Turvalisusest autoelamuga ja haagissuvilaga reisimisel

Turvalisusest autoelamuga ja haagissuvilaga reisimisel

30.01.2018 21:46 - 30.01.2018 21:47
#1
Tekkis selline mõte, et foorumis võiks olla teema kasutajate kogemustest sissemurdmiste ja varguste kohta.
Kellel mis kogemused on ja kuidas neid võiks tulevikus vältida. Kindlasti on ka meie kasutajatel olnud selliseid ebameeldivaid kogemusi, mida siin teistega jagada.
Et edaspidi oskaks kasutajad enda turvalisuse parandamiseks midagi ette võtta, kus parkida, ööbida, kuhu autot jätta või mitte, turvalukud ja muud head mõtted kõik teretulnud.
Endal halbu kogemusi õnneks pole, aga olen selleks ka päris palju autosse investeerinud(turvalukud, kahepoolse sidega alarm ja elektroonilised ukselukud) muidugi kangi vastu see ei aita :)
Parkides kaubanduskeskuste parklates olen alati proovinud parkida maja uksega peaukse poole, et uksest oleks auto näha.
Kardinad olen alati ette pannud, et poleks näha autos olevaid asju. Aga kindlasti on siin veel palju asju mida võiks kirja panna.
CARTHAGO CHIC E-LINE I 50 YACHTING EDITION
Klubi Eesti Karavan liige nr. 670; 999
Viimati muutis: 30.01.2018 21:47 Imre.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Turvalisusest autoelamuga ja haagissuvilaga reisimisel

30.01.2018 22:46
#2
Ei saa postiitusest aru, kas kuulsid, mis meil juhtus Hispaanias (täiesti per..s ja uskumatud lood)?
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Turvalisusest autoelamuga ja haagissuvilaga reisimisel

31.01.2018 00:27
#3
Ivar Kalev kirjutas: Ei saa postiitusest aru, kas kuulsid, mis meil juhtus Hispaanias (täiesti per..s ja uskumatud lood)?

Mismõttes ei saa aru, kas kirjutasin kuidagi segaselt? Miks mitte jagada oma kogemusi, kas parem või lihtsam on kõike omal nahal õppida?

:blink:
CARTHAGO CHIC E-LINE I 50 YACHTING EDITION
Klubi Eesti Karavan liige nr. 670; 999

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Turvalisusest autoelamuga ja haagissuvilaga reisimisel

31.01.2018 01:24
#4
Nüüd tärkas ka minul uudishimu... Peale Ivari postitust :(
Siiani Klubi seminaridelt vajalikku/õpetlikku infot olen saanud.
Aga arvan, et rüüstajate vastu rohtu pole :(
Kogemused rahvusvahelises transpordis ja kogemused kümnete tuhandete Soome karavaanaritega.

Kõigil võib juhtuda, kel ei... see õnnelik.

Muretuid reise kõigile!
Tervitades,
Priit Peljo
Klubi Eesti Karavan liige nr 748
★★★ Mobile office on road ★★★
www.teeseeise.ee/et
Tel 53315713

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Turvalisusest autoelamuga ja haagissuvilaga reisimisel

31.01.2018 08:06
#5
Ivar Kalev kirjutas: Ei saa postiitusest aru, kas kuulsid, mis meil juhtus Hispaanias (täiesti per..s ja uskumatud lood)?

Mis teil Hispaanias juhtus?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Turvalisusest autoelamuga ja haagissuvilaga reisimisel

31.01.2018 08:16
#6
Meil kahe aasta tagune kogemus.Öösel magades murti tugevvõtmega kõrvalistuja lukk,võeti laadimisel telefon ja konsoolil vedelenud rahakotist sularaha.Puhtalt oma lohakus,sest tundus kõik nii turvaline.Autol olid olemas ka mehaanilised lukud seespool kuid polnud kinni keeratud.Suures kämpas oli kogu aeg mingit liikumist ja ise mõlemad sügava unega.Õnneks polnud raha kõik ühes kohas,kaardid jäid ka alles.Edaspidi ei jäta enam midagi nähtavale ja kaasas kanname ka vaid käiberaha,Mõistliks oleks ka kindlustus pagasile.See juhtus siis Horvaatias.Spetsialistil pole autosse sisenemiseks ja vedelenud vara kokkukorjamiseks palju aega vaja ja vajadusel saab ka akna lõhkuda.Selge on seegi,et matkaauto sisaldab märksa rohkem kui tavaauto ja on vargale kergem saak. Minu soovitus ja kindlam viis midagi ära teha on paigutada mehhaanilised lisasulgurid sisse poole kus võimalik,kuudi väljaspoole aga ka lisalukk.Minul oli seal avatus asendis käetugi,sõiduasendis lukustas kuudi ukse.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Turvalisusest autoelamuga ja haagissuvilaga reisimisel

31.01.2018 09:11 - 31.01.2018 09:11
#7
Olen kuulnud, et pidid Fiati ukse kuidagi naelaga käepideme alt lahti saama. Sellest panin oma autole sisse poole lisalukud. Kui nüüd väljast lahti teha, siis uks tuleb esimesse asendisse ja signa hakkab karjuma aga ust lahti ei saa. Öösel magan autos signa aktiivne, aga mahuandurid on väljas.
Lukk ise selline:
CARTHAGO CHIC E-LINE I 50 YACHTING EDITION
Klubi Eesti Karavan liige nr. 670; 999
Viimati muutis: 31.01.2018 09:11 Imre.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Turvalisusest autoelamuga ja haagissuvilaga reisimisel

31.01.2018 19:56
#8
Minul on rekka kogemus umbes 10aasta tagune Slovakkia riigist, kus öösel läksin maga ja päeval ärgates avastasin, et kabiin täiesti peapeale keeratud. Täpsemalt oli mulle gaasi lastud salongifiltri kaudu ja varaste huviks oli sularaha(sellega jälgi ei jää ja tõestada keerulisem) varastati umbes -60€ 4500eeku jääti alles. Muidugi algul tundus kõik kuidagi imelik, et miks ma sedasi sassi olen kõik jätnud aga samas sain aru, et toimunud on midagi kummalist, millest varem olen vaid hirmujutte kuulnud. Edasi avastasin, et uks on tuuleastmes ja kotad astmelaualt sisse tõstetud (seda ei andesta üks korralik rekkamees:D) läksin siis autole tiiru peale tegema kui minu taga olev auto just samasuguse asja osaliseks oli sattunud. Edasi kontrollisin kahjud ja selgus, et peale sularaha pole midagi varastatud.

Tahan oma looga öelda, et kui minu uksed oleks fikseeritud seest ükskõik kuidas mehhaniliselt, siis see lugu oleks võinud lõppeda minule gaasimürgitusega:(
Varas laseb gaasi kõigepealt ja siis kontrollib kas saab sisse või mitte. Minul Vedas head poisid olid, et jätsid ukse irvakile hommikune lõppes pohmellist imelikuma olekuga.
Olen kuulnud teel palju ebameeldiva lõpuga lugusid ja tavaliselt on Hispaania lood ühed kurvemad.

Pange asjad nähtavalt ära ja ärge üle mõelge:)
Naudi perepuhkust nii, nagu meie seda teeme!
www.haagisepere.ee   
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Ivar Kalev, Imre, Priit Peljo

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Turvalisusest autoelamuga ja haagissuvilaga reisimisel

31.01.2018 21:14
#9
TURIST kirjutas: Minul on rekka kogemus umbes 10aasta tagune Slovakkia riigist, kus öösel läksin maga ja päeval ärgates avastasin, et kabiin täiesti peapeale keeratud. Täpsemalt oli mulle gaasi lastud salongifiltri kaudu ja varaste huviks oli sularaha(sellega jälgi ei jää ja tõestada keerulisem) varastati umbes -60€ 4500eeku jääti alles. Muidugi algul tundus kõik kuidagi imelik, et miks ma sedasi sassi olen kõik jätnud aga samas sain aru, et toimunud on midagi kummalist, millest varem olen vaid hirmujutte kuulnud. Edasi avastasin, et uks on tuuleastmes ja kotad astmelaualt sisse tõstetud (seda ei andesta üks korralik rekkamees:D) läksin siis autole tiiru peale tegema kui minu taga olev auto just samasuguse asja osaliseks oli sattunud. Edasi kontrollisin kahjud ja selgus, et peale sularaha pole midagi varastatud.

Tahan oma looga öelda, et kui minu uksed oleks fikseeritud seest ükskõik kuidas mehhaniliselt, siis see lugu oleks võinud lõppeda minule gaasimürgitusega:(
Varas laseb gaasi kõigepealt ja siis kontrollib kas saab sisse või mitte. Minul Vedas head poisid olid, et jätsid ukse irvakile hommikune lõppes pohmellist imelikuma olekuga.
Olen kuulnud teel palju ebameeldiva lõpuga lugusid ja tavaliselt on Hispaania lood ühed kurvemad.

Pange asjad nähtavalt ära ja ärge üle mõelge:)

Olen ka kuulnud selliseid juhuseid.
Selleks on mul paigaldatud gaasidetektor, järelikult polnudki väga mõtetu investeering.
CARTHAGO CHIC E-LINE I 50 YACHTING EDITION
Klubi Eesti Karavan liige nr. 670; 999

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Turvalisusest autoelamuga ja haagissuvilaga reisimisel

31.01.2018 21:15
#10
Huvitav kas seda gaasi mingi andur ei tuvasta?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Turvalisusest autoelamuga ja haagissuvilaga reisimisel

31.01.2018 21:18
#11
nootsii kirjutas: Huvitav kas seda gaasi mingi andur ei tuvasta?

Gaasidetektoreid on erinevaid. Arvan, et kõige odavamad kõike gaase ei avasta.
Osadel on võimekus avastada 3-4 gaasi.
CARTHAGO CHIC E-LINE I 50 YACHTING EDITION
Klubi Eesti Karavan liige nr. 670; 999

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Turvalisusest autoelamuga ja haagissuvilaga reisimisel

31.01.2018 21:20
#12
Imre kirjutas:
nootsii kirjutas: Huvitav kas seda gaasi mingi andur ei tuvasta?

Gaasidetektoreid on erinevaid. Arvan, et kõige odavamad kõike gaase ei avasta.
Osadel on võimekus avastada 3-4 gaasi.

Aga enamus arvatavasti mõeldud et avastada probaani või analooge.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Turvalisusest autoelamuga ja haagissuvilaga reisimisel

31.01.2018 21:35
#13
nootsii kirjutas:
Imre kirjutas:
nootsii kirjutas: Huvitav kas seda gaasi mingi andur ei tuvasta?

Gaasidetektoreid on erinevaid. Arvan, et kõige odavamad kõike gaase ei avasta.
Osadel on võimekus avastada 3-4 gaasi.

Aga enamus arvatavasti mõeldud et avastada probaani või analooge.

Kallimad avastavad ka igasuguseid narkootilisi gaase.
Eks kui plaan panna oma Camperisse tuleks vähe eeltööd teha.
CARTHAGO CHIC E-LINE I 50 YACHTING EDITION
Klubi Eesti Karavan liige nr. 670; 999

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Turvalisusest autoelamuga ja haagissuvilaga reisimisel

01.02.2018 01:20
#14
Imre kirjutas:
Ivar Kalev kirjutas: Ei saa postiitusest aru, kas kuulsid, mis meil juhtus Hispaanias (täiesti per..s ja uskumatud lood)?

Mismõttes ei saa aru, kas kirjutasin kuidagi segaselt? Miks mitte jagada oma kogemusi, kas parem või lihtsam on kõike omal nahal õppida?

:blink:

Oleme hetkel pikemal reisil. Meid rööviti jaanuari keskpaigas Hispaanias. Röövlid olid küllalt osavad ja meie liiga usaldavad.
Kogun just kämpingus infot teistelt matkabussi turistidelt soomlastelt, oleme kuulnud juba mitut lugu, mida ei usuks, et veel praegusel ajal võib juhtuda (röövimised gaasiga, trikkidega jms).
Üritan midagi kokkuvõtvalt ja õpetlikku varsti kirja panna.
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Turvalisusest autoelamuga ja haagissuvilaga reisimisel

01.02.2018 08:37
#15
Ivar- kas sul oli probleemid kämpingus või kuskil tee ääres parklas ??

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Turvalisusest autoelamuga ja haagissuvilaga reisimisel

01.02.2018 13:02
#16
See pahandus oli trassi ääres tanklas. Üritan mingi hetk rohkem infot anda.
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Turvalisusest autoelamuga ja haagissuvilaga reisimisel

01.02.2018 15:02
#17
Äkki keegi näitab mis gaasi andurit mõtlette? Need mis mina leidsin on LPG ja CNG gaasi andurid.

Kuidas teil mõtte ukse juurde panna kleepsu "Gas alarm" vms? On tuttav kes võib disainida, ja on koht kus saab välja printida.
Oli: Rapido Confort -79.
Nüüd: Iveco Daily Bürstner A580 -93

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Turvalisusest autoelamuga ja haagissuvilaga reisimisel

01.02.2018 15:09
#18
Nende gaasi kohta veel. Andur põhimõtteliselt võib olla universaalne ka. Aga olemas gaasid mis on õhust raskemad, ja mis on kergemad. Jallegi põhiline LPG komponent propaan - raskem kui õhk, aga CNG metaan - kergem.
Oli: Rapido Confort -79.
Nüüd: Iveco Daily Bürstner A580 -93

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Turvalisusest autoelamuga ja haagissuvilaga reisimisel

01.02.2018 15:33 - 01.02.2018 15:33
#19
Midagi sellist vist?

www.satel.pl/en/product/238/DG-1%20TCM,Trichloromethane-based-narcotic-gas-detector

DG-1 TCM
Trichloromethane based narcotic gas detector
DG-1 TCM is a microprocessor-based detector of narcotic gases (e.g. trichloromethane vapors). It is recommended that you install it e.g. in bedrooms, watchman's lodges, security quarters, i.e. in places where the burglars may try to use narcotic gas to put the occupants to sleep before committing a burglary. Due to the nature of narcotic gases, which are heavier than air, the detector should be installed low, just above the floor of the supervised room. The digital algorithm of gas detection and the temperature compensation feature ensure correct operation over a wide range of ambient temperatures as well as immunity to false alarms. The device detects that certain level of narcotic gas concentration in the room has been exceeded, and triggers an alarm. With the built-in buzzer and blue LED, the DG-1 TCM detector can operate as a standalone detection/alarm device, but it is also designed to work as part of the alarm system. Owing to the self-diagnostics function, the supply voltage status and correct performance of the gas sensor are being constantly monitored, which ensures reliable operation of the detector.

digital signal analysis
optical and acoustical indication of threshold concentration detection
low current consumption
full autodiagnostics
blue LED indicator
Oli: Rapido Confort -79.
Nüüd: Iveco Daily Bürstner A580 -93
Viimati muutis: 01.02.2018 15:33 koljamba.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Turvalisusest autoelamuga ja haagissuvilaga reisimisel

01.02.2018 15:37
#20
Eestis ka saadaval, ja mitte palju kallim kui välismaal. Seal 58-65€ vahel.

www.bkeesti.ee/toode/satel-dg-1-tcm-narkootiliste-gaaside-detektor/
Oli: Rapido Confort -79.
Nüüd: Iveco Daily Bürstner A580 -93

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Turvalisusest autoelamuga ja haagissuvilaga reisimisel

01.02.2018 16:30
#21
Eks nende andurite kohta oskavad meie Campingukaupade müüjad rohkem rääkida ja soovitusi jagada.
CARTHAGO CHIC E-LINE I 50 YACHTING EDITION
Klubi Eesti Karavan liige nr. 670; 999

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Turvalisusest autoelamuga ja haagissuvilaga reisimisel

01.02.2018 16:44 - 01.02.2018 16:44
#22
Moosivaraste vastu aitab ka pisike turvakapp. Tuleb paigutada sellisesse kohta, kuhu hästi ligi ei pääse. Mul on selline pisike, kuhu mahuvad dokumendid ja rahakotid ja kaamera. Selliseid kappe müüakse näiteks Tallinnas Bauhausis ja veel mitmes muus kohas olen näinud.
Eelmisel omanikul oli Hispaania jaoks tehtud kahe esimese ukse vahele niiöelda lehmaketist köis. Ilusti riie ümber, et ei koliseks. Vaikselt sisenemine ei õnnestuks. Küljeuksel oli lihtsalt aumiiniumtoru läbi käepideme. Pole küll tugev aga lõhkumine tekitab kohe lärmi.
Viimati muutis: 01.02.2018 16:44 meelis.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Turvalisusest autoelamuga ja haagissuvilaga reisimisel

01.02.2018 16:47
#23
Ukse kinni panemine rihmadega etc võib väga halvasti lõpetada ka. Olid mitu juhtumid reka juhtidega, kui nad turvavöödega panid uksed kinni. Vargad lasevad gaasi, siis vaatavad et sisse ei saa ja lähevad minema. Aga juhid enam ei ärkanud ülesse.
Oli: Rapido Confort -79.
Nüüd: Iveco Daily Bürstner A580 -93

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Turvalisusest autoelamuga ja haagissuvilaga reisimisel

01.02.2018 17:00
#24
koljamba kirjutas: Ukse kinni panemine rihmadega etc võib väga halvasti lõpetada ka. Olid mitu juhtumid reka juhtidega, kui nad turvavöödega panid uksed kinni. Vargad lasevad gaasi, siis vaatavad et sisse ei saa ja lähevad minema. Aga juhid enam ei ärkanud ülesse.

Sellepärast tulebki panna gaasi detektor.
CARTHAGO CHIC E-LINE I 50 YACHTING EDITION
Klubi Eesti Karavan liige nr. 670; 999

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Turvalisusest autoelamuga ja haagissuvilaga reisimisel

01.02.2018 21:00
#25
Tere
Täpsustan mõningaid asju:
Propaan/butaan- õhust raskemad gaasid, lekke korral hakkab autoelamu/haagis täituma altpoolt ülespoole kuni jõuab magajani;
Narkoosigaasid- õhust kergemad gaasid narkoosi ehk teadvuseta oleku tekitamiseks (ei tea sellist asja nagu narkogaas või narkootiline gaas), autoelamusse/haagisesse laskmise korral tõuseb kohe lae alla ja hakkab siis ruumi täitma ülevalt alla kuni jõuab magajani;
Firmal Carbest on matkaautode jaoks olemas alarmiga kombineeritud gaasiandur, mis reageerib nii propaanile/butaanile kui ka narkoosigaasidele.
Minul on neid andureid paigaldatud kaks, üks põrandapinnast umbes 10 cm kõrgusele, mis siis peab hakkama karjuma kui tuvastab autoelamusse (alaosasse) kogunevat propaani/butaani, teine lae ülemisest servast umbes 10 cm allapoole, mis tuvastab siis õhust kergemat ja autoelamu ülaosasse kogunevat narkoosigaasi.
Turvalukud.
Minul autoelamule paigaldatud kabiiniosasse samasugused seestpoolt suletavad ja lukustatavad lukud nagu Imrel. Elamuosale on paigaldatud väljapoole uksele ja kõikidele suurematele luukidele pealekeeratavad lukustatavad turvalukud.
Kui kuskile seiklema lähen ja autoelamu üksi jätan, siis lukustan kabiiniuksed seestpoolt paigaldatud lisalukkudega, lähen elamuuksest välja ja blokeerin elamuosa ukse ja luugid väliste täiendavalt pandud sulguritega/lukkudega. Sisse saab varas ainult aknaid lõhkudes, välja samuti ainult katkisest aknast.
Kui tahan ennast nii autoelamusse kinni panna, et keegi sisse ei saaks, sulgen kõigepealt elamuosa ukse ja luugid sulguritega/lukkudega, siis lähen autoelamusse autoosa uksest ja sulgen ka need nende täiendavate mehhaaniliste lukkudega. Sisse saab ainult läbi purustatud akende.
Tähelepanu! Kui teed nii, ära keera auto ustele paigaldatud mehhaanilisi lukkusid võtmega lukku, kui on vaja kiiresti autoelamust välja saada (nt tulekahju või häire korral), ei pruugi sa unise peaga võtmeid üles leida!
Peaks toimima aga kindlasti on kellelgi veel paremaid variante.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev