Päikesepaneelide valik

Re: Päikesepaneelide valik

09.05.2021 22:52
#76
Teema algusest jupp aega möödas .Kas ehk on nüüd hakatud neid paenduvaid paneele ka paremaid tootma.Tahaks ka enda katusele mingi 150W panna Aga monocrystal kaalub mingi 12 kg.Või on veel midagi paremat tegema hakatud.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Päikesepaneelide valik

10.05.2021 10:12 - 10.05.2021 10:14
#77
175W kaaluga 5kg on siin saada:  5kg paneel
160W kaaluga 3,4kg:  3,4kg paneel Greenakku

Aga hinnad on muidugi märkimisväärselt kõrgemad kui tava isenditel. kas see 7kg kaalu kokkuhoidu tasub ennast ära, seda pead ise teadma.
Muidu see pood on usaldusväärne koht, ma sealt mitu korda ostnud.
Eesti Karavan klubi liige nr - 1615
Raul Jürgenson
Viimati muutis: 10.05.2021 10:14 dyyp.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Päikesepaneelide valik

10.05.2021 17:07
#78
tunduvalt soodsamad paneelid on solartronics
www.solartronics.de/
ise kasutan 3 *180 w monokristal paneele 
180w =129 eur
 
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: dyyp

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Päikesepaneelide valik

10.05.2021 20:31 - 10.05.2021 20:35
#79
Täitsa toimivad paneel võid leida eBayist ja hind ka hea
100W 200W Semiflexibel Monokristalline Solarpanel Kit zum Wohnmobil/Auto/Zuhause
 
Viimati muutis: 10.05.2021 20:35 muhkam.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Päikesepaneelide valik

11.05.2021 10:22
#80
Ise ostsin Viljandi solarstone.ee  omade kleebitava variandi. Kaalub ilmselt paar-kolm kilo(240W) Teevad täspselt sellise nagu sulle katusele mahuvad. Hinnaks on umbes 1€ 1W

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Päikesepaneelide valik

04.04.2022 23:33 - 04.04.2022 23:35
#81
olari kirjutas: tunduvalt soodsamad paneelid on solartronics
www.solartronics.de/
ise kasutan 3 *180 w monokristal paneele 
180w =129 eur


Seal paistab kampaania olema. 2x140w 169 raha, transat ei vaadanud. Milline see optimaalne w peaks olema, et nädalane metsa ja ranna puhkus teha.
Paneelid
Viimati muutis: 04.04.2022 23:35 Remo22.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Päikesepaneelide valik

05.04.2022 00:50
#82
Sai kunagi lubatud, et kirjutan paar sõna nende painduvate paneelide kohta.
Ehk siis jutuks on Viljandis toimetav Solarstone.
Mul oli ka see kiiks, et tahan paneele tellida katuse järgi.
Mind see väga ei seganud, et painduvatel on kasutegur madalam. 
Hooldamine on samas lihtsam.
Algul suhtlesin telefoni teel aga siis leidsin, et pisike tripp Viljandisse pole kurjast.
Käisin ja näitasin katuse ette. 
Need painduvad paneelid pannakse kokku moodulitest ja ise nad siis arvutasid, mitu mahub ja kuidas paigutada. 
Nimelt oli mul välja valitud koht, kust kaablid läbi katuse tuua. Just selleks, et nad ei jääks katusele tolgendama ja oleks katusel minimaalsed.
Paneelil saab seda kaablite väljavõtte asukohta sobivalt muuta. 
Kaabli läbiviigud olid juba ostetud ja kaasas. Just selleks, et hiljem paneeli ja serva vahele ära mahuksid. Jama ka kui 1 cm puudu jääb.
Paneelid tulid 370W ja 100W. 
Kontroller Victron MPPT 100/15. Olin eelnevalt kokkutulekul sellist töötaval kujul näinud.
Kokku läks kogu lugu 552.- EUR.
Suurem paneel koos Victroni kontrolleriga istub otse kuudiaku klemmidel.
Ainus möödapanek oli jaotusblokiga. 
Ise ma algul ei süvenenud ja oli info, et ka päikesepaneeli ühendamise otsad on olemas.
Hiljem selgus et ikka pole küll.
Seega hetkel see 100W paneel ühendamata. See oligi rohkem mõeldud starteriaku täis hoidmisele.
Pakuti ka võimalust, et mängime siis asjad ringi aga mul olid paneelid katusele ära liimitud.
Ei viitsinud lammutama hakata, sest mingi alternatiiv asja lahendamiseks tundub olemas olevat.
Võtsin aja maha ja talvel selle teemaga oma pead väga ei vaevanud.
Sügisel igatahes laadimine toimis küll. Eks suvel näeb kui asjalik see investeering oli.
Samas tundus, et kui kuudiaku sai täis, jõudis laadimisvool ka starteriakuni. 
Seda viimast tahakski nüüd esmalt kontrollida.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Priit Peljo

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Päikesepaneelide valik

05.04.2022 11:17
#83
Meelis, kas sul maja kontrollerisse ei saa otse Victronist päikese särtsu lasta? Minu bussil saab ja see toimetab ise. Saab valida kas starteri aku laadimine on lubatud või mitte(mina vist keelasin ära). Need Viljandi paneelid igatahes selle Hispaanis allasadanud Sahara liivatolmu peale, laadimist enam ei tekitanud, kuigi see kiht oli siuke tavaline meie talvine autokülgedel olev kiht. Harjaga sai mingi osa puhtaks nühitud, siis hakkas ka laadima, pärast pesin täitsa puhtaks ja elu oli jälle lill. Viimane reis näitas ilusasti, et kui päikest on, siis saab oma elektriga ilusasti hakkama aga kui paar päeva pimedust, siis ühe kuudi akuga pikka pidu pole, nii et kas osta genekas või lisaaku, variant on muidugi reisi lihtsamaks planeerida :P

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Päikesepaneelide valik

05.04.2022 12:42
#84
Meil on bussidel korralik vanusevahe ja seda minu kahjuks.
Kuna ma ise sealt ühendamiseks otsa ei leidnud, siis pöördusingi müüja poole, et kuhu ta need ühendada mõtles.
Siis ta konstanteeriski fakti, et tal on miskit kusagil sassi läinud.
Kuna ma tahtsingi suuremat võimsust, siis saigi kahe paneeli teed mindud.
Ilmselt oleks saanud ka mingi imeliku pinnaga ja ühe suurena tehtud aga tol hetkel ei taibanud küsida ja ei pakutud ka. Pealegi oleks sellist latakat raske transportida.
Neid paneele saaks ka järjestikku panna aga mul tulevad praegu kaablid alla erinevast kohast. Garaazist jaotusblokini oleks päris raske neid kaableid saada, kuigi mingi kaabel sealt tuleb.

Äkki se Sahara tolm on veidi teise koostisega, kui kodumaine?
Hetkel on buss juba hoovi peal aga paneele talvisest tolmust pole puhtaks pesnud. Igatahes laadimine on olemas. Saab siis näitajaid võrrelda, kui pesu tehtud.
Mingi pisike bussi genekas on ka mõttes. Meie kliimas pole mingi ime, kui 3-4 päeva järjest ilm pilves ja vihma tibutab. 
Mingi pisikese  

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev