Uued liikmed

Fiat Ducato Challenger

Fiat Ducato Challenger

22.09.2016 16:07 - 22.09.2016 16:08
#1
Tere

Ca kuu aega tagasi sai kaatriga sõitmas käidud ja mõeldud miks mitte ise kaater soetada ning sellega ringi kimada. Siis sai uuritud ning selgus tõsiasi, et üksi on igav ja on väga raske pannna kokku sobima aega mis sobiks mulle, sõpradele ning oleks ilusat ilma ka veel. Siit keris edasi mõte, et miks mitte osta ratastel suvila - karavan või buss. Nende puhul pole ilmal väga suurt tähtsust ja saab ikka ringi seigelda. Hakkasin kuulutusi lappama ja aina kiiremini sai selgeks, et vist ostangi endale midagi. Algul otsisin hinnaklassis kuni 4500 ja ei leidnud midagi sobivat. Mingil hetkel välistasin enda jaoks haagised kuna ringi sõites tundub parem kui ei pea kitsasse autosse ümber kolima. Lõpuks ei jäänud muud üle kui tõstsin summat mida olen nõus matkabussi peale kulutama ja 2 nädal tagasi sai Leedust toodud selline isend:






Tegemist siis FIATi põhjal ehitatud suvilaga ja aastast 1991. Vanuselt päris vana aga tundus piltidelt enam vähem. Läbisõiduks väideti 94 000 km.
Bussi jõudsin Leetu vaatama öösel kella 22 paiku ja olles pikast sõidust väsinud ei suutnud väga kontrollile keskenduda ka. Emotsioon uuest suvilast siiski mõjutas ja ära ma ta ostsingi. Erinevalt juttudest mida räägitakse Leedust auto ostmise kohta võib vist hetkel öelda, et mul läks vist õnneks.

Peale 5 tundi ARK-s passimist sain auto Eesti registrisse ka 7 kohalisena aga tühistati Leedus kaheks aastaks tehtud ülevaatus. Kuna järgnevaks päevaks oli kavas juba reis Saaremaale siis läksin ka kohe hirmunult ülevaatust tegema. Ülevaatuse läbis auto puhtalt ning kiitusega, et väga heas korras sellise aastakäigu kohta.

Aga nagu alati kõik ei ole kuld mis hiilgab ja mõned asjad vajaksid parandamist ja mõned parendamist.
Loodan, et saate minu edaspidistele abipalvetele ja ideedele abiks olla!

Lisatud failid:

Viimati muutis: 22.09.2016 16:08 Vilkuj.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Fiat Ducato Challenger

22.09.2016 17:02
#2
No see 94 000 on muidugi ilus number, aga kui ta koju sõitis ja ülevaatuse läbis, siis pole ehk esialgu põhjust muretseda. Kabiiniosa rooste on üks teema ja kui müügiks tehti "korda", siis võib sealt üllatusi tulla. Mis tootja kuut tal kukil on? Vedeles kuskil autoaias või omaniku käest? Mingi hooldusajalugu ka olemas?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Fiat Ducato Challenger

23.09.2016 09:21 - 23.09.2016 09:29
#3
Ega ma sellesse läbisõitu eriti ei usugi aga esialgse vaatluse põhjal see mingi 300 000 auto ka pole.
Kuudi tootjaks on vist Shneider Wohnwagen AG. Auto ostsin omaniku käest ja ära sõitsin sellega leeduka koduhoovist. Leedukas olis seda ikka kohendanud ka, näiteks paigaldas kongile uue katuse sest vana oli läbi lasknud. Pole ka ime arvestades auto vanust. Lisaks on ülevärvitud kuudi seinad ja see kõik on ju vana auto puhul plussiks. Välja näeb viisakas. Leeduka käes oli ta mingi 1,5 aastat ja väitis, et müüb kuna maja ehitamine vaja lõpetada. Päris kena kodu oli tal. Tegeles mootorataste ehitamisega ning lisaks oli ta sepp ka veel. Bussis on ka näha, et on ikka püüdnud paremaks nokitseda.

Siit ka minu esimene soov. Nimelt pole sellel bussil originaalis kuudis turvavöösid. Leedukas on paigldanud küll mingid ümber puusa turvavööd (rullikutega) ja need kõik ilusti kinnitanud auto põhja külge mitte mööbli külge. Mina aga sooviks siiski saada kolmepunkti omasid. Neid kahe punkti omasid on suht halb kasutada kuna nad tulevad patjade vahelt ning seetõttu on nende vaba liikumine takistatud. Kas keegi on endale paigaldanud neid või teab kust neid võiks saada. Kas kuskil võib eksisteerida ka matkaautode lammutus? Netist otsisin aga midagi ei leidnud.

Mis poodidest võiks otsida WC-le keemiat? Otsisin mõnest bensukast ja autopoest aga pole veel leidnud. Kas neid Tallinnas kuskil vabamüügis võib ka olla või peab netist tellima? WC kasutamist ei saa ära jätta kuna väikseid lapsi ei taha alati õue ajada.

Tänud!
Viimati muutis: 23.09.2016 09:29 Vilkuj.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Fiat Ducato Challenger

23.09.2016 09:55
#4
WC keemiat saad sealt: www.matkasuvilad.ee/

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Fiat Ducato Challenger

23.09.2016 10:00 - 23.09.2016 10:39
#5
Sry, ei märganud kohe, et teemas juba Challenger kirjas :)
Kui sul on olemas juba need inertsrullikutega vööd, siis piisab vaid ühe kinnituskoha juurdetegemisest õla kõrgusele ja kõik toimib samamoodi nagu tavaautol või siis bussi esiistmetel. See tähendab aga seda, et kuskil seal üleval peaks olema ka tugev kinnituskoht või tuleb see endal ehitada. Ülevaatusel muidugi iseehitatud asi ei pruugi läbi minna kui nad kavatsevad lähemalt uurida.
Kõiksugu kaupa müüakse eestis piisavalt.
www.dethleffs.ee/est/tarvikud
www.auto-karavan.ee/parts_accessories.php
www.matkasuvilad.ee/
www.cete.ee/et_EE/category/4

Aga näide, kuidas vöö on paigaldatud. Istme tagant läheb üks tugev karpraud läbi, selle ülemises otsas on aasad, kust rihm läbi käib, rullikud ise istme all kastis ja vöö nö vaba ots on kinnitatud istme põhja juures karpraua külge.

Lisatud failid:

Viimati muutis: 23.09.2016 10:39 Arvo.A.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Fiat Ducato Challenger

23.09.2016 10:15
#6
Minu kuuti küll ülevaataja veel astunud ei ole :) Piiluvad uksest ja tahavaatepeeglist.
Raivo Koppel
729

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Fiat Ducato Challenger

23.09.2016 11:12
#7
Tänud pildi eest.
Kas saaksid saata pildi ka sellest kuidas karpraud on kinnitatud põhja külge? Ehk siis sooviks pilti karpraua alumisesest otsast. Üleval ei ole jah midagi keerulist kui sobiv kaepraud leida. Ismepadjad tuleb ainult ka natukene ümber teha.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Fiat Ducato Challenger

23.09.2016 11:25
#8
Tegelikult kogu see istme karkass on rauast kokku keevitatud ja turvavöö post osa sellest.

Lisatud failid:

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Fiat Ducato Challenger

23.09.2016 12:52
#9
WC keemiat olen ka Bauhausis müügil näinud

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Fiat Ducato Challenger

23.09.2016 13:06
#10
Lasnamäe kanali kõrval asuvast motonetis on ka üht koma teist karavanidele.
+372 5112298 MB-Challenger 315

Nr 745

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Fiat Ducato Challenger

23.09.2016 14:15
#11
Tänud, WC keemia sai lahenduse. Külastasin kauplust matkasuvliad.ee ja sain kaasa paksu kataloogi kogu valikule.

Tooli raam siis selline:



Kas võiks kuskil läheduses olla kohta kust kellegi vanalt autolt see maha kiskuda?

Lisatud failid:

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Fiat Ducato Challenger

06.02.2017 16:34
#12
Tere

Otsin oma autole 2-3 käigu sünkronisaatorit või kasti.
Kes teab kust võiks otsida või kellel võiks olla käigukast kuskil seismas oleksin info eest tänulik.
Enamus kohtadest vastuseks, et tootmisest maas.

Autoks FIAT DUCATO 14 05/91 19TD 60kW.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Fiat Ducato Challenger

06.02.2017 16:48
#13
Kas kast on lahti ja mis sünkrol viga (mis sümptomid). Hädapärast saab ju ilma ka hakkama. Ma selle pärast nüüd väga ei muretseks ja autot maha kandma ei hakkaks. Vanasti sõitsid kõik ilma.
5o9279o

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Fiat Ducato Challenger

06.02.2017 16:52
#14
Kast on lahti võetud ja tahaks saada korda nii, et ei peaks muretsema teelejäämise pärast.
Eriti veel kui teisetele oma matkakat laenan.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Fiat Ducato Challenger

06.02.2017 17:31
#15
Sünkro pärast ei jää teele. Siis peab miskit muu viga olema. Laenuautol peab sünkro küll korras olema. Ise harjud ilma sünkrota ära, aga teised ei suuda kohe harjuda.
Ilma sünkronisaatorita kast on palju töökindlam. Vanasti veoautode rallimehed kasutasid selle pärast ilma sünkrota kasti (Gaz51 versus Gaz 53).
5o9279o

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Fiat Ducato Challenger

06.02.2017 18:12
#16
Helista ja uuri
Börs
Või välismaalt

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Fiat Ducato Challenger

07.02.2017 07:05
#17
Vaata ja uuri sellise pilguga millisele autole läheb veel selline kast alla. Kindlasti ei toodeta kasti ainult sellele mudelile. Loen saanud nii mõnedki jupid mis on mõeldud teistele autodele.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Fiat Ducato Challenger

07.02.2017 13:38
#18
Sünkronisaatori kulumine teele ei jäta, aga purunemine jätab. Nii vanal Fiatil vist purunemise probleeme ei esinenud, küll aga 244 Ducatol (alates 2003). Sellel on sünkrode purunemine käigukasti tüüpviga.
Ma soovitan Sul pöörduda Keila Pakiauto tööde vastuvõttu - 678 2346 ja küsida Raini. Teda on keeruline tabada, aga teistega pole mõtet sellisel teemal suhelda. Kui oma mure ära räägid, saad kindlasti parima võimaliku soovituse - mida teha, kust tellida ja palju miski maksab.
Ära sõida kiiremini, kui su kaitseingel lennata suudab.
Klubi Eesti Karavan liige nr. 700
Illar Algma
EuraMobil 2004
Tel: 5072560
Tallinn, Kristiine.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Fiat Ducato Challenger

07.02.2017 17:01
#19
Tere

Härra Arvo.A näidatud kohas "välismaal" tundub õige asi olemas olevat. Käigukasti remontija kontrollib üle ja siis proovin tellida sealt. Kas keegi on sealt tellinud ka ja kaubad ilusti kätte ka saanud?

Mõistlikum on ikka panna sisse uus jupp kui üritada vana ja kulunud tükiga. Kuna loodan, et uus on saadaval ning sobib, siis lähen seda teed ikka et valin uue. Hiljem loodetavasti probleeme vähem.
Minu kuudi spidokal on 96 000km ja tundub, et see võib ka paika pidad (vanust varsti 26 aastat!). Seega ei tahaks külge keerata käigukasti mis on sõitnud 200 000 - 300 000 km. Soomes müüdi sellist kasti näiteks 1200 euriga :laugh: Leedust oleks saanud 100-ga. Eestis 400-500 euri.

Ma mõtlesin ikka ka mõnda aega, et kas hakkan remonti ette võtma aga lõpuks ikka otsustasin lasta korda teha kuigi probleem polnud väga suur. Ka pisike probleem võib kenast reisist ebameeldiva teha, seetõttu on parem ennetada ja remontida. Läbi praktika omandatud kogemus :laugh:

Kuna auto on vana ja tema varuosade tootmisest on palju aega möödas peab vist hakkama tagavara tekitama ;)

Kui kellelgi on veel kuskilt midagi pakkuda võiks igaks juhuks ikkagist teada anda.

Tänud kõigile!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Fiat Ducato Challenger

07.02.2017 21:09
#20
See oli lihtsalt üks esimesi asjalikemaid tulemusi, mis otsinguga välja tuli. Aga paistab, et sealt saab tellida küll- vajalik Paypal ning postikulu eestisse on 25€ (see on neil tavaliselt krõbe jah). Sakslastega on üldiselt hea asju ajada, sest saksa täpsus enamasti veel toimib ning kui raha laekunud, panevad nad asja tõrgeteta teele. Seega kui jupp on õige, osta rahuga.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Fiat Ducato Challenger

01.12.2017 20:34
#21
Mulle selline mure, et kui mootor töötab tühikäigul siis ei jõua mootorist soe üles radikasse ning salongi sooja ei tule. Kui tõsta pöördeid siis hakkab tulema. Sõites probleemi ei ole, ainult siis kui seista.
Mõtlesin, et vahetaks veepumba otsas oleva rihmaratta väiksema vastu mis siis tõstaks pumba pöörlemiskiirust. Süsteem on läbipestud ja ummistust ei tohiks olla.

Kas keegi oskab soovitada kust otsida sinna sobivat rihmaratast või tuleks olemasoleva maha võtta ja sellega mööda romulat käia?

Võimalus oleks ka elektriline pump vahele panna, aga eelistaksin siiski rihmaratta suurusega seda probleemi lahendada. Või äkki on kellelgi mõni muu hea idee?
Auto siis aastast 91 ja 1,9 TD.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Fiat Ducato Challenger

01.12.2017 21:17 - 01.12.2017 21:21
#22
Miks pesid süsteemi läbi? Saast võis vabalt ka salongiradikasse ladestuda ja selle osaliselt ummistada, mitte pesuga välja tulla. Samas väsivad vahel ka veepumbad ära ning kuigi pump on pealtnäha mootori küljes ja käib ringi, võib korpuse sisse vaid mälestus jääda. Ka võib jahutussüsteemis õhku olla. Rihmaratta vahetus tähendab seda, et püüad ringi teha tehase inseneride töö, aga siis pead olema 100% veendunud, et viga oli nendes insenerides kui nad mootorit projekteerisid (purjus, väsinud, alamakstud jne)

Lisatud failid:

Viimati muutis: 01.12.2017 21:21 Arvo.A.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Priit Peljo

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Fiat Ducato Challenger

04.12.2017 01:12
#23
Mul on sarnane mure olnud ja lihtsalt süsteem tahtis lisavedelikku saada. Nivoo oli suht ok aga lisasin juurde ja andsin mootorile pöördeid. Läks jälle soojaks.

Rihmaratast pole mõtet torkida. Muidu oleks juba ammu kuulda sellisest tüüpveast.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Fiat Ducato Challenger

04.12.2017 07:01
#24
Kunagi oli sama probleem. Abi sain sellest kui vahetasin paisupaagi korgi ära. Kuna süsteemis peab olema teatud rõhk. Korgi klapid olid väsinud.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Fiat Ducato Challenger

14.05.2018 14:32
#25
Kuna bussil oli kabiinipealse voodi üks nurk pehkinud juba minu kätte sattudes siis nüüd ilusa ilmaga mõtlesin et vaatan kas on peale talve hullemaks läinud. Pealt poolt tundus kuiv aga paistis juba ka hallitust või seenekest (kuidas iganes seda nimetada) mida eelmine aasta polnud. See tähendas mulle, et see koht saab ikka niiskust. Lõin käed sinna kohta sisse ja oli kohe tunda, et pealmise vineeri all on kõik märg ja mäda. Ajasin siis näpud korralikult taha ja rebisin kõik lahti. Ja oligi kõik mäda mis mäda. Esialgu ei õnnestunud veel lekkekohta kindlaks teha aga tundub, et on tulnud seal ees oleva akna vahelt. Mingi tunne ütleb veel et äkki tekkib välise plekki alla kondens kui jahedaga bussi kasutada ja see siis ka valgub sinna kuhugi. Võib olla ka et mõlemat. Minu bussil on uus katus pandud või täpsemalt on vanale pandud plast peale. Väidetavalt pandi plast selle pärast, et alumiinium oksüdeerub ja tulevad augud sisse. Kui vaadata lisatud pilti siis seal on ka näha kaks sellist auku, punane ring ümber. Põgusalt jõudsin ka väljast liitekohti vaadata aga midagi halba silma ei hakkanud. Lõhun veel natukene rohkem lahti siis vaatan täpsemalt üle. Katuseluuk ka vaja veel kontrollida.


Kui kellelgi on häid ideid kuidas peaks edasi minema ja millele peaks tähelepanu pöörama siis võiks soovitused siia kirja panna.
Ise mõtlesin algatuseks kõik ilusti ära puhastada ja katuse alumiinium seest kummimastikisga üle teha. Sisemiseks viimistluseks plaanisin teha immutatud puidust karkassi, vahele peno ja sinna peale veekindel vineer. Pärast liimin peale mingi kanga.
Selle keskmise aknaga mõtlesin nii, et liimin tihendi väljast auto külge kinni.

Lisatud failid:

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev