Marsruudid

Marsruudid

08.04.2009 12:37 - 08.04.2009 12:50
#1
Olen iga kord ennem meie reisi teinud arvutis väikese plaani meie marsruudi ja ajakava osas. Reeglina me sellest kümne küünega kinni ei pea ja reisil olles tuleb pidevaid muudatusi. Samas on ikkagi hea, kui mingi kondikava olemas on ja ei pea igal õhtul nõu pidama, kuhu me nüüd homme suuna võtame.

Kuna ka siin foorumis on erinevate teemade all nendest marsruutidest juttu olnud, siis arvan, et mõistlik oleks need failid siia ülesse riputada, et oleks kõigile kättesaadavad. Mõnes mõttes tõsi, et hulga tööd on ühe reisi ettevalmistuseks ära tehtud ja peale selle toimumist jääb info "lauasahtlisse" (mul arvutil on eraldi sahtel:) )vedelema.

Need on tehtud exceli failis ja et oleks arusaadav, siis mõni sõna selgituseks: info on kogutud internetist erinevatest kirjutistest ja ümber tõstetud copy-paste põhimõttega. Seepärast võib tekst teinekord tunduda imeliku sõnastusena - et käisime seal ja nägime seda või et jäin haigeks vms. Paljud tekstid on pärit Trip.ee-st ja ka erinevate turismifirmade lehekülgedelt. Samuti on kasutatud reisiblogisid, kus inimesed kirjeldavad oma muljeid.
Iga läbitava riigi kohta on ka üldine informatsioon, mis pärit Vikipeediast.
Kui mõne asula nime taga on mingi number (näiteks Arles (NR.43)), siis see on lihtsalt meie "Waypoint" number, et kaardil paremini orienteeruda. Selle failiga käib veel kaasas teine fail, mis avaneb programmis Route66 ja need on siis omavahel seotud. Lisan mõlemad failid, et kellel Route66 on olemas, saavad ka seda kasutada.
Paremas ääres olevad numbrid tähistavad läbitud kilomeetreid, veel läbimata teekonda ja kilomeetreid järgmisesse sihtkohta.

Natuke keeruline sai, aga ehk on arusaadav. Kui midagi segaseks jääb, võib ju alati üle küsida.:P
Kordan veel kord, et asi on tehtud OMA TARBEKS ja seega pole arvestatud, kui mugav seda teistel kasutada on. Loodan lihtsalt, et mõni matkasell saab natuke mõtteid ja vihjeid ennem reisi.

Esimesena panen siis ülesse eelmise aasta Prantsusmaa reisi, mille reiskirjeldus on siin foorumis ka täies mahus olemas. Siis ma ei pea seda ka Alexile eraldi saatma:)

Lisatud failid:

Viimati muutis: 08.04.2009 12:50 ford.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Marsruudid

08.04.2009 12:39
#2
Mnjaaa, seda faili polegi nii lihtne siia ülesse riputada:( Excelit ta ei tunnista ja maht olevat ka liiga suur.

Ma veel oma postitust ära ei kustuta ja otsin võimalusi faili laadimiseks....
pisut kannatust palun:)

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Marsruudid

08.04.2009 13:50 - 08.04.2009 13:51
#3

Lisatud fail:

Faili nimi: 2008_Prantsusmaa.xls
Faili suurus:652 COM_KUNENA_USER_ATTACHMENT_FILE_WEIGHT


Paramparaaa, õnnestuski:silly:
Kristi on ikka tubli itipipi:P

Lisatud failid:

Viimati muutis: 08.04.2009 13:51 ford.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Marsruudid

08.04.2009 14:12
#4

Lisatud fail:

Faili nimi: 2008_Prantsusmaa.rou
Faili suurus:5 COM_KUNENA_USER_ATTACHMENT_FILE_WEIGHT


ja siin siis teekonna fail kaardil.
See avaneb vaid juhul, kui teil on olemas Route66 programm

Lisatud failid:

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Marsruudid

08.04.2009 14:46
#5

Lisatud fail:

Faili nimi: 2007_Kreeka.xls
Faili suurus:730 COM_KUNENA_USER_ATTACHMENT_FILE_WEIGHT


Siin on fail 2007 aasta Kreeka reisi kohta

Lisatud failid:

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Marsruudid

08.04.2009 14:48
#6

Lisatud fail:

Faili nimi: 2007_Kreeka.rou
Faili suurus:3 COM_KUNENA_USER_ATTACHMENT_FILE_WEIGHT


ja Kreeka reis ka Route66 kaardil

Lisatud failid:

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Marsruudid

08.04.2009 14:49
#7
ford Hääleta:
Paramparaaa, õnnestuski:silly:
Kristi on ikka tubli itipipi:P

:laugh: rõõm oli aidata

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Marsruudid

08.04.2009 14:50
#8

Lisatud fail:

Faili nimi: 2006_Horvaatia.xls
Faili suurus:183 COM_KUNENA_USER_ATTACHMENT_FILE_WEIGHT


Siin Horvaatia 2006a reis

Lisatud failid:

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Marsruudid

08.04.2009 14:57
#9

Lisatud fail:

Faili nimi: 2006_Horvaatia.rou
Faili suurus:5 COM_KUNENA_USER_ATTACHMENT_FILE_WEIGHT


Horvaatia 2006 marsruut kaardil (avaneb vaid Route66-ga)

Lisatud failid:

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Marsruudid

15.06.2009 20:21
#10
Tere!
On kindel plaan minna augustis Prantsuse läänerannikule ja tagasi Austria kaudu.
Palun ole hea ja ütle kust kohast hankida Route 66 programmi, et näha Teie marsruuti kaardil
Lugupidamisega:
Ants

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Marsruudid

15.06.2009 21:53
#11
Selle jaoks on paar varianti:
esiteks minna poodi ja osta omele ametlik programm, teine variant on natukene internetis googeldada ja see kuskilt piraadina alla tõmmata. Viimast varianti ei tahaks ma siin foorumis propageerida ja eks ta jääb tõmbaja otsustada;)

Mul omal oli kunagi mingi plaat, aga see on juba pikemat aega kadunud ja vist jäi kellegi kätte.

Aga exceli marsruudis on läbitav teekond kõik paigas ja kui natukene viitsid vaeva näha, võid kasvõi suuremad punktid mõnesse interneti programmi sisse toksida ja marsruudiks ühendada. Sobib näiteks www.viamichelin.co.uk/viamichelin/gbr/tpl/hme/MaHomePage.htm?redirect=true

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: to: laugu

18.06.2009 13:43
#12
Ma eelistan siiski suhelda foorumis, kui ei ole just väga isiklik küsimus. Mõte on selles, et siit saaksid abi ka teised, kellel tekivad samasugused küsimused.

Et vastus Sinu mailile:
jah, see Route66 töötab mul arvutis. Ma vist saan homme uue installimisplaadi, kuid see on teine versioon. Usun, et need siiski ühtivad. Proovin järgi ja annan teada. Kui kõik toimib, siis on põhimõtteliselt võimalik see Sulle sisse installida.

Võib-olla mõni noonius oskab ka neid faile ümber konvertida näiteks Autorouti või mõnesse muusse programmi. Autoroute on mul plaadil kohe olemas ja võimalik saada.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:to: laugu

22.06.2009 11:32
#13
Sain plaadid kätte. See on küll 2005a versioon ja seal peal on ainult Lääne-Euroopa. Aga Prantsusmaa toimib ja marsruudi saab sealt peale väikest timmimist siiski kätte. Navigeerimist pole ma sellega proovinud, aga ma ei näe ühtegi põhjust, miks ta ei peaks toimima.

Ühesõnaga, kui tahad seda programmijuppi, siis võta ühendust ja siis saab mingi nipiga selle Sulle ehk sisse installida.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Marsruudid

26.06.2009 13:43
#14
Tere,
kas on kellegil jagada marsruuti mis hõlmaks
pm alpid(austria, sveits,saksamaa ja vb ka põhja itaalia)
võib olla ka marsruut ühe riigi kohta.
ja muidugi kohad mida peaks kindlasti külastama.

ette tänades,
Hindrek

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Marsruudid

26.06.2009 14:07
#15
vaata korra ka teemat "Reisimuljed", seal on mõned huvitavad kohad ja pildid Shveitsis, Saksamaal ja ka Itaalias, kus me ise eelmisel aastal käisime. Äkki leiad mingit abi...

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Marsruudid

21.09.2009 16:53
#16
Riputan siia ülesse ka sellesuvise Horvaatia - Bosnia Hertsegoviina marsruudi. Mine tea, äkki mõni leiab miskit huvitavat.
Enne marsruudi kasutamist tuleks lugeda läbi selle teema esimene postitus, et oleks arusaadav.

Lisatud fail:

Faili nimi: 2009_Horvaatia_BH.xls
Faili suurus:128 COM_KUNENA_USER_ATTACHMENT_FILE_WEIGHT

Lisatud failid:

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Marsruudid

21.09.2009 16:55
#17
ja sama asi Route 66-s

Lisatud fail:

Faili nimi: 2009_Horvaatia_BH.rou
Faili suurus:1 COM_KUNENA_USER_ATTACHMENT_FILE_WEIGHT

Lisatud failid:

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Marsruudid

02.11.2009 20:02
#18
Heia tubli Ford ja mõned üksikud fännid!
Teema ¥Marsruudid´ on väga aktuaalne. Ma vist eriti ei eksi, kui väidan, et enamuses automatkajatest vurab navigaatori juhendamisel.
Mis nipiga saaks teemasse rohkem postitusi? Paljudel on kasutusel GPS-i vastuvõtjad, mis salvestavad teekonna (track-i). Teekonna laadimine GPS-ist arvutisse ja edasi siia foorumisse on ilmselt kergelt õpitav.
Google Maps pakub väga lihtsaid võimalusi ka geograafilise asukohainfo kuvamiseks. Olgu selleks siis vahvad kämpingud või kasvõi ¥kohustuslikud vaatamisväärsused´
Alustuseks sobiks näiteks väike ¥pilootprojekt´ Eesti karavanikohtadest. Selle piloodi laiendamine ka Alpide alale on meiepoolse info sisestamise küsimus.
Tervitustega,
Frank

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: To: Frank

02.11.2009 20:46 - 02.11.2009 20:46
#19
Tegelikult on navigeerimise teemat nämmutatud üht ja teist pidi, siin foorumis võib-olla vähem, kui mujal. Aga see, mida kasutatakse ja kuidas, seda vaata navigeerimise teema alt.
See on selline asi, mis ju kogu aeg täieneb ja muutub ning seepärast ongi hea, kui kirjutaksid pigem oma kogemustest, mida ise kasutad.
Mind ennast huvitaks eelkõige läbitud teekonna salvestamine ja kopimine arvutisse. Kui oskad nõu anda, kirjuta navigeerimise teema all. Siin läheb vist natsa teemast välja;)
Viimati muutis: 02.11.2009 20:46 ford.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Marsruudid

02.11.2009 21:55
#20
Heia Ford,

Vabandan ette oma oskamatust teemade õige positsioneerimisega. Püüan parandada.
Alafoorumi pealkiri on MARSRUUDID. GPS-induses kasutatakse kahte olulist ingliskeelset terminit Rout ja Track. Esimene tähistab planeeritud teekonda (kas siis läbitavate asukohtade või käänupunktide nimekirja) ja teine tegelikult läbitud asukohapunktide loendit.
Palun valgusta algajat automatkajat kummaga on selles foorumis tegemist.

Minu eelmise kirjutises tehtud ettepaneku sisu oli suurendada foorumi liikmete aktiivsust minu meelest väga olulise info jagamisel.

Tervitustega,
Frank

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Marsruudid

03.11.2009 10:52
#21
Eks see probleem kipub ikka ja alati tekkima, et teemad valguvad laiali ja mõni asjalik arutelu tekib just mõnes vales teemas mõne kirjutise jätkuna.
Kui toimub sujuv üleminek, pole võimalik ka postitust liigutada mõne teise teema alla.

Üritaks vähemalt nii, et uued postitused tekiksid õigete teemade alla. Kui keegi midagi konkreetselt otsib, on seda võimalik hiljem lihtsamalt leida.

Kui Sul Frank on teadmisi navigeerimisest ja võimalustest, oleksin rõõmus, kui võtaksid selle navigeerimise teema oma alla ja jagaksid nõuandeid. Eks siin iga kasutaja kirjutab oma asjadest, milles ta rohkem "käsi" on.
Kuna navigeerimine on otseselt seotud ka automatkamisega, siis oleks see info foorumis vägagi teretulnud:)

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Marsruudid

03.11.2009 11:11
#22
Heia Ford. Ole rõõmus. Oma panuse saan navigeerimise teemaga tegeledes anda.
Nügiks siis seda navigeerimise seminari teemat edasi.

Kolime aruteluga Navigeerimise alla.

Lugupidamisega,
Frank

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Marsruudid

03.11.2009 11:22
#23
ma olengi rõõmus, et oleme omale ühe uue aktiivse liikme saanud:)

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Marsruudid

10.07.2012 08:22
#24
Ford, sain sinu käest kunagi route 66 installi. Kas sa saad mind äkki sellega uuesti aidata, või saab seda keegi teine teha?
Oleks vaja mõnda oma vana reisu marssuuti vaadata, aga ei ole enam programmi alles, et seda teha.

Ette tänades,
Indrek
tel . 5066338

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Marsruudid

10.07.2012 08:32
#25
kahjuks on see mul kaduma läinud.... ükskord isegi otsisin.
kui kuskilt välja kaevad, oleksin ka huvitatud:)

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev