Muhkami matkaauto ehitus

Re: Re:Muhkami matkaauto ehitus

11.04.2010 21:23
#101
Ilm oli ilus ja sai ka nokitsetud.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Muhkami matkaauto ehitus

11.04.2010 21:24
#102
Ilm oli ilus kui nokitsemiseks kui ka grillimiseks!

Lisatud failid:

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Muhkami matkaauto ehitus

11.04.2010 21:26
#103
:dry:

Lisatud failid:

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Muhkami matkaauto ehitus

11.04.2010 21:26
#104
:dry:

Lisatud failid:

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Muhkami matkaauto ehitus

13.04.2010 03:28
#105
Lugesin selle hirmpika teema läbi ja tahaks nüüd 10 lehekülge juttu kirjutada. Kui vaatate kellaega, siis saate aru, miks täna jutt lühikeseks jääb.
Ise olen sarnase tee läbi käinud ja tulemust mitmeid aastaid ekspluateerinud.
Pikemalt ehk järgmine kord, aga mehed, märksõna on gaas, gaas ja veelkord gaas.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Muhkami matkaauto ehitus

13.04.2010 22:41
#106
Meelis

Äkki komenteerid miks just gaas gaas.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • meelis
  • meelis avatar
  • Külastaja
  • Külastaja

Re: Re:Muhkami matkaauto ehitus

14.04.2010 03:05
#107
Nonii. Sain natuke varem klaviatuuri juurde.

Gaasi eelis on see, et seda saab kogu reisi vältel piiramatult juurde soetada. Kõik muud elektrilised alternatiivid on tagavaraks.

Esimene müügisolev matkabuss oli piltide järgi täitsa OK. Pidasime plaani, mis lõpphinda nõus maksma oleme. Kohale jõudes ei kulunud minutitki, et aru saada- siin polegi midagi arutada. Lõpuks tegime pakkumise, et 5000.- EEK ja me saame sealt sisutuse, muu oli roostepuru. Tegu oli Fiatiga. Juba siis oli näha, et enamuses kõik gaasiga lahendatud.
Isehitamise otsus sündiski tegelikult tuulises ja külmas parklas suht lühikese ajaga.
Ostsime poolroostes kaubabussirondi, kuna raha õieti polnudki. Parem buss oleks tähendanud juba niisuurt liisingumakset, et suvise reisi jaoks poleksi suurt järgi jäänud. Lahemaale võin aga telgiga ka minna.

Kuna tookord gaasiballoone polnud, tuli meil „geniaalne „ idee kasutada aidas vedelevat suurt punast veneaegset. Kõigile teadmiseks, et vene ja praegune levinud standard hästi kokku ei lähe. Läheb siis, kui hoolega sobitad ja tihendad. Täna ma seda enam ei teeks. Meie idee oli, et suure ballooniga saab terve reisi vabalt ära sõita ja kodus läheb poolik balloon igapäevasesse tarbimisse. Väike hirm muidugi oli, et kui kusagil hakatakse näpuga järge ajama, siis ilmselt läheb kisaks. Me ei kasutanud tavalist kodugaasi aga natuke teine segu, mis aurustub kodugaasist mingi 5 kraadi madalamal temperatuuril. Olgugi, et on suvi, võib öösel mägedes temperatuur päris madalaks langeda. Ka nüüd uuele matkabussile gaasiballoone täites olen üle küsinud, et saaks ikka madalamal temperatuuril aurustuvat. Uuele bussile ostsin tagavaraballooni Vana-Narva mnt. AGA esindusest. Maksis umbes 500.- EEK. Aga küsi ise üle. Soovitan ehitada kohe kahe ballooni kohaga. Siis pole kiiret, kui üks tühjaks saab. Veel parem on kasutada automaatset ümberlülitajat. Ei pea kogu aeg jälgima. Ise olen korra poole söögitegemise pealt pidanud kiirelt balloonivahetuse tegema,. Plaanin sellel aastal ümberlülitaja ära osta. Üks pakkujatest on Tallinnas Matkasuvilad. Hetkel tundub see minu jaoks normaalne koht olevat ja julgen neid soovitada. Siiani on nad suutnud küll hea mulje jätta. Aga ma pole väga usinalt mujalt veel otsinud.
Kõige parem külmkapp töötab 220V+gaas+auto 12V. Kämpingus olles saad 220 voldiga ka akut laadida. Kui gaas otsa saab või muu jama, siis viimase võimalusena kasuta auto 12V. Mul pole kummalgi bussil sõidu ajal gaasileeki ära kustutanud. Aga see oht on täitsa olemas. Et kapp korralikult töötaks tuleb paigaldada KINDLASTI ka 12V lisaventilaator. Tee sa kui korralik õhuvahetus tahad, ikka jääb ta lahjaks. Eriti just suvel.
Kui sul on 2 ballooni, siis igal juhul on sul aega paari päeva jooksul leida tankla, kust uue saad.
Samuti töötavad gaasiga soojaveeboiler ja õhkküte. Ei pane sa kumbagi vooluga tööle. Erit annab see tunda, kui kogu aeg ei peesita mingil karavaniplatsil, kus võid kõikvõimalikud lohvikud külge ühendada.
Bussi elektrisüsteemist võin muljetada järgmisel korral.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Muhkami matkaauto ehitus

14.04.2010 12:28
#108
50 liitrist kanistrit nägin täna müügil tartus tehase tänaval estko poes a 290 eek..Mõõtudelt u 50x50cm ehk kandiline ja suure korgiga pealt.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Muhkami matkaauto ehitus

16.04.2010 02:08
#109
Tänud külaline Meelisele hea arvustuse eest:)

Neid gaasi vaheteid on küll praktiliselt kogu aeg ka kohapealB)
Järgmine nädal tulevad ka gaasi mõõturid sellised
www.reimo.com/de/75154-fuellstandsanzeige_fuer_gasflasche/
Hea on see et hind on alla 100 eeku :woohoo:
miinus on see et töötab 12-30 kraadise temperatuuri juures:unsure:
MATKASUVILAD.ee - EESTI SUURIM MATKASUVILATE KESKUS
ADRIA HOBBY HYMER CARTHAGO MALIBU
Karavanitarvikud - REIMO, Movera, Frankana, Fiamma, DOMETIC, Truma, THETFORD, Alde jpm
Varuosad enamustele suvilatootja markidele
Paigaldus, remont ja hooldus meie TEENINDUSES
www.matkasuvilad.ee
+372 5209827

Lisatud failid:

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Muhkami matkaauto ehitus

16.04.2010 23:58
#110
Tere!

Mis põhimõttel ta töötab?:huh:

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Muhkami matkaauto ehitus

18.04.2010 21:03
#111
Tänud talupoeg olen nendest teadlik jätsin need varuvarjandiks.
Leitsin ühe kanistri nüüd järgmise otsingutel.

Lisatud failid:

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Muhkami matkaauto ehitus

18.04.2010 21:04
#112
60 liitrit se.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Muhkami matkaauto ehitus

18.04.2010 21:05
#113
Nädalavahetuse vili köögi nurk.

Lisatud failid:

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Muhkami matkaauto ehitus

18.04.2010 21:07
#114
Ulatub poolde ukse.

Lisatud failid:

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Muhkami matkaauto ehitus

30.04.2010 23:24
#115
Soovitage mis sugust veepumpa kasutada?
Ise olen mõelnud äkki samasugust nagu märgadel gerodel.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Muhkami matkaauto ehitus

02.05.2010 22:34
#116
Võib olla leiad siitB)

www.reimo.com/en/D-accessories/DZ-water_sanitary/DZM-water_pumps_and_accessories/

Hea on kasutada sellist vee süsteemi mis annab suret ainult siis kui avada kraan.
Kraanis olev mikro lüliti kävitab pumba
Eelis on juba see kui peaks midagi vee süsteemiga juhtuma siis ei pumpa kogu puhta vee varu suvilasse sisse
MATKASUVILAD.ee - EESTI SUURIM MATKASUVILATE KESKUS
ADRIA HOBBY HYMER CARTHAGO MALIBU
Karavanitarvikud - REIMO, Movera, Frankana, Fiamma, DOMETIC, Truma, THETFORD, Alde jpm
Varuosad enamustele suvilatootja markidele
Paigaldus, remont ja hooldus meie TEENINDUSES
www.matkasuvilad.ee
+372 5209827

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Muhkami matkaauto ehitus

03.05.2010 10:35 - 03.05.2010 10:35
#117
Kui dušši ei planeeri, võid vabalt kasutada ka odavat suvilatele toodetud sukelpumpa.
Asi taandub ikkagi madalsurve süsteemi kraanile, mis on koos mikrolülitiga. Selle lülitiga käivitatakse pump pärast kraani avamist. Enamusel järelveetavatel suvilatel on kasutusel selline "odav" süsteem.

Webasto tsirkulatsioonipumpa siiski ei paneks. Eks ta ole rohkem maitse asi, aga hinnavõitu ei näe.

Odavaima sukelpumba saad reimost 8 EUR eest x16 eek =128 eek

www.reimo.com/de/62027L-tauchpumpe_maas10_10l_lose/
Bussisõit kaitseb keskkonda

.
Viimati muutis: 03.05.2010 10:35 eavp.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Muhkami matkaauto ehitus

05.05.2010 02:13
#118
Vanal bussil oli selline lülitiga kraan. Täitsa töökindel. Praegune survepump aga survet üles ei löö ja jääbki istme alla surisema. Päästab ainult paneelist sisse-välja lülitamine.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Muhkami matkaauto ehitus

05.05.2010 10:32
#119
meelis Hääleta:
Vanal bussil oli selline lülitiga kraan. Täitsa töökindel. Praegune survepump aga survet üles ei löö ja jääbki istme alla surisema. Päästab ainult paneelist sisse-välja lülitamine.
Kas see on pidev viga või peale tühja veepaagiga seismist?Mul sama jant ja veaks avastasin, et pumba juurde jääb õhk sisse ja selle pärast ei survestu korralikult.Pumba ligidal mul väljalaske klapp ja peale nelja-viite õhutust töötab asi normaalselt kuni süsteemi täieliku tühjendamiseni(sügis-talvine periood)Ja nii juba kolmandat kevadet :P Kraanist millegi pärast see õhk ei ole väljunud või pole lihtsalt kannatust jatkunud.
Knaus Traveller Fiat Ducato 1990
+3725012367
VW Transporter " Ambulance" 2006

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Muhkami matkaauto ehitus

05.05.2010 15:14
#120
Mina jõudsin vea otsingul ainult liiga madala pinge välistamiseni. Teinekord topitakse ise imepeened juhtmed ja siis imestatakse, miks küll voolu ei jätku?!?
Õhutamist pole proovinud aga vihje on hea.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Muhkami matkaauto ehitus

09.05.2010 21:53
#121
Töö koos sulasega...

Lisatud failid:

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Muhkami matkaauto ehitus

09.05.2010 21:56
#122
...lõpp tulemus. Miinimum graafik kokkutulekuks valmis!

Lisatud failid:

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Muhkami matkaauto ehitus

02.06.2010 15:21
#123
Kas eesti keeles on mingit kirjandust matkaautode kohta?Kas on ka midagi pâikeseenergia sûsteemide ehitamise kohta?:huh:

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Muhkami matkaauto ehitus

02.06.2010 15:26
#124
Kui tahad arendada päikesepatareide teemat, siis ma olen selles osas eeltööd teinud ja endale asja selgemaks teinud.
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Muhkami matkaauto ehitus

02.06.2010 17:23
#125
Môte oli,et kuidas kasutada autos pâikeseenergiat.kuna esialgu on mu tase suuur nulll,siis ei oska kûsidagi.kui katusele asetada paneelid,kas tuul ei riku,kas neist piisab isegi kûtmiseks nâiteks?jne.:ohmy:

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev