Haagissuvila otsingul

Re: Haagissuvila otsingul

28.05.2020 14:53
#26
zorro25 kirjutas:
Pikk kirjutas: Ei ole nii suur spetsialist aga inglastel tekkib palju rohkem probleeme leketega. Koostekvaliteet on kehvem ja kui palju sõita siis suure tõenäosusega hakkavad lekkima kusagilt. Ma käisin päris palju inglasi läbi, kui omale haagist otsisin ja enamusel oli leke kusagil v põhi mäda. Väga tähelepanelikult peab ostu ajal selliseid asju vaatama. Üks vend müüs siis täitsa korralikku haagist oma jutu järgi, sõitsin ekstra Tartusse vaatama. Kohapeal selgus, et suurt midagi polegi viga, peale selle et esisein oli nii mäda, et tahtis kerest emalduda :) :) Millegi pärast on see nii, et neil esineb niiskusega probleeme.

Huvitav, kas neil mingid kanalid jäävad kinni, kui üldse karavanil on? Tarus üks tegelane müüb ja olen käinud seal vaatamas, platsil..esapilgul olid ok, tean, et tema toob ka UK.
Kere ühenduskohad lihtsalt annavad järgi, vesi pääseb sisse ja ongi tehtud.
Hobby 560 CFE Premium 2012
Klubi Eesti Karavan liige nr 742

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Haagissuvila otsingul

28.05.2020 16:00
#27
Et nõu anda, peaks teadma esmalt, milleks Sul haagist vaja on (kas rohkem sõitu ja vähem puhkust või rohkem puhkust ja vähem sõitu (suurem-mugavam, kuid kehvem sõita või vastupidi), ning kas soovid ainult kämpingus lebotada või tahad metsa-loodusesse minna (autonoomne elekter, solar+aku j.m.). Samas ka kellega koos reisida, naisega, pere-lastega või sõprusseltkonnaga (sõltub voodite, naride olekust). Lisaks kõigele pole ka ebaoluline lisade olemasolu, mis annab palju mugavust juurde, kuid ka hind võib palju tõusta (moover, esitelk, solar, rattahoidjad, kliima jne). Samas oluline ostu juures on see, kas oled ise ka tegija ja käed küljes, koht ja tööriistad olemas.
Mis toomisse puutub, siis mina olen tulnud alati kohalike ostumaa numbrimärkidega, lisaks TÜV, kindlustus ja ostumüügi paber. Tagasitee saad kasutada ka juba väikse puhkusena.
Inglaste kohta ei oska kommenteerida muud kui minu valik nad ei ole, ei meeldi juba sisemine kujundus. Olen ka mõelnud, et milleks vaja reisil 4 auguga gaasipliiti koos praeahjuga? Ega ma metsa kokkama ei lähe :)
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Priit Peljo

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Haagissuvila otsingul

28.05.2020 16:26
#28
WoWa kirjutas: Et nõu anda, peaks teadma esmalt, milleks Sul haagist vaja on (kas rohkem sõitu ja vähem puhkust või rohkem puhkust ja vähem sõitu (suurem-mugavam, kuid kehvem sõita või vastupidi), ning kas soovid ainult kämpingus lebotada või tahad metsa-loodusesse minna (autonoomne elekter, solar+aku j.m.). Samas ka kellega koos reisida, naisega, pere-lastega või sõprusseltkonnaga (sõltub voodite, naride olekust). Lisaks kõigele pole ka ebaoluline lisade olemasolu, mis annab palju mugavust juurde, kuid ka hind võib palju tõusta (moover, esitelk, solar, rattahoidjad, kliima jne). Samas oluline ostu juures on see, kas oled ise ka tegija ja käed küljes, koht ja tööriistad olemas.
Mis toomisse puutub, siis mina olen tulnud alati kohalike ostumaa numbrimärkidega, lisaks TÜV, kindlustus ja ostumüügi paber. Tagasitee saad kasutada ka juba väikse puhkusena.
Inglaste kohta ei oska kommenteerida muud kui minu valik nad ei ole, ei meeldi juba sisemine kujundus. Olen ka mõelnud, et milleks vaja reisil 4 auguga gaasipliiti koos praeahjuga? Ega ma metsa kokkama ei lähe :)

See 4 auguga pliit pani mind samuti mõtlema, kui esimest korda haagisesse astusin.. ;) ilmselt haagise funktsioon saab olema nii, vähemalt alguses, kuus paar korda esialgu lihtsamasse kohta kus on laagriplatsi ja pesemis kohad jne olemas, eks hiljem juba, kui harjutanud ja tutvunud uue elamuse ja majaga, siis äkki juba ilusatesse kohtatesse parkima ja peatuma..käima hakkame 2-3 in. ehk siis perega mina naine ja laps 4a hetkel, vahest ka vanemad laenavad 65a. Kui juhuslikult peaks Leedu kasuks otsustama, siis minu mõte sama, et kui tagasitulek, siis väike tutvus reis..
Klubi Eesti Karavan liige nr.1135
Hollar
VILJANDI

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Haagissuvila otsingul

28.05.2020 20:09
#30
Tabbert, hea valik! Samas miks mitte LMC, Hobby, Fent....ka ok!
Muuseas, poolast saaks Tabbert`2012, hinnaga 4300€....üks nurk nats kopitsemist vajav:)
www.otomoto.pl/oferta/tabbert-davinci-kemping-ID6D7mmu.html#c458ebfcd8

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Haagissuvila otsingul

28.05.2020 23:35
#31
WoWa kirjutas: Tabbert, hea valik! Samas miks mitte LMC, Hobby, Fent....ka ok!
Muuseas, poolast saaks Tabbert`2012, hinnaga 4300€....üks nurk nats kopitsemist vajav:)
www.otomoto.pl/oferta/tabbert-davinci-kemping-ID6D7mmu.html#c458ebfcd8

See on mingi libakuulutus. Katusekonditsioneer, markiis, 2012 aasta ja ainult 4300.-
Sakslased veaksid selle kohe tagasi, kui see reaalselt müügis oleks.
Bussisõit kaitseb keskkonda

.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Haagissuvila otsingul

28.05.2020 23:51
#32
Raivo Koppel
729

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Haagissuvila otsingul

28.05.2020 23:56
#33
Sai lihtsalt möödaminnes kiiruga kiigatud, mis hinnad ja mida pakutakse :) Endale tundus ka kuidagi üliodav...kont, markiis j.m. maksavad juba selle hinna, aga eks müüjaga kontakteerumisel saab ostja parema vastuse, kel huvi. Piirid ka kinni nagunii.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Haagissuvila otsingul

29.05.2020 00:11 - 29.05.2020 01:15
#34
WoWa kirjutas: Piirid ka kinni nagunii.

Ega need nii kinni ka ei ole ;) Käisin tõin hiljuti Rootsist kaatri.

Samas, tuleb käia läbi ka koduvallad.

www.auto24.ee/used/3169613
Raivo Koppel
729

Viimati muutis: 29.05.2020 01:15 kaminahi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Haagissuvila otsingul

29.05.2020 10:22
#35
kaminahi kirjutas:
WoWa kirjutas: Piirid ka kinni nagunii.

Ega need nii kinni ka ei ole ;) Käisin tõin hiljuti Rootsist kaatri.

Samas, tuleb käia läbi ka koduvallad.

www.auto24.ee/used/3169613

Tundub täitsa korralik isend, ainult värvi valik selline nagu ära pleekinud. Huvitav, kui palju see loeb sõimist, et esiosa ei ole terav vaid suht püst asend? Et kas tuuletakistus suurem või midagi sellist? On kogemusi?
Klubi Eesti Karavan liige nr.1135
Hollar
VILJANDI

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Haagissuvila otsingul

29.05.2020 10:47
#36
Palju loeb vedava auto kujust ja tema tekitatud õhukeeristest ja hõrendusest tagaosas.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: zorro25

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Haagissuvila otsingul

29.05.2020 11:15
#37
zorro25 kirjutas:
kaminahi kirjutas:
WoWa kirjutas: Piirid ka kinni nagunii.

Ega need nii kinni ka ei ole ;) Käisin tõin hiljuti Rootsist kaatri.

Samas, tuleb käia läbi ka koduvallad.

www.auto24.ee/used/3169613

Tundub täitsa korralik isend, ainult värvi valik selline nagu ära pleekinud. Huvitav, kui palju see loeb sõimist, et esiosa ei ole terav vaid suht püst asend? Et kas tuuletakistus suurem või midagi sellist? On kogemusi?

Tabbertile mingi aastani 2003-2004, omane originaalvärv, maitseasi, kellele ema, kellele vanaema :)
Ega see sein nii püsti pole midagi, ära sellele nii väga tähelepanu pööra. eks vedurist oleneb see kõige rohkem, sõidetakse ka päris kandiliste, nurgeliste haagistega ja ringrajale Sa haagisega ei lähe :)
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: kaminahi

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Haagissuvila otsingul

29.05.2020 23:06 - 29.05.2020 23:37
#38
Neid on võrreldud mersudega, umbes nii, et vastupidav ja kindel kõiges. Kindalasti tasub oma silmaga ja südamekutsega seda ise hinnata Selle omase värvi heldem variant on stiilse tooniga.

Tabbert firma võimekus on jätkunud ka tänapäevas.

suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=291813711&categories=Caravan&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&isSearchRequest=true&makeModelVariant1.makeId=23700&minFirstRegistrationDate=2000&pageNumber=47&scopeId=MH&sfmr=false&sortOption.sortBy=searchNetGrossPrice&sortOption.sortOrder=ASCENDING&fnai=next&searchId=50097c16-9c6c-a9aa-2b95-df2d8a711c2b
Raivo Koppel
729

Viimati muutis: 29.05.2020 23:37 kaminahi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Haagissuvila otsingul

04.06.2020 12:35
#39
Olen uurinud nüüd siit ja sealt riigist, hetkel tundub inglismaa kõige mõistlikuma hinnaga pakkumised. Kas kellekil on kogemusi otse tellides, et ise kohapeal ei lähe, kas on usaldusvääsed firmad, nt. kes pakuvad karavane, kui raha ülekanda, mis ohud, kas on palju kelme? Leitsin ühe karavanitegategeleva firma, kes on nõus ise trantspordi firma tellima ja dokumentid autojuhiga kaasa, kuid liiga ilus tundub, kahtlustan, et "fake" firma, siis veel selline asi, et kui mina olen eraisik ja inglismaal firma, kas minule tuleb käibemaks juurde? Hetkel siis piilusin seda, pidi väga head korras olema, jutu järgi..

www.caravan2009.co.uk/listings/swift-cardinal-chrisma-550-se/
Klubi Eesti Karavan liige nr.1135
Hollar
VILJANDI

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Haagissuvila otsingul

04.06.2020 13:20
#40
aga kui on jama siis süüdi oled ikka sina. see mis sinujaoks ei kõlba on tema jaoks OK. Pärast saad niiskus kahjustusega haagise ja siis hakkad ehitama.
Oma silm on kuningas

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Haagissuvila otsingul

04.06.2020 14:59
#41
Miks sa seda pehkinud inglast nii kaugelt tooma pead? Neid saab ju meie omade tünga saanute käest pea sama hinnaga osta. Saad kohe järele proovida milline sein krõbiseb ja annab käega eest ära lükata. Või usud sa tõesti, et seal mere taga asubki muinasjutumaa?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Haagissuvila otsingul

04.06.2020 16:59
#42
No mina sellisele businessile küll kätt alla ei paneks, veel inglismaalt ja inglane. Lisaks niiskuskahjudele pead veenduma, et paberid korras oleks, muidu jääbki koduõuele lastemängu majaks, juhul muidugi, kui üldse kohale millaski jõuab.....aga edu riskimisel.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Haagissuvila otsingul

04.06.2020 17:18 - 04.06.2020 22:32
#43
Vaatasin Su linki ja ennist jäi midagi kripeldama, kuidagi tuttavad riistad olid seal motorhome lehel ja just lefthand side drive :) Tundsin ühe matkaauto ära - täpselt sama, mida kunagi jaanuaris kiikasin. Tookord sai kribatud ja kohe tuli vastus, peale kolmandat kirja kadus ära nii webileht, kui kirjavahetus....kahtlane tundus ja lõpetasin jama ära! Nüüd uus webileht ja firma, kaubad samad :) Hinnad muidugi üliodavad!
saadan sõnumiga tema viimase kirja, saad võrrelda.
Viimati muutis: 04.06.2020 22:32 WoWa.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Priit Peljo, zorro25

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Haagissuvila otsingul

04.06.2020 17:47
#44
Ostsin kunagi Saksast matkabussi. Kohalik sõber käis isegi kohal ja vaatas üle.
Pidi vägagi OK olema. Maksin enamuse rahast ette ära.
Hiljem selgus, et väikelinna müügiplatsil oli 2 identset bussi müügil.
Ette näidati korralikum ja mina sain hoopis selle rääbakama.
Selgus see hoopis järgmisel päeval sakslasel külas olles, kui ta kukalt kratsis ja algul aru ei saanud, kuidas mõned defektid talle võõrad näisid.
Siit moraal, et isegi eelnevalt asja kontrollides võid tünga saada.
Mina ei kannaks kohe kindlasti mingit raha kuhugi ette.
Katsu sa siis hiljem vaielda. Kui üldse on koht, kuhu vaidlema minna.
Seisad alajaama trafoputka ees ja aru ei saa, miks seal müügiplatsi pole.
Kui tahad väga ise sealt haagist tuua, siis tee endale nimekiri müüdavatest haagistest ja koosta nimekiri.
Siis sõidad kohale ja vaatad nad üle. Ühtlasi saad ka reisi Inglismaale tehtud.
Kui midagi mõistlikku ei leia, tuled tühjalt tagasi. Aga oled vähemalt selle raha eest reisi saanud.
Saksas näiteks on levinud nipp see, et kui hakkad vaidlema ja kauplema, siis öeldakse, et nad ei sunni ostma, kui ei sobi.
Nad arvestavad sellega, et oled juba nii kaugele tulnud ja sa ei taha ju niisama tagasi sõita.
Aga siis tulebki demonstratiivselt oma paberipatakast järgmine koht ette võtta ja õlgu kehitada.
Kui on taiplik müüja, siis ehk muutub paindlikumaks.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: kaminahi, Priit Peljo

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Haagissuvila otsingul

04.06.2020 18:00
#45
meelis, mäletan seda sinu lugu, ühes teemas olid pildid ka sellest.
Tervitades,
Priit Peljo
Klubi Eesti Karavan liige nr 748
★★★ Mobile office on road ★★★
www.teeseeise.ee/et
Tel 53315713

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Haagissuvila otsingul

05.06.2020 00:34
#46
Ma olen Saksast päris palju autosid siia vedanud ja väga tihti on esialgne pilt ja lubadused ilusamad kui tegelikkus.
Vanasti oli väga hea indikaator see, et auto oli ainult expordiks. Lausa esimene ohumärk.
Saksa tarbijakaitse ei lase oma kodanikule varjatud puudustega autot müüa. Selle saab teatud tingimustel tagastada.
Välismaalasel on hiljem raske õigust nõuda.
Teine ohumärk oli e kirjade välistamine. Täna see enam nii määrav pole.
Kirja puhul on kõik must-valge ja keerutada on raske. Muidu ikka aetakse süü keelebarjääri kaela.
Lisaks on kõik autod ja haagised pildil natuke ilusamad kui tegelikkuses.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Haagissuvila otsingul

05.06.2020 09:21
#47
Minul seni "põrsas kotis" ostmisest positiivsed kogemused. Olen ostnud Saksast ühe sõiduauto ja selle aasta alguses ka Bürstner City Car matkabussi. Mõlemil korral olen raha 100% ette maksnud ja järele lennates pole pettunud. Pigem olen rohkem saanud kui kirjas on olnud. Muidugi olen eelnevalt ka kogu google müüjast ja sõidukist läbi kamminud.
Aga alati võib ka teisiti minna.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Haagissuvila otsingul

07.06.2020 22:13
#48
Minu poolt teema lukku, leidsin isendi tänu Kaupole Tartust, üksjagu peavalu selle "õige" leidmine, Nüüd siis enne arvele võttu väike ettevalmistus ja siis loodan mõnusaid reisi elamusi saada!!
Klubi Eesti Karavan liige nr.1135
Hollar
VILJANDI

Lisatud failid:

Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Priit Peljo

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Haagissuvila otsingul

07.06.2020 22:20
#49
Aga jätaks teema üldiselt lahti, saab edasi arutleda ja uued huvilised saavad siit infot ning kogemusi (siin jagada).
Tervitades,
Priit Peljo
Klubi Eesti Karavan liige nr 748
★★★ Mobile office on road ★★★
www.teeseeise.ee/et
Tel 53315713

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Haagissuvila otsingul

08.06.2020 11:27 - 08.06.2020 11:29
#50
zorro25 kirjutas: Minu poolt teema lukku, leidsin isendi tänu Kaupole Tartust, üksjagu peavalu selle "õige" leidmine, Nüüd siis enne arvele võttu väike ettevalmistus ja siis loodan mõnusaid reisi elamusi saada!!


Head puhkust ja toredaid puhkepaikku! Mis aasta ja palju lõpphind tuli, kui saladus pole?
Viimati muutis: 08.06.2020 11:29 WoWa.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev