Interneti seadmed Wifi+LTE

Interneti seadmed Wifi+LTE

08.12.2019 13:27
#1
Ma vaatan suht tihti saksa youtubereid ja need kasutvad palju wifit koos pikade suurte antennidega. Tasuta wifi on saksamaal juba linnakeskustes olemas ja ka Telekomi telefoni auotmaadid kiirgavad seda välja nii et võimalust on. Teine punkt on see alati ei satu ju linna ja mõndetki kohad on sellised mis asuvad natuke "eemal" ja seal kasutaks siis täna mobiilset interneti. Aiult üks suur aga on. See ei ole mugav. Katusele võid panna mitu antenni ja neid võid mootoriga püsti ja pikali ajada aga sellist ruuterit mis ise aru saaks et kui Wifi olemas on siis Lte-d ei kasuta nagu iga tänane mobiil suudab ei ole. Õigemini olen paar leidnud aga need on paatidele ja hind veel "parem" kui matkaauto hinnad .Kõk omad tuttavad kes asjaga tegesid on tegeavd täna kas muude asjade või siis suuremate asjadega kui väikekasutaja seadmetega.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Interneti seadmed Wifi+LTE

22.05.2021 09:13
#2
Paigaldasin ise TERTEC high tec, 2G/3G/4G/LTE antenni koos Huawei 4G ja WiFi ac standardi ruuteriga. See on mind kenasti välja aidanud, olen keset ei miskitki kenasti videokoosolekuid pidanud. Ainuke probleem on, et internetimaht kulub. Eestis pole probleem, pakkujatel piiramatu mahuga paketid olemas, aga teistes riikides ringi reisides probleem. Ma ei tea kas mõnel teenusepakkujal piiramatu mahuga roaming pakett ka olemas, Telia igatahes sellist ei paku. Alati saab muidugi kohaliku mobiilikaardi osta.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Interneti seadmed Wifi+LTE

23.05.2021 18:25
#3
Agu kirjutas:  Ma ei tea kas mõnel teenusepakkujal piiramatu mahuga roaming pakett ka olemas, Telia igatahes sellist ei paku. Alati saab muidugi kohaliku mobiilikaardi osta.
Telia pakub ju 100GB roamingusse. Kui palju sa kola siis tarbid, et seda lõhki lasta? WIFI tööraadius jääb kuskil 100m sisse, sealt edasi hakkab juba kiirus kukkuma, nii et mis sellest pikast antennist kasu, kui kiirust pole?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Interneti seadmed Wifi+LTE

23.05.2021 21:23
#4
Mul teema küll auto muude lasehaigustega tegelemise tõttu  soiku jäänud. Aga plaan hetkel  Rut955  Leedust või selle alumiiniumist vend sinihamba võimalusega kui ma suudan leida kuidas sinna külge kolmanda osapoole asju panna. Antenn on veel väga lahtine. Tahaks midagi kompaktset. Kus sees siis kõik vajalikud sagedusest. Me sellised rahutud hinged kaua ühel kohal ei püsi ja asjade pakkimine kokku/lahti ei paku huvi ja tekitaks seda vajadust juurde neid ju niigi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Interneti seadmed Wifi+LTE

27.07.2021 11:36
#5
need tööstuslikud Teltronika ruuterid/antennid jms on ilmunud ka YEINT'i Eesti poodi müügile. Enamus kusjuures ka kohalik laokaup -
www.yeint.ee/it-multimeedia/toostuslik-it/ruuterid?gclid=Cj0KCQjw3f6HBhDHARIsAD_i3D99F9C90ooZTB6JNZV-nHo5aoxO1-WBME28xuT5a4eHqNQeuI4O3IMaAk0tEALw_wcB

Kas keegi on enda karavani/matkakasse midagi sarnast aretanud ? Selle nõrk koht muidugi see, et SIM-kaardi vahetus on paras pain-in-the-a.., kui välismaal peaks tekkima soov kohalikku SIMi kasutada.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Interneti seadmed Wifi+LTE

27.07.2021 16:30
#6
Sõbral on juba üle aasta kodukasutuses selline seade
huawei/b2368-valiruuter ja on esialgu väga rahul. Soetatud küll näidisena ja märksa odavamalt praegusest hinnast.
Võimalik, et sobib mõnele ka auto või haagise peale.
[img
Bussisõit kaitseb keskkonda

.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Ivar Kalev

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Interneti seadmed Wifi+LTE

27.07.2021 18:45
#7
eavp kirjutas: Sõbral on juba üle aasta kodukasutuses selline seade
huawei/b2368-valiruuter ja on esialgu väga rahul. Soetatud küll näidisena ja märksa odavamalt praegusest hinnast.
Võimalik, et sobib mõnele ka auto või haagise peale.


 
Pidin samast asjast kirjutama ja kiidan. Olen sama seadet just nimelt reisil interneti kvaliteedi tõstmiseks kasutanud juba üle aasta ja võin julgelt soovitada!
Kui oleme kodus, siis on toas kapi otsas (seda ei pea panema õue), kui läheme reisile, siis viskame bussi. Sõidu ajal on bussis diivani taga, internet ja TV särtsub hästi. Kui jõuame pikemaks laagrisse, siis tõmbame vardasse. Viimati oli kaasas Tindiorus, töötas ülihästi.



Proovimata on veel Marokos, ootame järgmist võimalust. Tegelikult Maroko pärast selle ostsingi, seal käib internet seni veel "vändaga".
Klubi Eesti Karavan liige nr 652
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Imre

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev