madrats

  • MeelisV
  • MeelisV avatar Teema autor
  • Pole saidil
  • Foorumi guru
  • Foorumi guru
  • ventilatsioon - kliimaseadmed - soojuspumbad
  • Postitusi: 935

madrats

21.11.2012 15:07
#1
pealkiri on üldine (jagub ka teistele)

minu küsimus aga konkreetsem
millised on kogemused ja soovitused õhk ehk täispuhutavate madratsitega
kuna mul tulevad telgis lisakohad siis sinna vaja miskit
need jyskis müüdavad sinised madratsi laadsed tooted pole eriti töökindlad minu arvates ka mitte eriti mugavad
või ehk siiski tasub neid vaadat sest on odavad ja saav korduvalt uusi osta paremate asjade hinna eest

ja siis lisaks hinnale kellel kogemusi magamise mugavusest.

jah teip madratsi lappimiseks on varustuse nimekirjas olemas aga siiski.
mõtteid/kogemusi/arvamusi.

minu vajadus on maksimaalselt 2-le magamistoale telgis a´140..150 cm lai
Kui suureks saan hakkan ise sõitma - vohh!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: madrats

21.11.2012 16:51
#2
Värskeid kogemusi pole aga 6 aastat ja rohkem tagasi kui me veel telkijad olime, sai neid ostetud nii kallimaid (üle 1000 kr) kui ka odavamaid ja polnud vahet kui palju maksis, ükski ei pidanud vastu :silly: .

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: madrats

21.11.2012 18:43
#3
Maapeal magamiseks õhkmadrats jääb külmaks parem juba isetäituv näiteks see mis on kallim aga väga hea ja omavahel ühendatav . www.matkasport.ee/msweb.nsf/pages/ThermaRest-LUXURY-MAP-Regular?OpenDocument&vw=Class&f1=Madratsid

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: madrats

21.11.2012 20:00
#4
Nõus Mereojaga, ükski ei pea vastu :)
ja selliseid, mida talupoeg pakkus, on mul ka 2 tk (võimalik, et need Matkaspordi omad on natukene asjalikumad) ja mugavad nad küll ei ole. Need on nii õhukesed, et hommmikuks on kondid kanged :)

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: madrats

22.11.2012 06:14
#5
Need mida mina pakkusin on 7,6cm paksud ja võimaldavad ka jääpeal magamist.Neid peaks saama enne ostmist proovida poes .

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: madrats

22.11.2012 08:31
#6
Minu jaoks 7,6 cm ongi õhuke :)

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: madrats

22.11.2012 09:18
#7
Sarnased madratsid on siin saadaval: madratsid jms. , oleme neid müünud ja tagasiside on hea.
Hinnad on ka sõbralikumad kui matkaspordis.
MATKASUVILAD.ee - EESTI SUURIM MATKASUVILATE KESKUS
ADRIA HOBBY HYMER CARTHAGO MALIBU
Karavanitarvikud - REIMO, Movera, Frankana, Fiamma, DOMETIC, Truma, THETFORD, Alde jpm
Varuosad enamustele suvilatootja markidele
Paigaldus, remont ja hooldus meie TEENINDUSES
www.matkasuvilad.ee
+372 5209827

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • MeelisV
  • MeelisV avatar Teema autor
  • Pole saidil
  • Foorumi guru
  • Foorumi guru
  • ventilatsioon - kliimaseadmed - soojuspumbad
  • Postitusi: 935

Re: madrats

22.11.2012 10:49
#8
3...5...7cm noh seal peab ikka hea rõhk sees olema, et ikka 100kg vastu maad ei lähe
tõenäoliselt on need toredad asjad kui sa matkad jala/rattaga ja asja suurus pakendatuna ning kaal on tähtis
hetkel seni kuni ma pole sellist asja oma p...a proovinud olen pigem skeptiline.

jah külm ei tule ligi vms. aga ega see paksem õhkmadrats nüüd kah just mingi eeskujulik soojusjuht ei ole
päris miinusega ei plaani ka kasutada seda.

vaatema käime seal matkaspordis ära ehk on kohapeal võimalik loomkatseid teha.

praegu tundub et valida on kas kallis ja õhuke "thermo" madrats või odav ja paks täispuhutav mille juures vajalik lisavarustusena parandusteip.
Kui suureks saan hakkan ise sõitma - vohh!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: madrats

26.11.2012 00:13
#9
Kasutan bussis voodina ka õhkmadratsit (vist oli 190x152x20cm) lisana kuna diivan pole terve öö magamiseks piisavalt pehme. Praktilisuse osas mugav lased tühjaks ja pakid kokku, ei võta erilist ruumi. Samas pole eriti pehme, puhumine ka pumbaga tüütab ära, on natuke mu bussi voodist pikem, seega ei saa otsle istuda, tõuseb teisest servast ülesse. Vastupidavuselt peab kuni paar kolm aastat vastu, pidevalt peab uuendama. Plaanin edaspidi õhkmadratsi porolooni vastu vahetada, et äkkist on asjalikum.
Mõtle roheliselt, sõida gaasiga!

www.usaraud.ee/?id=5_5_20_1276

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: madrats

12.01.2013 23:29
#10
Minu kogemus ütleb, et poroloon on ikka ettem kui õhkmadrats. Esiteks on jube sitt öösel teda mitu korda täis puhuda, kui lekib. Ok, saab ka parandada aga tülikas ikkagi. Teiseks peab siis külje all paks tekk olema, sest muidu pole ta just soe küljealune.
Olen ka kasutanud klaasikalist trribulist nõukaaegset vatimadratsit. Kaalub palju ja võtab ruumi aga hea uni on garanteeritud, mis pikemal reisil on väga oluline. Ja vatimadrats on hea veeisolaator. See nali on pärit ammusest ajast, kui hommikul jooksis madratsi telgist väljatõstmisel madratsi otsast väikse sõrme jämedune veejuga. Üks mees lükkas padjaga telgi alumise osa katte alt välja ja öine vihm sadas otse telki. Igatahes küljealune oli tal veel kuiv.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • MeelisV
  • MeelisV avatar Teema autor
  • Pole saidil
  • Foorumi guru
  • Foorumi guru
  • ventilatsioon - kliimaseadmed - soojuspumbad
  • Postitusi: 935

Re: madrats

15.01.2013 09:31
#11
kindlasti on mingi mass-madrats s.t. vedru, porolon, vatt vms. hea asi aga minul puudub võimalus neid kasutada ehk transportida.
minu vajadus on võimalikult kompaktselt väikseks kokku pakitav varustus s.h. ka madrats ehk palju peale õhkmadratsi üle ei jää.
kui ikka lähen pikemalt välja ja telk kaasas siis vaja kaasa ju võtta ehk pakkida 8 in. telk mis ise on juba päris suur asi ja lisaks veel vastavalt inimetse arvule 1...4 inimesele madratsid.
lappimiseks plaanin osta ikka seda palju kiidetud parandamise teipi (peaks uurima kas juba hakkab jõudma poodi)

ootan veel kogemusi täispuhutavate õhkmadratsite kohta
hetkel pole midagi paremat (hinna ja kvaliteedi järgi) silma jäänud kui need odavad madratsid mida on saada ka Jyskis.
Kui suureks saan hakkan ise sõitma - vohh!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: madrats

15.01.2013 22:46 - 15.01.2013 22:52
#12
Endal kogemused nelja "odava"madratsiga.Kaks need jyski sinist ja kaks kaasaegset vene kummimadratsile sarnase kattega.Ükski pole torgetest katki läinud aga kaks viimast + üks sinine on liitekohtadest või nö.valtsist õhku läbi hakanud laskma(esimese-kolmanda kasutuskorraga)Viimane odav sinine(oli vist alla 300 krooni on kestnud äkki kuus aastat?Korra sai niiskena kokku ja sametpind hallitas ära ning pestes muutus suhteliselt jäleda välimusega isendiks aga kolm aastat on peale seda kestnud.Magatud öid on sellel ehk 50-70 ja kaasas on käinud nii auto kui ka tsikliga.Kui punni juurest hakkab lekkima ja hommikuks saba vastu käbisi, siis aitab väike tükk toidukilet punni hermetiseerida ning elu jälle lill.Teinepool küll kurdab, et kui mina külge keeran pidi tema lennus olema aga noh...meil kaalu vahe ka pea kolm korda ja ekstreem pidi talle meeldima.Kui see ime kleeplint parandaks ka teised kaks...oleks eriti lahe :evil: Alternatiivina kasutan ka isetäituvat aga selle hind oli üle saja euri ja kole kitsas on ning seepärast eelistan ka tsiklil vedada kaasas suurt madratsit ja pumpa ning uni suurel on igatahes magusam B)

Seega hoia ostutshekk alles ja kui juhtub praak olema, vaheta välja(minul kahjuks tagantjärgi tarkus)
Knaus Traveller Fiat Ducato 1990
+3725012367
VW Transporter " Ambulance" 2006
Viimati muutis: 15.01.2013 22:52 Alex.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: madrats

16.01.2013 23:24
#13
Isetäituvaid on igasuguseid.Proovinud nelja odavat ja ühte kallimat.Torkest pole mul ükski katki läinud.Esimestel läks ventiil katki.Oli selline nurgapool asuv lamedal poolel plastik korgiga.Enam pole õnneks selliseid näinud müügil.Teise ja parema ostsin jyskis kallim ja tugevam.Selle viga seisnes selles ,et madratsi pooled on vabrikus omavahel keskelt kahes reas ümmarguste täppidega kokku liimitud.Tekkis külmasild.Kuid mis veel hullem ,kui õhku välja surusin läksid need ühendus kohad lahti ja õhupidamine kadus .Kõik täpid katsin lappidega ja peab õhku küll.Jäi tagavaraks.Ostsin siis selle thermalite base ja ei saa seda kuidagi eelmistega võrrelda.Kaalu vahe pool kilo teistega vähem. Kuna peegeldab kogu sooja tagasi on väga soe ka miinusega magada.Praegu on neid odavamaid ja eelloetud vigadest vaba(pildi järgi vaadates) osta.ee-s saada .Ise pole neid oma silmaga lähedalt näinud,aga hind on hea. www.osta.ee/vaga-hea-hinnaga-uued-isetaituvad-matkamadratsid-hunter-32672166.html

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • MeelisV
  • MeelisV avatar Teema autor
  • Pole saidil
  • Foorumi guru
  • Foorumi guru
  • ventilatsioon - kliimaseadmed - soojuspumbad
  • Postitusi: 935

Re: madrats

17.01.2013 09:28
#14
ütlen ausalt pole ühegi sellise isetäituva õhukese madratsi peal proovinud magada
aga kogemus on õhukeste poroloonidega - kas need on võrreldavad oma mugavusest s.t. pehmusest.
kui ikka külge keeran siis kas puusakont lööb vastu maad ?
selle kohalt olen mugav inimene ja tahan head pehmet aset vahest pean ise magama telgis vms. :P
ämma diivan on ka kõva ja naudin seda kui koju saan oma voodisse.
kärus on mul ka seetõttu 15cm porolooni.

ehk keegi kommenteerib nende madratsite pehmust ehk läbivajumist.
muidugi selle 18.- eest võiks neid panna 2 tk. üksteise peale :whistle:
Kui suureks saan hakkan ise sõitma - vohh!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • MeelisV
  • MeelisV avatar Teema autor
  • Pole saidil
  • Foorumi guru
  • Foorumi guru
  • ventilatsioon - kliimaseadmed - soojuspumbad
  • Postitusi: 935

Re: madrats

17.01.2013 09:33
#15
leidsin sellise märkuse

SÄILITAMINE
Mittekasutataval perioodil hoidke madratsit lahtirullituna kuivas kohas, ventiil avatult. Kui
madrats on niiske pikka aega, võib hallitus kahjustada madratsi pealiskatet.

kas selline tingimus on kõigil seda tüüpi madratsitel ?
ehk siis pikemat aega säilitamiseks vajalik palju ruumi !
kas keegi teab mis on see aeg kui kaua tohib olla rullis ilma täitmata ?
Kui suureks saan hakkan ise sõitma - vohh!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: madrats

17.01.2013 10:04
#16
Ma juba üleval pool kirjutasin ka, et mul on analoogseid 2 tk. Mugavateks neid küll nimetada ei saa, aga öö elab üle. Need on rohkem ikkagi sellised jalgrattamatka vms hädavariandid, kus kaal ja ruum on väga piiratud. Päris maa peal just ei maga ja küljealuse hoiab sooja, aga mugavusega väga just silma ei paista :)

Minul on nad kogu aeg rulli keeratuna ära pandud ja aastate jooksul ei ole küll aru saanud, et ta vähem õhku sisse võtaks.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: madrats

17.01.2013 19:05 - 17.01.2013 20:11
#17
Minu isetäituv on mingi 5cm paks ja kannatab vabalt ka käbidel magada aga mugav?Pigem mitte...Kuigi olen põõnanud nii kaljudel ja killustikul aga hind tal kah üle saja oiro.Kokkupandult käib ta pooleks ja siis rulli ning võtab vähe ruumi aga eelistan siiski täispuhutavaid.Odavamatel pidi jama olema selles, et pikalt rullis olevatel pidid kärjed sees lahti tulema(ka minu omal on hoiustamine lahtiselt juhendi järgi).Mina olen kuus aastat enda oma rullis hoidnud kuna kogu aeg on meelest läinud aga see aasta on ta lahtiselt kapis...siiani töötab.


Aa...olen vahel kiirema täituvuse jaoks kopsumahtu kasutanud aga sellega peab ettevaatlik olema...kui liiga täis, siis on ka kõva :) ja pealispind on magamiskoti jaoks kole libe...kallaku peal põõnates olen öösel nagu tõuk kes pidevalt jälle madratsile roomab ja sealt maha libiseb...korduvalt.Nüüd kasutan vahekangast ja liumäge enam pole kuid lisa asi kaasa vedada.

edit:kõik katsed on minu puhul teostatud 130+ kg eluskaaluga ja thermaresti madratsiga ning mingi sulgmagamiskotiga mille välimine kiht on peaaegu igal pool libe v.a.sametine õhkmadrats :D
Knaus Traveller Fiat Ducato 1990
+3725012367
VW Transporter " Ambulance" 2006
Viimati muutis: 17.01.2013 20:11 Alex.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: madrats

17.01.2013 20:04
#18
alex ja ford kas te räägite thermalitest?Thermalite base pind pole libe ja mina oma 100 kiloga pole läbi vajunud.Mis puutub säilitamisesse ,siis see asi käib nii: hoiad kinniselt on täitumis aeg pikem ,kui lahtiselt hoitud madrats.Vabrikust tulevad ju tühjalt.Uue thermalite esimene täitumine võttis aega terve päeva.Loomulikult saab ise juurde puhuda ,aga see vaht paisub sees ikka omasoodu.Eks igal ühel on ju oma lemmikud.Peab ju kindlasti arvestama transpordi võimalustega.Võimaluse korral võib ju ka vedrumadratsi kaasa võtta.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: madrats

21.01.2013 17:48
#19
Mul isetäituvatega kül hea kogemus. Sai 2 kuud järjest iga öö selle peal magatud ja polnud häda midagi. Iga hommik kokku rullitud ja õhtul jälle lahti ja tuttu. Polega mingit torget saanud.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev