Iveco 2.5 mootor ilma süütekünladeta. Kas kellegil on kogemus?

Iveco 2.5 mootor ilma süütekünladeta. Kas kellegil on kogemus?

21.05.2018 11:44
#1
Tere.
Eelmine suve lõppus ostsin endale Iveco -93 autosuvila. Ostmisel nägin et ta külma stardiga suitseb hele sinisega. Aga kuna suvila osa oli suht heas korras ostsin ikka ära. Peale ostu kontrollisin kütuse osa, tegin seda korda. Suitsetamine läks väiksemaks, aga ikka suitseb. Kõik kes tahavad minult raha teenida räägivad et mootor on kulunud, ja peab kapitaalremonti tegema. Mootori läbisõit on 230Kkm. Kõik kes ei näe minus rahakotti räägivad et see on täitsa normaalne, mootor ju Euro1, ja ilma süüteküünladeta.

1) Ja tegelikult ka, mootor suitseb ainult kui külmana paned käima
2) Suitsu kogus sõltib välis temperatuurilt, kui sooem, seda vähem suitsu. +20 ja rohkem, võib öelda et mootor üldse ei suitse... -8ga läks käima väga tugeva suitsuga
3) Kui mootor jõuab töö temperatuurini siis ei suitse
4) Tehnoülevaatus näitas sooja mootoriga K = 1.63
5) Kui kaua töötab tühikäigul, 10min+ siis esimesed paar gaasi vajutust ka natuke viskab suitsu
6) Minu arust suitsu lõhna jargi see on ikka kütus, mitte õli
7) Silindri surved on 16-17 bari vahel kõikides silindrites. See on vähe, aga ikka mahub "normidesse"..

Et siis küsimus selles, kas on kellegil mootorit ilma süüteküünladeta? Kuidas ta teil käivitub? Suitseb algul ka?
Oli: Rapido Confort -79.
Nüüd: Iveco Daily Bürstner A580 -93

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Iveco 2.5 mootor ilma süütekünladeta. Kas kellegil on kogemus?

21.05.2018 12:04
#2
Kui kävitub, läbib ülevaatuse ja töötab ühtlaselt, siis ära vaeva pead. Mõni pihusti võib külmalt natukene tilkuda ja sellest ka sinine suits. Musta viskab see mootor natukene alati kui järsemalt gaasi vajutada. Kui kütusekulu 11-12l kanti jääb, siis normaalne.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Iveco 2.5 mootor ilma süütekünladeta. Kas kellegil on kogemus?

21.05.2018 12:19
#3
Venelastel on selline ütlemine "ne meshai mashinu rabotat"
Aga mina ka ei näe antud sümptomites mingeid probleeme. See on tolle ajastu mootoritel normaalne. Peale tühikäigul käimist gaasi andmisel suraka sinise viskamise põhjus võib olla väsinud klapisääretihendites, kuid nagu eelkõneleja ütles, ära vaeva pead kui küttekulu on normaalne, üleliia õli ei võta ja edasi liigub ka normaalselt.
CNC freesimistööd 3D printimine www.vigurpuit.ee

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Iveco 2.5 mootor ilma süütekünladeta. Kas kellegil on kogemus?

21.05.2018 15:58
#4
Ikka suitseb algul see täitsa tavaline külma mootoriga.
Kas tal ei ole üks eriline küünal sissevõtu kollektori külles?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Iveco 2.5 mootor ilma süütekünladeta. Kas kellegil on kogemus?

21.05.2018 16:45
#5
Mis puutub silindrisurvetesse, siis mootoril koodiga 8140.27 (2,5l, 68-70kw, toodeti kuni 93a.) on see 18 ja ka teistel mootoritel vahemikus 18- 24, seega pole sinu 16-17 veel midagi hullu.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Iveco 2.5 mootor ilma süütekünladeta. Kas kellegil on kogemus?

21.05.2018 19:52
#6
See külma mootori sinine vine tuleb Sul tõenäoliselt pihustitest - need ei pruugi enam nii hästi pihustada, kui uuest peast. Samas on surved kulumise tõttu pisut langenud ja küttesegu ei pruugi piisavalt hästi süttida.
Oma vanal bussil mis oli küll aastast 95, aga samuti Iveco mootoriga, nägin selle suitsuga võitlemisega palju vaeva - vahetasin pihustid, lasin nende survet tõsta, kõrgsurve pumpa reguleerida jne., aga tolku polnud suurt midagi.
Kui see 230 tkm läbisõit on reaalne, siis jätkub ressurssi veel vähemalt samapaljuks, ilmselt rohkemakski. Nagu Ifffff ütles, ära parem näpi ega liialt muretse.:)
Ainus probleem selle mootoriga on talvel kõva külmaga käivitus - selleks puhuks võiks tal olla plokisoojendus, kuna see sisselaske kollektoris olev kütuse põletuse süsteem ei tööta ka siis, kui ta töökorras on. :evil: Itaalia asi ikkagi, mida nemad talvest teavad. :woohoo:
Ära sõida kiiremini, kui su kaitseingel lennata suudab.
Klubi Eesti Karavan liige nr. 700
Illar Algma
EuraMobil 2004
Tel: 5072560
Tallinn, Kristiine.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Iveco 2.5 mootor ilma süütekünladeta. Kas kellegil on kogemus?

22.05.2018 10:22
#7
Talvine käivitamine mind ei huvita. Talvel ei sõida sellega. Kütusekulu 12.5L/100km, vähem ei saanud, kuiigi üritan sõita väga tagasihoidlikult.

Veel üks faktor mis mind natuke häirib. Autoga ma sain kõik Eesti tehno ülevaatuse paberid. Eestis auto aastaast 2012, ja siis see "K" oli algul 0.6, siis paari aasta pärast 0.9, ja siis 1.3, ja mul nüüd 1,6. selle aja jooksul auto on sõitnud ainult 25000km. Paistab et midagi seal suht kiiresti sureb/kulub ära. Või siis jaavad kolvirõngad kinni rohkem ja rohkem... ei tea mida arvata
Oli: Rapido Confort -79.
Nüüd: Iveco Daily Bürstner A580 -93

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Iveco 2.5 mootor ilma süütekünladeta. Kas kellegil on kogemus?

22.05.2018 11:00
#8
Tagasihoidlik sõidustiil võib olla just suure K põhjus.
Ka minul on väga tagasihoidlik sõidustiil. Linnast välja sõites "lõhun" teadlikult mootorit. Kiirendan kolmanda käiguga pöörded põhja. Seda muidugi juhul, kui mootor on jõudnud juba normaalini soeneda. Sageli ei ole mootor veel piisavalt soenenud.
Pihustite puhastamiseks on ette nähtud igatsugu keemiat. Kui ka abi pole, aga halba kindlasti ei tee. Mina kasutaks.
5o9279o

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Iveco 2.5 mootor ilma süütekünladeta. Kas kellegil on kogemus?

22.05.2018 11:04 - 22.05.2018 11:04
#9
Pihustid kontrollitud, otsad vahetatud, avamis surve reguleeritud. Pihustamis nurk reguleeritud samuti. Enne Tehno ülevaatust andsin ka talle gaasi põhja kiirendamisel, ja suure pöördega sõitu.
Oli: Rapido Confort -79.
Nüüd: Iveco Daily Bürstner A580 -93
Viimati muutis: 22.05.2018 11:04 koljamba.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Iveco 2.5 mootor ilma süütekünladeta. Kas kellegil on kogemus?

22.05.2018 11:12
#10
Tagasihoidlik sõit on väga individuaalne nähtus. Peale ostmist keerasin pumbast natukene kütust peale, sest viiendaga juba väikesi tõuse võtta oli üsna nutune- jõudu ei olnud. Peale seda oli kulu 12,6 kanti, ka tuli korralikumal gaasivajutusel sumpast musta, kuid minekut oli ka viiendaga piisavalt. Nüüd kevadel keerasin kütet natukene vähemaks, musta jäi vähemaks ja kütusekulu langes 12,1 peale (sees oli läti kütus), olulist võimsusekadu ei täheldanud. Seierit hoian üldjuhul 90ne peal, kiirematel teedel vahel ka 95-100. Eelmisel aastal oli ülevaatusel K vist 0,98, sel aastal 1,3. Ilmselt sõltub see kõik ka kütusest- mida sealt tanklast parajasti antakse, ei tea keegi. Minul oli tol hetkel sees Alexela talvine.
Soovitan kasutada kütuselisandit
karla.ee/diislikutuse-lisand/
Mootor hakkas natukene pehmemalt tööle ja käivitades vähenes ka sinise hulk, kuid loomulikult see kulunud asju uueks ei tee.
Võid ju ka proovida pumbast kütet natukene vähemaks keerata- esialgu veerand ringi.
Palju sul neid kilovatte üldse on? 93a vist veel 85kw mootorit ei tehtud, olid nõrgemad ja eks see näebki kuudi vedamisega rohkem vaeva ning neelab rohkem kütet.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Iveco 2.5 mootor ilma süütekünladeta. Kas kellegil on kogemus?

22.05.2018 11:27
#11
Passis on 76Kw, aga eelmine, või üleelmine omanik lisas veel intercooleri, mida peal ei olnud. See arvatavasti tõusis võimsust mingi 3-4Kw. Pumba reguleeriti ka mulle. Juurde ja vähemaks keerata ei taha väga, mulle ei ole see 0.5L väga tähtis. Kulu on nii suur, et seda eriti ei päästa :) See sinine suits häirib. Olen harjunud et kõik autod mul korras, aga nii vana autot ei olnud kunagi :)
Oli: Rapido Confort -79.
Nüüd: Iveco Daily Bürstner A580 -93

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Iveco 2.5 mootor ilma süütekünladeta. Kas kellegil on kogemus?

22.05.2018 12:10
#12
koljamba kirjutas: Passis on 76Kw, aga eelmine, või üleelmine omanik lisas veel intercooleri, mida peal ei olnud. See arvatavasti tõusis võimsust mingi 3-4Kw...
Peugeoti 2L HDI. Osadel autodel on 80kw, osadel 66kw. Uurides, mis vahe, mootor ju sama. Tuli välja, et ühel on cooler ja teisel pole.
5o9279o

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Iveco 2.5 mootor ilma süütekünladeta. Kas kellegil on kogemus?

22.05.2018 13:04 - 22.05.2018 13:05
#13
Ka isoleeritakse lõdvikud kapoti all ära, et mootoriruumi soojus jahutatud õhku uuesti üles ei kütaks.

Lisatud failid:

Viimati muutis: 22.05.2018 13:05 Arvo.A.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Iveco 2.5 mootor ilma süütekünladeta. Kas kellegil on kogemus?

22.05.2018 13:40
#14
66 ja 80Kw vahe on ainult intercooler? Ei usu. Sama nagu 1.9 VW mootoriga vist. Kõik räägivad "mootor sama, ainult turbod erinevad", aga tegelikult, kui ei eksi, siis 1.9 TDI mootoreid on 27 erinevad tükki, ja vahe on palju suurem kui ainult turbos. Mootori plokk on sama, muu - väga erinev. Näiteks isegi sama 85 kilovatiga mootorid olemas, üks on pump düshe, teine - common rail. Ja pöörde momenti vahe on ka suht suur.
Mul oli passat 1999 85kw, autoturul oli kirjas 81kw. Mõtlesin, et "ähh, mis vahet on", aga kui hakkasin uurima, see 85kw pump düshe mootor on palju palju keerulisem. Esimisena mind üllatas, et seal on kütuse jaoks radiaator, mis jahutab tagasivoolu kütust, et ta ei läheks kütusepaaki väga kuumana, sest pihustitel tekkib 2000 barine surve ja nad lähevad väga kuumaks. Ja siis hakkasin uurima... vahelduva geomeetriaga turbo, teine sisepritse süsteem, palju voolikuid, et ei teagi mille jaoks. Näiteks kütusefiltile läks 6 voolikut jne jne... Aga muidu mootor ikka meeldis mulle, sõitis edasi nagu rakett :)
Oli: Rapido Confort -79.
Nüüd: Iveco Daily Bürstner A580 -93

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Iveco 2.5 mootor ilma süütekünladeta. Kas kellegil on kogemus?

22.05.2018 13:48 - 22.05.2018 13:48
#15
Novot, 5 minutine googeldamine näitas, et mootrit on hoopis 7 tükki, kõige suurem vahe mis selles tabelist tuleb, et nõrgemad on 8 klappilised, võimsamad on 16 klappilised, jne jne. Et kui uurida põhjalikumalt, peale plokki seal sarnast jaab suht vähe.

P.S. Sorry et pilt venekeelne, nii oli kiirem.

Oli: Rapido Confort -79.
Nüüd: Iveco Daily Bürstner A580 -93

Lisatud failid:

Viimati muutis: 22.05.2018 13:48 koljamba.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Iveco 2.5 mootor ilma süütekünladeta. Kas kellegil on kogemus?

22.05.2018 14:06
#16
8140.27- 2,5l; 70 või 76kw, otsepritse, turbo
8140.47- 2,5l; 85kw, otsepritse, turbo, vahejahuti
8140.07- 55kw, otsepritse, vabalthingav
Seega turbo, vahejahuti, pihusti surve, otse- või kaudpritse ja veel n+1 asja annavad sama plokiga mootorist erinevaid kilovatte.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Iveco 2.5 mootor ilma süütekünladeta. Kas kellegil on kogemus?

22.05.2018 14:18 - 22.05.2018 14:21
#17
Pakun siis et mul on esimene, ja selle peale pandud jahuti. Aga nende mootoritega on selline segadus, tuli välja, et see mees, kes tegi mulle kütusesüsteemi, ütles et tegi kindlaks mis mootor mul täpselt on ainult kõrgsurve pumba numbri jargi. Lisaks mul veel tehpassis viga paistab. Ise ei jõudnud veel uurida mis mootorid on olemas, ja mis erinevused neil täpselt on.

Aga turbo muidugi annab kilovatte juurde :) Selleks ta ongi, nagu kõik teised asjad ka. Minu mõtte oli selles, et ainult intercooleriga 66 kilovatist pole võimalik teha 80
Oli: Rapido Confort -79.
Nüüd: Iveco Daily Bürstner A580 -93
Viimati muutis: 22.05.2018 14:21 koljamba.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Iveco 2.5 mootor ilma süütekünladeta. Kas kellegil on kogemus?

22.05.2018 14:26 - 22.05.2018 14:30
#18
Mootori kood on kirjas kapotialuse birka peal ja kindlasti ka plokil.

Lisatud failid:

Viimati muutis: 22.05.2018 14:30 Arvo.A.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: koljamba

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Iveco 2.5 mootor ilma süütekünladeta. Kas kellegil on kogemus?

22.05.2018 14:59
#19
Aitah, otsin.
Oli: Rapido Confort -79.
Nüüd: Iveco Daily Bürstner A580 -93

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev