Matkaautode ja haagissuvilate pesemine

Matkaautode ja haagissuvilate pesemine

12.07.2014 20:37
#1
Sageli rendifirmad "soovitavad" tungivalt matkaautosid ja haagissuvilaid mitte ise pesta. Huvitav, miks selline soovitus? Kas tavapesulas võib survepesuriga pestes kuidagi viga teha? Kas on kogemusi või soovitusi, kuidas pesta ja/või mida mitte teha?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Matkaautode ja haagissuvilate pesemine

12.07.2014 21:51
#2
vaikse survega ei saa vast midagi ära lammutada, liiglähedalt ja kõva survega lastes võid lihtsalt tihendeid ja tihendusmassi vigastada jne. Lisaks kleebised , mis oskamatu pesemiega on võimalik küljest ära lasta jne.
Ise pesen tavalise voolikusurvega ja harjaga või siis kiirem pesu leotusainega üle ja siis kergelt survekaga sodi maha.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Matkaautode ja haagissuvilate pesemine

12.07.2014 22:06
#3
Kas survepesuriga saab kleebised maha?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Matkaautode ja haagissuvilate pesemine

12.07.2014 22:34 - 12.07.2014 22:35
#4
vägagi edukalt:) Lisaks ka lahtist värvi, roostet jne:)

õige nurga all peab laskma ja õigelt kauguselt.
Viimati muutis: 12.07.2014 22:35 alambe.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Matkaautode ja haagissuvilate pesemine

12.07.2014 23:52
#5
Põhi reegel on, et ikka esmalt veega suurem mustus maha ja alles seejärel harja või svammiga pesu.
Võimalusel pesta väiksema survega. Plastakendele on ka pehmem hari parem. Esiaknale ning tehaseninaga autodel kabiiniosale võib muidugi rohkem valu anda.

Kui on õiged kleebised, siis tavaline survepesur neile ka midagi halba ei tee (kui just pikalt ja liiga juurest kleebise serva ei survesta), kuid peenemad kleebisedetailid võivad tõepoolest pika peale eemalduda.
Üldiselt tuleb hoiduda tugevama survepesuriga ka aknatihendite ja muude keretihendite lähedalt "töötlemisest". Eemale tuleks hoida lisaks külmkapi tuulutusrestide taha vee suunamisest - kindlam on talvekatted pesu ajaks peale panna aga ma ei ole sellega jännanud.
Numbrimärke tasub ka õrnemalt pesta. Vanematel autonumbritel oli värv üsna kehva ja pideval intensiivsel pesul kippusid numbrid ja tähed üsna häguseks muutuma. Eriti survepesuriga.

Mina kasutan tavalist autopesuhampooni. Mõne mustema koha (näiteks aknaservadest kipuvad tumedamad nired allapoole jääma) olen eemaldanud aeg-ajalt mikrograanulitega CIF-ga.

Mis veesurve võimalustesse puutub, siis soomlased pakuvad tehnoloogiat veesurvega metalli lõikamiseks (Päästeametile vajalik).

Siin on paar asjalikumat linki õige autopesu kohta:

Kuidas peab autot pesema

Kuidas talvel õigesti autot pesta
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Matkaautode ja haagissuvilate pesemine

13.07.2014 23:14
#6
Kasutan paar kuud 12V survepesurit. Algul arvasin, et eks ta üks paras nikats ole aga tegelikult päris asjalik riistapuu. Krossil saab isegi tsikli puhtaks, kui ei lase muda peale ära kuivada vaid pesed kohe maha.
Muidugi ei asenda ta "päris" survepesureid, kuna töösurve on kõigest 8,5bar aga matkaka tööriistade komplektis on täiesti omal kohal.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Matkaautode ja haagissuvilate pesemine

13.07.2014 23:23
#7
krossika-ATV pesemiseks muidugi popim bensu-survepesur või siis ka tegelikult suht selle 12V tasemel on ka kõrgsurve veepumbad bensiinimootoritega ( pole ise proovinud, aga osad kiidavad), aga need muiudgi kõik tegelikult kallid mänguasjad, odavaim siiski on alati käia pesulas:)

tegelikult vihmase ilmaga trassil sõites tõmbab ka putukad päris hästi lahti, hiljem vajab ainult loputust:)

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Matkaautode ja haagissuvilate pesemine

14.07.2014 17:56
#8
alambe kirjutas: krossika-ATV pesemiseks muidugi popim bensu-survepesur või siis ka tegelikult suht selle 12V tasemel on ka kõrgsurve veepumbad bensiinimootoritega

Jah, jutt kõik õige, aga ... bensumootoriga survepesur on suht suur ja raske kobakas, mis eeldab kaubikut või vähemalt garaažiga matkabussi, samas 12 voldine mahuks isegi uksetaskusse pista. Teine "häda" on see, et klassikaline survepesur kulutab suht palju vett. 12 voldisega jätkus 45l paagist aga 2 korda tsiklit pesta + veel niisama lobistada.
Need siis minu meelest ühe või teise variandi plussid -miinused.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Matkaautode ja haagissuvilate pesemine

17.07.2014 16:50
#9
ma muidu pesemisest suurt ei tea
oma autot pesen kah 4x aastas :blush:

aga nüüd pean teema ülesse võtma oma käruga
ehk kui enne käis märg lapp kah tolmu pühkimiseks siis nüüd on asi hullem



auto katuseboxi serv on päris hull "tapamaja"



eripäraks on aga see et tegu on alumiiniumiga (küll anodeeritud aga siiski) ehk iga keemiaga ma kallale ei lähe ja kraapida kah ei taha.
eks peab leotama hakkama.

survepesust rääkides siis jah õige düüsi surve ja nurga/kaugusega teeb tihti autole liiga
kleebised, liistud, tihendid kõike võib rikkuda.
Kui suureks saan hakkan ise sõitma - vohh!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Matkaautode ja haagissuvilate pesemine

17.07.2014 20:07
#10
kuna tööalaselt tegelen tsiklitega, siis seal aitab ka leotamine hästi, pesed 1-3 korda jutti ja lased veel ja shampoonil oma tööd teha, samamoodi olen ka matkakat puhastanud. Nüüd samuti kohe reisilt tulles putukasurnuaia likvideerimine vaja ette võtta matkakal.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev