Talvisel ajal kämpingud Alpides

Talvisel ajal kämpingud Alpides

22.10.2009 20:48
#1
hei, kas kellegil on kogemusi-soovitusi selliste paikade kohta?Pean silmas pikemat viibimist selles regioonis(ca 2-3 nädalat)ja elamist oma majakeses?Esialgse plaani järgi plaanin küll paari-kolme päeva tagant ööbida hotellis aga äkki oskab keegi midagi kosta ka kämpingute kohta?Plaanitav regioon oleks Austria, Itaalia, Shveits, Prantsusmaa ning soovitatavalt mäesuusakeskustes;)


Alex@uurib,planeerib ja kui teoks saab...eks siis ka kirjutab:silly:
Knaus Traveller Fiat Ducato 1990
+3725012367
VW Transporter " Ambulance" 2006

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Talvisel ajal kämpingud Alpides

23.10.2009 11:43
#2
4 riiki´+ sõit sinna talvel ja ainult 2-3 nädalat + füüsiline koormus suusatades .

Hea tervis peab olema :)

Üks tuttav käib nüüd eestist perega juba mitmendat aastat Slovakkias suusatamas. Oma autoga sinna ja tagasi (ei ole matkaauto, aga roolis saavad olla järjest mõlemad )

Nemad üürisid alguses maja läbi mingi vahendaja, aga nüüd on otsesidemed omanikuga.

Kui on sinnapoole soovi suusatama minna, siis võin uurida.

Teisel tuttaval kulub tavaliselt 2 nädalat suusapuhkuseks ainuüksi Prantsusmaal ja kohapeal on rendiautoga. (Temalt võin prantsusmaa kohta uurida, aga kämpingus pole ta seal minu teada talvel olnud)

Sellest tulenevalt ka minu kirjatüki alguse pisut pessimistlik algus. Aeg tundub nii paljude plaanide jaoks pisut napp.
Bussisõit kaitseb keskkonda

.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Talvisel ajal kämpingud Alpides

23.10.2009 12:10 - 23.10.2009 12:13
#3
eavp Hääleta:
4 riiki´+ sõit sinna talvel ja ainult 2-3 nädalat + füüsiline koormus suusatades .

Hea tervis peab olema :)

Üks tuttav käib nüüd eestist perega juba mitmendat aastat Slovakkias suusatamas. Oma autoga sinna ja tagasi (ei ole matkaauto, aga roolis saavad olla järjest mõlemad )

Nemad üürisid alguses maja läbi mingi vahendaja, aga nüüd on otsesidemed omanikuga.

Kui on sinnapoole soovi suusatama minna, siis võin uurida.

Teisel tuttaval kulub tavaliselt 2 nädalat suusapuhkuseks ainuüksi Prantsusmaal ja kohapeal on rendiautoga. (Temalt võin prantsusmaa kohta uurida, aga kämpingus pole ta seal minu teada talvel olnud)

Sellest tulenevalt ka minu kirjatüki alguse pisut pessimistlik algus. Aeg tundub nii paljude plaanide jaoks pisut napp.
Pisut seletan siis pessimistidele:P
Slovakkias olen käinud kolmel aastal omal käel ja elanud kohalikes majutustes ning see kant minu jaoks ammendunud(tänud pakkumise eest)
Selle aasta jaanuaris käisin majaga Austrias(elasin kohalikus kodumajutuses kuna oli 6-ne seltskond)kohale ja tagasi jõudmine võttis 36h(per kord) koos öise magamisega teel ja 10 päeva mäel kusjuures 6päevaks olid rajad valdavas enamuses läbi sõidetud ja hakkasid korduma.(tegu oli Mayrhofeniga mis ei ole just kõige väiksem keskus 500+km laskumisi:lol: )
3 nädalat mööda erinevaid keskusi sõites ei ole sugugi lühike aeg ja loomulikult ei kavatse kõiki mägesi proovida.
Samas tahan sellise afääriga endale selgemat pilti ette luua kuhu edaspidi pikemalt reise planeerida ja et mitte olla seotud kohalike majutustega tekkiski plaan see proovireis majaga ette võtta.
Seega ootan jätkuvalt soovitusi-kogemusi.
Knaus Traveller Fiat Ducato 1990
+3725012367
VW Transporter " Ambulance" 2006
Viimati muutis: 23.10.2009 12:13 Alex.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Talvisel ajal kämpingud Alpides

25.11.2009 10:34
#4
Oleme talvel külastanud Zell am see, Mayrhofeni, Saalbachi
Andorra ja Sierra Nevada keskusi ja kämpinguid.
Oma kogemuste põhjal oleks targem ette teatada, kuna ohtra lume korral pole platsi muidu tühjaks roogitud ja hilisõhtuse saabumise korral pole respas kedagi ja värav lukus. Kämpingud on kõik tasemel ja talveoludele vastavad.
Mäletamist mööda odavat miskit otsida pole mõtet, kuna
talvel on seal suusahooaeg. Väljaspool kämpingut on ka võimalik jääda, kuid siis varu gaasi enam kaasa.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Egau
  • Egau avatar
  • Pole saidil
  • Foorumi guru
  • Foorumi guru
  • t. 5030540 fotograafiateenused, raadioinsener
  • Postitusi: 426

Re: Re:Talvisel ajal kämpingud Alpides

25.11.2009 13:55
#5
sohk:
Oleme talvel külastanud Zell am see, Mayrhofeni, Saalbachi ...
Kämpingud on kõik tasemel ja talveoludele vastavad.
....Väljaspool kämpingut on ka võimalik jääda, kuid siis varu gaasi enam kaasa.
Millest see soovitus? Kas talvel saab kämpades elektriga kütta? Palju nad lubavad maksimumvõimsust tõmmata?
Tervitustega
Egau

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Talvisel ajal kämpingud Alpides

25.11.2009 15:27
#6
On küll võimalik elektriga kütta.
Mõnes kohas maksad vastavalt tarbimisele, mõnes
saad päevataksiga kuni 3kw taha panna, või siis kallimaga
kuni 6kw.
Austrias ja saksas saab vahetada AGA kahe sangaga pruune
ventiiliga balloone. Gaasikütte korral on see teadmine oluline.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Egau
  • Egau avatar
  • Pole saidil
  • Foorumi guru
  • Foorumi guru
  • t. 5030540 fotograafiateenused, raadioinsener
  • Postitusi: 426

Re: Re:Talvisel ajal kämpingud Alpides

25.11.2009 15:40
#7
Aitüma info eest.
Eesti AGA ja tema balloonide kohta veel niipalju, et AGA'l oli plaanis oma balloonidele lähitulevikus kiip külge panna ja teiste AGA'de balloone enam mitte vastu võtta.
Ise küll katsetanud ei ole, kuid nad väitsid, et juba nüüd nad ei taha Saksast ja Austriast toodud balloone vahetada.
Kuidas sellega võidelda, ei tea.
Tervitustega
Egau

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Talvisel ajal kämpingud Alpides

16.12.2009 21:00
#8
Kahjuks jääb see aasta asi katki kuna mu pitsut ei taha keegi hoida kolme nädalat aga meid kolme(50 kilosed puberteet rottweiler ja tütreke ning mina) ei tahtnud austerlased:S millegipärast...


eks otsin edasi kuhu minna...loomasõbralikemaid :P
Knaus Traveller Fiat Ducato 1990
+3725012367
VW Transporter " Ambulance" 2006

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev