Praha

Praha

18.06.2008 09:24
#1
Eelmise aasta detsembris sai pisike nädalalõpp veedetud Prahas.Ilma autota!Ja autoga polegi seal midagi teha-kõige kõvem tegija Praha vanemas linnaosas on hobusejuht!:) Isegi trammid venivad nende järgi.Kohaliku transpordiga saab absoluutselt igale poole ja häbematult vähese rahaga.3-päevapilet maksis 220.-czk,nüüd on 330.-czk ja sellega saab sõita bussis,trammis,metroos ja Petrini mäe otsa funikulööriga.Petrini otsas on mini-Eiffel,kust avaneb vaade Kuldsele Prahale.
Linn on vaatamist täis.Isegi minu tavalisest kogukam mees,kes käib 100m eemal olevas poes autoga,marssis oma jalakesed virisemata ümmarguseks.Õhtuks oli kael kõrgustesse vahtimisest kange ja suud pidi käega kinni lükkama:P
Kõrtsides maksis õlle vähem,kui mahl või vesi:blink: Toiduportsud olid täpselt 3.õlle suurused,ühest jäi kindlasti väheks!

Pole nagu suurem asi kirjutaja aga küsimustele vastan,kui oskan
Dzonn,lase vesi välja!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Praha

18.06.2008 11:30
#2
Jah, Praha on tõesti mõnus linn... aga ma tahtsin öelda paar sõna Ceske Budejovice kohta, mis on ka vägev linn.

Tegelikult läksin ma sinna teadlikule palverännakule, et külastada Svejikiga seotud piirkonda ja külastada tema kodulinna. Millegipärast kujutasin ette, et see linn elabki maailmakuulsa sõduri kuulsusest ja sellega seonduvast õitsvast turismist:D Pilt sai aga selgeks juba esimesel õhtul, kui jäime mingisse kodumajutusse ja see tädi ei teadnud Svejkist üldse midagi:dry:

Hommikul aga läksime siiski linnapeale altareid otsima, kus iidolit kummardadaB) Peale pikka otsimist leidsime ühe i-punkti, kus Svejik oli küll tuntud ja seal müüdi ka postkaarte, mis temaga seotud. Vähemalt midagi tast seal teati:) Osati ka juhatada ühte kohalikku õllekeldrisse, mis oli selles stiilis kujundatud ja raamatuga seotud pilte olid seinad täis. Aga see oli ka kõik, mis me sealt üldse leidsime. Vähemalt tegime seal Svejiki terviseks korralikud õlled heade tsehhi suupistetega:unsure:

Aga mis puudutab õlut, siis Ceske Budejovice oli jumalate linn, kuna seal asus Budweiseri õlletehas ja pean ausalt tunnistama, et krt nii head õlut, kui oli värske Budweiser pole ma rohkem kuskilt saand:P Olen siin ka pudeliõlut ostnud, aga see pole pooltki seda, mis seal lahtine ja värske.

Aga samas linnas asus ka nostalgiline Koh-I-Noor´i pliiatsitehas. Vene ajal vist olid need ainukesed normaalsed saadaolevad pliiatsid.

Ühesõnaga Svejiki kohta ei leidnud muhvigi, aga head õlut ja ilusaid värvipliiatseid sai sealt küll:laugh:

P.S., Krt katusega tähtede asemel tulid mingid hieroglüüfid, pidin originaalkirjapildist loobuma
kõigile kirssidega!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev