Erinevad sise-seinakatted

Erinevad sise-seinakatted

27.02.2019 19:37 - 27.02.2019 19:39
#1
Koondaks siia soovitused, mida keegi kasutanud siseseinte katmiseks.

Matkasuvilad.ee's sa uuritud nende poolt pakutavaid seinakatteid, materjali paksus peaks olema 3mm (valikus oli veel 5mm ja äkki 15mm).
Seal pakutavad 3mm paksusega seinaplaadid olid 3-kihilisest vineerist ja pealt viimistletud. Vineer vast kõige sobilikum, arvestades tingimusi (ka. talvisel ajal võiks kannatada pisut paratamatut niiskust)?
Seal kohapeal oli olemas ainult beezikat ja puidu tooni. Mina otsin aga valget. Kus kohast võiks veel seda uurida?

Endal jäi silma viimistletud HDF plaat, see siis kõrgema tihedusega ja tugevam "soome papp". Kas tasuks seda välistada arvestades, et see vast ei soovi mitte grammigi niiskust?

Üks idee veel läbi käinud kasutada veekindlat vineeri ja siledama küljele liimida soovitud dekoratiiv kleebis?

Ideid/soovitusi kellegil?

Parimat,
Viimati muutis: 27.02.2019 19:39 puukas.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Erinevad sise-seinakatted

27.02.2019 20:05
#2
Arvan, et veekindel on liiga äkiline. Piisaks ka niiskuskindlast vineerist, neid ka lihvituid ja päris siledad. Veekindlale (pruunile nn. bakeliit) vineerile on raske midagi liimida. Sellest materjalist valmistatud sõudepaadile oli päris suur mure kleebitavate numbritega. Ei saanud neid enne pidama kui pinna alt karestasime. Samas peaks ka HDF plaat sobima, pesuruumi ehk mitte aga mujale küll.
Solifer 5602I
Klubi liige 839

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Erinevad sise-seinakatted

27.02.2019 21:19 - 27.02.2019 21:22
#3
Kunstnahaga kaetud vineer nägi vähemalt videost täitsa ok välja. Mina pole parku välja mõelnud kuidas seda seina kinnitada nii et kruvipead mulle pärast silma ei karga ja tuju ei riku :D Täna kleebitakse mingi dekoratiivne vildi moodi asi juba ka tehase toote puhul autosse. Messi videodest näeb.

Ennast huvitaks just niiske ruumi seina plaat, mingi plastik aga sile võiks olla. Enamus mis poes olen näinud on kas väiksed või "suure kunstilise väärtusega" ehk mingi kujundusega
Viimati muutis: 27.02.2019 21:22 nootsii.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Erinevad sise-seinakatted

27.02.2019 21:44
#4
Firmas Proplast on mitmeid kergeid ja tugevaid materjale.Osad kõlbavad otse kasutada,osad üle kleepida mingi viimistluskilega või kunstnahaga.Üks võimalikest materjalidest.
proplastik.ee/reklaamiplast/biprint/

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Erinevad sise-seinakatted

27.02.2019 22:14
#5
Julgen samuti Proplastikut soovitada.
Oleme sealt mitmel korral vajalikku plastikut ostnud. Osad on ka kuuma õhuga soojendades vormitavad.
Iseehitamise juures päris vajalik omadus.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev