Salongi vaiksemaks muutmine

Salongi vaiksemaks muutmine

10.10.2020 16:17
#1
Tere
Mida annaks veel teha, et sõiduajal salongis vaiksem oleks?
Kabiiniosa olen täielikult üle käinud(põhi ja uksed täielik mürasummutus ja heliisolatsioon+uus heli). Ette tulevad ka logarid ja lisan koopasse pigimatid.
Ise olen mõelnud tagumiste logarite peale, aga pole poolintegr. sobivaid leidnud. Kas midagi annaks veel teha?
Autoks uus McLouis MC4.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Salongi vaiksemaks muutmine

10.10.2020 18:23
#2
Kas pead salongi all silmas auto kabiini osa või tagumist poolt?

Igasugust sõidumüra vähendavad muidugi hästi sobivad rehvid. Näiteks C rehv mürateguriga 72 dB on oluliselt lärmakam, kui C rehv 68 dB. Võimalik, et on veel vaiksemaid C rehve, aga pole õnnestunud eestist siiani soetada, millel märja teega pidavus oleks samas A.

Tagumise poolega on see, et mida rohkem seal on sisse ehitatud asju ja mööblit, seda vähem on müra. Uue auto puhul on muidugi raske sinna midagi juurde nuputada.

Kõige lihtsam on mõistmine, et tegu pole ikkagi sõiduautoga ja vaevalt sama vaikseks üldse saab.
Bussisõit kaitseb keskkonda

.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Salongi vaiksemaks muutmine

10.10.2020 22:30
#3
Ma saan täiesti aru, et enda ülekäidud sõiduautoga ma sama taset ei saavuta. Tegelikult on tulemus juba praegu üle keskmise hea, aga tahaks ikkagi maksimaalse võimaliku kätte saada. Minu jaoks ongi suurim küsimus, kust leida tagumisi logareid?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Salongi vaiksemaks muutmine

10.10.2020 23:14 - 10.10.2020 23:15
#4
Võid uurida siit, kuigi ma pole päris kindel, kas nad suvilaautodele valmistavad

www.lokari.de/epages/62716287.sf/de_DE/?ObjectPath=/Shops/62716287/Categories/Artikelsuche_Bestellung

www.lokari.fi/
Bussisõit kaitseb keskkonda

.
Viimati muutis: 10.10.2020 23:15 eavp.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Salongi vaiksemaks muutmine

11.10.2020 01:41
#5
Kui juba logaritest juttu tuli - olen näinud, kallimate autode puhul, pehme pinnaga logareid.
Üldiselt on müraga võitlemine väga raske. Kuskilt saad müra maha, tulevad teised esile. Üldfoon küll pisut alaneb, aga päris vaikseks ei saa.
Müratase sõltub suuresti masina üldehitusest - sildade topeltraamid ja mootorite kapseldamine. Kui amordipüstak tuleb otse kere külge, siis see ongi tase, millest allapoole ei saa.
5o9279o

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Salongi vaiksemaks muutmine

11.10.2020 17:37
#6
tagumised koopad pigimatt ja viltmatt teeks asja heaks ma usun
aga müra tuleb igasugustest huvitavatest kohtadest
läbi tulemüüri, mööda vantilatsioonikanaleid, mööda piilari posti alt üles eest taha.
muidugi selliste surte autode puhul on üks suur asi "tuule müra"
muidugi elamu põhi ja seinad on ise nagu kõlakast, katuseluugid täiesti null helitõket.
ehk aitab müra summutada ka pehmemate elementide tekitamine "tuppa" nagu vaip, kardinad,
suurematele kappidele mürasummutus sisse vms.
aga jah mõnikord on tõesti lihtsam ehk valida vaiksemad rehvid, vahetada puksid ja laagrid ehk viia müra tekkimie miinimumi
samuti igasugune vibratsioon mis tekitab koos kere ja sisustusega "müra"

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Salongi vaiksemaks muutmine

11.10.2020 22:52
#7
Ikka tasub püüelda millegi parema poole aga millegipärast kogu aeg tuleb silme ette see anekdoot:

Vaene juut tuleb rabi juurde , et sellelt nõu küsida.
"Ütle mulle , mida ma pean tegema? Mul on üksainuke väikene tuba.
Pere on suur , ruumi nii vähe , et peaaegu istume üksteise seljas.
Mida ma peaksin küll peale hakkama?"
"Aga kas sul kits on?" küsib rabi.
"Ei ole."
"Siis osta kits ja pane omale tuppa."
"Mis sa nüüd räägid?! Mul pole toas nii paljugi ruumi , et kuskile sülitada , kuhu ma selle kitse veel peaksin panema?!"
"Mine ja tee nii , nagu ma sulle ütlesin."
"Olgu pealegi..."
Mõne päeva pärast on vaene juut taas rabi juures.
"Mida sa mulle soovitad! Enne kitse juba polnud mingit elu , nüüd aga on täielik õudus!"
"Nüüd mine koju ja aja kits toast välja."
Järgmisel päeval tuleb vaene juut rabi tänama.
"Aitäh sulle hea nõu eest! Elu läks kohe palju paremaks. Majas on rahu ja ka ruumi jätkub."

Teisisõnu, tule ma sõidutan sind enda matkaautoga ja pärast seda ma arvan sulle tundub enda oma päris hea.
Klubi Eesti Karavan liige nr 652
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Motamees, kaminahi, atomik, Rainer, janno

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Salongi vaiksemaks muutmine

12.10.2020 10:18 - 12.10.2020 10:22
#8
Kajunen kirjutas: Tere
Mida annaks veel teha, et sõiduajal salongis vaiksem oleks?
Kabiiniosa olen täielikult üle käinud(põhi ja uksed täielik mürasummutus ja heliisolatsioon+uus heli). Ette tulevad ka logarid ja lisan koopasse pigimatid.
Ise olen mõelnud tagumiste logarite peale, aga pole poolintegr. sobivaid leidnud. Kas midagi annaks veel teha?
Autoks uus McLouis MC4.
Ma ei tea kuidas sinul, aga nendel itaallastel on üldiselt trepiastmed, mis on elamus sees, igasuguse isolatsioonita ja lisaks veel oli mul ka seal õhuava.
Trepp, kui on, tuleks ioleerida kindlasti.
Ja kas tagumiseks logariks ei sobiks midagi sellist: www.respo.ee/et/varuosad/poritiivad
Viimati muutis: 12.10.2020 10:22 toto.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Salongi vaiksemaks muutmine

12.10.2020 14:20
#9
Tere.

Mul kah McLouis MC4. ja mürade eemaldusega tegelenud.
Esimene ots ja esiuksed on eelmise omaniku käe all saanud heli süsteemi paigalduse käigus korraliku müraisolatsiooni. See osa on nüüd ok.
Kohad mis ise olen leidnud:
B piilar alumises otsas on auk otse põhjaalla. B piilari alumises otsas on avad mis kaetud sisuliselt ainult papitükiga. Sealt tuleb kõvasti müra.
Avasid päris kinni vist panna ei tohiks kuna need on vajalikud õhutuseks. Mina mögistasin kogu Bpiilar seest mürasummutus mastiksiga kokku, ja salongi poolsetele avadel kleepisin peale pigimati tükid. Tundub et aitas.

Kuudi uks. Vähemalt minul oli see ainult ühe tihendiga. Välimine tihend oli ainult ukse ülemises osas. Panin ka välimise tihendi kogu ringi ja aitas küll.
Miinus pooleks on see, et ust peab nüüd märkimisväärse jõuga kinni virutama. Aga see vast aja jooksul paraneb kui tihend veits sureb.

Kuudiukse trepiaste! seal on 2 probleemi. A: Vent ava mis avaneb peaaegu otse tagumisse rattakoopasse. Sealt tuleb jõhkralt müra, ja mina panin selle kinni.
PS: Selle kinni panemine omal vastutusel! Sellel aval konkreetses kohas on põhjus. Nimelt gaasi lekke korral saab gaas madalaimast punktist õue joosta ja ei kujuta tervisele ohtu. Aga kuna gaasi kapis on vent ava olemas, ja muud süsteemi ma perioodiliselt kontrollin, siis võtsin selle riski.
B:Trepiaste ise. aste on olemuselt 1 kordne õhuke plastik, ma pole sellega veel tegeleda jõudnud aga plaan on see üle pritsida müratõkke mastiksiga ja kui ka see ei aita siis sinna miskine lisa kate ümer arendada, mille siseküljel oleks pigimatt.
Sama müratõkke plaanin pritsida ka tagumistesse rattakoobastesse. Kui see tehtud, siis annan teada tulemustest.

Laest alla rippuv voodi:See koliseb sõidu ajal mis hirmus. Tegin voodi igaleküljele tugevast porolooni sarnasest materjalist kiilud ja kinnitasin need 2poolse teibiga bussi seintele nii et kui voodi ülemisse asendisse sõidab siis kiilutakse see kõigist külgedest pehmode vahele kinni.
Alguses aitas lausa väga hästi, aga aja jooksul pressib voodi pehmole jälje sisse ja see hakkas jälle kolisema, ilmselt peab otsima mingi parema lahenduse/materjali.

AGA lõppeks võib öelda, hea heli süsteemi korral, keera makki kõvemaks, ja ära stresse ;-) Paigal seistes on kõik vagane!

Kui aga ise kuskil edusamme teed müra tõkestamisel, siis oleks kena siit lugeda ja õppida!
Jõudu!
Eesti Karavan klubi liige nr - 1615
Raul Jürgenson
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Kajunen

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Salongi vaiksemaks muutmine

12.10.2020 21:40
#10
Tänud väga heade vihjete eest! Just see allarippuv voodi oma nagisemisega on viimasel ajal hakanud närvidele käima. Piilari ja ukse ja trepi vaatan ka millalgi üle. Pigimatti on õnneks kõvasti üle.
Üks koht veel, mis tasub pigimatiga üle käia, on kapott(trummiefekt). Kuigi kaubikul võrreldes sõiduautoga on see suht väike, siis mingi väikese efekti vast ikka annab.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Salongi vaiksemaks muutmine

12.10.2020 21:54
#11
Uskumatu, et mis mureks ja millega tegeletakse.
Väga tublid!
Tervitades,
Priit Peljo
Klubi Eesti Karavan liige nr 748
★★★ Mobile office on road ★★★
www.teeseeise.ee/et
Tel 53315713

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Salongi vaiksemaks muutmine

12.10.2020 22:04
#12
Kas kõikide uute matkakatega sellised mured? Tootja poolt lahendused puuduvad?
Tervitades,
Priit Peljo
Klubi Eesti Karavan liige nr 748
★★★ Mobile office on road ★★★
www.teeseeise.ee/et
Tel 53315713

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Salongi vaiksemaks muutmine

13.10.2020 07:38
#13
Mürasummutus on mass mis iganes kujul.
Matkaautol aga on mass niigi kriitiline seega mürasummutus on viimane mis kasutusele läheb. Seda siis 3,5t alla jäänud masinatel.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Priit Peljo

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Salongi vaiksemaks muutmine

13.10.2020 12:20
#14
Ma pole päris nõus, et isolatsioon on tingimata suur mass.

Kui kasutada X trem Isolatorit
www.reimo.com/camping-shop/moebelbau-innenverkleidung-moebelgriffe/wohnmobil-isolierung-x-trem-isolator/11654/x-trem-isolator-5mm-2-x-1m?c=1041
siis see on siiski üsna kerge toode.

Pigimatt, ükspuha mis paksuses annab aga juba märkimisväärse kaalu.
Müra summutab ka osade suurte pindade fliisiga või porolooni aluspinnaga kangaga üle kleepimine. Ka siin ei saa rääkida suurest kaalulisast.
www.reimo.com/camping-shop/moebelbau-innenverkleidung-moebelgriffe/wohnmobil-isolierung-x-trem-isolator/26230/x-trem-stretch-carpet-filz-schiefer-2x2m?c=1041


Kui aga auto uksed valimatult pigimatti täis tampida, on see tõesti liigne ülekaal, mida igapäevaselt kaasa vedada.

Aga loomulikult ei tasu osta autot, millel on 6 kohta ja kandevõime 325 kg. Siis on kaalu väga lihtne lõhki ajada.

Praegu on aga kallimatel suvilaautode ehitajatel uus trend. Seintes ei kasutata puitkarkassi.

Ning VW California mööbel on juba T5 baasil masinate tootmisest alates olnud paksuses alla sentimeetri ja seal ei kasutata plaatide tootmisel puitu. Jäikuse annab alumiiniumribi.
Bussisõit kaitseb keskkonda

.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Salongi vaiksemaks muutmine

13.10.2020 14:58
#15
Priit Peljo kirjutas: Uskumatu, et mis mureks ja millega tegeletakse.
Väga tublid!
Nagu mainisin, siis tegelikult on mu buss juba praegu üle keskmise vaikne. Aga selle müra ja heliteemaga mul on isiklik kiiks, niiet tahan maksimumi välja võtta :)

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Salongi vaiksemaks muutmine

13.10.2020 19:33 - 13.10.2020 19:34
#16
eavp kirjutas: Ma pole päris nõus, et isolatsioon on tingimata suur mass.

Kui kasutada X trem Isolatorit
siis see on siiski üsna kerge toode.

Pigimatt, ükspuha mis paksuses annab aga juba märkimisväärse kaalu.
Müra summutab ka osade suurte pindade fliisiga või porolooni aluspinnaga kangaga üle kleepimine. Ka siin ei saa rääkida suurest kaalulisast.

Kui aga auto uksed valimatult pigimatti täis tampida, on see tõesti liigne ülekaal, mida igapäevaselt kaasa vedada.

ei saa samuti nõustuda

x trem on termoisolaator ehk isolatsioonimaterjal temperatuuri isoleerimiseks sarnaseid tooteid on veel
jah mingi sageduse võtab maha aga ei midagi väga suurt ja märkimisväärset
igasugune karvane riie on ta siis vaiba või fliisi või mis iganes kujul ei võta põhimõtteliselt midagi maha sõidu mürast
samas ruumis aga jah summutab peegelduvat heli

ei tea miks küll kõik oma autosid pigitavad aga mitte ei osta humanast odavat fliisi riiet ?
lihtsalt ei toimi see asi nii

sõidumüra mida siin taga aetakse on vibratsioon ja seda summutab mass mida fliisil ei ole

ilu nõuab ohvreid ja vaja on leida kompromiss kaalus ja müras
tahad õlut külmkapis hoida jätad uksed pigitamata tahad vaikset sõitu kleebid õlle jagu pigi ukse sisse
Viimati muutis: 13.10.2020 19:34 Telgivai.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: liikur

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Salongi vaiksemaks muutmine

13.10.2020 22:32
#17
Telgivai kirjutas: ei saa samuti nõustuda

......

ei tea miks küll kõik oma autosid pigitavad aga mitte ei osta humanast odavat fliisi riiet ?
lihtsalt ei toimi see asi nii

sõidumüra mida siin taga aetakse on vibratsioon ja seda summutab mass mida fliisil ei ole

ilu nõuab ohvreid ja vaja on leida kompromiss kaalus ja müras
tahad õlut külmkapis hoida jätad uksed pigitamata tahad vaikset sõitu kleebid õlle jagu pigi ukse sisse

Huvitav fakt on see, et autotehased panevad uuele autole pigimatti minimaalselt.
Ikka ja jälle ainult nendesse kohtadesse, kus on oht, et kere plekk hakkab vibreerima. Nii et tehased ei pane pigimatte müra vastu vaid hoopis vibratsiooni vastu.

Sealt edasi tuleb aga seltskond, kes arvab, et pigimatt summutab kõike ning mida rohkem, seda parem.

Ometi ei saavuta ükski neist pigimatitatud autodest ligilähedaseltki seda sõiduvaikust, mis on juba tehases vaikseteks ehitatud automudelitel.
Huvitav küll , miks ?

Minul on praktilisest elust väga hea näide.
VW T5 Caravelle versioon ja VW T5 transporter versioon, samuti istmetega. Esimene on vaikne ja teine mitte .
Erinevusi tootmises pole aga üldse palju. Transporteril on tagaosas keredetailid näha ja kaetud on ainult suuremad avad seal sees papiga ja kinnitatud düüblitega.
Sama siis ka lagi, 2 suurt tükki pappi. Uksed, luugid sama teema. Põrand sõltuvalt mudelist, siis kas kummimatiga või karvase matiga.

Caravellel on aga põhi vineerist, ja siis kaetud karvase kummimatiga . Küljed, uksed seest kaetud paksust papist katetega , mis pealt kaetud kunstnahaga.
Lagi toodud võrreldes teisega umbes 10cm allapoole, sees õhukanalid, valmistatud vahumassist, pealt kleebitud karvase riidega.
Nagu juba mainitud, pigimatti tehasest väga vähe, natuke tükke laes ja paar seintel. (kokku alla kilo) Lisaks oli veel mõnes kohas klaasvilla laadset pehmet ollust, kokku umbes ruutmeetri jagu.

Samas tagumise salongi müra mõlemal bussil on nagu öö ja päev. Istmeid mõlemal ühepalju.

Soovitan ka mõelda sellele, et kaubiku baasil suvilabussi ehitamiseks võetakse täiesti tühi toorik ja iga tootja siis tuunib seda müra ja soojustab kere oma äranägemise järgi. (Näieks minu 93 ehitatud Fiat baasil Knausil oli kleebitud ohtrasti rohelist ja sinist Extrem isolatorit ja kappide tagaküljed lisaks porolooniga liimitud riidest)

Aga ta ei saa kunagi nii vaikseks, kui sama keretootja istmete ja Lux sisuga buss.
Bussisõit kaitseb keskkonda

.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Salongi vaiksemaks muutmine

13.10.2020 22:45
#18
Ma olen proovinud. Kõige paremini aitab süüte välja keeramine :)
Roller Team LIVINGSTONE 5 LIMITED EDITION WINTER 2.3 96kW

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Salongi vaiksemaks muutmine

13.10.2020 23:36
#19
eavp kirjutas: ...Ikka ja jälle ainult nendesse kohtadesse, kus on oht, et kere plekk hakkab vibreerima. Nii et tehased ei pane pigimatte müra vastu vaid hoopis vibratsiooni vastu...

Mis on vibratsioon? See ongi heli, millest tahetakse lahti saada.

eavp kirjutas: ...Ometi ei saavuta ükski neist pigimatitatud autodest ligilähedaseltki seda sõiduvaikust, mis on juba tehases vaikseteks ehitatud automudelitel.
Huvitav küll , miks ?...

Üritasin vihjata sellele juba eelnevalt. Tehases tegeldakse müra vastase võitlusega kõrgemal tasemel, kui mürasummutusmatid (muidugi ka need). Seal pannakse müra allikate vahele lisaraame ehk lisatakistusi vibratsiooni levikule. Esisillad ja tagsillad on isoleeritud kerest järjestikku mitmete kummipuhvritega. Mootri padjad on väga pehmed ja amortikatega. Õhufiltrid on sumbutitega. Tuulekeeriseid on vähendatud. Mootoriruumist tulevad tugitalad kabiini on lisaks isoleeritud paksu kummitaolise isolatsiooniga. ...
Uuringud on näidanud, et kõige suurem müra allikas on väljalaske süsteem, teisena on sisselaskesüsteem...
Kaalul on kaalukas osa mürasummutusel. Mu Evasionil on 3cm paksune kummimatt põrandal (seda tehasest). Ma ei teagi, kas jaksan seda üksi tõsta. Ja huvitav oleks teada eavp vastust, miks pandi majade vahelagede peale vanasti liiva, mitte sammalt, ega lambavilla.
Seda kõike ei jõuagi siin lahti vaielda. Fakt on, et kodused meetmed jäävad lõpuks ikkagi nõrgaks. Autot ju keegi ümber ehitama ei hakka. Kõige selle teada saamiseks olen lõhkunud tükkideks mitmeid masinaid. Ühe tehase 2000a lipulaeva lõhkusin ainult selle pärast täiesti tükkideks, et teada saada, mis "karul" kõhus on. Ja seal oli palju huvitavat.
5o9279o

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Salongi vaiksemaks muutmine

14.10.2020 09:06
#20
eavp kirjutas:
Huvitav fakt on see, et autotehased panevad uuele autole pigimatti minimaalselt.
Ikka ja jälle ainult nendesse kohtadesse, kus on oht, et kere plekk hakkab vibreerima. Nii et tehased ei pane pigimatte müra vastu vaid hoopis vibratsiooni vastu.

kuidas töötab kõlar ?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Salongi vaiksemaks muutmine

14.10.2020 18:40 - 14.10.2020 18:52
#21
Motamees kirjutas: ... Ja huvitav oleks teada eavp vastust, miks pandi majade vahelagede peale vanasti liiva, mitte sammalt, ega lambavilla.
Seda kõike ei jõuagi siin lahti vaielda. Fakt on, et kodused meetmed jäävad lõpuks ikkagi nõrgaks. Autot ju keegi ümber ehitama ei hakka. Kõige selle teada saamiseks olen lõhkunud tükkideks mitmeid masinaid. Ühe tehase 2000a lipulaeva lõhkusin ainult selle pärast täiesti tükkideks, et teada saada, mis "karul" kõhus on. Ja seal oli palju huvitavat.

Sõltuvalt piirkonnast pandi ka liiva-saepuru segu.
Muidugi, miks panna ühekordse maja vahelaele liiva, jääb mulle arusaamatuks. Ainus põhjus, summutamaks hiirte - rottide ja neid jahtivate kasside tekitatud müra.

Igatahes, pärast selle eemaldamist ja soojustusega asendamist sai maja oluliselt soojem. Seda ütlesid mulle uued omanikud pärast ostmist, mina liiva eemalamiseni ei jõudnudki.
Telgivai kirjutas:
kuidas töötab kõlar ?
Küsimus jäi nüüd natuke arusaamatuks. Kui näiteks toodud autodes, siis tehase poolt on raadio ja kõlarid mõlemas. Ka tagaosas.

Minu T5 on kõlarid ainult usteni ja nagunii on vaja kuulda ainult kolme tähtsat teksti
Ees on kiiruskaamera
Ees on politsei
Ees on oht

Ülejäänu eest hoolitseb reisil olles isiklik tuuroperaator-kaaspiloot-kaardilugeja.
Bussisõit kaitseb keskkonda

.
Viimati muutis: 14.10.2020 18:52 eavp.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Salongi vaiksemaks muutmine

14.10.2020 19:34
#22
Ja kindlasti ei pandud vanasti laevahele ainult liiva, minul kogemus hoopis turba ja savikihiga talumaja lae peal.Savi muidugi on tänaseks kuivanud selliseks peeneks pudiks, mis tahab igast praost alla sadada.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Salongi vaiksemaks muutmine

14.10.2020 19:51
#23
Minu vihje oli siis ikka müra ja vibratsiooni suunas
ehk kõlari tekitatud "müra" mida me kuuleme muusika, jutu või muu helina on siis tekitatud hästi kontrollitud vibratsiooniga

Sama on ka müraga autodes aga seal on need vibratsioonid kontrollimatud seega on ka see müra mitte muusika või jutt
Katus, uksed, põrand, tulemüür, porikoopad - kõik vibreerivad ja tekitavad müra,
Vibratsioon aga tekib siis mootorist, veermikust teel liikumisest jms.

Summutades vibratsiooni sumbub ka heli mida kuuleme mürana.

Jah kindlasti ei pea pigimatiga lauskatmist tegema aga ...

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Salongi vaiksemaks muutmine

14.10.2020 20:01 - 14.10.2020 20:40
#24
Juba ammu on leiutatud kõige efektiivsem mürasummutus- vastandfaasiga müra ehk siis arvuti analüüsib tekkivaid mürasagedusi ja genereerib sellele vastandfaasis sagedused ja tulemus on ümmargune null ehk vaikus. Pane see süsteem autosse (õigemini juba ammu pandud) ja ongi vaikus ilma igasuguste tekkide, mattide ja vattideta.
Viimati muutis: 14.10.2020 20:40 Arvo.A.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Salongi vaiksemaks muutmine

14.10.2020 22:27
#25
Oma esimesel bussil liimisin kapoti alla mitu kihti vaipa. Sai kõvasti vaiksemaks.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev