Matkaauto veepump.

Matkaauto veepump.

08.04.2019 09:53
#1
Küsimus lihtne. Kas veepump peabki sisse lülitatult kogu aeg undama? Minu loogika järgi peaks pump siis kui surve üleval end ju välja lülitama ja tööle rakenduma ainult siis kui kraanist vett lastakse või olen asjast valesti aru saanud.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Matkaauto veepump.

08.04.2019 10:16
#2
Kindlasti ei pea,oleneb milline pump on,eraldiseisev nõndanimetatud püsisurve pump hakkab kinnise kraaniga tööle sellisel juhul kui on kuskil leke või tagasijooksu klapp ei sulgu,sukelpump(mis asub veepaagis)hakkab tööle kraani küljes olevast lülitist.Võib olla et lüliti on kinni täänud?
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Priit Peljo

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Matkaauto veepump.

08.04.2019 12:13
#3
Ok. Siis tuleb natsa pumbaga maid jagada. Kuna mul on eraldi seisev pump siis pean ta maha võtma ja klapid üle vaatama, sest jah eelmine omanik vett ei kasutanud ja seega on ta mitmed aastad seisnud kuivalt. Algul kartsin, et ta üldse ei käivitu. Kuid tööle hakkas ja vee ka üles surus kuid seisma ei jää. Siit küsimus, et kui ongi klapid läbi, kus kohast uusi leiaks sest vaevalt vanu taastada annab.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Matkaauto veepump.

08.04.2019 14:47 - 08.04.2019 14:49
#4
On võimalus, et pumbas on õhk sees ja ta ei suuda vajaliku survet väljalülitamiseks tekitada. Minul on pumba ligidal tühjendusklapp ja seda avades ning õhku välja lastes olen pumba tööle saanud siiani...välja arvatud ühel aastal, kui klapid olid läbi ja pumba vahetus oli lihtsam kui sobivate klappide otsimine. Minul on "veetorustik" armeeritud kuid läbipaistva voolikuga ja sealt kohe näha, kas vesi liigub. Kui vesi aga kraanist tuleb survega, siis ilmselt rõhuandur vms. kinni pumbas.
Knaus Traveller Fiat Ducato 1990
+3725012367
VW Transporter " Ambulance" 2006
Viimati muutis: 08.04.2019 14:49 Alex.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Priit Peljo

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Matkaauto veepump.

14.04.2019 22:15
#5
Jess, sain siiski oma jõududega pumba korda. Võtsin pumba, ühendasin voolikud ämbrisse ja väljundile näpu ette ning pump jätkas tööd. Aga probleemi lahendus oli lihtsam kui ma arvasin. Üle eelmine omanik oli pumpa puhastades klapid tagurpidi pesadesse paigaldanud ning peale klappide ümber pööramist surve ülesse ning pump toimis nagu vaja. Nii lihtne see oligi. Tänud kaasa muretsemast.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev