Automaatne külmumiskaitse, kuidas soojendada?

Automaatne külmumiskaitse, kuidas soojendada?

06.03.2023 23:17
#1
Ma ei tea kuidas teistel aga minul on bussis automatne külmumiskaitse, mis vee välja laseb. Kuna lähiajal on minek ja see toimub hommikul, siis ei tahaks aega raisata külmumiskaitse soojendamisele. Kas on mingit nippi kuidas see kaitse võiks miinusega(õigemini vist alla +5) sisse lülitatuna olla? Hommikune tegevus võiks olla ainult veepaagi täitmine, kuid kaitsme soojendamine sinna hulka ei kuluks. Ööseks soojendamist järgi jätta ei taha.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Automaatne külmumiskaitse, kuidas soojendada?

07.03.2023 07:26
#2
Kas lisakraani vahele panek ei ole kõige kiirem lahendus? Kraan kinni, külmumiskaitse lahti, vesi paaki.
Külmumiskaitse sulab ülesse, kraan lahti, vesi ikka paagis.
Bussisõit kaitseb keskkonda

.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Automaatne külmumiskaitse, kuidas soojendada?

07.03.2023 07:38 - 07.03.2023 07:41
#3
punkel kirjutas: . Ööseks soojendamist järgi jätta ei taha. 
Mis mõttes...talv on ju. Kogu elamine on ju hommikul külmunud.
Raivo Koppel
729

Viimati muutis: 07.03.2023 07:41 kaminahi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Automaatne külmumiskaitse, kuidas soojendada?

07.03.2023 07:49
#4
Tõmba kaitsme punane nupp näpuga üles ja pista sinna hambatikk vahele. Toimib ideaalselt. Pikemas perspektiivis pole hea tikku sinna unustada. :)
Ära sõida kiiremini, kui su kaitseingel lennata suudab.
Klubi Eesti Karavan liige nr. 700
Illar Algma
EuraMobil 2004
Tel: 5072560
Tallinn, Kristiine.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Automaatne külmumiskaitse, kuidas soojendada?

07.03.2023 09:01 - 07.03.2023 09:05
#5
Viimasel ajal levinud sinise nupuga klapp mille saab ka hambatikuga ära fikseerida kui süsteem kindlasti tühi. Sellel punase nupuga klapil olen ka traati ümber krae kohanud.
Pane buss õhtul sooja +6 peale ja mure puudub.

 

 
Viimati muutis: 07.03.2023 09:05 Moover.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Automaatne külmumiskaitse, kuidas soojendada?

07.03.2023 12:14
#6
Moover kirjutas: Viimasel ajal levinud sinise nupuga klapp mille saab ka hambatikuga ära fikseerida kui süsteem kindlasti tühi.
 

 
Jajah, see sinine. Tänud vastajatele proovin seda tiku varianti.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Automaatne külmumiskaitse, kuidas soojendada?

07.03.2023 18:31 - 07.03.2023 18:33
#7
Mind huvitab päris tõsiselt, miks sa bussi üles ei soojenda enne kasutamist? Hommikul külmub  vesi kusagil külmas torustikus paari minutiga ja...talv on.
Raivo Koppel
729

Viimati muutis: 07.03.2023 18:33 kaminahi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Automaatne külmumiskaitse, kuidas soojendada?

07.03.2023 19:28
#8
kaminahi kirjutas: Mind huvitab päris tõsiselt, miks sa bussi üles ei soojenda enne kasutamist? Hommikul külmub  vesi kusagil külmas torustikus paari minutiga ja...talv on.
Esiteks on kütteks kasutada ainult gaas ja seda ma ei viitsi hommikul enam vahetama hakata. El puhurit ma ei usalda, õliradikat ei ole. Eelmine päev soojendan bussi ära ja hommikul panen puhuri(viimaste laadimiste ajaks). Terve päev sõidan soojema kliima suunas ja bussi soojendus kütab bussi täiesti ülesse, nii et öösel kerge gaasiküte gaasi palju ei tarbi. Surve all olev vesi külmub natuke hiljem aga kui arvestada, et torud on sees, siis ma ei näe küll mingit variant, et need ära külmuks. Torud on kusjuures plastik, nii et enne lähevad liitmikud katki kui torud. Sobis?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Automaatne külmumiskaitse, kuidas soojendada?

07.03.2023 20:48 - 07.03.2023 20:49
#9
Surve all külmub vesi hiljem... Mida ma veel kõike ei tea.
Aga eks ise tead kõike paremini., mida millal viitsid.
Raivo Koppel
729

Viimati muutis: 07.03.2023 20:49 kaminahi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Automaatne külmumiskaitse, kuidas soojendada?

07.03.2023 20:52 - 07.03.2023 20:52
#10
Kõige õigem oleks allikavesi panna, see ei pidanud ka külmuma.
Viimati muutis: 07.03.2023 20:52 toto.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Automaatne külmumiskaitse, kuidas soojendada?

07.03.2023 20:58 - 07.03.2023 20:59
#11
toto kirjutas: Kõige õigem oleks allikavesi panna, see ei pidanud ka külmuma.
Loobu allikast. Sealt saab seda talveläbi.
 
Raivo Koppel
729

Viimati muutis: 07.03.2023 20:59 kaminahi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Automaatne külmumiskaitse, kuidas soojendada?

07.03.2023 20:59
#12
Oleme proovinud ka viinaga, esimene sorts kuni pumbani viin, pärast vesi. Siis ei külmunud. Saime kraanist koksi teha.
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Automaatne külmumiskaitse, kuidas soojendada?

07.03.2023 21:01 - 07.03.2023 21:02
#13
Ivar Kalev kirjutas: Oleme proovinud ka viinaga, esimene sorts kuni pumbani viin, pärast vesi. Siis ei külmunud. Saime kraanist koksi teha.
See on rikastele :( ;)
Raivo Koppel
729

Viimati muutis: 07.03.2023 21:02 kaminahi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Automaatne külmumiskaitse, kuidas soojendada?

07.03.2023 21:08
#14
kaminahi kirjutas:
Ivar Kalev kirjutas: Oleme proovinud ka viinaga, esimene sorts kuni pumbani viin, pärast vesi. Siis ei külmunud. Saime kraanist koksi teha.
See on rikastele :( ;)
 
Kokkuvõttes tuli odavam, sest me ei pidanud kütma.
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Automaatne külmumiskaitse, kuidas soojendada?

07.03.2023 22:18 - 07.03.2023 22:19
#15
Inimesed on ikke väga erinevad.  :|  Mõnes teemas te arutate mingi mugavusvidina ostu, mis on nii kallis, et võtab mul kõhu lahti ja nüüd arutate ühe öö mittekütmise probleemi.
Ma hoian talve läbi oma elamus toa soojana ja kõhus pole teist tunnetki. Nii kena vahest maale minna ja soojas kongis mõtteid mõlgutada. 
5o9279o
Viimati muutis: 07.03.2023 22:19 Motamees.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Ivar Kalev, kaminahi, olevtoom

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Automaatne külmumiskaitse, kuidas soojendada?

08.03.2023 01:00
#16
Punkel, mul üks õliradikas lausa vedeleb. Võin laenata.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Automaatne külmumiskaitse, kuidas soojendada?

08.03.2023 08:19 - 08.03.2023 09:01
#17
Kuna antud klapp tühjendab vaid boileri, st ongi mõeldud boileri lõhkikülmumise vältimiseks, siis võib täiesti vabalt täita hommikul veepaagi kasvõi viskiga, sõita seni, kuni jõutakse maakera lõunapoolsemasse ossa, kus valitsevad positiivsed kraadid, kuut ja klapp on soojenenud ning siis lülitada pump käima ja täita torustik ning boiler veega. Ei mingit mässamist ega ülemõtlemist. Samas saab kuskilt veebipoest või ehituspoes kliendikaarti kasutades õliradika 40-50€ eest. Vahel tõesti paneb imestama, kui selliseid talupojatarkuse abil ise lahendatavaid foorumiteemasid tekitatakse.
Viimati muutis: 08.03.2023 09:01 Arvo.A.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Ivar Kalev, kaminahi

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Automaatne külmumiskaitse, kuidas soojendada?

08.03.2023 09:48
#18
Arvo.A kirjutas: Kuna antud klapp tühjendab vaid boileri, st ongi mõeldud boileri lõhkikülmumise vältimiseks, siis võib täiesti vabalt täita hommikul veepaagi kasvõi viskiga, sõita seni, kuni jõutakse maakera lõunapoolsemasse ossa, kus valitsevad positiivsed kraadid, kuut ja klapp on soojenenud ning siis lülitada pump käima ja täita torustik ning boiler veega. Ei mingit mässamist ega ülemõtlemist. Samas saab kuskilt veebipoest või ehituspoes kliendikaarti kasutades õliradika 40-50€ eest. Vahel tõesti paneb imestama, kui selliseid talupojatarkuse abil ise lahendatavaid foorumiteemasid tekitatakse.
Siinkohal ütleks, et kavalamad süsteemid tõmbavad inertsist ka veepaagi enamvähem tühjaks. Seda vähemalt uputatud pumbaga süsteemi puhul.
nr 921

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Automaatne külmumiskaitse, kuidas soojendada?

08.03.2023 09:59 - 08.03.2023 09:59
#19
Rainer kirjutas:
Arvo.A kirjutas: Kuna antud klapp tühjendab vaid boileri, st ongi mõeldud boileri lõhkikülmumise vältimiseks, siis võib täiesti vabalt täita hommikul veepaagi kasvõi viskiga, sõita seni, kuni jõutakse maakera lõunapoolsemasse ossa, kus valitsevad positiivsed kraadid, kuut ja klapp on soojenenud ning siis lülitada pump käima ja täita torustik ning boiler veega. Ei mingit mässamist ega ülemõtlemist. Samas saab kuskilt veebipoest või ehituspoes kliendikaarti kasutades õliradika 40-50€ eest. Vahel tõesti paneb imestama, kui selliseid talupojatarkuse abil ise lahendatavaid foorumiteemasid tekitatakse.
Siinkohal ütleks, et kavalamad süsteemid tõmbavad inertsist ka veepaagi enamvähem tühjaks. Seda vähemalt uputatud pumbaga süsteemi puhul.
Mulle kohutavalt meeldib kui kommenteerime varasemaid postitusi kogu eelneva teksti taasavaldamisega- äkki keegi veel ei ole lugenud seda.
Mis puutub kavalamatesse süsteemidesse, siis paagisisese pumba puhul erilist kavalust ei olegi, on vaid füüsika- võib tõesti ka paagist vee kaasa imeda kui torud vett täis ja klapi avad.

 
Viimati muutis: 08.03.2023 09:59 Arvo.A.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Automaatne külmumiskaitse, kuidas soojendada?

08.03.2023 17:00
#20
Ma loen ja imestan, et küll ma olen ikka üks loll ja koi inimene. Äkki lihtsalt olen mõtlev? Miks ma peaks ostma mingi suvalise õliradika, mida võibolla kasutan ühe korra aastas. Miks ma ei või täita nn majakülma veepaaki veega ja mitte lasta sellel välja voolata? Miks te arvate(teate), et sellel ajal kui ma liikuma hakkan on väljas -25? Miks kõik arvavad, et ma autos ära külmun, kui sõtma hakkan? Miks arvatakse, et maja soojeneb sõidu ajal kaks päeva? Miks kõik peavad ühtemoodi tegema? Kas mõni võib teistmodi teha, kui tavaks on olud? Või tuleb selline ketser kohapeal maha lasta?
Minuarust teema sai juba Illari vastusega ammendatud aga ikka oli vaja veel asi lappesse lasta ja näpuga näitama hakata. 

Olen kaks korda samadel tingimustel minema sõitnud aga iga kord olen selle klapiga ca 1h aega kaotanud, tahtsin seekord seda välistada ja nüüd on moodus olemas. Aga vabalt võib seda teemat edasi arendada, et gaasiküte elektri omaga välja vahetada, et suurem garaazi uks teha, et maja garaazi mahuks, palgata kütja, kes tuleohutuse üle järelevalvet teeb, et paigaldada torustikku elektriline soojendustraat ja veel muid huvitavaid lahendusi, mis kõik aitaks veel külmumise vastu.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: eavp

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Automaatne külmumiskaitse, kuidas soojendada?

08.03.2023 21:32
#21
Kolasin keldris ja leidsin ühe õliradika, mis oleks pidanud ilmselt 10a tagasi prükas olema. Väike katsetus näitas, et töötab. Nii et kõikidele kaasatundjatele, radikas läheb käiku.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Automaatne külmumiskaitse, kuidas soojendada?

09.03.2023 08:06 - 09.03.2023 08:07
#22
Pole sõnu. Aga ma mõistan valu.
Raivo Koppel
729

Viimati muutis: 09.03.2023 08:07 kaminahi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Automaatne külmumiskaitse, kuidas soojendada?

09.03.2023 09:37
#23
Tagasisidena võiks rahvale teada anda, et mis põhjusel sai eelistuse radikas, mitte tikk klapi vahel või boileri täitmine hiljem?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Automaatne külmumiskaitse, kuidas soojendada?

09.03.2023 12:29 - 09.03.2023 12:31
#24
No valame veel natuke õli tulle  .
See automaatklapp ei ole ainuke asi mis külma kardab, kui vesi kuskil torustikus ära jäätub on mõni liitmik laiali või isegi toru lõhki, vaatamata sellele et plastist. Ma ei tea millisest konkreetsest autoelamust jutt käib, kuid kuigi see automaatklapp asub Truma soojenduse kõrval siis veetorud aga jooksevad kas kuskil kappide tagaseinal või kahekordse põranda vahel (kui autoelamu ehitus on selline) ja uskuge mind talvel on seal kahekordse põranda vahel väga külm. Õliradikas elamuosas kütab küll seesoleva õhu suhteliselt kiiresti soojaks aga kuidas see soe õhk sealt õliradikast peaks jõudma kuskile kappide tagaseinteni või kahe põranda vahele? Läheb paar päeva enne kui seal õliradikaga kuidagi soojusülekande teel materjalilt materjalile õhk ja torud soojaks lähevad. No lihtsam on panna ju eelmisel õhtul autoelamu enda küte sisse, hommikul sooja masinasse vesi sisse ja tuld- ei mingit mässamist mingi õliradikaga, ega ole ka pisarat hiljem silmanurgas kui selline alternatiivi leiutamine reisi ära rikub.
Kui kiirelt sõita jõuab plusskraadidega kohta meilt suhteliselt kiiresti ja alles seal siis kuskil võiks paagi vett täis lasta... matkakas saja kilo võrra kergem ja kütusekulu ka väiksem  .

Ilusat reisi!
Urmas

 
Viimati muutis: 09.03.2023 12:31 Urmas 688.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: kaminahi, olevtoom, Rainer, Telgivai

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Automaatne külmumiskaitse, kuidas soojendada?

09.03.2023 16:24
#25
Majaks on Adria Coral S690SP, millel on torud suht majas sees, ainuke mis X kohast läbi käib on pelleri torud. Ma olen tavaliselt sõitma hakanud alati 0 kraadi juures, kus tegelikku külmumist väga enam olla ei tohiks. Eelmine päeva(d) alati bussi päeval soojas hoitud, kas siis gaasiküttel või elektri puhuriga, seda selleks et asju tassides külm ei oleks. Bolieri"ruumi" uks on tavaliselt enne sõitu lahti, nii et saab kerge soojuse sinna ka. Sõiduajal on tagatoa uks lahti, siis läheb soojus sinna sisse ka. Eks see aasta saab siis õlikaga vähe varem soojendama hakata.

Arvole: Õliradika kasuks sai otsutatud a. et ma ta üldse leidsin ja b. et asi oleks kindlam ning c. et kuudiosa hakkaks juba soojaks saama
Urmas688: Tänud, loodan et tuleb sama hea reis nagu kõik eelnevad on olnud

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev