Prantsusmaa

Prantsusmaa

11.06.2008 13:43
#1
Kas keegi tahaks jagada kogemusi Prantsusmaa lõunarannikut pidi (matka)autoga liikumiseks? Olen küll kuulnud, et seal on liiklus suvel väga tihe. Kas üldse on mõtet mööda väiksemaid teid liikuda või tasub punktist A sõita mööda kiirteid punkti B? Kuidas on olukord ööbimisvõimalustega?
Plaanitud sõit juulis.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Prantsusmaa

12.06.2008 16:47
#2
ise pole käind aga külajuttude põhjal on seal piisavalt hullumaja ja suvel võib päris mõnusalt ummikutes istuda. vaata tripis on sellest vist juttu olnd

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Prantsusmaa

13.06.2008 22:07
#3
Üldiselt on parim aeg reisimiseks lõunaeuroopasse September. Ilmad on veel väga soojad (mitte kuumad)ja rahvast vähe. Olen käinud Pransumaa lõunarannikul septembris, oli tõesti suhteliselt vähe rahvast. Kui vähegi aega on soovitaksin sõita väiksemaid teid, sest seeal näed tõelist elu ja huvitavaid kohti. Samas tuleks vältida riigi tähtsusega maanteid kus liigub kogu kaubatransport. Ööbimiskohtadega on probleemid suuremates puhkekeskustes ja kuurordites, osades linnades olen kohanud isegi matkaauto ja haagissuvila sissesõitu keelavaid märke.:dry:
Enamasti olen ikkagi leidnud kuskil äärelinnas mereääres sobivaid kohti ööbimiseks.
Raudne reegel vahemere rannikul liikudes on see, et kui rannikul ööbimiskohta ei leia siis võib rahulikult otsa ringi keerata ja põrutada mõnikümmend kilomeetrit kuskile mägedesse kus on alati rahulik, ilusa vaatega mõnus omaette olemine täiesti olemas.
Kõik oleneb muidugi mentaliteedist, olen näinud kuidas terve kari matkaautosid (10-20 tk) ööbivad rahulikult mõne rannapromenaadi parklas keelumärkide all ja veel põristavad generaatoreid.:angry:

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Prantsusmaa

16.06.2008 09:36
#4
No mina isiklikult olen nüüd kaks korda läbinud Prantsusmaa lõunarannikut pidi mõlemas suunas. Ainuke koht kus oli ummikud minu mäletamist mööda oli Saint-Tropez. Küll muidugi pean möönma, et ma käisin sõiduautoga ja muidugi ei pööranud ma tähelepanu liiklusmärkidele, mis sõiduautosid ei puudutanud. Aga mina isiklikult soovitan liikuda ikkagi mööda kiirteed, sest kõrvalteed on ikka paras nuhtlus juba sõiduauto jaoks.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Prantsusmaa

17.06.2008 10:17
#5
Eks ma siis kuu aja pärast kirjutan, mis variant parem on, siis olen ise järele proovinud;)
Sellega ongi nii, et kui tahad näha seda tõelist elu, siis tuleks kiirteedest siiski kaugemale hoida. Seal ju peale betoonäärte pole eriti miskit vaadata. Ummikutes nagu ka ei tahaks istuda, puhkusest hakkab kahju:S
Aga ma arvan, et peaks tegema üldse nii, et õhtul hilja liikuda järgmisesse kohta, siis ehk teed juba tühjemad. Päeval ringi hulkuda ja õhtul jälle edasi sõita.
Eks siis näeb. Aga tänud vastamast:side:

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Prantsusmaa

17.06.2008 13:03
#6
Leidsin ise internetist sellise ülevaate. Et kuna teema sai juba algatatud, siis äkki on kellelegi sellest veel tulevikus kasu:

siin siis tekst tundmatult autorilt:)

Ise olen olnud Matkaautoga mööda Euroopat liikunud ja ei ole tulnud ette olukorda, et oleksn ööbinud kämpingus. Mulle isiklikult tundub siis selline - tahan liigun , tahan ei liigu - kuidagi kitsendatud. Ühel ringil olles olime kuni Pariisini trasside ääres puhkealadel öösel. Leiab kindlasti vabu kohti ka vaiksemates kohtades. Lisaks keegi ei aja sind minema , kui keerad trassilt maha ja sõidad mõned kilomeetrid nt. supermarketi parklasse ja veedad öö seal.
Prantsusmaalt mööda rannikut alla liikudes - Hispaania suunas - sõitsime igal õhtul järgmisesse linna. Võtsime vahemaadeks sellised 150 - 200km otsad. Õhtul sihtkohta jõudes - ei mingeid eelnevaid planeeringuid tegemata, kus ööbime - vaatasime vaiksema koha. Matkaauto pargitud , tegime tutvust linnaga ( üldiselt need seal rannikul päris väiksed ) , hommikul väike rannal peesitamine ja siis linna peale uitama. Õhtul jälle edasi. Vahepeal on ka selliseid väikseid mägiteede parklaid ranniku servas, kus õhtuti ja hommikul imeilus vaade.

Seega ära üldse vaeva selle pisiasjaga pead, kus ööbida. Reeglina võetakse matkaautodega liiklejad väga hästi vastu ja kui kenasti küsida veel luba nt valvutilt või ametnikult, kes sind on pikalt vaatama jäänud, siis reeglina saad vastuseks - aga muidugi võite siin olla. Lisaks antakse infot kust vett saab jne.

Seega varu endale parem lisa puhkepäevi ja arvesta reisuks kolm nädalat, siis tunned sellest täit mõnu.

Lisaks veel juurde - endale tundub , et mõistlikum on minna sellise taktikaga - minnes väiksemate vahemaade läbimine ja tagasi kõige kaugemast punktist ühe jutiga. ilma oluliste peatusteta.
Kuna jutt oli Itaaliast, siis planeeri tagasitulekul üks päevane peatus kuskile Saksamaale (itaaliast ühe jutiga Saksa - seal ööpäevane peatus - ilusaid kohti seal on ) ja siis kui kannatab sõita ilma öömajata (peatuseta) Eestisse. Poola piirilt nädalavahetusel ~22 - 24 tundi sõitu. Ürita mõlemad korrad Poola läbida nädalavahetusel, siis teed vabamad ja rekkamehi pole.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Prantsusmaa

19.06.2008 16:31
#7
kas keegi on äkki juuli keskpaik - teine pool seal kandis hulkumas, võiks tee peal mõned ühised õlled kuskil teha:silly:

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Prantsusmaa

20.06.2008 13:22
#8
Sai käidud 2007 august. Ausaltöeldes igati soovitaks seigelda linnade ja külade vahel mööda väiksemaid teid. L-p on mõnusalt mägine, teed on korras, liiklus norm ja see annab väga mõnusa sõidu fiilingu. Kuna endal ei olnud plaanis konkreetsete vaatamisväärsustega tutvuda, sai kohaliku elu olu ikka nähtud. Need väikelinnad on tõesti vahvad, loodus samuti. Eks ole see igalpool nii et kuurortites on elu kallim, turiste rohkem. Sellevõrra ongi mõnus avastada just neid L-p väikelinnasid. Paras idüll. Puhkekohtadele on suht palju viiteid, neid ikka leiab. Ja kui Millausse satud, siis mine telgi jõe ääres (konkreetset platsi ette nähtud pole, aga keegi ära ei ajanud, saab tasuta), püüa kala ja lase üks hapu vein.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Prantsusmaa

03.07.2008 11:17
#9
Igaljuhul stardime siis 9.juulil ja eks võimalusel püüame vahepeal ka lühiülevaadet anda oma tegevusest ja liikumistest, kui internetga kõik hästi on:)
Tagsitulles ka pikem kokkuvõte.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Prantsusmaa

31.07.2008 11:45
#10
Nonii, meie seltskond on siis elusalt ja tervelt tagasi:) Kuna oleme üsna värskelt saabunud, siis peab asja natukene laagerdama ja eelkõige tegema ära pakilised toimetused. Aga kindlasti on plaanis teha siin pikem kokkuvõte kogu reisist.

Aga hetkel lihtsalt väga lühike ülevaade: käisime kolme "kuudiga" ja üldiselt see rannikuala ei ole küll päris see koht, kuhu juulis kuutidega ronida. Suurim probleem on just parkimine, eriti kui on kolm autot ja tahaks enam-vähem lähestikku saada. Enamus kaubanduskeskuste ja väikeautode parklad on piiratud kõrgusepiiranguga - risti üle tee jookseb raudtoru, kõrguseks tavaliselt ca 2,1 - 2,3m. Leidsime siiski mõned parklad ja panin ka GPS koordinaadid kirja, nii et need saavad kindlasti siin lähitulevikus avaldatud.

Mis puudutab liiklust, siis liikuda on seal küll võimalik ja erilisi ummikuid me ei kohanud. Parimad ajad liikumiseks on hommikul vara või siis lõuna ajal, kui on siesta ja kohalikud vähe liikvel.
Üks asi aga sai küll selgeks - haagissuvilaga ei ole sinna mõtet üldse ronida, kuna on väga palju keelumärke, kuhu haagissuvilaga ei lubata.

Aga nagu lubatud, tuleb pikem ja täpsem ülevaade hiljem, seda enam, et meie seltskonnas oli päris mitu siinse foorumi osalist:)

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • tipp ja täpp
  • tipp ja täpp avatar
  • Külastaja
  • Külastaja

Re: Re:Prantsusmaa

13.01.2009 20:43
#11
Mis ajal Lõuna-Prantsusmaale kõige parem üldse oleks sõita? Kas juuli lõpus on seal väga palav või saab ikka normaalselt olla?
Kui rahakott vastu peab ja tööd ei kaota, siis äkki suvel tahaks minna, aga sõiduautoga.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Prantsusmaa

13.01.2009 23:18
#12
Käisime eelmise aasta juuli alguses ja siis palavuse üle küll väga kurta ei saanud. Pigem oli probleemiks rahva rohkus. Matkaautodega oli liiklemine pisut keeruline. Sõiduautoga vast saab hakkama:)

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev