põhja polsterdus

põhja polsterdus

13.12.2010 21:19
#1
Kas keegi on kuulnud põhja polsterdamisest 5cm penoga alt poolt, et saaks kuudi osa vaiksemaks ja ka soojemaks.Kui kellegil on juba tehtud midagi taolist või teab midagi sellest siis ootaks infot.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:põhja polsterdus

14.12.2010 02:19
#2
On tehtud topeltraamiga Sprinteri põhjaga bussil enam-vähem kogu põhi tuttaval. Võin teid kokku viia.

Ivar
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:põhja polsterdus

14.12.2010 08:33
#3
Paljas peno küll ei summuta pigem võimendab.Võibolla peaks kasutama vahtu neid on ju laias valikus.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:põhja polsterdus

14.12.2010 20:39
#4
talupoeg Hääleta:
Paljas peno küll ei summuta pigem võimendab.Võibolla peaks kasutama vahtu neid on ju laias valikus.

Võimendab mida?Vahu ja peno vahe on siis...?
Knaus Traveller Fiat Ducato 1990
+3725012367
VW Transporter " Ambulance" 2006

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • ugri
  • ugri avatar
  • Külastaja
  • Külastaja

Re: Re:põhja polsterdus

14.12.2010 20:40
#5
Matkaauto seinad ju kõik tehtud penoga ja igapäeva kasutuses olevad välisuksed ka osaliselt sisustatus sellega.Millega sa talupoeg seda argumenteerid, et peno ei sobi.Vaht oleks küll ka lahendus, aga selle montaaz ju suht probleemne, vaja teha mingid raketised kuhu seda lasta saaba ja ka hind võrreldes näiteks selle vundamendi sinise penoga mida saab veel kahte või oli kolme tihedust valida ei ole võrreldav.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:põhja polsterdus

14.12.2010 20:43
#6
Ma endal ka olen plaaninud just sinisega teha kuna see tihedam, ei võta vett sisse ja on ka löökidele tugevam...laiskus on jäänud just sobiva liim-vahu taha mis ei imaks vett ja ei oleks agressiivne metalliga.
Nii, et ka mul on huvi toimiva lahenduse kohta
Knaus Traveller Fiat Ducato 1990
+3725012367
VW Transporter " Ambulance" 2006

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:põhja polsterdus

14.12.2010 20:57
#7
Ma omal tegin kohe esimesel kasutusaastal kõik need kohad 50 mm penoga, kuhu Itaalia inseneri mõte ei olnud jõudnud - garaazi põhi, trepi alune, gaasikapi seinad.

Osa soojaõhutoru oli ka põranda alla pandud, selle vooderdasin hiljuti. Ilma selleta ei jõudnud talvel soe õhk kuidagi toru otsus olnud soojaõhuavani.
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:põhja polsterdus

14.12.2010 21:04
#8
ise olen plaaninud sedasi, et lõigata talade vahele välja tükid ja siis lasta need põhja külge kinni kruvi ja suure seibiga.Põhi ju vineer mille paksus hetkel teadmatta. Mõte oli veel panna mingi kontakt silikon liim ka vahele kruvidele toeks. Peno liidete vahed lasta vahuga kinni nii nagu ehitusel tehakse ja veel kui leian mastiksi taolise plöga võib ju sellega ka veel üle teha nii kindluse mõttes.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:põhja polsterdus

14.12.2010 21:19
#9
jus just ega see saksa insener ka mingi teab mis geenius ole olen vaadanud erinevaid matkaautode tootjaid mis on euroopas liigub tegelikult võta üks ja viska teist vahest on selline tunne, et kurata küll kas keegi on selle teinud või välja mõelnud hommikul kõva pohmakaga.:woohoo: Kui keegi peaks küsima millist marki soovitada siis on see küll väga õhukesel jääl mängimine

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:põhja polsterdus

14.12.2010 21:24
#10
Mina kruvida ei tahaks...eelistaks liimimist...peab uurima kuidas tehase masinatel tehtud kuna tavavaht minu jaoks...liiga poorne.
Knaus Traveller Fiat Ducato 1990
+3725012367
VW Transporter " Ambulance" 2006

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:põhja polsterdus

14.12.2010 21:30
#11
küsimus kudas sa saad põhja nii puhtaks, et liim-silikon sinna nakkub, et oleks piisavalt turvaline, et see kuskil sõidu ajal minema ei jalutaks.Mudugi üks võimalus on mingid serva liistud aretada.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:põhja polsterdus

14.12.2010 21:36 - 14.12.2010 21:37
#12
See tuttava masin, mida ma teema alguses mainisin - tal on peaaegu eest alates kogu põhi vasakust küljeplastist paremani ühtlaselt siledaks kleebitud (peno ja põhja vahel plasti kõrgune vahe). Oli andnud lisaks ka kütuse kokkuhoiu (tuuletakistuse vähenemine põhja all).
Klubi Eesti Karavan liige nr 652
Viimati muutis: 14.12.2010 21:37 Ivar Kalev.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:põhja polsterdus

14.12.2010 21:45
#13
hmmm... seda oleks tõesti huvitav näha helistan kindlasti siis kui tagasi oled

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:põhja polsterdus

14.12.2010 22:03
#14
Ta sai sellise peaaegu "täis" topeltpõhja teha, kuna on topeltraamiga aluspõhi (Sprinter 318 vist).
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:põhja polsterdus

15.12.2010 09:24
#15
Peno tuleb kinnitada (litsuda)kõvaplaadi näiteks vineeri vastu siis ei tekki kõminat ega ka müra võimendust.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev