suurema matkaautoga euroopas

suurema matkaautoga euroopas

29.07.2012 20:12
#1
Tere. Küsiks teadjamate meeste käest, et kui soetada omale matkaauto täismassiga üle 3500 kg. kui palju kulukam ja tülikam on euroopa teedel liikuda? On tekkinud mõte soetada suurem ja mugavam( väheste sõidukohtadega) matkaauto ja sellest ka küsimus

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:suurema matkaautoga euroopas

29.07.2012 20:47
#2
jassik Hääleta:
Tere. Küsiks teadjamate meeste käest, et kui soetada omale matkaauto täismassiga üle 3500 kg. kui palju kulukam ja tülikam on euroopa teedel liikuda? On tekkinud mõte soetada suurem ja mugavam( väheste sõidukohtadega) matkaauto ja sellest ka küsimus

Leedus ja poolas pead sel juhul tasulistel teedel maksma (leedus küll ainult ühekordse kleepeka kujul iga läbisõidu kohta) , enne, kui üldse "euroopasse" pääsedki.
Bussisõit kaitseb keskkonda

.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:suurema matkaautoga euroopas

29.07.2012 22:45
#3
No päris nii se ei ole : Leedus M1 klassi masinad ei pea midagi maksma , Kuid jah Poolas tuleb muretseda ViaToll karbike( kuigi kui kiirteemaks saabub saab ka putkas maksta , kuigi nad tahavad ,et oleks ViaToll karbike siis M1 passis ja turisti lasevad läbi ) ViaToll on aga suht mugav ja ega ta rohkem sisse kasseri kui putkatädi . Saksamaal pole probleeme- M1 vaba , Itaalias ühtne maks kõigile M1 Sama ka Prantsusmaa , Austria tahab aga kindlalt GoGo karbikest - tuleb kiirteel iga km eest maksta - kõrvalteed tasuta, Tðehhi tahab ka karbikest - kuid turistina olen ka sealt vinjetiga läbi saand kus maks sõltub tonnidest - sama lugu ka Sloveenias, Sveits ostad M1 klassi päevakaardi ( müüaks 1;5 ; 10 jne päevaseid )Inglismaal , Taani , Holland , Belgia - vaba sõit .

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:suurema matkaautoga euroopas

29.07.2012 22:54
#4
Tänud Jaan03 asjaliku info eest

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:suurema matkaautoga euroopas

30.07.2012 00:49
#5
Alustada võiks sellest, et Leedus on tasulised teed , kus autorongil üle 3500kg peab transiidil kleeps olema ( ka M1 kategoorial ) ja tasuta teed.

Ning poolas on tasulised erateed (väravatega), tasuta riiklikud teed ja riiklikud teed (praegu peale kahe ühe realise teelõigu on nad kõik kahe realised kiirteed) , kus üle 3500 kg täismassiga auto või autorongi jaoks on liiklemine tasuline.

Alati võid aga jääda uskuma ka juttu, et " M1 kategooriaga turisti lasevad läbi"
Bussisõit kaitseb keskkonda

.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:suurema matkaautoga euroopas

30.07.2012 12:37
#6
Palun täpsusta Leedu kohta, on see uus asi? Pole varem kuulnud.
Viimati läbi sõites aprillis ei pannud ka tähele.
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:suurema matkaautoga euroopas

30.07.2012 13:28
#7
Tõesti, hetkel veel Leedus M1 kategooria autorong üle 3500 kg tasuline ei ole.

Kõik leedu maksud leiab siit lingilt
www.lra.lt/en.php/road_charges_and_tolls/8590

Kehtivad neil maksud juba 2005 aastast alates.

www.lra.lt/en.php/road_charges_and_tolls/user_charge_vignettes/8591

Samas pole vaja kaubiku moodi M1 autoga sõites neil politseinikel ka liigset huvi lasta tekitada. Mind on piiril iga kord binokliga piilutud, aga kinni on peetud ainult ühe korra ja siis tahtsid käru lube näha. Seekord oli kleeps olemas ja käru load mitte, kinni aga ei peetud ;-P
Bussisõit kaitseb keskkonda

.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:suurema matkaautoga euroopas

30.07.2012 13:33
#8
Meil on siis Leedu osas vedanud. Ei ole kunagi huvi tuntud, oleme neil aastail küll autorongidega ja ilma ka 5 tonniga läbi sõitnud.
1 korra peeti kinni, kui kiirust ületasin paarkümmend km/h, siis piirdus ka huvi kiiruseületusega, mille suutsin trahvi maksmata ära rääkida.
Peab siis ka edaspidi hiilides läbi sõitma.
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:suurema matkaautoga euroopas

30.07.2012 14:32 - 30.07.2012 14:42
#9
Alates 1. juunist 2012 saavad viaTOLL’i süsteemiga vabatahtlikult liituda selliste sõidukite juhid, mille maksimaalne lubatud täismass on alla või võrdne 3,5 t.

Rohkem infot siin
www.eraa.ee/?op=news&id=1552
...............................................................
Kasulikku infot osade riikide teemaksude kohta leiab ka autoklubi lehelt

www.autoclub.ee/tasulisedteed.php
Bussisõit kaitseb keskkonda

.
Viimati muutis: 30.07.2012 14:42 eavp.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:suurema matkaautoga euroopas

31.07.2012 00:12 - 31.07.2012 00:16
#10
Ma siis jälle - sul tõesti põhjalik info selle kohta - kuid just juulis sõitsin transiiti läbi Leedu ja kuna minu buss ei ole just väikeste killast siis pea iga kord mind ka kontrollitakse - Kuid kuna sõiduki pass näitab M1 siis on mulle head teed soovitud . Eks nad ka sinu masinas näevad M1 - kuid kui lähed imeväikse pirukaga peab sul tõesti maksukleebis olema ( pirukas pole ju M1 ) Olen ükskord varem endises piiripunktis asja uurinud kuid siis ei antud mulle ei kleepsu ega küsitud raha kuna M1 - võibolla on nüüd asjad õkva muutunud , Ma nüd ei saanudki sust täpselt aru aga selles Leedu seadusepakettis pole ju tariife M1 sõidukite kategooriale ????, Vot selle Sveitsi kohta on nüüd küll imelik info ( nii oli se vanasti ) eelmine suvi aga saime rahuluikult osta 10 päeva vinjeti st. iga päev kui liigud täidad VASTAVA LAHTRI või mis asi see siis oli - Austriast läbimiseks - olen viimase 5 aasta jooksul igal aastal vähemalt kahel korral läbinud üle 3,5t sõiduk peab omama GOGO boksi e. tasu kiirteel iga kilomeetri eest. Kõrvalteed tasuta. Ka Tsehhis tuleb omistada Boks kui üle 3,5t , kuigi saab ka vinjetti osta( vist - mul Boks ) Seal Itaalias on tõesti nii ja na kui põrutad läbi ( Itaalias võtad esmalt kiirteele pealesõidu pileti ja väljudes maksad) sularahamakse terminali kus automaat sult raha küsib või kreditkaardi makseterminali kus samuti automaat sult kaarti nõuab siis maksad nagu tavaline sõiduauto - noil masinatel pole silmi pääs või kaalulugejat - jah kui läbid tädiga tõkkepuu võib ju se nii olla Aga kontrollin seda kohe lähiajal asudes varsti sinna teele. Eks muidugi need seadused muutu ka pidevalt - Aga jah unustasin Poola Mul masinal ViaToll peal kuid siiani olen maksnud ainult A2 peal nagu kõik teisedki / ViiaToll / on selle poolest lahe asi , et umbes kuu pärast Poola läbimist saadetakse e- postile aruanne rahade mahaarvamisest sinu ViiaToll Boksilt ja siiani on se näidanud ainult mahaarvamisi seal kus ka teised peavad putkat läbima ja kukrut kergendama- mina aga põrutan otse läbi käib väike pii-iiks ja tõkkepuu avaneb.
Viimati muutis: 31.07.2012 00:16 Jaan03.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:suurema matkaautoga euroopas

31.07.2012 12:04
#11
Minu Leedu kleepsu ostmise tuhin tulenes sellest, et sõbra buss on registreeritud 5 istekohaga kaubikuks, kuna taga eraldi vaheseinaga kaubaruum.
Nagu juba kirjutasin, minu M1 kategooria seda kleepsu tõesti ei vajanud, samas polnud mul vaja ka seda "igakordset kinnipidamist", kuna käisin seekord euroopas ilmaet oleks kaasas olnud kärulubadega juhti üle 3500kg autorongiga (auto ja suvila ) ja ei vajanud üldse mingit pistelist kinnipidamist kontrolliks ;-P

Nii ma selle kleepsu tagasi tulles sõbra soovituse peale ostsingi 37 kohalikku raha läks, ehk siis autorong üle 3500kg N1 kategooria auto järgi. Ega eest poolt binokliga piiludes ei näe ka, kas on suvila T4 kaubiku taga või on tegu M1 kategooriaga.

..............................................................
Mis puutub selle autoklubi kodulehel olevasse informatsiooni, siis võib see ka vabalt olla vananenud. Seda tuleb täpsustada juba lehe haldajalt, mina kopeerisin ainult lingi.

................................................................
Mis Viatol boksi puutub, siis kui krediidi summa on üle 100 zloti, käib 2 piiksu, kui jääb alla 100,siis üks piiks.

Kui teepeal mujal piikse boksist ei käi, siis ilmselt ei satu nende riiklike kiirteede väravate alt läbi sõitma. Need on väga lihtsalt ära tuntavad monstrumid, metalltorudest konstruksioon üle tee, kaamerad ja ühes servas taevasse poolviltu keeratud kinnise korpusega sati pann andmeside jaoks. Igas sellises väravas peaks boks samuti piiksuma.
Bussisõit kaitseb keskkonda

.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:suurema matkaautoga euroopas

01.08.2012 00:22
#12
Ju ma siis pole nende piiksutajate alt läbi sõitnud - või ei ole nood sell hetkel töös olnud - va. A2 magistraalil. See on nüüd kül kindel ,et tulevikus tuleb teemakse maksta ja ka kobedamal masinal on kindlasti kobedam maks- Samas peab nentima ,et Poolast läbisõit ( meil suht paratamatu , kui sealpool Alpe või Püreneesid tahad liigelda )on iga aastaga mõnusamaks ja kiiremaks muutunud tänu teeehitustele.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev