Talveks taas Hispaaniasse.

Talveks taas Hispaaniasse.

22.08.2014 15:53
#1
Taas oleme otsustanud veeta talve Hispaanias. Aasta jäi vahele, kuna sai vahetatud autokaravan haagissuvila vastu, lisaks ka auto vahetus ja lõpuks ka elukoha vahetus. Ärasõit on planeeritud 7.sept. ja tagasitulek mai-juuni 2015.
Seekordseks talvitumise kohaks oleme valinud camping La Manga.
Google maps:
www.google.ee/maps/place/30380+La+Manga,+Murcia,+Hispaania/@37.6279673,-0.7345427,3230m/data=!3m1!1e3!4m2!3m1!1s0xd631860de6933f5:0x1e0a30c3ff536f70
Kämpingu koduleht: www.caravaning.es/index.php?idioma=GB
Valisin selle koha sellepärast, et talvisel ajal on päevase ja öise temperatuuri vahe 3-4kraadi. Elektrit kulub vähem kütmiseks ja saab ka kauem õhtul väljas istuda.
Lisaks on seal väike meri ehk laguun ja siis saab ka talvisel ajal vabalt meres sulistada.
Siin ka mõned pildid haagisest:
Telgi tellisin Hollandist, firmast Obelink ja maksis 169euri: www.obelink.co.uk/
Kindlasti kirjutan ka meie elust-olust seal ja ka sinnasõidust, kuna kohalejõudmiseks on planeeritud 2 nädalat.
Ei saa ju mööda Saksamaast ja Prantsusmaast, kus on palju huvitavat.






Lisatud failid:

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Talveks taas Hispaaniasse.

22.08.2014 19:10
#2
Siis juba paari nädala pärast start, igatahes Head Reisi!

Hakkame kaasa elama.
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Talveks taas Hispaaniasse.

26.08.2014 16:18
#3
Tere Valdur,

Meil läheb Hispaania, peaaegu samas kohas kui te. Oleme elanud viis aastat Hispaanias.
(Torrevieja) ja nüüd ka Eestis püsivalt elavad.
La Manga on hea koht !!! Võib-olla näen sind seal !!!

Palju õnne ja head reisi !!! Regards Harri

( Google tölkija Soomel keelest )

*****************************

Tere Valdur,

Me lähdemme myös Espanjaan, lähes sama paikka kuin sinulla. Olemme asuneet 5 vuotta Espanjassa.
( Torrevieja ) Nyt asumme vakituisesti Virossa.
La Manga on hyvä paikka!!! Ehkä tapaamme siellä!!!

Hyvää ja turvallista matkaa!!! Terveisin: Harri

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Talveks taas Hispaaniasse.

26.08.2014 17:04
#4
Tere Harri.

Kiitos ja hyvää matka myös teille. Tämä olisi kiva jos tapaamme siellä. Tämä Torrevieja ei ole kaukana meiltä ja voimme myös tavataa Torreviejassa.
Minun yhteystiedot:
Valdur Lehtla
valdur@lefkan.ee
skype: valdurle
+3725014761
Terve tuloaa!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Talveks taas Hispaaniasse.

27.08.2014 08:45
#5
Tere Valdur ja paljon kiitoksia yhteystiedoista.

Minun puhelinnumero: +372 56 26 86 58

Olimme tulossa maaliskuussa ( 2014) Viron kotiimme, jouduimme autokolariin Puolassa.
Kolari ei ollut meidän syy. Automme meni lunastuskuntoon.

Kolarin käsittely on edelleen kesken. Emme tiedä koska asia selviää. Toivomme asian selviävän
syyskuun loppuun mennessä, jolloin on tarkoituksemme lähteä Espanjaan.

Olemme talvella Torreviejassa, La Mangassa...ja niin edelleen.
Menemme myös jossain vaiheessa lomailemaan 1 kuukauden ajaksi Portugaliin.

Varmasti tapaamme La Mangassa!!!

Sinä kirjoitat virheetöntä suomenkieltä. Varmasti myös puhut virheetöntä suomenkieltä?

Jos sinulle sopii, voisimmeko soitella?

Ystävällisin terveisin: Harri & Helvi

*******************

Tere Valdur ja tänan teid info.

Minu telefoninumber: +372 56 26 86 58

Olime tulemas märtsis (2014), eesti meie kodu, meie auto oli õnnetus Poolas.
Kokkupõrge ei olnud meie süü. Meie auto läks müügikorraldus.

Kolari on veel pooleli. Me ei tea, sest asi elab. Loodame asjad selguvad
aasta septembri lõpus, kui on kavas minna Hispaaniasse.

Meil on talvel Torrevieja, La Manga ... ja nii edasi.
Meil on ka veedan pühad mingil hetkel 1 kuu jooksul in Portugal.

Kindlasti me kohtume La Manga !!!

Sa kirjutad ilma vigadeta soome keeles. Kindlasti viga sa räägid soome keelt?

Kui see sulle sobib, saame me helistada?

Lugupidamisega: Harri ja Helvi

( tõlgitud Google Translate Soome keel )

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Talveks taas Hispaaniasse.

08.09.2014 16:08
#6
Küsin siin sellise küsimuse: kas selline pikemaajaline olemine sealkandis ei mõjuta kuidagi auto või haagise registreerimist sealsesse registrisse?

Lugesin sel teemal Soome foorumist
FIAT SEA P200 `2007
Klubiline 644

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Talveks taas Hispaaniasse.

09.09.2014 07:11
#7
Soome õigus. (Residendid)
3 kuud on maksimaalne aeg olema auto järjest Hispaanias. Kui te olete viibib enam, sa pead minema
teise Euroopa Liidu riiki.
Olin eelmisel talvel Hispaanias autoga (eesti register) peaaegu 5 kuud ta.Yksi külastus (1 kuu)
Portugalis.

(Tõlgitud Google Translate Soome keeles)

- Harri -

________________________________

Suomen laki. ( Suomessa asuvat )

3 kuukautta on maksimiaika olla auton kanssa yhtäjaksoisesti Espanjassa. Jos oleskelee kauemmin,
täytyy käydä välillä toisessa EU valtiossa.
Minä olin viime talvena Espanjassa autolla ( Viron rekisteri) lähes 5 kk:ta.Yksi vierailu
( 1 kuukausi) Portugalissa.

- Harri-

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Talveks taas Hispaaniasse.

17.09.2014 11:43
#8
Tere Valdur. Oleme Portugaliga tutvumiselt aeglasel tagasiteel Eestisse. Gibraltarist alates pole ette sattunud rannaäärset kämpingut, kus kauem sooviks viibida. Eelmine kämp, kus peatusime oli La Manga. Praegusel ajahetkel, kui õhutemperatuur on üle +30, oli laguuni vesi veel soojem ning nii madal, et nabani ei ulatunud, jäime sinna ainult üheks ööks. Rannas on ilusad palmid, aga liiv punakas-savine. Kujutan ette, et oktoobrist-novembrist edasi võib see kämp olla talvituseks tõesti sobiv. Sõitsime sealt edasi ja oleme hetkel Oliva lähedal Kikopark'i kämpis juba nädala. Siin on õhk samuti üle +30 ja vesi +28 ning mõnusalt sügav. Samuti on liiv peene ja hele, nagu minu kodurannas Vääna-Jõesuus. Järgmine peatuskoht on minu lemmikkämping Hispaanias Montroig. Edasi pole Prantsusmaa ja Saksamaa marsruut lõplikult paigas ja tore oleks, kui meie teekonnad ristuksid ja saaks kogemusi vahetada.
Head reisi soovides, Heino
heino@forss.ee
+3725017011
:)

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Talveks taas Hispaaniasse.

23.09.2014 23:04 - 23.09.2014 23:07
#9
No nii, nüüd olen juba nädal olnud La Manga kämpingus ja pean mainima, et mulle meeldib.
Eelmine kord sai talve veedetud Didota kämpingus Oropesa juures ja ma ei võrdle neid tingimusi. Siin on platsid eraldatud ja on natuke privaatsem ja rand on meile igatpidi sobivam. Siin on madal meri (Mar Menor - väike meri), mis on erladatud maakitsusega vahemerest ning siin on hea minusugusel kehvade oskustega ujujal oma oskusi arendada.
Vahemeres on nii, et seisad meres ja ootad, et laine lööks sul üle pea ning see meile ei sobi.
Kämping on suur ja antud hetkel on võrdlemisi tühi.
Nüüd saan aru, kui hea on, et olen vahetanud matkaauto haagissuvila vastu. Kui oled kaua aega ühe koha peal, siis on võimalus ka liikuda ja ei pea vaatama, kas kaubandus on lähedal või mitte. 5 suve sai mööda euroopat ringi sõidetud ja vaadatud, siis sobis matkaauto, kuid kui oled pikka aega (antud hetkel 8kuud) ühe koha peal, siis on vaja ka liikuda ja ümbrusega tutvuda.
Nüüda aga teel olemisest. Leedus ja Poolas tegin peatused bensiinijaamades ja saksamaal oli esimeseks kämpinguks Knaus Campingpark Eschwege. Kämping oli 5tärni oma aga midagi erilist ma seal ei näinud, korralik ja puhas ja kõik. Eschwege linnake ise aga meeldis meile väga. Saksamaa väikelinnad on meie jaoks nii toredad ja armsad, et eelistame igal juhul neid suurte linnade asemel. Olime seal 2 ööd.
Järgmine peatuspaik oli Campsite Freibad Echternacherbrük. See oli tore koht Luxemburgi piiri ääres, kus kämpingust sai minna välja ja kohe üle silla Luxemburgi linnakesse Echternacht. Samas oli Trier 25km kaugusel. Trier on aga linn, mis minule jättis küll väga hea mulje. Kogu Moseli jõe org on vaatamist väärt. Olen seal alati oma reisidel käinud ja ikka kisub uuesti sinna.
Olnud seal 3ööd, sõitsin edasi prantsusmaale ja peatuseks oli Valence lähedal Camping de Tournon, mis oli otse jõe ääres ja peaaegu linna keskel. Hea oli õhtul teha ka jalutuskäik linna peal ja jälle oli väike üllatus varuks, linn oli päris hubane ja mõnus.
Järgmine peatus oli juba aga Hispaanias ja kämpinguks Vendrell Platja. Kämping on väga hea ja rand kohe üle tee on ilusa liivaga ja ääretult pikk.
Sealt juba edasi aga La Manga poole vahepeatusega Didota campingus, kus käisime oma saksa sõpru vaatamas ning õhtuks olime juba nn. oma kodus (~8kuud).
La manga elust juba aga järgmises loos.
Kui keegi on liikumas meie pool, siis La Manga kämpingus on meie koha number L088.
Tere tulemast külla!
Mõned pildid ka:


Eschwege


Eschwege


Echternacherbrük, sild otse luxemburgi poole peale.


Echternacht Luxemburgi poolel.






Trier
Viimati muutis: 23.09.2014 23:07 Valdur.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Talveks taas Hispaaniasse.

26.09.2014 23:24
#10
Tere Valdur;

Tulemme Torreviejaan lokakuun aikana. Tarkkaa ajankohtaa emme vielä tiedä?
Tulemme myös La Mangaan tapaamaanteitå, jos teille sopii.
Millaisia hintoja pyydetään asuntoauton parkkeeramisesta? Esim, vuorokaudeksi / viikoksi /
kuukaudeksi? Olisiko sinulla tietoa?

Ystävällisin terveisin: Harri & Helvi

Toivomme teille aurinkoisia ja sopivan lämpöisiä päiviä.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Talveks taas Hispaaniasse.

28.09.2014 15:28
#11
Tere Harri ja Helvi. Terve tuloaa meidän kotipaikka.
Caravaning La Manga hinnasto on tällä sivulla.
www.campingsonline.com/caravaninglamanga/tarifas.asp

Olisi hyvää olla yhteydessä skypella.

Minun yhteystiedot:
skype: valdurle
e-mail:valdur@lefkan.ee

Internet on Hispaanias suhteliselt kallis. Kämpingut hõlmav WIFI internet maksab 14euri 15-ks päevaks 1-le arvutile. Tellisin endale oma interneti 8. kuuks koos wifi ruuteriga ja maksan 23euri kuus. Sellega olen isegi rahul, kuna saan kasutada nii läpakat, tableti ja ka moblasid ning kiirus on 6Mb alla ja 1Mb üles.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Talveks taas Hispaaniasse.

14.10.2014 22:04 - 14.10.2014 22:11
#12
Aeg jookseb kiiresti ja ongi esimene kuu La Manga kämpingus möödas. Minule meeldib ja siin minu põhjendused.
Kämpingu oma rand on sellise kõvema liivaga, mis ei keeruta iga tuulega ja on ilusti palmide all. Kui tahad natuke varju, siis lamadki palmi all ning meri on rahulik.
Kui ei taha oma rannas olla või on tuul ebasobiva suunaga, siis 5-7km ja oledki Vahemere rannas ja see on küll väga ilus ja valge peene liivaga rand. Nii et vali, millises rannas soovid peesitada.
Vesi vahemere rannas on väga puhas ja selge.
Meil olid nädal aega külas meie poeg koos abikaasaga ja nad nautisid seda rannapuhkust fantastilise mere ja rannaga. Elasime selle nädala koos nendega apartamendis, mis oli suhteliselt soodne - 264euri 7ööd 4-le inimesele(2magamistuba + elutuba kaas köögiga ja rõduga).
Kaubanduse poole pealt on kämpingus SPAR keti kauplus päris hea varustusega ja ~3-4km eemal Cabo de Paloses on 3 suurt poodi - Mercadona, EuroSpar ja Aldi. Lisaks suur hiina pood, kogu majapidamisepood ja veel muud. Pühapäeviti on aga turg Cabo de Paloses, kus on ikka päris head hinnad, nii et naistel oli seal, mida katsuda ja osta.
Elamise kulu alates 180päevast on 9,15 euri päev (sisaldab 6kw elektrit), nii et esimese kuu eest maksin 274euri, keegi elektrinäitu ei kirjutanud üles kuna seda vist on keeruline nii palju kulutada.
Internetiga on asi nii, et kui tahad üldist wifit kasutada, mis levib üle kämpingu, siis on hind krõbe - 14euri 15päeva ühele arvutile. Aga on võimalus ka pikemajalisel kohal olemisel võtta oma internet, mille paigaldab koos masti ja wifi ruuteriga teenust pakkuv firma ning mina maksan kuus selle eest 23euri, kiirus 6alla ja 1 üles. Olen rahul, kuna kui kasutada ühist wifit, siis õhtuti, kui kõik istuvad netis, on kiirus nii maas, et lugeda ka kehv, rääkimata eesti telekanalite vaatamisest arvutis. Kasutan omadega suhtlemiseks skype-i ja see jookseb väga hästi.
Tualetid ja dushid on korralikus ja puhtad, 3x päevas koristatakse.
Restoran, mis asub rannas mere ääres on suur ja igal laupäeval livemuusika, erinevad esinejad.
Sat tv on mul häälestatud Hotbird-i peale ja ei ole veel jõudnud, kuid panen ka Astra.
Veel on siin võimalus ravida ennast ka ravimudaga, mida leidub Playa de Paraiso rannaääres olevast merre suubuvast jõest. Lugesin sellest turismiinfost ja ka koos lastega olles katsetasime ka kolme päeva jooksul. Teine ravimuda koht on siit 57km kaugusel. Igal juhul hakkan sellega tegelema, kuna reumatoidartriit on mul tõsiselt küljes ning kuidagi peab saama oma liigestele abi.
Käisime ka Cartagenas (26km) tutvumas ja meeldis väga, puhas ja ilus linn ning toredad ajaloolised vaatamisväärsused, alates vanarooma teater jne.
Ilmad on ilusad ja soojad, mõnikord viskab ka vihma ja äikest, kuid seda on ikka vähe küll.
Eks ma kirjutan edaspidi minu talveveetmisest veel, kui on huvi selle vastu ning alati saab minuga ühendust nii meili kui ka skype-iga, kontaktid kirjutasin juba varem. Võtke aga julgesti ühendust või sõitke läbi hispaanias reisides.
Mõned fotod ka:




Minu kodu siis kämpingus La Manga


Vahemere rand La Mangas


Vaade Cabo de Palose tuletorni juurest La Mangale








Cartagenia
Viimati muutis: 14.10.2014 22:11 Valdur.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Talveks taas Hispaaniasse.

22.10.2014 05:28
#13
Tere Valdur
Ei ole siin foorumis eriline jutumees olnud aga asjalood on nüüd sellised,et
plaanis 25 oktoobril väljasõit suunaga Hispaania Costa de Sol-i piirkond.Reisi pikkuseks
planeerin nii umbes 45 päeva,selle ajaga peaks tripi tehtud saama.
Kui väga ei sega siis võtaksin plaani ka sinu külastuse,uuriksin "püsielanikult"
põhjalikumalt nüannside kohta Hispaanias ja ka mõnus istmine ei oleks paha.
Tervitades
Helmut

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Talveks taas Hispaaniasse.

22.10.2014 11:39
#14
Tere tulemast! Alati on tore omasid näha. Meil on juba külalisi olnud ja tulemas on veel. Mõnusat reisi teile!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Talveks taas Hispaaniasse.

18.12.2014 19:15
#15
Tere taas kallid automatkajad.
Ongi juba möödas 3 kuud oma talvekodus-kämpingus. Täna, s.o. 18.detsembril oli ilm päikeseline ja 19 kraadi (päikese käes 45kraadi) ning ma naudin seda elu-olu siin kämpingus. Võrreldes eelmise talvituse korraga kämpingus Didota on siin ikka igatpidi parem. Esiteks see, et plats on suur (~84m2) ja platsil on ka vesi ja kanalisatsioon ning on hekiga eraldatud. Platsile mahub ilusti ära nii karavan koos telgiga ja ka auto ning jääb palju ruumi üle ka lamamistoolide jaoks. On ka 100-110m2 platsid, kuid need on kallimad. Tavaliselt on kõikjal kämpingutes platsid alates 60m2 ja suuremad juba ka maksavad rohkem aga sellisele ei mahu kõik nii lahedasti ära. Kõik platsid on kaetud peene killustikuga ja vihma korral ei ole siin mingit pori, niikui päike välja tuleb on kõik kuiv.
Teiseks on kämping ikka suur küll ~950 kohta ja kui neist pooledki on täis, siis on siin rahvast
~1000 inimest. See tähendab, et ka üritusi on siin rohkem ja igav ei hakka. Igal neljapäeval on karaokeõhtu inglise, saksa, hispaania ja prantsuskeelsete lauludega. Laupäeviti on erinevad esinejad. Pühapäeviti on tihti veel tantsuõhtud plaadimuusikaga. Lisaks saab tegelda linetantsuga igal E, T ja N. Veel on jooga ja muid baariga seotud üritusi. Baar on suur, kui esimest korda läksin ühte lauljat kuulama, siis oli hea, et õigeks ajaks. Üllatuseks oli rahvast nii palju, arvan et vähemalt 200. Kui oled pikka aega, siis on hea kui on võimalust ka midagi vaadata-kuulata. Võtad baaris paar õlut, mille hinnaks väike 1.20 ja suur 2.20.
Millest puudu jääb on see, et ei ole eestlasi, kellega saaks suhelda nii kämpas kui ka baariõhtutel.
Kolmandaks on kliima siin kandis meile sobiv. Olen ju 2 aastat talvisel ajal võrrelnud temperatuure erinevates hispaania kohtades ja selgus, et siin on kõige soojem. Eks seda mõjuta need 2 merd, suur ja väike. Kagu hispaania pidi olema ainuke koht, kus saadakse põllumajanduses 3 saaki.
Oleme väga rahul, et oleme vahetanud matkaauto haagise vastu, kuna kui oled ühe koha peal nii kaua, meie oleme siin 8 kuud, siis peab olema võimalus liikuda ka kaugemale kui lähedalasuvasse poodi.
Kui aja jooksul tuleb ette midagi huvitavat, siis annan kindlasti teada.
Teile kõigile ilusat ja rahulikku jõulu, head vanaaasta lõppu ning huvitavat ja õnnelikku uut aastat!




Oma kuut oli vaja ka jõuludeks kaunistada, et naabritele alla ei jääks.


Ega oma tegemistest ei saa ju loobuda, ikka peab pilli ka näppima.


Käin ka karaoket laulmas.

Lisatud failid:

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Talveks taas Hispaaniasse.

19.12.2014 22:44
#16
Palju jõudu ja tervist teile!

Kas kohapeal on aru saada ka, mis rahvusest põhimass talvitujaid on?
Poleks paha näha pilti ka mõnest erilisemast "püsielaniku" laagriplatsist. Tihti on mõnel kõva tuunimine tehtud. :laugh:

Häid Jõule!
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Talveks taas Hispaaniasse.

26.12.2014 19:13
#17
Koha peal on muidugi omasid, niiöelda hispaanlased oma kodus, kuid kõigist ränduritest on kõige rohkem inglasi ja sakslasi, arvan, et umbes pooleks. On veel ka rootslasi ja imeteldavalt palju, umbes 15 masina ümber. Ühe rootslasega on suheldud ja nemad veedavad siin 12-ndat talve. Jõuludeks tulid aga kohale prantslased ja palju. Hollandlasi on vähe, ainult mõned masinad. Tundub, et siin kandis on valdav inglaste toimkond, kuna kõik üritused ja esinejad on inglste poolt. Meile see sobib, kuna inglise keelega saab hakkama ja karaokes laulmas käia ka parem.
Panen siia paar pilti inglste karavanidest, mis on minu silma jaoks nagu lennukid, ainult tiibadeta.





Panen ka siia oma facebooki lingi, kus saab kuulata-vaadata minu ühte jõululaulu karaokeõhtul.
www.facebook.com/video.php?v=963085563719542&set=vb.100000543231536&type=2&theater

Lisatud failid:

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Talveks taas Hispaaniasse.

16.02.2015 22:21
#18
Tere taas kallid karavanlased!
Nüüd on siis möödas juba 5 kuud seda talve veetmist ja jäänud veel 3.
Siin nüüd mõned tähelepanekud, mis puudutavad selle kämpingu elu-olu.
Üllatus oli see, et kämping, mis on väga suur on peaaegu lõpuni täis. Kui keegi hommikul ära ei läheks, siis küll kohta ei oleks. Ja kõige rohkem hakkas tulema karavane peale uut aastat ja enamus inglise ning prantsuse poolt.
Siin on inglise karavani klubi oma „steward“-itega, kes korraldavad inglise karavaniklubi liikmetele ajaviidet-üritusi. Nende kaudu on ka klubi liikmetele platsid reserveeritud. Paistab, et klubi töötab täiega, kuna see ei ole ainuke kämping, kus klubi tegutseb.
Ilm on olnud siiani enamus päikeseline, kuigi sooja on olnud nii 15-18 kraadi päeval. Ilmajaam on ennustanud vahel vihma, kuid see mis on tulnud ei ole küll tõsiselt võetav vihm, ainult tibutand.
Nüüd on läinud soojemaks ja paistab, et kevad tuleb, kuna põllutööd käivad täiega. Näeme, kuidas pannakse taimed kasvama ja kuu paari pärast juba korjatakse saaki. Kõik põllud on varustatud kastmisvoolikutega ning kaetud kilede ja kattelooridega.
Oma karavanile-haagisele lasen järgmisel nädalal panna „mover“-i, et saaks teda puldist juhtides kämpingutes paika panna. Meie lähedal on suur kauplus-teenindus CARAVANAS „SANGAR“, kus on head hinnad ja korralik pood koos töökojaga. Kõik kokku: mover, aku, laadija ja kõik lisad koos paigaldusega läheb maksma 1250euri.
Selleks korraks siis kõik. Kui tuleb midagi huvitavat ette, annan teada.



Inglise karavaniklubi "steward"-i juures tegevuskavad.


Cabo de Palose keraamika kauplus. Alles hiljuti astusin sinna sisse ja olin sõnatu, nii ilus ja suur nagu mingi näitusesaal.

Lisatud failid:

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Talveks taas Hispaaniasse.

16.02.2015 22:46
#19
Tore lugeda!

Endal ka plaanis "muuver" paigaldada haagisele. Kui saad selle külge, siis palun kommentaare.
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Talveks taas Hispaaniasse.

03.03.2015 19:15
#20
Nüüd siis "muuver"-i paigaldusest.
Lasin selle paigaldada karavani keskuses "CARAVANAS SANGAR", mis asub meie juurest 17km kaugusel ehk 8km enne Cartagenat.
Komplekti hind oli 999euri, mis sisaldas kõike: muuver, aku 80Ah, laadija, kinnitusvahendid jne. Paigalduse hind oli 250euri.
Küsisin võimalust panna aku 100Ah, auto pealt ka laadimine sõidu ajal ja aku kasutamist ka sisevalgustuseks juhul kui seisad elektritaja autota.
Kui jõudsin sinna ja mehed vaatasid alt üle, kas saab üldse paigaldada, tuli välja, et sassii on nii tehtud, et ilma lisa metallplaatideta ei saagi panna. Neid oli vaja tellida aga meil oli vaja õhtuks kätte saada, kuna see ju meie kodu. Öeldi, et üritavad ja kui ei jõua, saame ööbida nende platsil oma kodus koos elektriga.
Kõik sujus hästi ja mehed lõpetasid kõik tööd õhtul poole kaheksaks (tööpäev lõpeb 20.00) ja antigi meile meie kodu tagasi juba muuveriga.
Kui tulime oma kämpingusse tagasi, siis panime karavani paika muuveri abiga ja on ikka lihtne küll, liiguta siia-sinna kasvõi 1cm kaupa. me jäime väga rahule väga korraliku tööga. Minu lisade eest tuli muidugi maksta juurde 125euri, kuid nüüd on kõik võimalused olemas ja ka suurem aku. Nii et kõik kokku 1375euri.
Paar pilti ka:


Muuver


Aku, laadija ja muuveri juhtimine

Lisatud failid:

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Talveks taas Hispaaniasse.

05.03.2015 12:02
#21
Kõigepealt oli väga tore avastada ja lugeda, et ka Eestis on olemas selliseid julgeid matkaselle, kes armastavad kämpinguelu ning on otsustanud võtta ette pikk sõit haagissuvilaga Eestist Hispaaniasse et lihtsalt seal talv mööda saata!
Mooveri peale oleme ka ise mõelnud kuid momendil algavad kodu lähedale jäävate teeninduste hinnad 2000 euro kanti ja seetõttu oleme veel ootel. Kas teie valisite mudeli teeninduse soovituse peale või olite antud mudelit juba kusagil kasutuses näinud?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Talveks taas Hispaaniasse.

05.03.2015 18:56
#22
Muuveri valisin muidugi hinnapakkumise ja kaalu järgi. Mudel võimaldab liigutada kuni 1600kg haagist.
Ainuke on see, et rullid rataste vastu tuleb keerata käsitsi nagu jalad haagisele, ainult ühelt poolt, ükskõik kummalt.
See on ainult minuti küsimus. Kui on mõttes panna oma haagisele, siis võib ka tellida muuveri hollandist: www.obelink.eu/ Seal on ka video, kuidas seda paigaldatakse.
Ise tellisin sealt telgi ja oli alguses ka plaan lasta seal peale panna. Kuid kui nägin siin pakkumist, siis tegin siinse otsuse. Eestis ka uurisin pinda selle töö tegemiseks aga oli liiga kallis ja usun, et ka kogemusi vähe. Siin nägin, et ma ei olnud esimene, kellele tehakse see töö. Väljas on ka seina peal karp, kus on sees muuveri sisse-välja lülitamiseks. Toas on veel üks lüliti, millega saab määrata, kas aku laeb sõidu ajal ja kas saab akut kasutada sisevalgustuseks.
Kasuta kuidas tahad, enamuses muidugi kämpingutes peatudes saab laadida elektri pealt. Nii et kõik võimalused.
Kui aga on küsimusi, siis vastan meeleldi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Talveks taas Hispaaniasse.

05.03.2015 22:21
#23
Valdur, suur tänu praktilise muuveri ülevaate eest. Meil ka ikka kindel plaan see paigaldada, kuna talvel lumise teega igapäevaselt seda parkida oli päris tegu. Jõud ei käinud teinekord kuidagi üle libedast ja lumeauklikust teepinnast.
Usun, et see käsitsirullide pealekeeramine ei ole probleem kasvõi igapäevasel kasutamisel. Niikuinii pead haagise kõrval olema ja pärast toed alla kerima.

Ilusat talvepuhkuse lõppu!

Ivar
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Talveks taas Hispaaniasse.

06.03.2015 11:54
#24
Ka üles-alla kerimist saab mugavamaks teha, aku trell, vastav padrunvõti otsa, ja voilaa!
Tel. +3725073021

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev