Eesti linnades ööbimise programm

Eesti linnades ööbimise programm

17.09.2022 23:48
#1
Tervitus klubilistele! Võtan üle pika aja sõna. Mul hakkab nüüd lõpusirgele saama ettevõtmine, mille algus ja idee sündis kunagi poolkogemata Pärnus õõbimise käigus. Nimelt mõned aastad tagasi kui juhuslikult sattus minu omandusse matkaauto Fiat Ducato, ööbisime suvises Pärnu kesklinnas, muuhulgas nautides kesklinna hilisõhtuse melu võlusid. Mulle selline "kodunt väljas" keset võõrast linna ööbimine sedavõrd meeldis, et sündis idee õõbida kõigis Eesti linnades. Tehtud-mõeldud, ei läinudki palju mööda kui samasugused ülipositiivsed kogemused olid saadud Viljandist, Haapsalust jne. Printisin välja linnade listi ja iga ööbimise järel tegin vastava kande ka reisipäevikusse. Peamiseks tingimuseks kujunes, et arvesse läheb vaid ööbimisega külastus ja ööbimiskoht on valitud võimalikult kesklinna lähedale. Kuivõrd Fiat mädanes kätte ära ja tegevust ei saanud ometi pooleli jätta, siis hankisin spetsiaalselt selleks otstarbeks Ford Transit'i mille kohandasin selliste reiside jaoks vastavaks- ehitasin autosse magamiskohad ja tualettruumi. Linnades ööbimise programm jätkus Ford'iga mis on osutunud selliste reiside jaoks igati sobivaks, olles seejuures ka suhteliselt mugav. Tänaseks on 47'st eesti linnast ööbimata vaid Tallinnas ja kodulinnas Keilas (tegelikult on ka Keilas ööbitud, kuid koduaias ööbimine ei lähe arvesse) ja mõnes mõttes on isegi natuke kahju, et aastatepikkune väljakutse hakkab läbi saama. Teisalt pakub sellise tegevuse lõpp ka väikese kergenduse, kuna senimaani on ööbimiskoha valik olnud ikkagi väga piiratud, st kui ikkagi lähipiirkonnas on mõni ööbimata linn, siis peab ju ikka sinna minema. :-) Siimkohal mind huvitabki, kas klubilistel on olnud või on keegi kuulnud sarnastest väljakutsetest? Minu jaoks põnevaim analoogne on olnud kõigi rändrahnude juures pildistamine, mis muide on ka korda saadetud minu kodulinnas elava inimese poolt. Lisan pildi esimesest linnas ööbimisest.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Priit Peljo

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Eesti linnades ööbimise programm

18.09.2022 00:23
#2
Äge et sellise asjaga tegelenud oled :)
Ma arvasin et kõik soiku jäänud... Sinu matkaka ehitamise teema 2019a lõppes -  Transit matkaautoks
Ma peaksin proovima sellise väljakutse teha haagiselamuga :) 
Tervitades,
Priit Peljo
Klubi Eesti Karavan liige nr 748
★★★ Mobile office on road ★★★
www.teeseeise.ee/et
Tel 53315713

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Eesti linnades ööbimise programm

23.09.2022 21:39
#3
Tegu ju endiselt veoautoga?

Veoauto ümberehituse kohta arvab "kõrgel kohal  spetsialist"  nii
auto.geenius.ee/rubriik/uudis/maanteeamet-enne-soiduki-umberehitamist-peab-selleks-luba-taotlema/

Kuna ka omal sama asi lõplikult vormistamata, pole isegi eriti kindel, kas asjal minu jaoks mingit jumet on, siis seepärast küsingi, kas on veel plaanis ka muudatus MNT-s.
Bussisõit kaitseb keskkonda

.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev