Kütusehinnad

Re: Kütusehinnad

06.04.2022 15:50
#51
dodge kirjutas: Käitlemine on see sõna. Ma ei instrueeri kedagi, kihtsalt jagan oma nägemust kriisiolukorras tegutsemiseks.
Tunnustan Sinu kihtsalt jagamist. Küsin targemalt veelkord juhiseid, kuidas ma saan suht väikesest gaasiballoonist LPG gaasi  auto 113 liitrisesse LPG gaasimahutisse? Autoks Cadillac CTS 2010 aasta.
Raivo Koppel
729

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Kütusehinnad

06.04.2022 17:10 - 06.04.2022 17:11
#52
Siin juba öeldi, ühendatud anumate seadus, rõhk on mõlemal pool sama ( eeldusel, et mõlemal pool on piisavalt veel sarnast vedelgaasi). Tegelt muidugi ei ole, selles anumas, mis on kõrgemal on rõhk suurem, sellest voolab lpg sinna mis on madalamal. Keerad ballooni tagurpidi ja tõstad auto tankimisavast kõrgemale ja voolabki gaas auto paaki. Ma pole küll kunagi auto paaki üritanud tankida ( pole isegi olnud gaasiga töötavat autot) aga olen täitnud vene ajal piisavalt 25 kG balloonist väikeseid matka balloone. Kui kiiresti väike balloon "parasjagu" gaasi sai tekkis kogemusega, igatahes pauku ei saanud, aga reisidel sai söök tehtud.
Tervitustega,
Arvo
Hymer BMCI 550
Viimati muutis: 06.04.2022 17:11 Arvo.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Imre, meelis, Priit Peljo

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Kütusehinnad

06.04.2022 17:32
#53
Mul olnud 2 LPG gaasilt töötanud sõiduautot, paagi ja täiteava vahel peaks olema tagasilöögi või surveklapp, nii, et ilma pumbata ei saagi paaki täita. Pumpasi võiks uurida gaasiseadmete paigaldajatelt või siis näiteks hydroscanist väikseid õli survepumpasid.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Kütusehinnad

06.04.2022 17:49 - 06.04.2022 17:52
#54
Tavaballoon peab olema põhi üleval, igaks juhuks võiks mingi filter ka vahel olla.
Viimati muutis: 06.04.2022 17:52 dodge.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Kütusehinnad

06.04.2022 18:12 - 06.04.2022 18:13
#55
Mis need nubrid mulle ütlevad? Et selles ballloonis, millest tangiti, oli 7,65 kg gaasi... . Jõuaks ka asja tuumani???
Raivo Koppel
729

Viimati muutis: 06.04.2022 18:13 kaminahi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Kütusehinnad

06.04.2022 18:20
#56
Teema väliselt üks pilt :)

 
Tervitades,
Priit Peljo
Klubi Eesti Karavan liige nr 748
★★★ Mobile office on road ★★★
www.teeseeise.ee/et
Tel 53315713

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Kütusehinnad

06.04.2022 20:48
#57
Kena lugeda, kuidas inimene, kes pole kunagi autot käsitsi gaasiga täitnud, õpetab teisi tankima.
Vene ajal oli mul gaasiga sõitev Niva. Täitsin seda palju punasest balloonist ja alati pidi täidetavast baloonist survet maha laskma. Selleks oli "tankurvoolikule" tehtud eraldi kraan. On veel nippe, mis soodustavad tankimist, aga teema pidi olema kütuse hundanest. Kuigi ei saa ma sellest aru, miks ei võiks rääkida ka muust, kui inimestel teema kisub mujale.
5o9279o

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Kütusehinnad

07.04.2022 10:29 - 07.04.2022 10:32
#58
Minu arusaamist mööda auto tankimisava  kaudu nüüd rõhku sealt allapoole reguleerida ei õnnestu. 

Teema lõpetuseks: kõike saab, aga mis mõte sellel on? Rääkimata tasuvusest, kui see gaas just varastatud ei ole. 
Korduv võrdlusnäide  matkapriimuste balloonikeste omakäeline täitmisega on loll võrdlus, ei enamat.
Raivo Koppel
729

Viimati muutis: 07.04.2022 10:32 kaminahi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Kütusehinnad

07.04.2022 10:40
#59
kaminahi kirjutas: Minu arusaamist mööda auto tankimisava  kaudu nüüd rõhku sealt allapoole reguleerida ei õnnestu. 

Teema lõpetuseks: kõike saab, aga mis mõte sellel on? Rääkimata tasuvusest, kui see gaas just varastatud ei ole. 

Korduv võrdlusnäide  matkapriimuste balloonikeste omakäeline täitmisega on loll võrdlus, ei enamat.
Just hea näide oli see matkapliidi ballooni näide aga võtke seda nüüd teistpidi, et katsu sa matkapliidi balloonist suurt ballooni täita :)

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Kütusehinnad

07.04.2022 17:21
#60
Julgen meenutada, et minu näide oli 160 liitrisest balloonist auto peal täita 40 liitriseid punaseid vene balloone  gaasiga ja jääda veel vene gaasi müügiga kasumisse. Toimus see siis, kui punane oli meil veel legaalne ja polnud keelatud. Naise sugulane ostab tänaseni kuskilt ise tangitud punaseid, õigemini küll vahetab. Mu tütar kinkis  talle küll sünnipäevaks ühe üle jäänud tänapäevasema, mille kõigi nõuete järgi kinnitatult ka oma autoga kohale transportisin. Ei ole küll komposiit, nagu meil kodus, aga ümber vahetatakse -halli värvi ja metallist.Matkaauto gaasikasti püsti ei mahuks.

Mis puutub vanade "pisikeste" punaste matkapliidi balloonide kasutamisse, siis 5 aastat tagasi olid nad veel kindlasti ühes vallas kasutusel ja sõbra üks ülesanne oli neid täita.
Kasutati neid , nii imelik, kui see ka pole, tõrvikutes. Tõrvikuid ei kasutatud siis veel koos kaabudega, vaid valla mingitel üritustel ja muudes rongkäikudes. Ametlikult sai neid varem Eesti Gaasis täita, aga tänaseks on vist nemadki loobunud. Igatahes ostis sõber neid tookord igalt poolt juurde, kus müügis oli. Osta.ee, K.B. Soov jne.Ventiilid neil lihtsalt lagunesid, mitte tõrvikute kandjate arv ei suurenenud.

Minu LPG autol oli küll ainus tagasi löögi klapp kuul vedruga täitmisava juures, mis ei lasknud gaasi tagasi tulla. Üleliigse surve kaitseklapp oli tagavararatta kujulise paagi küljes, mis millalgi loobus oma ülesandest. Siis rakendus tankuri enda kaitseklapp (tavaliselt) aga sisse mahtus rohkem ;)
 
Bussisõit kaitseb keskkonda

.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Kütusehinnad

07.04.2022 21:56
#61
Lõuna-eestlased käivad punaseid vene gaasiballoone siiani vahetamas Lätis.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Kütusehinnad

08.04.2022 07:31
#62
Kuut66 kirjutas: Lõuna-eestlased käivad punaseid vene gaasiballoone siiani vahetamas Lätis.
 
....ja tangivad neist oma autot?
Raivo Koppel
729

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Kütusehinnad

08.04.2022 11:48 - 08.04.2022 11:49
#63
Tõmbab nüüd natuke tagasi. Olen tankinud balloonist autot, olen omal ajal ZIL-iga töötanud gaasiga, seda tankinud ja sealt gaasi välja lasknud. Isegi gaasiga töötava katlamaja opereerimise pädevus on olnud. Tankida saab balloonist, mis on toatemperatuuril või veel parem päikese käes soojenenud. Auto paagis, kui see on tühi, rõhku praktiliselt ei ole. Balloon peab olema põhi ülespoole, et saada kätte vedelas olekus gaas. Rõhkude ühtlustumine võtab aega umbes 15 minutit ja auto paagi täituvus on ca 50%. Kogu see protseduur on ikkagi mõeldud eriolukorraks, kui ei ole bensiini, gaasi või elektrit tanklates. Ja iga päevaga mulle tundub, et selline olukord läheneb. Ja siis ei ole enam vahet, kas sa oled Lõuna-Eestis või Tallinnas. Oma balloonid täidan ma kõik ise, ka need punased nõukaaegsed.

HOIATUS! Eelnevalt kirjeldatud toimingud eeldavad füüsika ja matemaatika valdamist vähemalt põhikooli tasemel. Kellel sellised võimed puuduvad, ärgu parem proovigu. Ka meie seadusandlus eeldab pigem nende teadmiste puudumist. Mille üle ma ei imesta juba ammu, vaadates inimeste valikuid ja nende valitud inimeste poolt tehtud seadusi. Heaks näiteks oli vastava toetuse najal elamutest ahjude väljalõhkumist soovitav meede. Praegusel ajal.

Ma ei viitsi puhtalt pildistamiseks või video salvestamiseks eraldi hakata autot tankima, pealegi hoian paagid eelpoolmainitud põhjustel täis. Panen ka paar selgitavat pilti gaasiballooni rõhu sõltuvusest gaasisegu koostisest ja temperatuurist ning tankimisvoolikust ja filtriga tankimisadaperist.


 

Lisatud failid:

Viimati muutis: 08.04.2022 11:49 dodge.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Kütusehinnad

08.04.2022 13:49 - 08.04.2022 13:50
#64
Kas täitmisballoonid jooksevad tühjaks...
Luban, et rohkem ei küsi.
Raivo Koppel
729

Viimati muutis: 08.04.2022 13:50 kaminahi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Kütusehinnad

08.04.2022 15:18 - 08.04.2022 15:39
#65
Ei jookse, kui auku pole sisse roostetanud ja ventiilid korras. Mul ühes balloonis pea 20-aastane gaas ja täitsa toimib.

Teemasse ka: LPG hind just muutus - endise 0,735 euro asemel on nüüd 0,71.
Viimati muutis: 08.04.2022 15:39 dodge.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Kütusehinnad

08.04.2022 15:52 - 08.04.2022 15:59
#66
Ka diisli hind muutus.
Mul on kaks vaati diislit. Esimese  sõidan tühjaks, alustan teisega ja tangin uuesti esimese. jne. ja jne. Tangin kasvõi ämbriga. Aga tegelikult, nii võikski mul olla, kui teaks, et siis kui kõik seisavad, saan mina...noh, eks istun oma vaadi otsas. Kuhu ma üksinda sõidan.
PS. LPG lasin paigaldada Eestis ja sõidan Gaznet paigaldajapoolse kliendihinnaga. Paigalduse kvaliteedi ja suhtlusega rahul - 12 punkti.
Kena nädalavahetust.
Raivo Koppel
729

Viimati muutis: 08.04.2022 15:59 kaminahi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Kütusehinnad

08.04.2022 17:03
#67
Meil oli kodus rubla lõpus 200 liitrised vaadid 10 tk bensiini täis. Igaks juhuks.
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Kütusehinnad

08.04.2022 18:01
#68
Ivar Kalev kirjutas: Meil oli kodus rubla lõpus 200 liitrised vaadid 10 tk bensiini täis. Igaks juhuks.
Ütled, et said jalad alla bensiiniäriga ;)
Raivo Koppel
729

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Kütusehinnad

08.04.2022 18:07
#69
kaminahi kirjutas:
Ivar Kalev kirjutas: Meil oli kodus rubla lõpus 200 liitrised vaadid 10 tk bensiini täis. Igaks juhuks.
Ütled, et said jalad alla bensiiniäriga ;)
Ei, siis polnud saada ja vajasime tagavara.
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Kütusehinnad

09.04.2022 00:20
#70
Oh jaa. Need "kuldsed 90-ndad.
Mäletan siiani 90-ndatel Leningadist bensiini vaadiga toomist ja konflikti kohaliku OMON-ga..
Läheks liiga nostalgiaks.
Aga kui publikut on, siis võiks isegi meenutada.
 

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Kütusehinnad

09.04.2022 00:23
#71
Jah, olin isegi koos oma vennaga Jaanilinnas miilitsajaoskonnas mõne kanistri bensiini pärast. Mis värk nendega oli enam ei mäleta.
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Kütusehinnad

09.04.2022 00:43 - 09.04.2022 00:51
#72
Mina sattusin Leningadi elurajooni tanklas varitsusele.
Kuna vanaema õde leidis mehe ja mõisavalitseja töö tsaaril Venemaal, siis meil on nüüd üks suguvõsa haru venekeelne.
See meid toona ka päästis.
Keset veoauto paagi tühjaksimemisrt lennati peale. Sõidu pealt pudenes UAZ-ist terve punt.
Mind löödi kapotile kõhuli, toru vastu selga.
Sugulaselt leiti tollal levinud Soomest toodud plastkäepidemega ehitusnuga.
Selle baasilt lubati külmrelva eest paari aastat.
Mind löödi tagaistmele ja näpud jäid ukse vahele. Mõned küüned läksid ja paar mõra ka luudes.
Teel jaoskonda mainis miilits sugulase head vene keelt. versus tagaistme fasistiga.See siis ütles, et ongi venelane.
Miilits oli keeletu ja käsutas auto seisma. Vaatas sugulase pasii ja kutsus välja.
5 minutit hiljem sõitsime juba kahekesi kodu poole.
Tollal oli ju propaganda, kuidas venelasi meil pekstakse. Sugulane siis seletas selle poisile,mis tegelikult toimub.
Mees sai nägijalks ja lasi meid lihtsalt minema.
Uskumatu vedamine tegelikult.






 
Viimati muutis: 09.04.2022 00:51 meelis.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Kütusehinnad

09.04.2022 11:30 - 09.04.2022 11:30
#73
meelis kirjutas:
Uskumatu vedamine tegelikult.

 
Mis bensiinist sai? ;)
Raivo Koppel
729

Viimati muutis: 09.04.2022 11:30 kaminahi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Kütusehinnad

12.04.2022 00:00 - 12.04.2022 00:00
#74
See mis paaki jõudis, see jäi meile.
Mis sai aga lahkest veoautojuhist, ei tea. Ilmselt talle pai ei tehtud.
Ja kuidas see noor miilits asja lahendas, ka ei tea. See on isegi suurem küsimärk.
Viimati muutis: 12.04.2022 00:00 meelis.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev