Lahemaa kämping

Lahemaa kämping

09.06.2024 21:14 - 10.06.2024 09:47
#1
Oli plaan nädalavahetuseks pealinnast palava käest mere äärde pääseda. Suisel aal on keeruline siinkandis mõnele RMK platsile mahtuda - kui koha peakski leidma, siis seltskond on alati rohkearvuline ja ettearvamatu.

Ma pole mitte just kõige aktiivsem kodumaiste kämpinguteenuste kasutaja, aga seekord sai otsustatud teha erand. Googeldamine ei toonud midagi uut päevavalgele, aga näpuga mööda rannajoont Tallinnast ida poole minema hakates avastasin Pärispea poolsaare Hara lahe poolses servas kämpingu märgi.
Tõenäoliselt tulenevalt eestikeelse kodulehe puudumisest, ei sattunud kõnealune peatuskoht ühegi tavapärase googli otsingu a´la "kämping põhjarannikul" või "kämping mere ääres", sõelale jääma.

Igaks juhuks sai neljapäeval "merevaatega" koht broneeritud ja reede õhtuks kohale veeretud.
Nii nagu kämpingul pole maakeelset kodulehte, polnud seal ka ühtegi kohalikku karavani. Küll aga hulgaliselt Saksa ja Šveitsi matkaautosid.
Parkla asub väikesel astangul otse vastu liivaranda vaatega lääne suunas, ehk siis päikeseloojangusse.

 



Peamajas asub väike kohvik, kõrvalmajas köök, dušid ja privaatne saun väljapääsuga rõdule.



Saun mahutab 3-4 külastajat, on huvitava elektrikerisega, mis üllatavalt palju kuuma välja annab ja väga hea ventilatsiooniga.



Parkla kõrval asub ilus liivarand, mis vähemalt meie sealviibimise ajal oli täiesti inimtühi.



Lahemaa kämping.

Võibolla on eelnevast infost abi mõnele meiesugusele, kes otsivad merd, vaadet ja vaikust - Lahemaa kämpingus on kõik need komponendid olemas. :)
Ära sõida kiiremini, kui su kaitseingel lennata suudab.
Klubi Eesti Karavan liige nr. 700
Illar Algma
EuraMobil 2004
Tel: 5072560
Tallinn, Kristiine.
Viimati muutis: 10.06.2024 09:47 Illar.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Ivar Kalev, Kanakuudi Aadu

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Lahemaa kämping

10.06.2024 01:15
#2
Kiire pilk hinnakirjale annab usku öelda, et enamus Eesti karavanisõpru sinna vaevalt leiab tee. Seda mõnusam ja privaatsem on kohalolijatel.
Lahemaa Camping - Price list (google.com)
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Lahemaa kämping

10.06.2024 09:04
#3
Kas kohe nii hirmsad hinnad ?
Liivaranaga mere ääres, ....
Mis see eesti karavanisõbra piir siis oleks ?
ööpäev matkaautoga Pärnu linnas tavalises parklas maksab nt. juba isegi 30.- ja seal pole ühtegi teenust sees.

Lisaks on Lahemaa kohviku koogilett ise külastamist väärt asi mida muidugi lähdel elavad inimesed usinalt teevad ja igapäevaselt.
Kogetud kogemus.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Lahemaa kämping

10.06.2024 11:40
#4
Paljude jaoks piir on ikka kuskil allpool. Kui oled facebooki kasutaja, siis leiad Eestis kämpinguhindade teemal kiiresti hirmsa oigamise. Hinnad pidavat Eesti kämpingutes hirmus kõrged olema. Eks erinevatel karavanisõpradel on erinevad võimalused, kõik teenused polegi mõeldud vaestele.
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Lahemaa kämping

10.06.2024 18:05
#5
Aga need ongi Eesti hinnad.
Näituseks: kuu tagasi Praha kesklinnas õllekas kann Pilsner Urquelli 2.50. Meil poes klaaspudel sama jooki tavahinnaga (vist) 2.53. Etaloni, Tallinna Raekojaplatsi, hindu ei tea.
FIAT SEA P200 `2007
Klubiline 644
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Illar

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Lahemaa kämping

10.06.2024 21:44
#6
Ma ei oska isegi hinnata, mis on kallis ja mis pole. Minu jaoks on üldse imelik minna kusagile ja maksta öömaja eest, kui mul on oma maja kaasas.
See on sama, kui osta omale jeep ja sõita sellega ainult mööda maanteid. Aga nii teevad paljud ja ma ei peagi kõigest aru saama. Inimesi on erinevaid - mõni kirjutab parema käega, teine aga ainult vasakuga ja mõni kirjutab mõlemaga. See on üldteada ja päris loomulik. Aga veel on inimesi, kes üldse ei kirjuta, ei oskagi. Nende meelest on see normaalne.
5o9279o
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: dyyp

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Lahemaa kämping

10.06.2024 23:05
#7
Telgivai kirjutas: ööpäev matkaautoga Pärnu linnas tavalises parklas maksab nt. juba isegi 30.- ja seal pole ühtegi teenust sees.

Aga miks peaks parkima 30€ eest? Ma saan aru, et vahel tõesti on vaja aga see ei tähenda veel, et hind normaalne oleks. Kuna ma ise seda Pärnu parklat näinud ei ole, siis kommenteerida ei oska aga avaliku teenuse eest ei saa selliseid erisusi teha, nii et kui ma peaks seda nägema, siis oleks järgmine päev Õiguskantslerile “Avaldus õiguskantslerile” saadetud. Tulles tagasi kämpa 30€ hinna juurde, siis seal on õnneks vähemalt elekter ka sees, mis teeb tavahinnaks nn 25€, mis on üldjuhul minu laeks Eestis(vesi on minu jaoks külm, nii et ma ei pea mereäärde ronima), järvede juures on kas üldse tasuta või odavamad kämpimised. Eks see koroona aeg keeras need hinnad vähe sassi aga ma usun, et kämpaomanikud hakkavad varsti aru saama, et ainult välismaalstega läbi ei aja ja küll siis hindu alla lastakse. Kui hinnad pidevalt tõusevad, siis varsti pole karavaniga üldse puhkamas käia, vaid tuleb hakata jälle lennukitega lendama.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Lahemaa kämping

11.06.2024 17:14 - 11.06.2024 17:16
#8
Illar tutvustab ootamatut leidu, mis talle rahulolu pakkus, lisab hulga pilte ja selgitust. Aitäh, sõber! 

..... ja siis läheb lihtsaks hinnaläbuks. Ebanormaalne
Raivo Koppel
729

Viimati muutis: 11.06.2024 17:16 kaminahi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Lahemaa kämping

12.06.2024 01:46
#9
Piltide järgi päris ilus koht. Mererand ja elekter annavad plussi. Ei ole ju väga hull kirves.
Mina peaks maksma 40.- EUR. Jah, 30 oleks tõesti normaalsem. Aga sealt allapoole minek ei pruugi hea mõte olla.
Arvestades, et meil kooritakse ka väiksema ettevõtte seljast viimane nahk, siis rikkaks nad seal küll ei saa. 
Väikese kalkulatsiooni saaks igaüks teha, kui loeb kokku klientide arvu ja saab teada palju kuu jooksul laekub. Siis võtab maha palgakulu. Natuke püsikulusid. Ja siis peaks jääma midagi talve kompenseerimiseks ja investeerima peab ka kogu aeg natuke. Ja kes on nõus hooajal seal klientidele naeratama ja talvel kodus järgmist suve ootama? 

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Lahemaa kämping

12.06.2024 08:30
#10
meelis kirjutas: Väikese kalkulatsiooni saaks igaüks teha, kui loeb kokku klientide arvu ja saab teada palju kuu jooksul laekub. 
No seda kalkulatsiooni saab teha küll. Ütleme, et kasutusel on päevasid mai, juuni, juuli, august ja september, ehk siis 5x30 = 150 päeva, kui virutada täie laksuga siis 30 x 30 x 150 = 135 000. Kui arvestada 2 inimest tööle, siis 2000€ puhast kätte palgakulu on ettevõttele ca 3500 x 2 x 5 = 35 000. Ma ei oska öelda, mis kulutused seal veel on aga kindlasti on elekter, ütleme, et maksimaalselt lastakse läbi 6A, ehk ca 1,5kW x 24h x 30 x 10 senti x 150 päeva saame maksimaalselt 16 200, mis ei ole muidugi väga reaalne, ütleme, et 10k € Eks siis suuremate kulude peal saame 45k € Ma saan aru, et seal on veel teatud teenused, mis võivad midagi sisse tuua ja midagi välja viia aga ca 6 kuu nn rasv täis majutuse pealt oleks 90k € miinus käibekas. Kusjuures siia ei ole arvutatud igasugu muid majutamise teemasid(telkimine, firmaüritused jms). Nii et täis täituvusega on potensiaali küll, mis aga on tegelik elu, teab vaid teenusepakkuja ise.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Lahemaa kämping

12.06.2024 14:43
#11
punkel kirjutas:
meelis kirjutas: Väikese kalkulatsiooni saaks igaüks teha, kui loeb kokku klientide arvu ja saab teada palju kuu jooksul laekub. 
No seda kalkulatsiooni saab teha küll. Ütleme, et kasutusel on päevasid mai, juuni, juuli, august ja september, ehk siis 5x30 = 150 päeva, kui virutada täie laksuga siis 30 x 30 x 150 = 135 000. Kui arvestada 2 inimest tööle, siis 2000€ puhast kätte palgakulu on ettevõttele ca 3500 x 2 x 5 = 35 000. Ma ei oska öelda, mis kulutused seal veel on aga kindlasti on elekter, ütleme, et maksimaalselt lastakse läbi 6A, ehk ca 1,5kW x 24h x 30 x 10 senti x 150 päeva saame maksimaalselt 16 200, mis ei ole muidugi väga reaalne, ütleme, et 10k € Eks siis suuremate kulude peal saame 45k € Ma saan aru, et seal on veel teatud teenused, mis võivad midagi sisse tuua ja midagi välja viia aga ca 6 kuu nn rasv täis majutuse pealt oleks 90k € miinus käibekas. Kusjuures siia ei ole arvutatud igasugu muid majutamise teemasid(telkimine, firmaüritused jms). Nii et täis täituvusega on potensiaali küll, mis aga on tegelik elu, teab vaid teenusepakkuja ise.
Sellist unelmate täituvust saavad need asutused nautida mõnel üksikul päeval. Muul ajal käib see tegevus ilmselt miinuse piiril.
Koht ise paistab huvitav, hind ka enamvähem, kui aega on siis külastame.
nr 921

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Lahemaa kämping

12.06.2024 18:31
#12
Hetkel kiirelt mõeldes peale Konse ei viska Eestis ühtegi kämpingut silme ette, kus tegevus oleks majanduslikult (väga) tasuv. Eesti häda on lühike suvi, madal (veel lapsekingades) karavaniturismi kultuur ja kindlasti võib olla midagi veel. Vaadates hindu turismihooajal osades kämpingutes Soomes ja näiteks Horvaatias (kus hind on 100 € juurde ööpäev ja nii mõnigi eestlane rahulikult maksab) on minu arust Eestis kämpingu hinnad vägagi normaalsed. Lisan, et Eestis on mitmeid Euroopa mastaabis tipptasemel kämpinguid (näiteks Mereoja, Solar Caravan Park) ja hind neis on "Harju keskmine".
Tuli meelde ka 1 eriline veidrus - Ermistu kasseeris karavanis olnud kassi eest rahulikult 3x5 €/ööpäev, see jäi negatiivselt meelde ja tegi kurvaks. Aga õnneks sellist kliendivaenulikkust pole mujal maailmas kohanud.
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Lahemaa kämping

12.06.2024 18:50
#13
Ivar Kalev kirjutas: Vaadates hindu turismihooajal osades kämpingutes Soomes ja näiteks Horvaatias (kus hind on 100 € juurde ööpäev ja nii mõnigi eestlane rahulikult maksab) 
On olemas kämpasid, kus ööpäev on ka 300€ ja inimesed on seal olemas, kuid kas ei peaks vaatama summa summarium asja? Kui minna automajaga, siis selleks on hunnik põhjuseid ja igal põhjusel on nn hinnalipik juures ning neid peabki omavahel võrlema. Kas 100€ Horvaatias on automajaga parim lahendus või mitte tulebki nende põhjuste põhiselt kokku arvutada. Minu reis Türki jääb see aasta ilmselt viimaseks või siis hakkan kasutama vabaparklaid või nn stellplatse(mis on üldiselt väga ok-d, kuna hinnad on nii kalliks läinud, et autoga edasitagasi sõit ja kohapeal olemine läheb oluliselt kallimaks kui lennukiga minna ja näiteks sõidukas rendikast võtta(ka jalgratast saab rentida). Eestis kämpida kämpingus ei näe erilist põhjust kirvehinda maksta, kuna Eestis ei ole vajadus kogu oma aelmist kaasa tassida, ehk siis see annab võimaluse hoopis teisi reise teha. Loomulikult on inimesed erinevad ja nende ootused ja vajadused erinevad, mina võin naisega koos käsipagasiga ka mööda maailma ringi käia, ilma et ma matkaautost puudust peaks tundma.
PS! Türgis on RMK platsidele analoogid olemas, nii et grilli saab seal väga edukalt teha, kui isegi hotellis pikemalt peatuda.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Lahemaa kämping

12.06.2024 18:56
#14
punkel kirjutas: On olemas kämpasid...

Tead, kui äge on mitu kuud pikal reisil olla kämpingus ühe koha peal, kogu pere on koos ja laager püsti. Meie jaoks ei asenda seda ükski põõsalaager.
Eks ongi erinevad argumendid, miks karavaniga reisida (või mitte reisida). Meie ei reisi kunagi lennukiga.
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Lahemaa kämping

13.06.2024 19:52
#15
Tere,

Las igaüks reisib nagu soovib ja kui mõni leiab ööbimiseks koha põõsa all või sadade eurode eest koha -> oma valik.

Olen peagi minemas Kesk-Euroopasse ning abikaasale ja pojale ostsin lennupiletid Tallinn-Frankfurt ning nad lendavad mulle mõned päevad hiljem järele. Ise aga planeerin kaks päeva Läti rallit ning siis kahe päevaga Frankfurti.

Kaks nädalat Euroopas ja ma ei pane ühtegi kämpingut ette kinni vaid ikka paremal juhul hommikul võtame sihiks, kuhu õhtuks jõuame ja kui mõni koht liialt kena siis oleme ka pikemalt paigas. Planeerin kohapeal keskmiselt 100-200 km päevas liikumist ja tagasi jõuame nagu jõuame. Puhkamine - matkamine ikka põhiline, et igapäeva asjadest välja saada.

30 eur koha eest platsil on maitseasi, kui hea koht siis miks-mitte. Tuleb tööd teha, et puhates ei peaks kopikaid veeretama.

Kahjuks ei ole ise Lahemaa kämpingusse sattunud aga piltide peal täitsa OK ning võtan eesmärgiks kindlasti see aasta sinna jõuda.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: kaminahi

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev