Selle aasta reisiplaanid

Selle aasta reisiplaanid

19.04.2009 18:21
#1
Kas selle aasta reisiplaanid on kõigil juba tehtud? Kuhu üldse minna plaanite?
Ise olen mõelnud juulis taas Horvaatiasse minna ja ka Bosnia-Hertsegoviina tõsisemalt ette võtta. Paar aastat tagasi sai Horvaatias küll käidud aga sii sai oldud rohkem põhjosas ja kuni keskpaigani. Sellel aastal tahaks just lõunapoolsema ääre üle vaadata ja siis mööda BH uuesti ülesse sõita.

Kas keegi on veel sealpool liikumas? Äkki mõni targem oskab sioovitusi anda, mida lõuna pool kindlasti vaatama peaks?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Selle aasta reisiplaanid

19.04.2009 18:50
#2
Mul sama plaan minna Horvaatiasse se aasta juuli lõppus puhkama kaheks nädalaks autoga.
Meil se plaan rohkem ranna puhkust siis nati kultuuri ka ei ole kultuuri huvilised.
Ega soovitustest olen ise ka huvitatud kuhu minna tasuks.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Selle aasta reisiplaanid

21.04.2009 16:41 - 22.04.2009 15:02
#3
Tere kevadet!

Sai 8 ndal aprillil just Horvaatiast tagasi tuldud.Lennukiga sinna ja tagasi ning kohapeal olime rendikaga.
Oli varakevad veel sealgi.Paar päeva sadas uduvihma ja mõned päevad paistis päike.Sooja oli umbes 20 kraadi.
Kuna maandusime Zadaris (umbes Horvaatia keskel) siis esialgu sõitsime mööda rannikut üles poole e põhja siis üle mägede keskmaale ja sealt tagasi alla e lõuna poole.Põhja poole sõites sadaski uduvihma ja kuna esimest korda ning päris täpselt ei saa aru,kui kiiresti sõitma peab siis saime trahvi.Sest tuli välja,et me olime 50 alas sõitnud 86, pealegi seletas härra politseinik, et vihmaga on väga libe ja ohtlik ja nii kiiresti ei tohi kohe kindlasti mitte sõita.:blush:
Nonii...
Siis keerasime üle mägede keskmaale ja sealt Otoèasi ja Senji kaudu Makarskasse.Vahepeal väisasime ka Plitvice rahvusparki-võimas!Ja kogu see teekond oli järjekindlalt miiniväljade eest hoiatavaid silte täis.Kohe kuidagi ei julgenud põõsasse hädale minna!;)
Ööbisime eramajutuses,enamuses kohti oli kinni,kuna polnud veel hooaeg.Tubade hinnad kõikusid 20-35 euroni.Vodices kesklinna kämpingus Ivona (mitu kohta ka matkabussidele) oli toa hind 30 euri.Täiesti akuraat koht.Kämpingutesse ja üldse majutuskohtadesse juhatasid suured korralikud sildid.Majade küljes on väikesed sinised ruudud, kuhu peale on kirjutatud mitme tärni majutust pakutakse ja kas on room või apartment.
Soovitan peale Plitvice rahvuspargi külastada ka kindlasti Krka ja Paklenica rahvusparke.Samuti on Euroopas ja vist kogu maailmas ainulaadne mereorel Zadaris.

Makarskast seekord kaugemale lõunasse ei trüginud.Läheme järgmine kord!
Dzonn,lase vesi välja!
Viimati muutis: 22.04.2009 15:02 ford.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Selle aasta reisiplaanid

22.04.2009 21:48
#4
See Makarska tundub mingi müstiline koht olevat, mida paljud on kiitnud. Samas näiteks turismifirmade marsruutidest jääb see tavaliselt välja.
On seal siis ka midagi nii erilist?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Selle aasta reisiplaanid

22.04.2009 22:09
#5
Ei näinud seal küll midagi erilisemat,kui ülejäänud rannikulinnades.Lihtsalt see oli meie selle reisi kõige lõunapoolsem punkt.
Dzonn,lase vesi välja!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Selle aasta reisiplaanid

18.05.2009 12:32
#6
Kas keegi oleks huvitatud ühest juulikuisest tripist (ca 2-3 nädalat) näiteks Lõuna-Horvaatiasse, tagasi võiks tulle läbi Bosnia-Hertsegoviina.

Me oleme sel aastal kuidagi "ripakile" jäänud. Meie eelmiste aastate kaaslased ei saa sel aastal erinevatel põhjustel osaleda.
Ise plaaniksin minna matkaautoga, peres lapsed 4a (poiss) ja 10a (tüdruk).
Oleme pigem sellised loodusehullud ja linnad jätavad suhteliselt külmaks, kuigi kindlasti saab ka neid vaadatud. Eelistame aktiivsemat laadi puhkust ja vähem molutamist.

Samas oleme valmis kaaluma hoopis muid ettepanekuid marsruutide osas või ühinema kellegi plaanidega.

Sobilik kuupäevade vahemik oleks 4-26 juuli.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Selle aasta reisiplaanid

18.05.2009 21:28
#7
Meil ka kahekesi plaan minna sinna kanti 18 juuli paiku, 2 nädalaks aga korraldamisega hakkame tegelema juuni lõpus, eks siis paistab.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Selle aasta reisiplaanid

18.05.2009 22:42
#8
ma pean kindlasti 26.juuli kahjuks tagasi olema:( Millega te lähete?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Selle aasta reisiplaanid

19.05.2009 21:49
#9
Plaan esialgselt minna Chrysler Voyageriga aga se ei ole veel lõplik. Mõlgutame mõtteid mingi odavama suvila ostmisest aga ei ole suutnud otsust langetada kas osta või mitte. Kajuks ei sa enne puhkust kui 20 juulist.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Selle aasta reisiplaanid

21.05.2009 00:51
#10
Minul on plaanis sõita augusti keskel kuuks ajaks Lääne-Prantsusmaale. Eelmine aasta jäi tehnilisel põhjusel pooleni. Loodame et sel aastal läheb paremini.
Ford Transit Eura Mobil

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Selle aasta reisiplaanid

21.05.2009 22:48
#11
Ohh, reisuplaanid... kuhu minna?...kus ma kõik käinud pole...pole käinud ameerikas, austraalias, pariisis, nuustakul....
Katsuks metsas ära käia. Kodulähedal. Siis saab puuduolevaid asju bussi lisada, pisut kohendada. Siis katsuks korra ka mandrimaad. Äkki jõuab Nuustakulegi.
;)
5o9279o

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Selle aasta reisiplaanid

21.05.2009 22:55
#12
Motamees, kas Su buss juba valmis ei hakka saama? Varsti peaks suuremat sorti presentatsiooni korraldamaB) Mina tahaks küll oma ihusilmaga näha ja näpuga katsuda seda.
Küll ma suvel ikka saaremaale ka jõuan ehk, siis näitad, eks;)

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Selle aasta reisiplaanid

23.05.2009 20:38
#13
Ford. Olen saanud aru et sa oled Horvatias mittu korda käinud. Kas seal teluga on midagi teha. Seal kandis tuleb nii vara õhtud kätte.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Selle aasta reisiplaanid

23.05.2009 22:00
#14
Televisooriga või telkuga sorri näp vääratas

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Selle aasta reisiplaanid

23.05.2009 22:11
#15
Tekkis veel selline küsimus . Ford kui palju sina plaanid reisi eelarvet summaliselt ? Meil plaan ka minna 2 nädalaks enamus ööd autos ja vahepeal kusgile kämpasse. Kodunt nati sööki kaasa ise valmiseks, mõni õhtu ikka väljas ka söömas.
Kas 20-ga mängib välja kaks inimest , et ei pea igat senti arvestama.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Selle aasta reisiplaanid

24.05.2009 01:09
#16
ford unistab
Küll ma suvel ikka saaremaale ka jõuan ehk, siis näitad, eks;)
Ega ma siis nii kade poiss ka pole. :blush:
Ikke näitan :)
5o9279o

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Selle aasta reisiplaanid

24.05.2009 08:56
#17
Hinnad Horvaatias on samad, mis meil Eestis ainult, et kursiga pead korrutama.
Kuna mina olen selline inimene, kes kogu aeg satub kõige kallimatesse kohtadesse ööbima ja sööma siis ei oska ma keskmist hinda öelda aga Vodices leidsime ühes pimedas kõrvaltänavas peaaegu lagunenud kõrtsu, kust kostis mõnusat suminat. Hinnakirjast aga selgus, et steak-suur tükk grillliha- maksis 300 kunat, pluss salat ja kartulid ja leib (meie mõistes sai) ja joogid. See on siis see kallim pool hinnaskaalal, muidugi on veel kallimaid aga on ka palju odavamaid.
Pagi saarel käisime ühes kohas söömas, kus tellisime lihataldriku kahele. See ports oli üüratu!!! Ja maksis vähem, kui eelmises kirjeldatu ühele.
Kohv oli igalpool väga odav ja väga maitsev. Samuti minumeelest õlle oli normaalse hinnaga, mulle maitses mingi O-ga algav.Ja mis peamine-suur ja väike õlle on üldiselt sama hinnaga.:P
Toidupoodides valmistoitu ei kohanud, ei salateid, ei liha ega midagi. Saia ja juustu ja muu kraami aga saab kätte küll.
Dzonn,lase vesi välja!

Lisatud failid:

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Selle aasta reisiplaanid

24.05.2009 09:04
#18
Panen veel mõned pildid.Miiniväljad on siis tähistatud nii
Dzonn,lase vesi välja!

Lisatud failid:

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Selle aasta reisiplaanid

24.05.2009 09:06
#19
Plitvice rahvuspark paistis kevadel selline
Dzonn,lase vesi välja!

Lisatud failid:

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Selle aasta reisiplaanid

24.05.2009 09:09
#20
Ja sõjast on jäänud sellised majad
Dzonn,lase vesi välja!

Lisatud failid:

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Selle aasta reisiplaanid

24.05.2009 09:10
#21
Ja sellised
Dzonn,lase vesi välja!

Lisatud failid:

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: to Muhkam

24.05.2009 19:56
#22
Nagu Kai juba kirjutas, on üldine hinnatase võrreldav Eestiga, seega saad mingi pildi omale ette.
Lisaks arvesta muidugi vastavalt läbisõidule kütuse maksumus. Kütusehindade lehekülg on Linkide all olemas. Sealt saad riikide kaupa vaadata.
Ja loomulikult vaatamisväärsuste piletid, mis ei ole tavaliselt sugugi odavad.
Mingi raha võib minna ka teemaksudele, sõltub marsruudist.

See, et kui palju kokku vaja on, seda ma küll nii ei oska öelda. Igal inimesel erinevad maitsed ja huvid, seega raha kulub ka väga erinevalt. Jämedalt paarkümmend tuhat läheb vist ikka ära.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Aivar
  • Aivar avatar
  • Külastaja
  • Külastaja

Re: Re:Selle aasta reisiplaanid

29.06.2009 14:55
#23
Sattusin siia foorumisse juhuslikult, kui otsisin mingitki foorumit matkaautode teemal.
Meie pere (2 suurt + 3 last 8-15a)sõidame 01.07
Itaalia - L.Prantsusmaa. Itaalias põhiliselt Toskaana ja läänerannik ning Prantsusmaal, noh kui jõume, siis Monaco.Eelistame alates Austriast kõrvalteid, et näha seda ehedat.Tahame nautida loodust,kultuuri ja kui tee peale ette jääb siis ka veits shopata.
Ise oleme algajad matkabussinduses s.t. I kord.Ennem oleme käinud lennukiga ja 9 kohalise bussiga. Tegelt veits pabistame ka, just paakide tühjendamise ja elektri saadavuse osas...
Kui kellegil häid nõuandeid siis welcome.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Selle aasta reisiplaanid

01.07.2009 09:59
#24
Aivarile: kui viitsid natuke sirvida, siis Reisimuljed all on Prantsusmaast ja ka natukene Itaaliast kogemusi kirjas. Võimalik, et leiad sealt miskit vajalikku ka enda jaoks.

Paakide tühjendamis pärast ei tasu vast muretseda - kämpingutes on kõik vajalik olemas ja asmuti on teede ääres paljudes parklates või tankklates spetsiaalsed kohad. Mõni võib olla küll väikese tasu eest, kuid valdavalt selle eest raha ei küsita.
Mis puudutab elektrit, siis juhtme saad igas kämpas omale taha. Kui mõne öö oledki väljaspool kämpat, siis peab aku ju selle aja vastu.

Põdeda pole midagi, ainult tuld:P

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Selle aasta reisiplaanid

01.07.2009 23:27
#25
Kas meil polnud Prantsusmaal mingit pistiku jama, kui elektrijuhet autoga ühendada tahtsime?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev