Rehvide markeering, milliseid rehve eelistada?

Re: Rehvide markeering, milliseid rehve eelistada?

20.08.2018 19:15
#26
üldiselt velje siseküljele pressitud velje mõõdud ja andmed jne
kas sul taga ja esiveljed samad?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Rehvide markeering, milliseid rehve eelistada?

20.08.2018 19:15
#27
Ees valuvelg, taga plekkveljed (topeltrattad).
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Rehvide markeering, milliseid rehve eelistada?

20.08.2018 19:17
#28
mis mudel auto täpsemalt? 906 või 905 ?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Rehvide markeering, milliseid rehve eelistada?

20.08.2018 19:19
#29
Sprinter 616, Hymer S820.
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Rehvide markeering, milliseid rehve eelistada?

20.08.2018 19:26
#30
siis 905 (win koodis wdb905 .... )

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Rehvide markeering, milliseid rehve eelistada?

20.08.2018 19:51
#31
Eltmaa kirjutas: siis 905 (win koodis wdb905 .... )

Täpselt - WDB905...
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Rehvide markeering, milliseid rehve eelistada?

20.08.2018 20:50 - 20.08.2018 21:01
#32
Kui sinu hinnagul on praegu all rehvid, millega buss tehasest välja sõitis ning need rehvid on siiani toiminud, siis ma ei saa aru, milles probleem ja milleks poleemika- osta uued samade mõõtudega ning pole vaja foorumisse mitut lehekülge teemat tekitada ning asju ülisegaseks ajada. Ja mõelda nüüd selle üle, et mingi mõõduga mängimine aitab ehk mingi grammi kütust kokku hoida või misiganes muud teha, on rohkem asendustegevus igavuse peletamiseks. Selge on see, et vajadus on universaalrehvide ehk lamellitaoliste asjade järgi ning kogu lugu. Kui arvad, et müra on niigi palju ja rehv seda enam ei mõjuta ning kütusekulu reisidel marginaalne artikkel, siis olgu nii, kuid nagunii pakub kvaliteetne rehv ka paremaid parameetreid.
Viimati muutis: 20.08.2018 21:01 Arvo.A.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Vamm, Priit Peljo

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Rehvide markeering, milliseid rehve eelistada?

20.08.2018 22:27
#33
Tegelikult saab kummidega kütte kokkuhoidu teha kõvasti, aga seda ei saa arutada laiade massidega. Kui sul tehasest on antud ette mõõt, siis nii tuleb panna, muidu võid saada karistada. Muud otsused on oma riski peal ja teised ei saa soovitada midagi.
Ma panin oma mersule alla 14 velje asemel 16 veljed ja vastavalt ka suurema ümbermõõduga kummid. Sealt tuli juurde kuskil 10km/h samade pöörete juures. Sain spidomeetri täpseks (GPSiga kontrollisin) ja küttekulu väiksemaks.
Paarisrataste vahe on ka jahutuse pärast tähtis. Kui vahe muutub olematuks, siis kuumenevad kummid rohkem. Sellepärast ongi antud kummidele kaks kandevõimet.Väga kitsa vahe puhul jäävad väiksemad kivid sinna kinni ja võivad augu külje sisse kulutada.
5o9279o
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Ivar Kalev

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Rehvide markeering, milliseid rehve eelistada?

20.08.2018 22:43
#34
Arvo.A kirjutas: Kui sinu hinnagul on praegu all rehvid, millega buss tehasest välja sõitis ning need rehvid on siiani toiminud, siis ma ei saa aru, milles probleem ja milleks poleemika- osta uued samade mõõtudega ning pole vaja foorumisse mitut lehekülge teemat tekitada ning asju ülisegaseks ajada. Ja mõelda nüüd selle üle, et mingi mõõduga mängimine aitab ehk mingi grammi kütust kokku hoida või misiganes muud teha, on rohkem asendustegevus igavuse peletamiseks. Selge on see, et vajadus on universaalrehvide ehk lamellitaoliste asjade järgi ning kogu lugu. Kui arvad, et müra on niigi palju ja rehv seda enam ei mõjuta ning kütusekulu reisidel marginaalne artikkel, siis olgu nii, kuid nagunii pakub kvaliteetne rehv ka paremaid parameetreid.

Hea foorumikaaslane, miks nii kriitiline?
Seda, et bussil praegu all rehvid, millega buss tehasest välja sõitis, sain teada täna. Samas need paar lehekülge ja paar päeva on mulle andnud küsitud asjades rohkem teadmisi, kui eelnevad 10 aastat matkaautonduses. On olnud ka mitu helistajat nõu andjat ja arvamuse avaldajat (aitäh neile!) ning olen saanud asjad selgemaks. Miks mitte siis küsida, kui asja vastu huvi ja ise ei jaga? Loodan küsimused ei ole olnud päris umbluu ning asjad ei ole ülisegaseks aetud. Püüdsin küll sõnu ja mõtteid loogiliselt ritta seada. Vabandan, kui nii hästi välja ei kukkunud. Samas olen kindel, et see foorum on pigem asjalik ja kasutust vääriv, kindlasti mitte mingi perefoorumi tasemel. Olen ka selgeks saanud, et mingi mõõduga mängimine aitab ehk mingi grammi kütust kokku hoida (bussil on kütusekulu ca 15,5-16 l/100km) ja kütusekulu on igal reisil suurim artikkel, kuidagi ei nõustu, et see on asendustegevus igavuse peletamiseks.
Kokkuvõtteks, saan aru, et küsimused, mis mõnele siin on ilmselgelt selged, ajavad muigama (nii ka minul mõnda teemat siin lugedes). Siiski ei tasu küsija suu pihta lüüa.
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Rehvide markeering, milliseid rehve eelistada?

20.08.2018 22:56
#35
Ivar Kalev kirjutas:
Arvo.A kirjutas: Kui sinu hinnagul on praegu all rehvid, millega buss tehasest välja sõitis ning need rehvid on siiani toiminud, siis ma ei saa aru, milles probleem ja milleks poleemika- osta uued samade mõõtudega ning pole vaja foorumisse mitut lehekülge teemat tekitada ning asju ülisegaseks ajada. Ja mõelda nüüd selle üle, et mingi mõõduga mängimine aitab ehk mingi grammi kütust kokku hoida või misiganes muud teha, on rohkem asendustegevus igavuse peletamiseks. Selge on see, et vajadus on universaalrehvide ehk lamellitaoliste asjade järgi ning kogu lugu. Kui arvad, et müra on niigi palju ja rehv seda enam ei mõjuta ning kütusekulu reisidel marginaalne artikkel, siis olgu nii, kuid nagunii pakub kvaliteetne rehv ka paremaid parameetreid.

Hea foorumikaaslane, miks nii kriitiline?
Seda, et bussil praegu all rehvid, millega buss tehasest välja sõitis, sain teada täna. Samas need paar lehekülge ja paar päeva on mulle andnud küsitud asjades rohkem teadmisi, kui eelnevad 10 aastat matkaautonduses. On olnud ka mitu helistajat nõu andjat ja arvamuse avaldajat (aitäh neile!) ning olen saanud asjad selgemaks. Miks mitte siis küsida, kui asja vastu huvi ja ise ei jaga? Loodan küsimused ei ole olnud päris umbluu ning asjad ei ole ülisegaseks aetud. Püüdsin küll sõnu ja mõtteid loogiliselt ritta seada. Vabandan, kui nii hästi välja ei kukkunud. Samas olen kindel, et see foorum on pigem asjalik ja kasutust vääriv, kindlasti mitte mingi perefoorumi tasemel. Olen ka selgeks saanud, et mingi mõõduga mängimine aitab ehk mingi grammi kütust kokku hoida (bussil on kütusekulu ca 15,5-16 l/100km) ja kütusekulu on igal reisil suurim artikkel, kuidagi ei nõustu, et see on asendustegevus igavuse peletamiseks.
Kokkuvõtteks, saan aru, et küsimused, mis mõnele siin on ilmselgelt selged, ajavad muigama (nii ka minul mõnda teemat siin lugedes). Siiski ei tasu küsija suu pihta lüüa.

Rahu ja vaikust nüüd :)
Kõik on sõbrad!
Tervitades,
Priit Peljo
Klubi Eesti Karavan liige nr 748
★★★ Mobile office on road ★★★
www.teeseeise.ee/et
Tel 53315713

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Rehvide markeering, milliseid rehve eelistada?

21.08.2018 00:01
#36
Foorum selleks ongi Ivar, et uurida erinevaid asju.
Viimasel ajal on foorum natuke elama hakanud, mis on ju tore ;)
Aga selliste sapiste postituste pärast ei julge või ei taha paljud siin enam küsida ega postitada :angry:
Niiet kui on ikka mingi asja kohta küsimusi, siis tuleb küsida.
Vahet pole kas see tundub kellelegi ajaraiskamisena või mitte ;)
CARTHAGO CHIC E-LINE I 50 YACHTING EDITION
Klubi Eesti Karavan liige nr. 670; 999
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Ivar Kalev, Priit Peljo, atomik

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Rehvide markeering, milliseid rehve eelistada?

21.08.2018 06:57 - 21.08.2018 07:28
#37
Ma ei ole kriitiline ega sapine, lihtsalt sellised teemad muutuvad pikapeale suureks müraks, kus lõpuks enam keegi millestki aru ei saa ja kõik üksteise võidu aiva soovitavad midagi ning lõpptulemus on paras pudru ja kapsad. Minu point oli selles, et miks torkida toimivaid asju- kui midagi on autol all ja need on siiani probleemideta funktsioneerinud, siis võiks samamoodi jätkata, mitte hakata lõpuks ka velgede laiust mõõtma ning misiganes muid trikke tegema. Kütusekulu osas saab muidugi säästu kui vahetada 14" rattad 16 vastu, aga antud teemas ei ole seda võimalik teha ning kui praegu annab mängida mingi sentimeetrise mõõduga kuskil suunas, siis kütusekulu ilmselt muutub mikroskoopilises suunas. Rehvid ei ole selline objekt, millede puhul võiks väga hakata tehase poolt määratud mõõte muutma- tehas on andnud optimaalsed mõõdud ja las nii jäädagi.
Tulles tagasi teema alguse juurde, on vastused sinu esimestele küsimustele antud, lisatud viited ja soovitused. Kütusekulu osas võiks äkki tähelepanu pöörata kapotialusele maailmale- ehk on seal aastate jooksul miskit muutunud, samas kui mootor peab edasi vedama kuut tonni, siis muidugi peab selleks ka kütet põletama. Mina olen endal saanud liitrijagu vähemaks ja üks osa sellest võib langeda rehvide arvele ja teine osa ümbertehtud õhuvõtule, mis hakkas kapotialuse sooja õhu asemel tarvitama jahedamat välisõhku ja kolmas osa võib olla kütuselisandil.
Aga teine asi muidugi see, et läbi arutelu saad ka endale mõne asja natukene rohkem selgeks kui enne oli.
Viimati muutis: 21.08.2018 07:28 Arvo.A.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Rehvide markeering, milliseid rehve eelistada?

21.08.2018 08:07 - 21.08.2018 08:07
#38
Ivar Kalev kirjutas: On olemas selline sobivustabel:

Huvitav, mina leidsin sellise tabeli, kus 6J velje kohta öeldi 205 ideaalseks, max oli 225. Enda bussil all 6Jx15 veljed, hetkel peal 215/70R15CP, aga pass käsib talveratasteks panna 225/70.
McLouis Menfys Van 3
#949
Viimati muutis: 21.08.2018 08:07 tfr.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Rehvide markeering, milliseid rehve eelistada?

21.08.2018 08:19 - 21.08.2018 08:50
#39
Huvitav kas keegi teab vastust, miks on paljudel uuematel Fiati põhjalistel matkakatel rehvid mõõdus 215/70 R15C samas kaubikutel on all 215/75 R16C ?
See on ju päris suur kõrguse vahe pea 50 mm. Kas see ongi ülekande pärast?
Mul spido valetab ka umbes selle jagu. Et rekkal taga püsida, siis spido näitab pea 100
Viimati muutis: 21.08.2018 08:50 toto.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Rehvide markeering, milliseid rehve eelistada?

21.08.2018 09:54 - 21.08.2018 09:58
#40
Teemasse ka siis.
Mina vaataksin kõigepealt seda ka mis mõõdud om maanteeameti lehel Sinu autole ette antud ja vastavalt sellele valiksin suurima võimaliku mõõdu (Ülevaatusel peaksid tegelikult vastavust kontrollima :huh: mul on üks kord paadihaagisel kontrollitud vastavust isegi teel olles :woohoo: ). Ega siis insenerid pole neid mõõte sinna laest võtnud :P
Kui panna tehase mõõdust suurem alla, siis spidomeeter hakkab küll õigesti näitama, aga odomeeter kilomeetreid vähem lugema, mis pole muidugi väga oluline vahe. Ja lisaks võivad suurema mõõduga hakata topeltrataste küljed kokku käima.
Kui vahetada ei taha sügisel-kevadel ja põhja poole ei kavatse sõita, siis pane euroopa lamell, mis meie talvedesse eriti ei sobi, aga saab hakkama.
Kuidas neid eristada, saad teada mõne rehvimüüja käest, neid meil siin foorumis ka peaks olema.
Tootjatest eelistaksin tuntuid brände. :cheer:
CARTHAGO CHIC E-LINE I 50 YACHTING EDITION
Klubi Eesti Karavan liige nr. 670; 999
Viimati muutis: 21.08.2018 09:58 Imre.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Rehvide markeering, milliseid rehve eelistada?

21.08.2018 23:28
#41
Ivar Kalev kirjutas:
Ivar Kalev kirjutas: Rehvide sobivus velgedega on samuti teema, mis vajaks läbi mõtlemist.

On olemas selline sobivustabel:


Meie bussil teeb asja keeruliseks andmete vastuolulisus.
Ette on nähtud (andmed bussi tootja algdokumentides ning maanteeameti lehel) rehvid 205/75 R16C või 215/75 R16C. Bussil on hetkel all laius 215. Samas bussi algdokumentides on antud velje laiuseks 6J ehk tabeli järgi lubatud maksimaalselt laius 205. Velgede välis laiust nihkkaliibriga üle mõõtes sain enam-vähem täpselt 20-20,5 cm ehk üle 7,5J. Päris suur erinevus ametlike andmetega ja kindlasti on need Hymeri poolt 2006. aastal alla pandud veljed.
Kuidas selline asi võimalik on? Mõõtmisel väga eksida ei saanud.

...

Ei andnud rahu, käisin uuesti asja uurimas ühe suvalise (kitsama) palja velje pealt. Ma ei arvestanud, et velje laius antakse vist selle pinna pealt, mille vastu rehv läheb. See on hulga väiksem mõõt, kui minu mõõdetud velje välis serval mõõt. Kas see vahe saab busssi velgedel olla päris paar tolli, seda ei näe enne, kui rehvid maha võtta.

Küll on hea, kui oma pea ka veel mõtleb ja otsib tõde - võtsin alustuseks esimesed rattad alt ära, nagunii vaja uued rehvid paigaldada.
Velje laiuse info sain velje sise küljelt (nagu oodata oli). Üllatus-üllatus, velje laius ongi 7 tolli:


Need tehase andmed (6 tolli) ja tegelikkus ei lähe kaugeltki kokku, vahe on 1 toll.
Nüüd panen rahumeeli 225 laiusega rehvid alla - oluliselt suurema koormusindeksiga ja rehvirõhuga, lisaks kõrgemad, (pöörete arv langeb nats). Need 225 rehvid on mul eelmisest matkaautost veebruarist ostetuna alles. Selles ongi uba.

Ma olen üsna veendunud, kes viitsib vaeva näha ja endale asjad selgeks teha, suudab kindlasti oma matkabussi paremaks teha.
Alati ei tasu kuulata ja uskuda, mida kõrvalt peale surutakse, natuke tasub ka mõistuse häält kuulata. Ning siis teha otsuseid.
Juhhei, nii mõnus.
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Lisatud failid:

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Rehvide markeering, milliseid rehve eelistada?

22.08.2018 00:19
#42
Tagumised ilmselt kitsamad ...

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Rehvide markeering, milliseid rehve eelistada?

22.08.2018 00:25
#43
Eltmaa kirjutas: Tagumised ilmselt kitsamad ...

See võib olla. Kui rattad alt kätte saan, siis selgub.
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Rehvide markeering, milliseid rehve eelistada?

22.08.2018 07:17 - 22.08.2018 07:31
#44
Seda, et sul kuskil mingid rehvid olemas ja tahtsid neid peale panna, saime teada alles nüüd. Oleks see info kohe alguses ilmunud, oleks ehk palju mõttetut mula olemata jäänud. Ka minul on 225 rehvid just suurema koormusindeksi pärast (passis 215) ja 15" velgedel ning kui laiad on veljed, pole kunagi huvi tundnud. Mis muidugi ei tähenda, et seda ei võiks teada.
Mitte keegi ei suru sulle kõrvalt midagi peale, lihtsalt opereerisime teema algandmetega ja seal olid numbrid 205 vs 215. Copy algusest:
On plaan osta bussile uue rehvid (all olevad on külgedelt pragulised) ja sellised, mis sobivad aastaringseks kasutamiseks.
Ette on nähtud mõõt:
205/75 R16C 113/111N
või
215/75 R16C 113/111N

Paljude foorumiteemadega ongi tihtipeale see häda, et ei viitsita probleemi laiemalt lahti seletada, avaldada taustainfot jms ning siis kisuvadki teemad rappa ning kui keegi kunagi peaks neid enesetäiendamise huvides lugema, peab ta kõigepealt läbi sügava sopa kaevama, eraldama terad sõkaldest ja siis käega lööma, et polnudki midagi tarka lugeda.
Viimati muutis: 22.08.2018 07:31 Arvo.A.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Rehvide markeering, milliseid rehve eelistada?

22.08.2018 09:26 - 22.08.2018 09:29
#45
Arvo.A kirjutas: Seda, et sul kuskil mingid rehvid olemas ja tahtsid neid peale panna, saime teada alles nüüd. Oleks see info kohe alguses ilmunud, oleks ehk palju mõttetut mula olemata jäänud. Ka minul on 225 rehvid just suurema koormusindeksi pärast (passis 215) ja 15" velgedel ning kui laiad on veljed, pole kunagi huvi tundnud. Mis muidugi ei tähenda, et seda ei võiks teada.
Mitte keegi ei suru sulle kõrvalt midagi peale, lihtsalt opereerisime teema algandmetega ja seal olid numbrid 205 vs 215. Copy algusest:
On plaan osta bussile uue rehvid (all olevad on külgedelt pragulised) ja sellised, mis sobivad aastaringseks kasutamiseks.
Ette on nähtud mõõt:
205/75 R16C 113/111N
või
215/75 R16C 113/111N

Paljude foorumiteemadega ongi tihtipeale see häda, et ei viitsita probleemi laiemalt lahti seletada, avaldada taustainfot jms ning siis kisuvadki teemad rappa ning kui keegi kunagi peaks neid enesetäiendamise huvides lugema, peab ta kõigepealt läbi sügava sopa kaevama, eraldama terad sõkaldest ja siis käega lööma, et polnudki midagi tarka lugeda.

Andsid ju soovituse:
Arvo.A kirjutas: Kui sinu hinnagul on praegu all rehvid, millega buss tehasest välja sõitis ning need rehvid on siiani toiminud, siis ma ei saa aru, milles probleem ja milleks poleemika- osta uued samade mõõtudega

Lugesin teema uuesti läbi, eraldasin terad sõkaldest ja sain palju targemaks. 2 rehvi eelmisest bussist kasutan esisillale aga tagasillale on veel 4 vaja. Eks ma pean neid ikka ostma.

Äkki uurid ise ka, mis laiusega velje sul bussil all on? Ma varem poleks uskunud, et nii võib olla. Nüüd usun.
Klubi Eesti Karavan liige nr 652
Viimati muutis: 22.08.2018 09:29 Ivar Kalev.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Rehvide markeering, milliseid rehve eelistada?

22.08.2018 15:52
#46
Nüüd on sul siis vaja lahendada probleem, et kui laiad tagasillale panna. Hetkel on 215 ja pannes 225, väheneb praegune ca 30mm rehvide vahe ühe cm võrra ehk siis vahe jääb 2cm. Arvestades seda, et koormuse all rehvi alumine osa natukene laieneb, siis tuleb veenduda, et seal rehvid kokku ei hakka puutuma. Kui paned 215/75, siis millise küljekõrgusega on need vanad 225 rehvid, mida ette tahad panna- kui samuti 75, siis jääb tagaosa natukene madalamaks, aga see ehk ei ole suur probleem. 205/75 on veelgi madalam. Kalkulaatori järgi näed muutusi erinevate mõõtude korral.
fixus24.ee/rehvi-kalkulaator.php
Üks nüanss, mis mina avastasin- laiem rehv (225 oli juba ostes all) oli käinud kergelt vastu tagasilla amortisaatorit- just nii palju, et erilist kurja ei sündinud, aga lihvimisjäljed olid nii amordil kui rehvil. Õnneks sai asja parandada amordi alumisele poldile laiema seibi vahelepanekuga. Vaata, kas sinu amortide paigutus on selline, et laiem rehv kuskile vastu ei lähe.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Rehvide markeering, milliseid rehve eelistada?

22.08.2018 22:15
#47
tfr kirjutas:
Ivar Kalev kirjutas: On olemas selline sobivustabel:

Huvitav, mina leidsin sellise tabeli, kus 6J velje kohta öeldi 205 ideaalseks, max oli 225. Enda bussil all 6Jx15 veljed, hetkel peal 215/70R15CP, aga pass käsib talveratasteks panna 225/70.

Seda on raske uskuda. Vaatasin läbi kümneid tabeleid, mis internetist välja tulid. Kõik tabelid sama sisuga 6J max 205.
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Rehvide markeering, milliseid rehve eelistada?

22.08.2018 22:20
#48
Näiteks see leht pakub 215/70R15 rehvile vahemikuks 5.5 kuni 7.0 tolli, 225/70R15 rehvile 6.0-7.5.

See leht annab samad tulemused.
McLouis Menfys Van 3
#949
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Ivar Kalev

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Rehvide markeering, milliseid rehve eelistada?

22.08.2018 22:32
#49
tfr kirjutas: Näiteks see leht pakub 215/70R15 rehvile vahemikuks 5.5 kuni 7.0 tolli, 225/70R15 rehvile 6.0-7.5.

See leht annab samad tulemused.

Tõesti huvitav. Kõik Eesti rehvifirmad annavad hoopis teise info. Vist on üksteise pealt kopeeritud. Mäletan kooli ajal jäädi spikerdamisega niimoodi vahele, et kõik olid sama vea teinud üksteise pealt maha kirjutades.

Hea funktsionaalne neist kahest on SEE .
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Rehvide markeering, milliseid rehve eelistada?

22.08.2018 22:39
#50
Siin on siis 215/70R15 6.0 velje peal:
McLouis Menfys Van 3
#949

Lisatud failid:

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev