Millist GPS navigaatorit kasutada?

Re: Millist GPS navigaatorit kasutada?

25.04.2022 22:19
#51
Mina ostsin omale kunagi Sygicu "premium" versiooni 20 € eest, enam täpselt ei mäleta, mis see eelis oli tasuta versiooniga, aga midagi oli, et selle raha 6-7 aastat tagasi pidasin mõistlikuks välja käia :)
Minul on tavaline GPS navigaton  www.sygic.com/gps-navigation , sellega olen kunagi edukalt ilma netiühenduseta navigeerinud, kolm korda aastas antakse tasuta kaardiuuendused, lisaraha eest võib igasuguseid lisavidinaid muidugi juurde osta.
Praegu võtaks ilmselt Truck & Caravan versiooni, saab sõiduki mõõtmed ja kaalu lisada  www.sygic.com/truck/caravan-navigation
Elddis Hurricane 2000 GTX
Klubi Eesti Karavan liige #984
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: gunnar2

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Millist GPS navigaatorit kasutada?

25.04.2022 23:24
#52
Navigaator on kõigil taskus aga ekraani mõõt jätab soovida.Here We Go on ka offline ja seda kasutasin näiteks Aafrikas, kus  muidu oleks navigeerimine megaarve tekitanud. 
Kui tasuline variant maksab lisaks mingi sümboolse summa, pole mõtet tasuta variandiga punnitada. 
Endal ka plaanis tahvel naviks teha. 

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Millist GPS navigaatorit kasutada?

26.04.2022 01:07
#53
meelis kirjutas: Endal ka plaanis tahvel naviks teha. 
Kui iPadi hakkad ostma, siis neil ei ole kõikidel GPS chipi peal, ise astusin ka selle orgi otsa.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Millist GPS navigaatorit kasutada?

26.04.2022 06:22
#54
Selle Here We Go olen kunagi telefoni juba tõmmanud. Tõesti see töötab ja isegi satelliidi pilt on olemas. Laadin selle tahvlisse ka ja ongi olemas. Loodetavasti ei pea enne sõitu kaarte alla laadima vms. Kuidas ta muidu hakkama saab ilma internetita. Ju need siis enne juba olemas on !?
Matkame majaga - mis liigub see kulub ja hoiame ühendust, et sellega toime tulla.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Millist GPS navigaatorit kasutada?

26.04.2022 13:59
#55
Here Wego puhul tuleks ikka kaardid alla laadida. Ka soovitan kontrollida et kaardid on olemas pärast seda kui Update on toimunud. Mul suutis pärast Update ise kaarte 1G eest uuendada. Enne ei märganud kui telekom SMS i saatis et 80%mahust kasutatud.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Millist GPS navigaatorit kasutada?

26.04.2022 16:12
#56
Kaardid alla laadida - olgu nii. Homme võtan käsile ja kui hätta jään, eks siis jälle tulen küsima. Näiteks seda, kuidas ma kontrollin, kas on kaardid seal olemas või ei ? Kas nad kustuvad peale iga restarti ? 
Ja veel - kuulen jutte süsgeemist nimega IGO . Kas on kokkupuuteid ?
 
Matkame majaga - mis liigub see kulub ja hoiame ühendust, et sellega toime tulla.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Millist GPS navigaatorit kasutada?

26.04.2022 16:59
#57
Ei kannatanud homseni oodata. Laadisin kohe selle Here WeGo ära 
pika otsimise peale leidsin ka kaartide alla laadimise koha. Praegu tundub, et kõik tuleb endale tõmmata ja seda on üle 100 Giga. Kas saan õieti aru, et poolt või osasid riike eraldi ei ole võimalik valida ?
 
Matkame majaga - mis liigub see kulub ja hoiame ühendust, et sellega toime tulla.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Millist GPS navigaatorit kasutada?

26.04.2022 17:45 - 26.04.2022 17:52
#58
Mina saan küll (android) riigi kaupa ja Saksamaad ka Bundesland-i kaupa.
kaartide allalaadimine\uue kaardi allalaadimine\ valik Aafrika,Ameerika, Euroopa...\riik\mõnel riigil siis mitu osa vajutades riigi nime peale tuleb järgmine Menü või siis paremal servas kogu riik allalaadida.
Viimati muutis: 26.04.2022 17:52 nootsii.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Millist GPS navigaatorit kasutada?

26.04.2022 18:14
#59
Gunnar, Proovisin just, saab ilusti ka eraldi Here WeGo's allalaadida.

 



Tervitades,
Priit Peljo
Klubi Eesti Karavan liige nr 748
★★★ Mobile office on road ★★★
www.teeseeise.ee/et
Tel 53315713

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Millist GPS navigaatorit kasutada?

26.04.2022 19:27
#60
gunnar2 kirjutas: Ja veel - kuulen jutte süsgeemist nimega IGO . Kas on kokkupuuteid ?

 
Olen pea 2a kasutanud ja täitsa töötab, kaardid ja reaalne elu päris kokku ei lähe aga kui on mingi teine nn backup kõrval, siis saab sõidetud küll. 
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: gunnar2

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Millist GPS navigaatorit kasutada?

26.04.2022 19:48 - 26.04.2022 19:53
#61
Sebisin just endale jälle Igo tahvlisse, minumeelest parim navirakendus üldse, kuna reaalinfot ei anna siis reisilolles töötab tänasel päeval paralleelselt ka Waze.
Igo värsked kaardid saab netiavarustest tõmmata, peale panen ainult need riigid mis reaalselt ka vaja on, siis ei võta eriti mahtu ka.
Peale kaartide on seal veel ka huvipunktid  ja muud lisad.


 
Viimati muutis: 26.04.2022 19:53 toto.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Millist GPS navigaatorit kasutada?

26.04.2022 20:10 - 26.04.2022 20:59
#62
Oli Saaremaal ennemuiste bussujuht, Hr. Kukk, kes hommikuti sageli end õigel ajal üles ei saanud ja liinile hilines. Küsiti siis temalt, et: "Ostad aina uusi äratuskellasid, küll Leisist, Torgust, Lümandast ja Sandlast ja..., aga ikka ei ärka?" 
" No üks loodab teise peale ja ükski ei helise!"

Mul on kukla sassi ajanud, kui püüan kasutada Hr. Kuke meetodit.
On meil üks üleilmsete kaartidega Tom, mis ennast väärt infoga tasuta täiendada laseb ja kannab selle mulle selgete ja mõistetavate terminitega jooksvalt ette, just seal, kus vaja ja millal vaja.

www.gps.ee/toode/tomtom-go-premium-6-world-koopia/

Edasijõudnutele:   www.gps.ee/toode/gps-tomtom-go-camper-world/
Raivo Koppel
729

Viimati muutis: 26.04.2022 20:59 kaminahi.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Ivar Kalev

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Millist GPS navigaatorit kasutada?

26.04.2022 21:22
#63
Kuidas see sebimine käib. Kui korraldaksid kursused või seminari !? Kohe olen kohal uudistamas ja õppimas.
Matkame majaga - mis liigub see kulub ja hoiame ühendust, et sellega toime tulla.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Millist GPS navigaatorit kasutada?

26.04.2022 21:24
#64
Ärkamisega probleeme pole ja navigeerin ikka päikese järgi ka. Jamaks läheb võõras linnas ja pilves ilmaga.
Matkame majaga - mis liigub see kulub ja hoiame ühendust, et sellega toime tulla.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Millist GPS navigaatorit kasutada?

26.04.2022 21:28
#65
Sain laetud paar kaarti. Läksin kohe eesti oma proovima, aga veel ta ilma netita tööle jääda ei soovinud. Natuke aega oli pilt ees, näitas isegi marsruudi ära, aga juhtima ei hakand. Pani ise ennast kinni nii-õelda. Võib arvata, et seadete juures panin mööda. Osa on inglise keeles ja sellest ma päris aru ei saa. Homme jätkan.
Matkame majaga - mis liigub see kulub ja hoiame ühendust, et sellega toime tulla.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Millist GPS navigaatorit kasutada?

26.04.2022 21:41 - 26.04.2022 21:44
#66
gunnar2 kirjutas: Kuidas see sebimine käib. Kui korraldaksid kursused või seminari !? Kohe olen kohal uudistamas ja õppimas.
Pole seda õpetaja soont sees :)
Hea koht kaarte saada:  android-zone.ws/forum/14-igo-gps-systems/

Hiinast ostetud Igoga navist võtsin apk faili ja installisin tahvlisse
Viimati muutis: 26.04.2022 21:44 toto.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: gunnar2

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Millist GPS navigaatorit kasutada?

27.04.2022 02:05 - 27.04.2022 02:06
#67
Here We Go puhul oleks kõikide kaartide maht tollase telefoni lootusetult ära ummistanud. Lausa poleks mahtunudki.
Siis sai neid kaarte vastavalt sihtkohale kustutatud ja lisatud.
Nüüd pole teda juba mitu aastat kasutanud.
Viimati muutis: 27.04.2022 02:06 meelis.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: gunnar2

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Millist GPS navigaatorit kasutada?

27.04.2022 07:10
#68
Aga miks mitte google maps ?
saab kasutada nii online kui offline.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Millist GPS navigaatorit kasutada?

27.04.2022 07:18 - 27.04.2022 07:19
#69
Kas Googlel se offline kaartidega sahmerdamine mitte üks suur jama pole?
Kunagi olen proovinud aga minumeelest oli miski jama,  kui tahaks alla laadida kogu euroopa näiteks või sellegi osa mis reisilolles vaja läheb, oleks olnud väga suur maht äkki??
Viimati muutis: 27.04.2022 07:19 toto.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Millist GPS navigaatorit kasutada?

27.04.2022 09:23
#70
Eks see offline ise üldse üks sahmerdamine ole.
Jah google mahud on suured nt. Riia linna kattev kaart oli 25-30 mega
Pariis 250 mega
Kogu euroopat ei saanud vist isegi valida s.t. ei mahu valiku aknasse ära
Belgia Luksemburg Holland suures osas ja natuke lääne Sakast ehk kõige tihedam teede rägastik võttis u. 1400 mega ruumi see oleks ehk suuresti maksimum ühele kaardile.
Saan aru, et tegelikult see offline vajadus on mingi eripärane sest euroopas on online kasutamine nii maps kui waze ju täiesti mõistlik tegevus võis siis miks ei ole ?
Andmeside taha ei tohiks ju asi jääda. 
See kui navigeerimisel võrk kaob pole hullu automaatselt laseb offline edasi aga jah kui oled kohas kus andmesidet pole ja siis tahad alustada navigeerimist siis võib probleem olla küll.
Mingi tagavara Tom või Garmin kindalaekas oleks ehk mõistlikum selleks, et saada uuesti võrgulevisse ?
Online mapsi puhul on aga positiivne see, et sealt leiad kohe otse kõike mis googles on saadaval - süüa, poodi, meelelahutust, majutust, remondiabi ... ole ainult loominguline ja huviline ning kirjuta otsingusse mida tahad.
Tegelikult oleks huvitav teada selle offline vajdust, äkki on midagi millele pole ise mõelda osanud aga äkki peaks ?
 

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Millist GPS navigaatorit kasutada?

27.04.2022 10:45 - 27.04.2022 10:48
#71
Ma olen aastaid kasutanud tasuta backup variandina telefonis/tahvlis maps.me -d. Kaardid on korralikud, ruutimine on nagu on. Samuti on olemas samane aastaid tagasi ostetud Sygic. On ka päris hea. Loomulikult peab olema offline kaartide hoidmiseks enam vähem max mäluga tahvel/telefon, mul praegu 256 GB. Matkaautos primaarselt kasutan navigaatorina TomTom-i, minu meelest on on TomTom-l selegelt parim pika teekonna planeerija, ja ka hääljuhatamisega harjub ära, mõni totrus on, aga palju vähem kui näiteks Garminiga.
Tervitustega,
Arvo
Hymer BMCI 550
Viimati muutis: 27.04.2022 10:48 Arvo.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: kaminahi

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Millist GPS navigaatorit kasutada?

27.04.2022 16:49
#72
Vastates teema küsimusele: Mina kasutan pikemat aega iGO Androidi peal. SD-kaardi peal on HERE ja Tom-Tom kaardid. Kasutan vaheldumisi. Mõnes riigis tundub parem olevat Tom-Tom mõnes HERE. Mõlemal on see häda, et välalase on viimane, aga liikluskorraldus kaardil on lausa igi-vana. Teekonna planeerijana on iGO hea.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: toto, gunnar2

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Millist GPS navigaatorit kasutada?

27.04.2022 17:48
#73
Kui Googles otsida aadressi ja välja arvutada teekond siis pakub vahest kohe et "tahad teekonda alla laadida" . Peab äkki telefoniga wifi võrgus olema.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: gunnar2

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Millist GPS navigaatorit kasutada?

27.04.2022 21:16
#74
Olen mapsiga proovinud. Vist oli sama asi, et kaartide laadimisel ei saanud inglise keelega hakkama ja süsteem käima ei läinudki. Võimalik, et nüüd juba tuleksin paremini toime. Vaja ära proovida see ka. 
Matkame majaga - mis liigub see kulub ja hoiame ühendust, et sellega toime tulla.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Millist GPS navigaatorit kasutada?

27.04.2022 21:29
#75
Maps.me - proovime ära. Kas see TOM TOM on ka alla laaditav kusagilt ?
 
Matkame majaga - mis liigub see kulub ja hoiame ühendust, et sellega toime tulla.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev