AUTOELAMU OSTMINE 25-30 000 EUR, millist valida? JAGAGE KOGEMUSI !

AUTOELAMU OSTMINE 25-30 000 EUR, millist valida? JAGAGE KOGEMUSI !

18.01.2023 13:20 - 24.01.2023 15:44
#1
Tere Foorumi rahvas,
olen olnud 7 aastat haagissuvila kasutaja ja nüüd plaanis vaadata autoelamu poole.
Haagissuvila sai valitud põhjamaade korralik versioon Alde küttega Polar ja olen väga rahul.

Autoelamute pilt eeltoodud eelarves on üsna kirju, kui vaadata Eesti ja Põhjamaade turul pakutavaid isendeid.
Samas ka sellises eelarves on üsna raske midagi väga korralikku leida, tundub esmapildul.

Praegu oleme reisinud põhiliselt Eestis ja kõik Põhjamaade riigid, edaspidi aga plaan siis ka Euroopa erinevad riigid.
Autoelamu peaks olema samuti selline, mis võimaldaks ka vajadusel talvel kasutada, kindlasti dushinurgaga, minimaalselt magamiskohti alates 4, parem kui 6, turvavööga kohti alates min 4, parem kui min 5.
Selles kriteerimus jäävad silma vedukid nagu Fiat , Ford, MB, Hymer
Pealisehitused seinast seina.

Ootaksin võimalusel kõigi häid kogemusi ja soovitusi, mida tähele panna:
Markide eelistused
Mootorite+käigukastide valikud
Pealisehituste head ja vead ja eelistatumad pealisehitused, ning millist üldse mitte vaadata
Muud tähelepanekud

Autoelamutega ise varem kokku pole puutunud, seevastu haagiselamute teemal võin aga teistele ka ise heaks abiks olla.

Lisan siia veel teema täiendusena mõned näited, mis ligilähedaselt juba vajadustele pealoleva kuudi osas vastavad, siis ehk selgem ka kommentaare anda:

Siin ei oska midagi arvata topeltrataste osas tagasillas, pole kaubabussi mees olnud (talvel vist keerulisem):

suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=356683225&categories=Alcoves&categories=CabinMotorhome&categories=Integrated&categories=MobileHome&categories=MotorHomesAndOther&categories=MotorHomesAndPickup&categories=OtherMotorhome&categories=PartlyIntegrated&categories=VanMotorhome&damageUnrepaired=ALSO_DAMAGE_UNREPAIRED&features=AUXILIARY_HEATING&grossPrice=true&isSearchRequest=true&maxMileage=150000&maxPrice=30000&minConstructionYear=2006&minPrice=20000&pageNumber=2&scopeId=MH&sortOption.sortBy=specifics.firstRegistration&sortOption.sortOrder=DESCENDING&searchId=71ec5b35-5c70-56ef-dd5d-06491034940c&ref=srp

Samuti selline sümpaatsem mudel:

suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=359019991&categories=Alcoves&categories=CabinMotorhome&categories=Integrated&categories=MobileHome&categories=MotorHomesAndOther&categories=MotorHomesAndPickup&categories=OtherMotorhome&categories=PartlyIntegrated&categories=VanMotorhome&damageUnrepaired=ALSO_DAMAGE_UNREPAIRED&features=AUXILIARY_HEATING&grossPrice=true&isSearchRequest=true&maxMileage=150000&maxPrice=30000&minConstructionYear=2006&minPrice=20000&pageNumber=2&scopeId=MH&sortOption.sortBy=specifics.firstRegistration&sortOption.sortOrder=DESCENDING&searchId=71ec5b35-5c70-56ef-dd5d-06491034940c&ref=srp

suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=350396255&categories=Alcoves&categories=CabinMotorhome&categories=Integrated&categories=MobileHome&categories=MotorHomesAndOther&categories=MotorHomesAndPickup&categories=OtherMotorhome&categories=PartlyIntegrated&categories=VanMotorhome&damageUnrepaired=ALSO_DAMAGE_UNREPAIRED&features=SEP_SHOWER&grossPrice=true&isSearchRequest=true&maxMileage=150000&maxPrice=30000&minConstructionYear=2005&minFirstRegistrationDate=2005-01-01&minPrice=20000&pageNumber=1&scopeId=MH&sortOption.sortBy=specifics.firstRegistration&sortOption.sortOrder=DESCENDING&searchId=0708b656-50a8-1379-2cd6-f31915f5f8f5&ref=srp

24.01.2022 Kalapihlakas kirjutas:
Uuendan siia kogutud info põhjalt konkretsemaks muudetud soove, mida otsimas olen, kuna paljudel tekkis ka hea soovituse andmise korral see küsimus.
Saate ka rohkem teemas püsida.


1. Täisintegreeritud või muud valikud, pole kõige olulisem, loeb pigem pealisehitus ja selle kvailteet, kasutusmugavus ja valmidus ka talvel kasutada.
2. Oluline on ka alussõiduki vastupidavus ja mugavus, mitte väga suur läbisõit (kuni 150 000 km)
3. Turvavööga sõidukohti minimaalselt 4 kohta.
4. Magamiskohti minimaalselt 4 kohta selliselt, et pole vaja kogu aeg istumise nurgalaua kohti lahti lükata. Need võiks olla igal ajal istumiseks. Hea kui üks võimalus koosneb narist.
5. Muu varustus: korraliku suurusega külmik, mahukad panipaigad, boonus on ka nn garaaz (suurem panipaik), dushinurk. Kui talvevarustus, siis korralik küte, ehk ka põrandaküte akende topelt aknad, spetsiaalsed rulood jms.
6. C kat või B kategooria. Võib olla ka C kat sõiduk ja ega hea tahtmise juures väga hea varustus s.h. talvevarustus ei mahu alati 3500 kg sisse ka.
7. Hinnaklass 25-30 000 EUR


Suured tänud juba ette kõikvõimaliku kasuliku info eest!
Viimati muutis: 24.01.2023 15:44 Kalapihlakas24. Põhjus: Täpsustused

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: AUTOELAMU OSTMINE 25-30 000 EUR, millist valida? JAGAGE KOGEMUSI !

18.01.2023 14:11
#2
Piltlikult öeldes tõstis keegi kunagi selle polari autole selga ja nii sündiski autoelamu. Seega põhimõtteliselt pole neil kuutidel sellist suurt erinevust, et haagissuvila omanik ei oskaks omale autoelamut valida. Kuna hinnaklass on välja öeldud, siis vaatadki omale sobiva planeeringuga kuudi välja ja lepid selle vedukiga, mille külge see kuut poogitud. Ei ole mõtet osta ainult alusvankri järgi ja siis endale ebasobivas kuudis elada. Nagu ikka autode puhul, on väiksem läbisõit ja korralik hooldusajalugu plussiks olgu ta MB, Fiat või mõni muu mark. Hymer ei ole veduk vaid kuuditootja, aga lihtsalt koristab iluvõrelt kaubiku logo ära ja paneb enda oma asemele. Eestist sa selle raha eest mõistlikku autot (mõtlen hinna- kvaliteedi suhet) ei leia, pigem vaata üle lahe ja sealt toovad neid ka eesti ärikad, kes siin karmi hinnalaksu juurde lisavad.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: liikur, Kalapihlakas24

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: AUTOELAMU OSTMINE 25-30 000 EUR, millist valida? JAGAGE KOGEMUSI !

18.01.2023 17:10 - 18.01.2023 17:16
#3
Kalapihlakas24 kirjutas: Tere Foorumi rahvas,
olen olnud 7 aastat haagissuvila kasutaja ja nüüd plaanis vaadata autoelamu poole.





 
Alustasin  kungi siitsamast foorumist huvitumist enne ostu. Kui oleksid 7 haagiseaasta jooksul siin teemades kaasa elanud, oleks küsimus esitamata.
Nüüd aga ongi nii, nagu Arvo eelpool juhatas. Otsi Googli Karla tutvuste kaudu pakkumisi. Ja siis veel see, et ega esimest kohe "seda õige magusat" ikka ei saa ;) Meilgi kolmas.

suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=359380976&categories=Integrated&damageUnrepaired=ALSO_DAMAGE_UNREPAIRED&fuels=DIESEL&isSearchRequest=true&pageNumber=1&scopeId=MH&action=eyeCatcher&searchId=067b5604-af0e-f9d7-f662-347a0d1441d7&ref=srp
Raivo Koppel
729

Viimati muutis: 18.01.2023 17:16 kaminahi.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Kalapihlakas24

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: AUTOELAMU OSTMINE 25-30 000 EUR, millist valida? JAGAGE KOGEMUSI !

18.01.2023 19:09
#4
Selge on see, et kui sa selle haiguse oled kord saanud, siis ei jää see ost sul viimaseks, liiatigi, et selle eelarvega suurt kõiki soove nagunii ei rahulda, planeering jne.
Äkki on mõtekas kohe veits pingutada ja liisingut kasutada, ehk suurendada eelarvet.
Mina soovitaks aluseks Fiati ja aastast vähemalt 2006 juba, (uus kere) või Mersu aga see juba veits kallim.
Räägin omast kogemusest, mul juba neljas.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Kalapihlakas24

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: AUTOELAMU OSTMINE 25-30 000 EUR, millist valida? JAGAGE KOGEMUSI !

18.01.2023 20:40
#5
Kuna mina olen väga roheline karavani kasutaja, siis minu jutt mingile tõele loomulikult ei kvalifitseeru aga ma soovitan kokku arvutada oma aastaste kordade käimise arv+päevad, arvutada seda rendi päevadeks ja siis võtta tambovi koefitsent ning saada mingi tulemus. Nüüd võtta see tulemuse ja lahutada seal maha aastane kasutus väärtus - õlid, rehvid, kindlustus, jms. Kui see jama kõik kokku lüüa, siis vaatad palju sa oma "kuudiga" võitu saad(jätame kõrvale mugavused). Kui seed numbrid on kaldus oma omamise suunas, siis osta endale oma, kui aga teises suunas, siis rendi. Toon oma "kuudi" põhise näite. Ostetud ca 40 000€, aastane kasutus umbes 100 päeva. Täna rentides saab umbes 120-130 p/p samaväärse rendiks, ehk siis umbes 10000€ aastas. Kui siia lisada kõik muud kulud ja kindlustsused, siis umbes 6 kuni 7 aastaga on hind ennast ära tiksunud ja edasi hakkab tootma "kasumit", ehk siis mina pean oma kuuti kasutama vahemalt 6-7 aastat, et saavutada nulli! Kas ma tegeliukult seda nulli väga soovin? Ilmselt aegajalt on "kallim" rent rohkem võimlausi ja rahuldust pakkuv, ehk et soovitaks väga usinalt mõelda kas vana asja on mõtet osta? Või mida sa sellega soovid saavutada?
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Kalapihlakas24

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: AUTOELAMU OSTMINE 25-30 000 EUR, millist valida? JAGAGE KOGEMUSI !

19.01.2023 00:04
#6
Isikliku bussi omamise kõige suurem väärtus on see, et saad suvalisel hetkel nagist võtme võtta ja minna. Rent eeldab juba ette planeerimist. Katsuge suvel neljapäeva õhtul rentida bussi samaks nädalavahetuseks. Ilmselt jäätegi otsima. Ka järgmiseks ei pruugi enam saada.
Renti võid kaaluda, kui ainus reis on mingil ajal 2-3 nädalat. Siis jääb ära kogu see bussi omamisega kaasnev tilu-lilu. Ma pole eriti arvet pidanud, kas olen bussi omamisega plussis või miinuses. Sest kõike ei saa rahasse ümber arvestada. Maksab siiski seesama, et lähen kui tahan ja tulen kui tahan ja plaani saab sujuvalt muuta. Rendi puhul pead täpselt määratud ajal bussi tagastama, sest järgmine juba ootab oma aega. 
 Oma buss on sulle vajaliku planeeringuga ja vajaliku varustusega.Selle saavutamiseks tuleb päris mitu ära proovida. Kasutades selgub see, mis sobib ja mis oli vale mõte. Mul on kolmas ja juba täitsa OK. Võin sisuliselt võtmed võtta ja poest läbi käia ning lähen. Aga sul on ju haagise kogemus juba olemas. Seega ei alusta sa nullist. 
Olen ka uuemat piilunud aga Eestist sa 25-30 kilo klassis midagi eriti ei leia. Siinsed pakkumised on pigem neile, kes ei taha kodust kaugemalt bussi tuua. Talvel kasutamise puhul tuleks midagi vaadata Soomest. Minu arvates on pealisehitus tähtsam kui alusraami ja mootori tootja nimi.
Üks vastikumaid vigasid on bussi puhul vee lekkimised. Sitt avastada ja sitt parandada.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Ivar Kalev, liikur, Vamm, Illar, dyyp, WoWa, boob, Kalapihlakas24

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: AUTOELAMU OSTMINE 25-30 000 EUR, millist valida? JAGAGE KOGEMUSI !

19.01.2023 09:09
#7

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: AUTOELAMU OSTMINE 25-30 000 EUR, millist valida? JAGAGE KOGEMUSI !

19.01.2023 09:13
#8
Rentimine Vs isikliku autoelamu omamine

Mul selles mõttes rentimine ei tule teemasse, et kui reisil ei ole on see kasutusel kas maakodus väikemajana või siis linnas teinekord teise n.ö varu liikumisvahendina.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: AUTOELAMU OSTMINE 25-30 000 EUR, millist valida? JAGAGE KOGEMUSI !

19.01.2023 09:24 - 19.01.2023 09:34
#9
Seda pildil olevat elamutüüpi nimetatakse täisintegreerituks, aga kogu selle kuudi all on ikka tavalise kaubiku raam koos mootori, rataste, rooli ja kõige muuga, mis kaubikul on. Lihtsalt tehasest tulevad nad välja ilma kabiinita ja elamuehitaja teeb sinna oma pealisehituse. Selliseid versioone lasevad välja ka teised, mitte ainult Hymer.
Kui valida hinna ja väiksema läbisõidu suhet, siis Soomes on päris hea valik igasuguse kuudiplaneeringuga autosid.
www.nettikaravaani.com/listAdvSearchFindAgent.php?id=8587703&tb=tmp_find_agent&PN
Viimati muutis: 19.01.2023 09:34 Arvo.A.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Kalapihlakas24

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: AUTOELAMU OSTMINE 25-30 000 EUR, millist valida? JAGAGE KOGEMUSI !

19.01.2023 09:46 - 19.01.2023 09:49
#10
See on nüüd veidi ohvtopik, mille pärast palun vabandust. Aga: täisintegreeritud ja poolintegreeritud (autotehase kabiin, millele maja külge ehitatud) autoelamuid võrreldes mina ei saa aru, miks täisintegreerituid üldse ostetakse. Ainus mulle kohalejõudev argument on nende parem soojapidavus -- Ducato kabiinil näituseks pole erilist soojusisolatsiooni ollagi. Noh, ja teoreetiliselt on esiistmete ümber ka rohkem ruumi.
Kuid täisintegreeritu miinused:
* hind on märgatavalt kõrgem,
* sisenemine-väljumine on ebamugavam (mõnel täisintegreeritul pole isegi juhiust, kaassõitja omast rääkimata),
* väike ninakõks paneb omaniku vutat-vutat mitte Fiati/Fordi/Mercedese kohaliku esinduse, vaid autoelamu tootja KST kus asuva esinduse juurde liikuma,
' nähtavus ettepoole on reeglina halvem.
Subjektiivselt leian pealegi, et täisintegreeritud on koledamad.

A' muidugi on ülaltoodu minu isiklik arvamus, ja kui keegi seda ümber pöörata soovib, olen uute teadmiste eest tänulik.

P.S. Teemaalgatajal soovitan vaadata autoelamutootjate võrgulehti saamaks ülevaadet, missuguseid variante üldse pakutakse. 

 
Viimati muutis: 19.01.2023 09:49 olevtoom.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Kalapihlakas24

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: AUTOELAMU OSTMINE 25-30 000 EUR, millist valida? JAGAGE KOGEMUSI !

19.01.2023 09:59 - 19.01.2023 10:05
#11
olevtoom kirjutas: See on nüüd veidi ohvtopik, mille pärast palun vabandust. Aga: täisintegreeritud ja poolintegreeritud (autotehase kabiin, millele maja külge ehitatud) autoelamuid võrreldes mina ei saa aru, miks täisintegreerituid üldse ostetakse. 








 
Vaata, enamus motikamehi vaatavad ja unistavad ja ostavadki ikka Harleyd, olgugi, et keegi nendega ringrajal ei sõida.
Minulgi kolmas matkakas. Ja see kolmas on nüüd täisintegreeritud unistus. Millised vaated, ;)


PS.   5-6 kohalise valikul eriti. 
Raivo Koppel
729

Viimati muutis: 19.01.2023 10:05 kaminahi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: AUTOELAMU OSTMINE 25-30 000 EUR, millist valida? JAGAGE KOGEMUSI !

19.01.2023 10:10 - 19.01.2023 10:13
#12
See on väga hea pakkumine. !

Aga kuidas  ära mahud,  5-6 inimest?

 
Raivo Koppel
729

Viimati muutis: 19.01.2023 10:13 kaminahi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: AUTOELAMU OSTMINE 25-30 000 EUR, millist valida? JAGAGE KOGEMUSI !

19.01.2023 10:20
#13
Milles see hea pakkumine seisneb- 21a vana ja 160 000 sõitnud auto, mille mõistlik hind oleks ehk max 15 000 juures. Aga see on teada, et kõik müüjad hindavad oma kaupa tunduvalt kõrgemalt kui selle tegelik väärtus oleks. Siinkohal peabki ostja omama külma pead ja mitte tormama ummisjalu oma sajaseid luhvtitama.
Lisaks olen mõtteid mõlgutanud selle üle, et kas täisintegreeritute esiklaase saab kuskil eestis ka laost ja kohese vahetusega või tuleb need kuskilt tehasest tellida määramata ooteajaga. Tavalise kaubiku esiklaasi saad vähemalt kohe siin eestis või muus riigis ära vahetada.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Ivar Kalev, boob

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: AUTOELAMU OSTMINE 25-30 000 EUR, millist valida? JAGAGE KOGEMUSI !

19.01.2023 11:25 - 19.01.2023 11:32
#14
Klaasid saab Tartust. See klaasikartus on muidugi kõrgelt hinnatud  ;). Minul on klaasikindlustus Carglassi kaudu. oli ca 70 euri. 
Raivo Koppel
729

Viimati muutis: 19.01.2023 11:32 kaminahi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: AUTOELAMU OSTMINE 25-30 000 EUR, millist valida? JAGAGE KOGEMUSI !

19.01.2023 11:29
#15
Arvo.A kirjutas: Milles see hea pakkumine seisneb- 
 Seegi pakkumine sõltub vaid turuhinnast. Hinna dikteerib turg, mitte ostja :(
 
Raivo Koppel
729

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: AUTOELAMU OSTMINE 25-30 000 EUR, millist valida? JAGAGE KOGEMUSI !

19.01.2023 12:27 - 19.01.2023 12:31
#16
Hinna dikteerib turg? Ehk on aeg nõukaajastu defitsiiditurg ära unustada ja mõista, et kapitalistlikul turul on dikteerijaks ostja, kellel on võimalus valida (see muidugi ei kehti igal elualal). Loomulikult on ka lolle ostjaid, kes rahanumbrit tundmata ja asja tegelikku väärtust nägemata küsitud summa letti lööb. On ka võimalus, et ostjal ei ole piisavalt raha, aga siis reageerib turg niimoodi, et alandab hinda kui tahab kaubast lahti saada. Kui tahab. Meie turul paraku istuvad need karavanide kuulutused vahel ka aastaid üleval, aga müüjad on oma kauba kullahunnikuks digimuundanud ja muidugi ka vastava hinna pannud.

Ja klaasikindlustus- kas see tagab sulle näiteks nädala jooksul uue klaasi? Või mille eest sa seda kindlustust maksad?
Viimati muutis: 19.01.2023 12:31 Arvo.A.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: AUTOELAMU OSTMINE 25-30 000 EUR, millist valida? JAGAGE KOGEMUSI !

19.01.2023 13:58 - 19.01.2023 14:15
#17
Tere!
Ma ei lasku ei hinnateemasse ega ka sellesse mis on parem, integreeritud või poolintegreeritud autoelamu. LMC ja Rimor maaletoojana näen ma viimasel ajal üha enam ja enam hoopis kasutatud autoelamute teadmatu maaletoomisega tekkivaid probleeme. Proovin seda siin kajastada.
Selleks, et Maanteeamet väljastaks sõidukile registreerimisdokumendi, peab sellel sõidukil olema Eesti siseriiklik tüübikinnitus. Uute sõidukite Eestisse toomisel ja müümisel korraldab siseriikliku tüübikinnituse saamise ametlik maaletooja, kui sõiduki toob maale eraisik, siis peab siseriikliku tüübikinnituse taotlema see isik kes selle sõiduki Eestisse toob.
Siseriikliku tüübikinnituse väljastamise aluseks on auoelamu valmistaja poolt väljastatud CoC sertifikaat või teise astme valmistaja (ümberehitusi teostav litsenseeritud firma) poolt väljastatud ametlik sertifikaat. Sõiduki ükskõik mis riigis väljastatud registreerimisdokument/tehniline pass ei ole dokument mille alusel tohib väljastada siseriiklikku tüübikinnitust. Kui sõiduki Eestisse toomisel selle toojal selliseid dokumente ei ole, palub Maanteeamet pöörduda sõiduki Eesti volitatud maaletooja/margiesinduse poole, et taotleda vajalike dokumentide koopiad. Kogemus näitab, et ükski autoelamute tootja ei väljasta dokumentide koopiaid tasuta. Aga see pole põhiprobleem.

Autoelamud Soomes.
Soomes on väga levinud autoelamute ümberehitamine. Tavainimesel on seda väga raske tuvastada ja probleemi olemus avaldub alles Eesti siseriikliku tüübikinnituse taotlemisel. Just lahendame ühte 2003.a LMC juhtumit, mille huviline Soomest ostis ja Eestisse tõi. Ostja ostis kuna meeldis, et on 6 turvavööd, Eesti tüübikinnituse taotlemisel selgus, et tehnilises passis on kirjas 5 turvavööd. Ostjal paluti pöörduda volitatud maaletooja poole, et saada ametlik kinnitus (võimalusel CoC sertifikaadi koopia), et sellele sõidukile paigaldatud 6. koha kinnitus ja turvavarustus vastab valmistajatehase nõuetele, lisaks nõuti tühimassi mõõteprotokoll. 5 kohalisena registreerimiseks paluti esitada fotod, kus on selgelt tuvastatav, et 6. koha turvavarustus on eemaldatud. Ostja pöördus meie poole, meie LMC poole. Selgus, et 2000-ndate aastate keskpaigani toodetud autoelamutele valmistajatehased CoC sertifikaate ei väljastanud, kehtiva sertifikaadi ja tüübikinnituse pidid väljastama vastava riigi (Soome) ametiasutused. Kuna autoelamul on olnud mitu omanikku, siis väidetavalt keegi ei tea kes selle sertifikaadi/tüübikinnituse väljastanud on mille alusel on väljastatud antud autoelamule tehniline pass. LMC-s säilinud müügiarve alusel oli antud sõiduk müügihetkel hoopiski 4 turvavööga. Et sellele sõidukile saada Eesti siseriiklik tüübikinnitus, tuleb sellel sõidukile ilmselt nüüd kuskil lasta teha ekspertiis, mis ütleb kui mitu turvavööga istekohta selles sõidukis võib olla nii et lubatud täismassi ei ületataks. Tulevik näitab mis sellest asjast saab.

Autoelamud Saksamaal.
Iga riik võib kehtestada omad siseriiklikud seadused ja seda teavad kohalikud autoelamute müüjad väga hästi, mis ja kus. Saksamaal on üsna levinud olukord, kus standatdautoelamu täismassiga 3500 kg (B kategooria juhiluba) tellitakse tehasest täismassi tõstmisega 3850 kg-ni ja sellele autoelamule väljastatakse tehases CoC sertifikaat täismassiga 3850 kg. Nüüd kui sakslasest omanik ostab müüjalt uue autoelamu ja annab vana müüki, siis on teada tõde, et täismassiga 3500 kg autoelamut on lihtsam müüa just juhilubade pärast. Saksamaa seadused lubavad TÜV sertifitseerimiskeskuse kaudu alandada selle autoelamu täismassi 3500 kg-ni, mis läheb ka antud autoelamu tehnilisse passi. Heausklik ostja teadmisega, et antud sõiduk on täismassiga 3500 kg ostab selle sõiduki ning tuleb taotlema Eesti siseriiklikku tüübikinnitust, mida saab taotleda ainlt CoC sertifikaadi alusel, mida tal üldjuhul ei ole (ei anta). Tehasesse tehtud päringu alusel saab see ostja esmase CoC sertifikaadi koopia kus on kirjas 3850 kg  (C kategooria luba) ja see saab ka olema Eesti siseriikliku tüübikinnituse ja täismassi aluseks Eesti tehnilises passis. Ja saksa müüja poole pöördumine ei aita, tema jaoks on juriidiliselt kõik korras ja teda ei huvita mille alusel toimub registreerimine Eestis.

Soovitused:
-vältida nende autoelamute ostmist millel ei ole Eestis ametlikku margiesindust;
-võimalusel püüda teha nii täpne taustakontroll kui võimalik (paljud Eesti margiesindused seda ka oma võimaluste piires teevad);
-vältida autoelamuid, millele on külg sõidusuunas istmetele paigaldatud turvavööd, Eestis neid sellisel kujul ei registreerita;
-mõelda kas antud mudelile on võimalik ka veel varuosi saada ja kus kohast.

Loodan, et see pikk jutt on kellegile ka kasulik ;).

Tervitades
Autocamper OÜ

Urmas Eljas
+372 5100717
www.autocamper.ee  
 
Viimati muutis: 19.01.2023 14:15 Autocamper OÜ.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: kaminahi, liikur, 444 GR, Illar, olevtoom, dyyp, Kalapihlakas24

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: AUTOELAMU OSTMINE 25-30 000 EUR, millist valida? JAGAGE KOGEMUSI !

19.01.2023 14:03
#18
See jutt tasuks kuhugi nähtavale kohale riputada.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: AUTOELAMU OSTMINE 25-30 000 EUR, millist valida? JAGAGE KOGEMUSI !

19.01.2023 15:05 - 19.01.2023 15:21
#19
Tere.
Autocamper OÜ toredal seltskonnal kindlasti laialdasemad -värskemad kogemused , kuid minu paar kogemust sellised:

2018a.
ostsin 2005a. sõiduki Eestist , millel passis 4 istekohta, kuigi 5 turvavööga kohta- ja üks nendest just ,,külg sõidusuunas". Mudeli ajalugu uurides selgus, et need tulid itaalia tehasest 5 kohalisena (1 külg sõidusuunas) .Alustasin kirjavahetust MNT tehnoosakonnaga, lubati teha järelepärimine Saksamaale , kus see sõiduk algselt oli müüdud ja tehtigi , mille tulemusel anti mulle teada, et sõiduk on algselt Saksas registreeritud 2 kohalisena :) , kuid lubati siiski veel midagi uurida . Mõne ajapärast tuli kõne, milles teatati, et meil üks hea ja üks halb uudis :) , hea oli see ,et saab siiski tehase andmete põhjal (millisest kohast need andmed saadi, on minule siiani teadmata) registreerida 5 kohalisena ja halb uudis oli see ,et lubatud 2000kg. täismassiga haagise veovõime kahanes 1600kg. peale. Ehk minu jaoks oli see viimane pigem neutraalne uudis ja nii see regatud saigi :)
Kui ma ei eksi, siis kõlas ka väide , et 2005 tootmisaasta on viimane , millele on võimalik külgsuunas istet regada (ühtegi viidet õigusaktile mul ei ole)

2022a.mai
Tekkis paljuräägitud uus arusaam vajaliku planeeringu,veoskeemi, kändejõu jne. osas, ning progressi käigus tõin Soomest 2007a. 3500kg tm. ja 2 istekohaga sõiduki. Kuna eelnevalt olin tuvastanud, et tehas tootis neid 4kohalisena ja 3850kg. täismassiga, mida oli kliendi soovil võimalik erinevate meetmetega (nende hulgas ka veepaak, millel lisatühjendus , mis jätab paaki sõidu ajaks vaid 10L. vett :):) ). registreerida 3500kg. ´sena. Taas asusin kirjavahetusse tehnoosakonnaga , mille tulemusel saime sõiduki 4 kohaliseks ja 3850 kg. täismassiga. Antud sõidukile väljastati ka kohalik tüübikinnitus, mille tarbeks vähemalt mina ei pidanud ühegi maaletooja poole pöörduma, mõne aja möödudes tuli teavitus tüübikinnituse eksperdilt, et tüübikinnitus antud sõidukile loodud.Enne seda olin muidugi sõiduki MNT büroos ette näidanud. Aga ajad muutuvad kiiresti ja mitte tingimata meile meeldivas suunas!
PS! Kogu selle teise sõiduki keeruliseim etapp oli Saue ARK ülevaatusel tehnikutele selgeks teha, et meil on tehnoosakonnaga asjad kooskõlastatud! Markantseim näide oli reaktsioon minu viitele kirjavahetusest tehnoosakonna eksperdiga kelle nime ma nimetasin , mille peale algselt teatati resoluutselt ,,meil ei töötagi sellenimelist´´ :) hiljem muidugi selgus, et sell lihtsalt ei teadnud , et sellenimeline mees kusagil kontoris töötab :)

Samas, meie riigis ei tea kunagi, milline on asjade käik ja lõpplahendus. Eilse pealtnägija saate lõigu -kus kajastati söestunud sarikatega majale kasutusloa andmist- taustal meenub tuttava hiljutine saaka maja kasutusloga , kus tuleohutusekspert nõudis puuküttekerise ja betoonpõranda vahele metallist vahealuse paigaldamist ,sest vastasel korral on asi ohtlik , sest betoonpõrandas paikneb vesipõrandaküte!! Juba 2a+ üritan samale arusaamale jõuda ,siiani tulutult ja kuna ma nooremaks ei jää, siis ilmselt surengi lollina :)

Päikest
Viimati muutis: 19.01.2023 15:21 Tamm.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Illar, WoWa

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: AUTOELAMU OSTMINE 25-30 000 EUR, millist valida? JAGAGE KOGEMUSI !

19.01.2023 15:19
#20
Autocamper Oü-le suured tänud väga asjaliku info eest!

See on kindlasti paljudele vägagi vajalik!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: AUTOELAMU OSTMINE 25-30 000 EUR, millist valida? JAGAGE KOGEMUSI !

19.01.2023 16:05
#21
punkel kirjutas: ma soovitan kokku arvutada oma aastaste kordade käimise arv+päevad, arvutada seda rendi päevadeks ja siis võtta tambovi koefitsent ning saada mingi tulemus. Nüüd võtta see tulemuse ja lahutada seal maha aastane kasutus väärtus - 
Kasutad ja müüd edasi. Nagu kinnisvaraga. Kas maksad üüri või liisingut. Hinda hoiavad matkakad hea peremehe käes hoituna hästi.
Raivo Koppel
729

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: AUTOELAMU OSTMINE 25-30 000 EUR, millist valida? JAGAGE KOGEMUSI !

19.01.2023 17:52
#22
kaminahi kirjutas:
punkel kirjutas: ma soovitan kokku arvutada oma aastaste kordade käimise arv+päevad, arvutada seda rendi päevadeks ja siis võtta tambovi koefitsent ning saada mingi tulemus. Nüüd võtta see tulemuse ja lahutada seal maha aastane kasutus väärtus - 
Kasutad ja müüd edasi. Nagu kinnisvaraga. Kas maksad üüri või liisingut. Hinda hoiavad matkakad hea peremehe käes hoituna hästi.
 
Kinnisvara aja jooksul kallineb, matkaauto ajajjoksul odavnev. Kuidas saab neid kahte asja üldse sedasi võrrelda? Aga las see olla, nagu ta on, kui aga võrrelda üürimist vs endale soetamist, siis siin on ka kahetised arvamused. Noorem generatsioon on juba vaikselt kaldu üüri suhtes, kuna see annab neile suuremad vabadused ning lõppkukkuvõttes ei kaota üürija ise tegelikult midagi(kaotab pärija). Samuti ei nuumata pankasid. Üüri kasuks räägib ka see mudel, et alati saad valida uuema ja värskema ning sõltuvalt elukoha asukoha vajadusena. Ning kui tuua siia rendihinnad, siis need on sügavalt kaldu matkakate suhtes vs kinnisvara. Et lihtsam arvutada, siis arvutame ümmarguste numbritega. Matkaka tavaline rent on 2000€ kuus, kinnisvara puhul on see number poole väiksem(jätame üüber kallid asjad kõrvale). Matkaka hind on umbes 100k€ ja kinnisvaral ca 200k€. Kui nüüd vaadata millal asjad nulli jõuavad, siis vahe on ca 4 korda(50 vs 200) matkaka rentija kasuks, kuigi peaks olema teistpidi. Edasi hakkav veel tulema jääkväärtused aga need on juba hoopis teine teema. Nüüd peaks hakkama võrdlema kasutust, kui matkakat üürida kord kuus, siis ei ole ju mingit mõtet 100k€ maksvat asja osta. Nüüd hakatkse kohe jaurama, et kasutatud peast maksab asi 25k€. Jah maksab aga selle auto kasutus ei võrdu 100k€ maksva autoga, mis viib jällegi järgmise teema juurde - kasutatud vs uus auto. Nii et üürimise teema ja ostad,sõidad,müüd päris üks ühele kinnisvaraga küll võrrelda ei saa. Jah, nagu Mella ülevalpool ütles, probleemiks võib kujuneda harjumine nagist võtmed võtta ja sõitma minna aga kui matkaka tripp on suht planeeritud tripp, siis võiks rentimine päris hea valik olla.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: AUTOELAMU OSTMINE 25-30 000 EUR, millist valida? JAGAGE KOGEMUSI !

19.01.2023 19:33 - 19.01.2023 19:36
#23
See matkakas, mis maksab 100k, selle kuurent ei ole 2k.  Lihtsustan veel. Kui rentimine ei oleks kasumlik, siis poleks rendileandjaid. Kuidas siis on autot kahjulik osta, kui rendihind tasub auto hinna.
Tegelikult on see võrdlemine lihtsalt jabur ajaviide :)  Aga ikkagi loobun.

PS. Olen varasemad 2 autot müünud edasi ostuhinnast kõrgemalt  ;)
 
Raivo Koppel
729

Viimati muutis: 19.01.2023 19:36 kaminahi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: AUTOELAMU OSTMINE 25-30 000 EUR, millist valida? JAGAGE KOGEMUSI !

19.01.2023 23:16
#24
Inimene ostab selle endale, mitte rentimiseks. Ümmargused numbrid olid näite lihtsustamiseks toodud. Mul naabrimees vähemalt 20a on sinu mudelit kasutand, odavalt ostnud ja kallilt müünud, kuid see ei ole autoturunduse reegel, pigem on see erand. Kuidagi lappesse hakkab see dialoog meil minema.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: AUTOELAMU OSTMINE 25-30 000 EUR, millist valida? JAGAGE KOGEMUSI !

20.01.2023 07:41 - 20.01.2023 07:43
#25
punkel kirjutas: Inimene ostab selle endale, mitte rentimiseks. Ümmargused numbrid olid näite lihtsustamiseks toodud. Mul naabrimees vähemalt 20a on sinu mudelit kasutand, odavalt ostnud ja kallilt müünud, kuid see ei ole autoturunduse reegel, pigem on see erand. Kuidagi lappesse hakkab see dialoog meil minema.

 
Ma räägin juba pikalt, et lappes on need võrdlused. 
Raivo Koppel
729

Viimati muutis: 20.01.2023 07:43 kaminahi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev