto ehitus

22.02.2020 12:04
#140
Jah, kuivahju lahendus on mõttes olnud. Pakuti Eberspäsher 2D vms, kasutatud, kuskile 300€ kanti. Vaatan et netipoodides hinnad uutel pea sajast eurost algavad...
Paigalduse hinnaks öeldi 150. See võiks olla valik küll, eeldan, et võiks termostaadiga olla, et öösel ise käivitub, kui temp langeb.

Millist gaasikatelt soovitaksid?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Jumperist matkaauto ehitus

22.02.2020 12:27
#141
Ei oska ma gaasikatla marki soovitada, lahendan asju teistpidi. Vaatan, mis kätte juhtub ja kas kättejuhtuv asi ka sobib. Igastahes selline tööriistamarketi soendusradikas seisab juba miski 15 aastat jõude. Ei oska ma seda kusagile ära sobitada.
Valik sõltuks ruumist. Kui on palju ruumi ja kandevõimet, siis võib teha keerulisemad (mugavamad) süsteemid. Vähese ruumi korral valiks õhudiiselpuhuri. Pistad kuskile "rattakoopasse" ja toimetab seal omaette. Pole vaja ka eraldi küttepaaki.
Vedeliksüsteemid vajavad eraldi ringluspumpa, mis vajab ka voolu. Sama on "tööriistamarketi" soendusradikaga. Hommikuks on akud kutud ja tuba külm.
Diiselsoojapuhuril on vaid üks töömootor, ehk veab hommikuni välja. Vaja ennem katsetada ja panna vastav kogus akusid. Samas pole väga mugav toasoe.
Gaasipliitale saab panna väikse (5-10L) ballooni, mis mahub kusagile nurka ikka ära. Sellega veab reisu välja.
5o9279o

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Jumperist matkaauto ehitus

22.02.2020 13:11
#142
Motamees kirjutas: Ei oska ma gaasikatla marki soovitada, lahendan asju teistpidi. Vaatan, mis kätte juhtub ja kas kättejuhtuv asi ka sobib. Igastahes selline tööriistamarketi soendusradikas seisab juba miski 15 aastat jõude. Ei oska ma seda kusagile ära sobitada.
Valik sõltuks ruumist. Kui on palju ruumi ja kandevõimet, siis võib teha keerulisemad (mugavamad) süsteemid. Vähese ruumi korral valiks õhudiiselpuhuri. Pistad kuskile "rattakoopasse" ja toimetab seal omaette. Pole vaja ka eraldi küttepaaki.
Vedeliksüsteemid vajavad eraldi ringluspumpa, mis vajab ka voolu. Sama on "tööriistamarketi" soendusradikaga. Hommikuks on akud kutud ja tuba külm.
Diiselsoojapuhuril on vaid üks töömootor, ehk veab hommikuni välja. Vaja ennem katsetada ja panna vastav kogus akusid. Samas pole väga mugav toasoe.
Gaasipliitale saab panna väikse (5-10L) ballooni, mis mahub kusagile nurka ikka ära. Sellega veab reisu välja.
Alde vedelikkütte ringluspump tarbib voolu ca 1,5A ehk kordades vähem kui mistahes ventilaator. Minul ei ole õnnestunud 4 päevaga ilma laadimata 90Ah akut tühjaks saada. Õues oli siis päeval paar-kolm kraadi külma ja öösel -15 keskmiselt.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Jumperist matkaauto ehitus

22.02.2020 13:23
#143
BlameTheWind kirjutas: Jah, kuivahju lahendus on mõttes olnud. Pakuti Eberspäsher 2D vms, kasutatud, kuskile 300€ kanti. Vaatan et netipoodides hinnad uutel pea sajast eurost algavad...
Paigalduse hinnaks öeldi 150. See võiks olla valik küll, eeldan, et võiks termostaadiga olla, et öösel ise käivitub, kui temp langeb.

Millist gaasikatelt soovitaksid?
Webastoga kütmine tasuks üldiselt ära unustada. Tegemist on lisaküttesüsteemiga mis on küll võimas nagu tuumajaam aga sama võimsalt imeb ka su akud tühjaks. Vaevalt sa peale igat pooletunnist kütmist viitsid pool tundi ringi sõita.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Jumperist matkaauto ehitus

22.02.2020 14:12 - 22.02.2020 14:15
#144
Priit Käos kirjutas: Webastoga kütmine tasuks üldiselt ära unustada. Tegemist on lisaküttesüsteemiga mis on küll võimas nagu tuumajaam aga sama võimsalt imeb ka su akud tühjaks. Vaevalt sa peale igat pooletunnist kütmist viitsid pool tundi ringi sõita.

Millest küll selline "naised saunas rääkisid" rahvatarkus? Mitu webastot või eberit Sul olnud on ?

Mul on T4 pika kerega bussil 5kw kuiv vebasto.Juhtimine temp. anduriga. Pole ühe ööga kunagi 100 ampertunnist lisaakut tühjaks saanud, kuigi telk on olnud ülesse tõstetud ja läbi selle riide ikka päris suur soojakadu. Et üleval soe oleks, siis all vähemalt 30 kraadi ja rohkem.

T5 on praegu 5kW märg Webasto, mis on suuteline ka iseseisvalt töötama, koos salongiventikatega. (Taga kuudis tehase poolt radikat polnud, aga ilmselt lisan)
Lisaks on paigaldatud VW T6 uus Eberspächeri komplekt õhuga soojendust, millel vahetatud aju ja pump 4kw mudeli omade vastu. Juhtimine temperatuuri pealt lisaanduriga.

Akusid kokku 2x 100 ampertundi, aga ahjud on mõlemad lisaaku pealt. Ka mõlemad koos tööle pannes akut tühjaks pole saanud. Seega mina julgen küll soovitada nii õhuga webastot, kui õhuga Eberspächerit auto kütmiseks. Loomulikult läbi temperatuuri anduri juhtima pannes.

Näiteks VW T6 California (millelt mu komplekt) ei ole suuteline temp. pealt ahju töös hoidma. On ainult reguleerida 4 raskusastme vahel ja saab määrata tööaega. LIsaks siis pideva kütmise reziim.

Nii et tuleb vaadata mida osta. See ainult volkari juhtimisega toimiv mudel on Eberspächer D3 ja seda liigub ebays üsna palju. Tavaliselt ilma pumbata, mis on samuti erilist volkari oma marki ja redutseeritud võimsusega. Julgelt võib osta aga D2 ja D4 , kuigi isiklikult eelistan Webasto toodangut. Viimasele ei saa panna aga kella ja temp juhtimist korraga.
Bussisõit kaitseb keskkonda

.
Viimati muutis: 22.02.2020 14:15 eavp.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Jumperist matkaauto ehitus

22.02.2020 14:16 - 22.02.2020 14:17
#145
Priit Käos kirjutas: ... Vaevalt sa peale igat pooletunnist kütmist viitsid pool tundi ringi sõita.
Selliste repliikidega muudad sa oma kommentaarid väga ebausaldusväärseks.
Mul on Evasionil Webasto peal. Sellega kannatas kaks tsüklit (a' 30 minti) salongi soojendada. Siis läks veel käima. Evasionil aga on kaks salongiventilaatorit, pluss Webasto ventikas ja kliimaseadme mõtlemiskulud. Ei vaidle, et elektrikulu on liiga suur, aga poolest tunnist ei räägiks. Sellepärast ka eelnevalt sellist süsteemi ei soovitanud.
Minu poolne pakkumine oli kuiv gero. Seal on üks ventilaator kogu süsteemi jaoks. Pean ära mõõtma, mitu amprit soojaks köetud (madalad pöörded) süsteem võtab. Ei usugi, et palju rohkem, kui alde ringluspump. Webastol on see omadus, et aku tühjenemisel lülitub välja. Minu gaasikütte ringluspump kruttis võiduka lõpuni (aku). Ilmselt sellest ka ülipikk töötamise aeg.
See muidugi ei tähenda, et ma gaasiga köetava vesikütte vastu olen. Nagu ütlesin ennist, võtab see palju ruumi ja kaalu, aga on väga mugav.
Üleüldse näib see vaidlus mõttetu. Tuulemees ehitab autot omale, aga plaanib lasta gero paigaldada spetsialistil. Mitte, et see vale oleks, aga see pole iseehitamine. Matkabussi ehitamise juures on palju keerulisemaid asju, kui gerokomplekti paigaldus. Sellise kursiga tuleb auto ostmine odavam ja kindlam, kui "iseehitamine".
5o9279o
Viimati muutis: 22.02.2020 14:17 Motamees.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Ivar Kalev

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Jumperist matkaauto ehitus

22.02.2020 14:24
#146
Priit Käos kirjutas: Alde vedelikkütte ringluspump tarbib voolu ca 1,5A ehk kordades vähem kui mistahes ventilaator. Minul ei ole õnnestunud 4 päevaga ilma laadimata 90Ah akut tühjaks saada. Õues oli siis päeval paar-kolm kraadi külma ja öösel -15 keskmiselt.

Pump võib hea olla, aga hind kasutatuna 150 ja uus 200.
Samas võib saada nii mõnegi originaaltootja juba 50 eest.

Aga asi pole rahas, vaid süstemi ebaeffektiivsuses. Aldel on kõik torud põrandas ja soojakadu olematu.
Sellise webasto süsteemi puhul on aga torud õues ja paljad. Kadu on suur võrreldes põrandaküttega.

Kui ta aretaks endale põrandakütte, siis ma isegi seda veega webasto võimalust ei laidaks. Olen näinud netis pilte, kus kaubiku topeltpõrandasse ehitati plastorudest küttetorustik .
Bussisõit kaitseb keskkonda

.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Jumperist matkaauto ehitus

22.02.2020 14:39
#147
Motamees kirjutas: ....
............Üleüldse näib see vaidlus mõttetu. Tuulemees ehitab autot omale, aga plaanib lasta gero paigaldada spetsialistil. Mitte, et see vale oleks, aga see pole iseehitamine. Matkabussi ehitamise juures on palju keerulisemaid asju, kui gerokomplekti paigaldus. Sellise kursiga tuleb auto ostmine odavam ja kindlam, kui "iseehitamine".

Süüdi. Lasin samuti eberi paigaldada spetsialistil. Ehk siis Parkli HL
Loomulikult oleks ka ise lõpuks leidnud teise aju, pumba ja 5m juhtmega temp anduri. Aga kuna neil juba algusest peale posserdada lasin ja nad seda algset komplekti temp pealt tööle ei saanudki (pärast sain selle võimatusele kinnituse ka saksa foorumist), siis lasin neil lõpuni teha.

Üldse seoses vanusega kipub ise ehitamise soov taganema ja suurem soov on saada sellist autot, nagu tahan. Olgu või spetsialistide abiga.
Sest uue T6 matkabussi eest ei tõuseks minu käsi sellist raha nagu neist küsitakse välja andma isegi peale suurt lotovõitu.
Bussisõit kaitseb keskkonda

.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Jumperist matkaauto ehitus

22.02.2020 15:21
#148
8 lehekülge ja pea 150 postitust kuid mitte ühtegi pilti autost ja tegemistest.
Lisaks teemasse jumet ja värvi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Jumperist matkaauto ehitus

22.02.2020 16:11
#149
Miks siin rohkem just Eberspächerist ja webastost jutt?

Vaatan et netikaubamajades terve rida neid seadmeid, uusi, norm hinnaga. Näiteks, kütusekulu 0-1-0,24, 5kw, madal heli, pult, termostaat ja vist aeg juhtimine, el. kulu väideltavalt madal, 153 euri.

Paar linki:
www.amazon.de/dp/B07XG6CX9R/ref=sr_1_4_sspa?keywords=dieselheizung&qid=1582375700&sr=8-4-
www.amazon.de/dp/B07K85N5PK/ref=sr_1_47?keywords=dieselheizung&qid=1582375700&sr=8-47

Motamees, eks üritan jah ise teha asju aga kui mingi asi keeruliseks läheb, siis lasen teha, ntx mõningad keerulisemad elektri asjad. Võimalik et selle seadme paigaldusega saaks hakkama aga esimese hooga tundus et vb peaks laskma kellelgi, eriti kui komplektis mitte olevat termostaati vaja juurde puukida vms. Aga ise ehitamine ei ole ainult raha küsimus, tehase lahendustes on mitmeid asju, mis mulle ei meeldi, ise saab teha nii nagu meeldib. Jah eks tehase lahendused on põhjalikumalt läbi mõeldud aga, et ise ei saa hästi teha seda usku ma ei ole.

Hr. Telgivai, oli plaanis pildid panna või video teha kui valmis ja läigib.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Jumperist matkaauto ehitus

22.02.2020 19:54
#150
Ok, mul netis üks kaust, võin seda sheerida. Kustutasin kaustast kõik sisekujundusega seonduvad pildid, need tulevad kunagi hiljem, üks teemaga seonduv video siiski jäi :D

drive.google.com/open?id=1jk8oucT8TJM22oDri8QL0ZZwFoOSzBKh
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Priit Peljo

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev