Telekas ?

Telekas ?

12.06.2008 16:04 - 31.10.2012 15:57
#1
Kas keegi bussis telekat ka vaatab? Plaanis nagu mingi aparaat tulevikus soetada, kuid milline?
Kõige soodsam variant oleks mingi ~15-17" LCD/DVD kombi variant seinale panna.
Puuduseks on, et selline aparaat kaalub päris mitu kilo (loe: tuleb korralik kinnitus välja mõelda+vastav tühi seinapind leida)
Teine variant oleks lakkekinnituv autoteler koos DVD/Divx mängijaga. Tavaliselt sisaldab selline ka laevalgustit. Puuduseks sellise aparaadi väiksem diagonaal (DVDga olen kohanud ainult 10,4" ilma on ka 15,4")ning ka kõrgem hind.

Kolmas variant oleks läpakas, mis sisaldaks endas DVD lugejat+ TV tüünerit ning GPS hiir võiks ka lisaks olla. Vägagi mugav ju :) Saaks sõidu ajal teda GPSina kasutada ning õhtul filme-uudiseid vaadata. Samas kas läpakas sellist solgutamist üldse välja kannatab?
Ühesõnaga, mis rahvas asjast arvab või millist varianti juba kasutab?

Lisatud failid:

Viimati muutis: 31.10.2012 15:57 Korvimees.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Telekas ?

12.06.2008 16:42
#2
mul on lakke riputatud raami külge 15" telekas, mida annab sõidu ajal ülesse keerata. aretasin ise mingi juhtme sinna ja panin sigaretisüüturi vahele, et vajadusel saab tagant ära ka võtta. see on seepärast mõnsa, et lae küljes ta kurivaim ei loksu sõidu ajal vaid püsib üsna kindlalt ja saab sõidu ajal ka vaadata.
aga mis puudutab DVD-d, siis ostsin kõige tavalisema pisikese ekraaniga playeri, mis on kõrval kapis ja ei võta s...gi ruumi. pealegi mängib ta igasugu saasta, kaasa arvatud Divxeid ja mp3sid. ise olen sellega üsna rahul.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Telekas ?

12.06.2008 16:45
#3
a see veel, et üritasin antenni ka sinna aretada aga sellest ei tulnd miskt välja, pilt oli nii krdi vilets et lõpuks viskasin ta välja. sõidu ajal ei võta üldse pilti ette ja seistes on ainult suur virvendus ja natuke häält

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Telekas ?

12.06.2008 23:32
#4
Kas ma saan siis õieti aru, et telekaprogrammi vaatamisest pole Sul antenni tõttu miskit välja tulnud ning väiksest DVD playerist lased pildi juhtmega 15" ekraani peale?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Telekas ?

13.06.2008 09:17
#5
täpselt nii:)
telekas ainult sahiseb... mingi nurga alt vahest näitab ka miskit, aga see jama ei tasunud ära.
aga dvd jah jookseb teleka ekraanile ja väiksed tatipadrunid saavad sõidu ajal multikaid vaadata:) vähemalt neil mingi tegevus

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Telekas ?

13.06.2008 12:15
#6
Matkaautodele tavaliselt pakutakse müüja poolt telekas juba kaasa, seega on seal kõik juba paigas ja töökorras.
Mis puudutab TV vaatamist, siis pildi kvaliteediga on samad probleemid - seda praktiliselt polegi:(
Aga minu teada on müügil ka suuremaid telekaid, ehk siis 17", millel on DVD mängija kohe sees. Selle kohta oskab kindlasti kasutaja "Vari" midagi kommenteerida, kuna minuteada ta alles ostis omale sellise.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Telekas ?

13.06.2008 20:58
#7
Meie sisseehitatud (tehase poolt) antenniga telekas ei näita kõigeparemat pilti. Kui pildi enamvähem normaalseks timmid ja mõne meetri edasi sõidad, siis hakkab pilt sahisema või kaob päris ära. Sõidu ajal kindlasti telekat vaadata ei saa - ainult dvd-d. Peab vist võimsama antenni ostma.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Telekas ?

16.06.2008 16:35
#8
no siis on selge, kõigil sama probleem:dry:

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Telekas ?

11.11.2008 11:59 - 26.10.2012 21:42
#9
Sai siis ka enne viimast saaremaa reisi telekas soetatud. Aparaadiks mingi hiinakas: 15" LCD, koos sisseehitatud DVD mängijaga. Mängib ka igasugu DivX, Xvid, mp3,mpg, jpg jne. Selles suhtes hea, et igasugu CD-dele kirjutatud .avi formaadis filme saab ka vaadata.
Seinakinnituse aretasin ise. Alumiiniumist 50x50 nelikandist sai täpselt sobiva kujuga kronsad välja lõigata. Kinnitub siis kahest punktist. Üks kinnitus on tagant sellest kohast, mis on ette nähtud seinakinnituse jaoks ja teine on alumise jala kinnituse kohast.
Puuduseks oli sel aparaadil kõrvaklapi pesa puudumine. Oma kõlarid on tal suht pisikesed ja tahtsin saada heli ka bussi kõlaritesse (bussis on ka vastav juhe ja pistik olemas) Remondifirmast öeldi minu küsimise peale, kas saab lisada pistikupesa kõrvaklappide jaoks, et vii poodi tagasi, kui ei meeldi :) (Niipalju siis suhtumisest) Õnneks on olemas elektroonikafoorum, kus abivalmis inimesed seletasid ära, kuidas seda pistikupesa lisada ning mida silmas pidada, et teleka enda võimu maha ei põletaks. Jootekolb on mul olemas ning nüüdseks tuleb heli ka bussi tagumistest kõllidest, peaaegu nagu kodukino kohe :)
Häda on ainult antenniga. Proovisin toaantenni, kanal2 ja TV3 pildi saab mõnel pool isegi ette, ETVd ei saa. Lällari õueantenniga on pilt veidikene parem (Kanal2 ja TV3) ETV olen saanud vahel mustvalge udupildi ette.
Seega antenni osas kuulaksin heameelega soovitusi, et mida keegi kasutab ja millist oleks üldse mõtet osta. Ei eeldagi seda, et sõidu ajal saaks telekat vaadata, kuid kohapeal seistes võiks pilt ikka vaadatav olla.
Seda sain ka teada, et voolu võtab ta ikka rohkem, kui algul arvasin. Muidugi algul oli veel see ka, et teleka juures polnud mul 12V pistikupesa. Seega tuli kasutada 220V läbi inverteri ja teleka enda alaldiga see uuesti 12 voldiks muundada. Eks see topelt muundamine võttis kindlasti ka oma osa. Nüüd on 12V pesa olemas, kuid pole pikemalt saanud katsetada, kas võtab nüüd vähem voolu.

Pilt ka.

Lisatud failid:

Viimati muutis: 26.10.2012 21:42 Korvimees.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Telekas ?

11.11.2008 20:27
#10
Kuulaksin isegi huviga, kas mõnel üldse õnnestub pilt ette ka saada mingi antenniga. Minul see vähemalt ilusa pildiga küll pole õnnestunud. Katusel on mul mingi antenn olemas, aga ega sellega ei näe küll midagi. Ükskord täiesti juhuslikult Tallinnas ühe poe ees, kui DVD plaati sai vahetatud, lõi küll ilusa pildi, aga ju siis seal oli lihtsalt hea levi ja mast läheduses (Lasnmäe kandis juhtus see).
Äkki on see võimalik läbi digiboxi ja antenni võimendiga?:huh:

Hää meelega loeks teiste kogemusi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Telekas ?

11.11.2008 22:07
#11
ford
Katusel on mul mingi antenn olemas, aga ega sellega ei näe küll midagi.

Äkki on see võimalik läbi digiboxi ja antenni võimendiga?

Võimendiga toaantenni proovisin ära, näitas vaat et kehvimini, kui ilma võimendita toaantenn. Targematelt inimestelt olen kuulnud, et antenn ise on olulisem, kui võimendi, kuna võimendi võimendab kõike (ka häireid)
Ega bussis ilma õueantennita ilmselt pääse, kuna läbi bussikere head signaali ei tule. Kuna aga odavamate ja kallimate antennide hinnavahe on üle 10 korra, siis oleks ikkagi hea teada, kas on üldse mõtet soetada kallimat antenni, kui pildi kvaliteet sellest eriti ei muutu.
Samas digiboxist võib küll abi olla, sest digiboxiga ei tohiks kehva pilti eksisteerida. Pilt kas on või teda ei ole.
Aga ehk siiski on kellelgi mingeid oma kogemusi jagada ?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Telekas ?

11.11.2008 22:45
#12
Mul käru katusel igavene suur antennikolakas(laius 176cm ja pikkus 105cm, tehase oma). Maal olles proovisin ka telekat vaadata. ETV kanalit kuidagi näitas(sätendas ja sahises), teistest pold haisugi. Küll tõstsin antenni ja keerutasin seda (see võimalus seest ette nähtud), tolku ei miskit.
Kui nüüd analüüsida eelnevaid postitusi ja oma kogemust, siis ilmselt jääb ehitatavasse bussi telekas panemata. Vähemasti ei paista sel erilist mõtet olevat. :unsure:
5o9279o

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Vari (logimata)
  • Vari (logimata) avatar
  • Külastaja
  • Külastaja

Re: Re:Telekas ?

11.11.2008 23:13
#13
Panime endale ikkagi digiboxi (Alpine).
Üldiselt näitab väga head pilti ja valiku erinevaid kanaleid. Samas ei saa ka aru - vahest pilti pole - ilmselt sõltub ikka ka levist/signaalist. Lapsed on vahest isegi sõidu ajal telekat vaadata saanud (Tallinn-Pärnu mnt mingid lõigud). Nii, et üldiselt rahul:)

Välismaal ka juskui sai ikka telekat vaadatud - väike häälestus ja rida kanaleid vaatamiseks valmisB)

Võtsime isegi oma Starmani kaardi suvisele reisile kaasa - minu "tark" kaasa toppis selle aga tagurpidi sisse, nii et nüüd ei teagi, kas sellega saaks ka suurema valiku kanaleid. Püüan selle ka lähiajal ikka selgeks teha:P

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Telekas ?

11.11.2008 23:19
#14
kuna meie autoelamu aku sai kuidagi liiga kiiresti tühjaks, siis lasin voolu tarbimist mõõta. Selgus, et meie telekas ei võtagi väga palju voolu - igasugused erinevad meeleolu valgustid tarbivad mitmeid kordi rohkem:huh:

samas aku probleem on ikka jäänud - saab mingi kolme tunniga tühjaks (minimaalse tarbimise puhul - telekas, küte ja 1 valgusti)

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Telekas ?

12.11.2008 20:53
#15
Motamees Hääleta:
Kui nüüd analüüsida eelnevaid postitusi ja oma kogemust, siis ilmselt jääb ehitatavasse bussi telekas panemata. Vähemasti ei paista sel erilist mõtet olevat. :unsure:

Mingi mõte siiski on, eriti, kui peres on väiksemaid lapsi. Mina ei kujutaks oma pikemaid reise ette, kui kuudis telekat pole, sest üks 9 aastane ja 3 aastane järeltulev põlv sureks vist igavuse kätte autos ära:)
Praegu saab vähemalt mingi multika DVD-le panna ja siis nad seal vahivad ninad püsti ja põsed punased. Vahel omalgi hää õhtal mõni klassikaline asi peale panna ja õlut või veini rüübates nautidaB)
Mina arvan, et telekas ikkagi peaks olema.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Telekas ?

12.11.2008 20:58
#16
Lugedes Vari kogemusi, siis digibox vist on hea variant. mismoodi see sul seal on üldse? autodel on miski teistmoodi asjandus või see sama jurakas, mis poes müüakse, et zoom või miskit?
a sul võimendit pole vahel? mingi antenn peab ju ikkagi olema ja kas see on siis väljas?
tuleb vist ära oodata, kuni digikaardiga auto telekaid hakatakse tootma:)
kõigile kirssidega!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Egau
  • Egau avatar
  • Pole saidil
  • Foorumi guru
  • Foorumi guru
  • t. 5030540 fotograafiateenused, raadioinsener
  • Postitusi: 426

Re: Re:Telekas ?

12.11.2008 22:24
#17
Mul on katusel võimendiga antenn, ostsin Oomipoest. Raske on leida Eestimaal kohta, kus kõiki eesti programme ei näe :)
Antenn on selline lapik nagu UFO, kollakast plastmassist ja punane ääris. 2. kanali vastuvõtuks on veel täiendavalt väljatõmmatavad vardad. Autos sees on võimendi.
Kui õige antenn katusel ja saatjast signaal ulatub autoni, siis pole vastuvõtuga küll mingeid probleeme.
Tervitustega
Egau

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Telekas ?

12.11.2008 22:45
#18
Egau:
Kui õige antenn katusel ja saatjast signaal ulatub autoni, siis pole vastuvõtuga küll mingeid probleeme.
Ega siis auto asukohta saa saatja ulatuse järgi otsida.

Pildil oleva antenniga peab olema kaasas ka leviulatuse tester. Siis on testri järgi hea autot parkida, olgu see siis kasvõi porimülkas. ;)
Ilmselt jääb matkaautodel puudu antenni kõrgusest. Nii suure konstruktsiooniga antenn peaks ju (päris)maja katusel olema iganes äge.
5o9279o

Lisatud failid:

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Telekas ?

12.11.2008 22:52
#19

See teleks on läbi sõitnud pool venemaad. Päris ilmaaaegu see vedamine ka polnud. Vahel ikka näitas pilti ka. Lapsed said vähemasti multikaid vaadata. Vene ajal oli ju teatud kellaaeg, kui üle terve liidu igalt poolt multikaid tuli. No selline laste happy houer. Gruusias pidi ikka kusagile mäe otsa telkima. Siis oli pildist ka midagi aru saada. Mägede vahel pole mõtet telkut käima pannagi.
Antenniks oli telku taga olev teleskoop. Seda sai käänatud püsti ja vahel pikali. Töötas 12v pealt.
5o9279o

Lisatud failid:

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Egau
  • Egau avatar
  • Pole saidil
  • Foorumi guru
  • Foorumi guru
  • t. 5030540 fotograafiateenused, raadioinsener
  • Postitusi: 426

Re: Re:Telekas ?

12.11.2008 23:00
#20
Motamees Hääleta:
[quote
Ega siis auto asukohta saa saatja ulatuse järgi otsida.
[/quote]

Kahjuks on see siiski nii kui tahad ka eetrist pilti vaadata.Kui ikka signalli ei ole siis pole ju ka midagi vaadata, mitte ükski asi ei aita!
Ja veel. Digiprogrammide vastuvõtt nõuab palju tugevamat ja korralikumat signaali kui analoog. Kehva pilti lihtsalt ei tule ekraanile ja kõik! Analoogis veel siiski võib midagi näha.
Tervitustega
Egau

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Telekas ?

13.11.2008 09:15 - 26.10.2012 21:46
#21
Egau Kirjutas:
Mul on katusel võimendiga antenn, ostsin Oomipoest. Raske on leida Eestimaal kohta, kus kõiki eesti programme ei näe :)
Antenn on selline lapik nagu UFO, kollakast plastmassist ja punane ääris.

Kas see antenn ?



Kas võimendi on tal endal sees, või on see veel eraldi karbina? Kas paigalduseks mingi mast (torud, katusest läbiviigud?) on ka kaasas või tuleb need eraldi kuskilt otsida?

Lisatud failid:

Viimati muutis: 26.10.2012 21:46 Korvimees.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Egau
  • Egau avatar
  • Pole saidil
  • Foorumi guru
  • Foorumi guru
  • t. 5030540 fotograafiateenused, raadioinsener
  • Postitusi: 426

Re: Re:Telekas ?

13.11.2008 12:56
#22
Korvimees Hääleta:
Kas see antenn ?


Kas võimendi on tal endal sees, või on see veel eraldi karbina? Kas paigalduseks mingi mast (torud, katusest läbiviigud?) on ka kaasas või tuleb need eraldi kuskilt otsida?
Seesama antenn jah.
Võimendi peaks olema endal sees, kuid karp on ka. Seal oli minu mäletamist mööda (hetkel ei saa kontrollida) vist toide, töötas nii 12V pealt kui ka võrgust. Ka väljundid jagati sealt, oli ka veel raadio jaoks väljund.
Paigalduseks masti ega muud kaasas ei olnud, ainult oli klamber toru külge kinnitamiseks.
Kaugvastuvõtul on see antenn ka natuke suunatundlik, st. peab parima pildi saavutamiseks natuke keerama.
Tervitustega
Egau

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Telekas ?

13.11.2008 15:22
#23
Täna vestlesin ühe "antennimehega". See "ufo" antenn pidi olema umbes sama, mis tavaline redelantenn. Vahe ainult selles, et võtab ümberringi.
Nagu Egau jutust selgub, siis ikkagi nõrga signaali korral suunatundlik.
Kui ikka signaal puudub/nõrk, siis ei võta sealt miski asi. Enne raha kulutamist (uue antenni ost)tuleb ka sellise variandiga arvestada.
5o9279o

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Telekas ?

13.11.2008 21:36
#24
Heh, see ju täpselt sama jurakas, mis mulgi katusel on:) Igal juhul mina temaga korralikku pilti ette ei saa, kui masti kõrval pole. Võimalik, et mul mingid seadistused valed... kuigi ega seal polegi midagi seadistada. Keerata mul teda küll ei saa, vähemalt seest. Kui saaks selle nüüd katusest kolm meetrit välja veel lükata ja varre otsas keerutada ka, ehk siis tuleks pilt ka lõpuks ette:)

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Egau
  • Egau avatar
  • Pole saidil
  • Foorumi guru
  • Foorumi guru
  • t. 5030540 fotograafiateenused, raadioinsener
  • Postitusi: 426

Re: Re:Telekas ?

13.11.2008 22:56
#25
See antenn on siiski natuke tundlikum kui nn."redelantenn".
Parima võimaliku pildi saamiseks peab seda kindlasti keerama. Pealegi tuleb madalamate sageduste, nagu näiteks ETV 2.kanal Tallinna ümbruses, vastuvõtuks tõmmata maks. välja need lisavardad, mis sel küljes. Katuse ja antenni vahe peaks olema vähemalt meeter.
Füüsikaseaduste vastu ei saa.
Tervitustega
Egau

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev