Välisriigist toodud matkaautode tüübikinnitused...

Re: Välisriigist toodud matkaautode tüübikinnitused...

21.04.2017 11:54 - 10.01.2018 15:10
#26
Sain MNT-st just kõne, mis tegi ka tänase päeva mul heaks :)

Nad leidsid lahenduse, et auto andmed säilivad :) ja ka iste kohad säiliksid :) kolmele istekohale pean paigaldama aksepteeritud ümberehitaja poolt turva vööd.

Siin kohal tänan MNT-l, et otsisid lahendust ja selle ka leidsid.
Tervitades,
Priit Peljo
Klubi Eesti Karavan liige nr 748
★★★ Mobile office on road ★★★
www.teeseeise.ee/et
Tel 53315713
Viimati muutis: 10.01.2018 15:10 Priit Peljo.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Välisriigist toodud matkaautode tüübikinnitused...

21.04.2017 14:05
#27
täpsusta nendega kas on vaja 2 või 3 punkti turvavööd, et pärast probleeme ei oleks

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Välisriigist toodud matkaautode tüübikinnitused...

21.04.2017 14:44
#28
Aga mis selle point on et peab turvavööd paigaldama? Kas kõigile vanadele autodele peab siis hakkama vöid paigaldma kui ümberregistreerida tahad?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Välisriigist toodud matkaautode tüübikinnitused...

21.04.2017 14:48
#29
toto kirjutas: Aga mis selle point on et peab turvavööd paigaldama? Kas kõigile vanadele autodele peab siis hakkama vöid paigaldma kui ümberregistreerida tahad?

Minu auto 2000a.
Alates 1997 toodetutel peavad turvavööd olema.
Tervitades,
Priit Peljo
Klubi Eesti Karavan liige nr 748
★★★ Mobile office on road ★★★
www.teeseeise.ee/et
Tel 53315713

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Välisriigist toodud matkaautode tüübikinnitused...

21.04.2017 14:51
#30
Kas siis on vahepeal ära võetud turvavöid, või on istekohti juurde tekitatud ise?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Välisriigist toodud matkaautode tüübikinnitused...

21.04.2017 15:17 - 21.04.2017 15:36
#31
toto kirjutas: Kas siis on vahepeal ära võetud turvavöid, või on istekohti juurde tekitatud ise?

Soomes ja Eestis erinevad nõuded lihtsalt. Nagu tulede puhul jne.
Tervitades,
Priit Peljo
Klubi Eesti Karavan liige nr 748
★★★ Mobile office on road ★★★
www.teeseeise.ee/et
Tel 53315713
Viimati muutis: 21.04.2017 15:36 Priit Peljo.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Välisriigist toodud matkaautode tüübikinnitused...

21.04.2017 19:31 - 21.04.2017 19:35
#32
Priit Peljo kirjutas: ... kolmele istekohale pean paigaldama aksepteeritud ümberehitaja poolt turva vööd...
Ega see vist ei olegi väga lihtne lahendus. Sel ajal, kui ma omale ehitasin, oleks pidanud selle pärast minema Lätti, rääkimata maksumusest.
Lahendus oli lihtsam, kui arvata võiks. Võtsin masina arvele kolme istekohaga ja siis kohe tegin pisiümberehituse ja lisasin kaks kohta. Seadus lubas sedasi toimetada. Kohalik ARK tegi selle toimingu sähvilt ära.
5o9279o
Viimati muutis: 21.04.2017 19:35 Motamees.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Välisriigist toodud matkaautode tüübikinnitused...

21.04.2017 19:42
#33
Motamees kirjutas:
Priit Peljo kirjutas: ... kolmele istekohale pean paigaldama aksepteeritud ümberehitaja poolt turva vööd...
Ega see vist ei olegi väga lihtne lahendus. Sel ajal, kui ma omale ehitasin, oleks pidanud selle pärast minema Lätti, rääkimata maksumusest.
Lahendus oli lihtsam, kui arvata võiks. Võtsin masina arvele kolme istekohaga ja siis kohe tegin pisiümberehituse ja lisasin kaks kohta. Seadus lubas sedasi toimetada. Kohalik ARK tegi selle toimingu sähvilt ära.
Mis aastal tegid?
Mina viin matkaauto arvatavasti sinna www.bennett.ee/ettevottest/kaubikute-ja-vaikebusside-umberehitus/ ja olen kindel et lahendavad turvavööde mure :)
Tervitades,
Priit Peljo
Klubi Eesti Karavan liige nr 748
★★★ Mobile office on road ★★★
www.teeseeise.ee/et
Tel 53315713

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Välisriigist toodud matkaautode tüübikinnitused...

21.04.2017 20:37
#34
Ehitasin aastal 2008. Bennet oli siis juba olemas. Ei mäletagi enam, miks just Lätini jõudsin, aga polegi tähtis. Tähtis oli hoopis see, et oli lihtsam lahendus. Nagu teise variandi teada sain, lubasin eksperdil (tema seisis komisjoni ees) kohe kolme koha peale tagasi tõmmata. Paari päeva pärast oli ikkagi viis kohta olemas.
5o9279o

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Välisriigist toodud matkaautode tüübikinnitused...

30.05.2017 15:34 - 30.05.2017 15:36
#35
Saaga jätkub :)

Sain MNTst kirja, et nemad tootjalt kirja said... selles kirjas kirjas...
sellised numbrid :)




realselt mul liikuril sellised andmed :)


Tunnen ennast selle tegelasena, kes tuuleveskitega... :)

Soomes on auto võetud registrisse 18/04/2018 nende andmetega mis passis ja pirkal.
FIATi pirkal on elamu versiooniks 230BLMAA OD aga elamu pirkal 230 ABMAA.

Kuna Fiati pirka on uuem, siis ei tohiks varasem elamu pirka mõjutada uuema pirka andmeid?



Tervitades,
Priit Peljo
Klubi Eesti Karavan liige nr 748
★★★ Mobile office on road ★★★
www.teeseeise.ee/et
Tel 53315713

Lisatud failid:

Viimati muutis: 30.05.2017 15:36 Priit Peljo.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Välisriigist toodud matkaautode tüübikinnitused...

30.05.2017 17:13
#36
Ja ka täismass tahetakse väiksemaks teha, et ma ei saaks suvilat sappa võtta. Ning 7 koha asemel jääks 5 kohta.

Ja tootja paberil ei ole sõiduki VIN koodi, see lihtsalt elamu paber.
Tervitades,
Priit Peljo
Klubi Eesti Karavan liige nr 748
★★★ Mobile office on road ★★★
www.teeseeise.ee/et
Tel 53315713

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Välisriigist toodud matkaautode tüübikinnitused...

30.05.2017 17:42
#37
Kuna auto soetasin Swedpanga abiga, autolaenuga, kes väga hea protsendiga mulle laenu andis, siis on nemad nüüd ahistamas... Aga õnneks sain ajapikendust :)
Vastavalt autolaenulepingu tingimustele peab laenuvõtja sõiduki enda nimele registreerima Eesti Vabariigi Maanteeameti Liiklusregistris. Jätame intressi tõstmata juhul, kui registreerite auto enda nimele enne 16.06.2017 ja edastate tehnilise passi koopia e-posti aadressile
Tervitades,
Priit Peljo
Klubi Eesti Karavan liige nr 748
★★★ Mobile office on road ★★★
www.teeseeise.ee/et
Tel 53315713

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Välisriigist toodud matkaautode tüübikinnitused...

31.05.2017 19:45
#38
Käisin ka oma uut bussi näitamas. Soome passis 5 kohta, tehasest 6 turvavööd. Öeldi, et aluseks on ainult Soome pass. Soovitati siis tehasest küsida, mitu kohta algselt planeeriti.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Välisriigist toodud matkaautode tüübikinnitused...

31.05.2017 20:39
#39
Huvitav- kui autos on kolmed turvavööd ja eelmises passis 5 kohta, siis vastavalt turvavööde arvule läheb passi 3 kohta. Kui autos kuuded vööd ja eelmises passis viis kohta siis läheb kohtade arv passi järgi. See on nagu see lugu kus mammi arvas, et otsusta ära kas sisse või välja aga see sisse välja nühkimine teeb närviliseks.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Välisriigist toodud matkaautode tüübikinnitused...

31.05.2017 22:24 - 10.01.2018 15:13
#40
Hetkel siis maksan rahasid Soome ja tulevikus ka Swedpanki omanikke rohkem nuuman :)
Aga mis teha, mina ja Jonas oleme ikka õnnelikult teel :)

Tervitades,
Priit Peljo
Klubi Eesti Karavan liige nr 748
★★★ Mobile office on road ★★★
www.teeseeise.ee/et
Tel 53315713

Lisatud failid:

Viimati muutis: 10.01.2018 15:13 Priit Peljo.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Välisriigist toodud matkaautode tüübikinnitused...

31.05.2017 23:03
#41
Veelkord,mine ja võta autu arvele Rakveres.Kah sai Soomest toodud ja passis 5 kohta,turvavööd 6-le.Soomes oleneb kindlustus kohtadest.6 kohaline võib olla registris soomes ka 3 kohalisena .Polnud probleemi sain arvele 6 kohalisena kuigi soomes oli 5 kohaline.
+372 5112298 MB-Challenger 315

Nr 745

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Välisriigist toodud matkaautode tüübikinnitused...

31.05.2017 23:47
#42
Vamm kirjutas: Veelkord,mine ja võta autu arvele Rakveres.Kah sai Soomest toodud ja passis 5 kohta,turvavööd 6-le.Soomes oleneb kindlustus kohtadest.6 kohaline võib olla registris soomes ka 3 kohalisena .Polnud probleemi sain arvele 6 kohalisena kuigi soomes oli 5 kohaline.

Asi ei ole nii lihtsalt vist lahendatav hetkel. Esma reg.akt kehtib 12 kuud ja minu oma veel kehtiv ja menetluses.
Proovin 2018 aastal uuesti nii Rakveres ja.mujal...
Tervitades,
Priit Peljo
Klubi Eesti Karavan liige nr 748
★★★ Mobile office on road ★★★
www.teeseeise.ee/et
Tel 53315713

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Välisriigist toodud matkaautode tüübikinnitused...

05.06.2017 14:52 - 10.01.2018 15:15
#43
Vastas üks teine MNT ametnik, kellele täna kirjutasin.
"...
Antud menetlus on seoses vastuoludega valmistaja poolt omistatud tüübikinnituse andmetes, sõiduki registreerimistunnistuse andmetes ning Trafist saadud vastusest tavapärasest pikem. Hetkel on keeruline anda hinnangut lõpptulemusele, kas sõidukile väljastatakse riiklik tüübikinnitus Teie soovitud ja Soome registreerimistunnistusele märgitud andmetega või mitte.

Esitasime veelkord päringu Soome, kuna nemad on antud sõiduki esmaregistreerija ning Soome registreerimistunnistusel olevad andmed ei lange kokku valmistaja poolt sõiduki andmesildile kantud tüübikinnituses tooduga. Kui Soomes on sõiduk tüübikinnitatud teisiti või ümberehitatud siis peaks sõidukile olema siiski omistatud tüübikinnitus, mida saaks Eesti täielikult või osaliselt tunnustada (olenevalt nõuete kokkulangevusest).
..."
Tervitades,
Priit Peljo
Klubi Eesti Karavan liige nr 748
★★★ Mobile office on road ★★★
www.teeseeise.ee/et
Tel 53315713
Viimati muutis: 10.01.2018 15:15 Priit Peljo.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Välisriigist toodud matkaautode tüübikinnitused...

06.06.2017 16:47
#44
meelis kirjutas: Käisin ka oma uut bussi näitamas. Soome passis 5 kohta, tehasest 6 turvavööd. Öeldi, et aluseks on ainult Soome pass. Soovitati siis tehasest küsida, mitu kohta algselt planeeriti.

Knaus on täitsa tomiv ettevõte. Vastuse sain juba järgmisel päeval. Ongi 5 kohta. Jäi ainult küsimus, et miks 6 turvavööd.
Täna suhtlesin siis selle mehega telefonis ja neid busse saab tõesti arvele võtta ka kuuekohalisena aga siis on tehase poolt kinnitatud täismass 3800 kg. Midagi sellist ma aimasin. Enamus neid busse läks tehasest välja 5 kohalisena just tänu edasimüüjate soovile, et sobiks B-kati load.
Seega jääb mul võimalus teha C-kati luba ja uuesti selle mehega suhelda. Jäi mulje, et vajadusel saan massi suurendada. See oleks parim lahendus, sest paari aasta pärast jälle busivahetusaagat teha ei viitsi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Välisriigist toodud matkaautode tüübikinnitused...

12.06.2017 14:53
#45
:)

Elu täis üllatusi :)

23.03 sai siis auto ostetud ja 20.04 sai oma nimele Soomes võetud.
Selle ajavahemiku eest sain tagantjärele... makseteate :)

Täna kirjutasin seletuse nii Valtiokonttorin kui ka Vakuutuskeskuksen... võib-olla saab 55,43€ hakkama ja 110,86€ juurde maksma ei pea.

Lootus sureb viimasena :)

Tervitades,
Priit Peljo
Klubi Eesti Karavan liige nr 748
★★★ Mobile office on road ★★★
www.teeseeise.ee/et
Tel 53315713

Lisatud failid:

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Välisriigist toodud matkaautode tüübikinnitused...

12.06.2017 16:35
#46
Nati üle aasta tagasi tõin saksast ühe diiselauto. Seal tegin transiitnumbrid ja maksin kõik, mis küsiti. Mõne aja pärast potsatas mu postkasti maksuteda, et ma olevat sakslaste õhku rikkunud diiselväljaheidetega ja pean maksma neile haisutasu 19 euri. Ega ma hästi aru saanud, mis värk ja läksin maksuametist küsima. Nemad ütlesid, et maksa ära ja kui tahad õiendada, siis peale seda katsu protestida.
Ma ei viitsinud jamama hakata. Protestimine oleks võtnud kindlasti rohkem kulutusi, kui makse ja kas midagi olekski tolku olnud. Imelik see nati tundus, sest ma hingasin ja peerutasin seal ainult ühe päeva. A saksa värk, ju peab siis selline olema. Peale selliseid kogemusi ei julge väljasmaal enam hingata ega peerutada.
5o9279o

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Välisriigist toodud matkaautode tüübikinnitused...

12.06.2017 18:15
#47
mina olen ka saanud t5 2013 aasta autoga saksas hoiatus trahvi kuna puudus roheline saaste kleps.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Välisriigist toodud matkaautode tüübikinnitused...

12.06.2017 21:38
#48
Uut Tallinn-Tartumaanteed tahate...kuskilt peab ju see raha tulema :evil:

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Välisriigist toodud matkaautode tüübikinnitused...

15.06.2017 19:07 - 10.01.2018 15:18
#49
Priit Peljo kirjutas: Saaga jätkub :)

Sain MNTst kirja, et nemad tootjalt kirja said... selles kirjas kirjas...
sellised numbrid :)




realselt mul liikuril sellised andmed :)


Soomes on auto võetud registrisse 18/04/2018 nende andmetega mis passis ja pirkal.
FIATi pirkal on elamu versiooniks 230BLMAA OD aga elamu pirkal 230 ABMAA.

Kuna Fiati pirka on uuem, siis ei tohiks varasem elamu pirka mõjutada uuema pirka andmeid?




Aga täna sain sellelt ametnikult otsuse, et vastavalt sellele dokumendile tegi ta otsuse - täismass minu sõidukile 2800kg, piduritega haagis 950kg jne. :)
Huvitav, kas pean sõidukil ka mootori ära vahetama :) Dokumendis ju 1.9 60kw, minu sõidukil aga 2.8 90kw :)

Saatsin ametnikule uuesti küsimuse antud dokumendi kohta.
Tervitades,
Priit Peljo
Klubi Eesti Karavan liige nr 748
★★★ Mobile office on road ★★★
www.teeseeise.ee/et
Tel 53315713

Lisatud failid:

Viimati muutis: 10.01.2018 15:18 Priit Peljo.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Välisriigist toodud matkaautode tüübikinnitused...

15.06.2017 19:31 - 10.01.2018 15:22
#50
Priit Peljo kirjutas: :)

Elu täis üllatusi :)

23.03 sai siis auto ostetud ja 20.04 sai oma nimele Soomes võetud.
Selle ajavahemiku eest sain tagantjärele... makseteate :)

Täna kirjutasin seletuse nii Valtiokonttorin kui ka Vakuutuskeskuksen... võib-olla saab 55,43€ hakkama ja 110,86€ juurde maksma ei pea.

Lootus sureb viimasena :)


Sellele sain ka vastuse ja olen nõus... Kuna algselt ju ei plaaninud sõidukit Soome registrisse võtta, siis ei uurinud ka sealseid seadusi.

Tervitades,
Priit Peljo
Klubi Eesti Karavan liige nr 748
★★★ Mobile office on road ★★★
www.teeseeise.ee/et
Tel 53315713

Lisatud failid:

Viimati muutis: 10.01.2018 15:22 Priit Peljo.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev