katuseluukide tihendid

katuseluukide tihendid

04.07.2017 11:09 - 04.07.2017 11:11
#1
Tere,
Nüüd kus on jahedad ilmad avastasin, et mu katuseluukidel pole tihendeid ja sõites tuul tõmbab lausa, sellist tüüpi luugil võiks ju mingi kummitihend olla või on sinna keegi midagi aretanud? Algul arvasin, et mul mingi tihend sealt puudu.
Sarnase luugiga on tegu
isegi kui sisemine luuk on suht tihe , siis seal on ju vent avad sees ja välimise luugi ja katuse vahel ei paista ka tihendile kohta olevat. Sellel pildil oleval ei paista ka mingeid tihendeid.
Viimati muutis: 04.07.2017 11:11 helitehnik.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: katuseluukide tihendid

04.07.2017 13:42 - 04.07.2017 13:45
#2
See peabki nii olema, sest muid ventilatsiooni kohti kuudil sisuliselt ei ole ning kui töötab gaasiküte ja ise ka hingate, võite väga lihtsalt hapnikupuuduse käes natukene ära surra... :sick:
Üldiselt on nii, et kuskil madalamal (nt uksel) on õhu sissevõtt ja luukidest väljatõmme.

Tuletagem meelde mõne aja taguseid vannitubade surmasid, kus gaasiboiler sooja vett tegi ja keegi võttis elu viimast vanni. Mina igatahes olen kuuti paigaldanud CO, propaani ja suitsuanduri.
Viimati muutis: 04.07.2017 13:45 Arvo.A.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: katuseluukide tihendid

04.07.2017 14:14
#3
Kas tõesti on matkaautodes selliseid küttesüsteeme,mis võtavad põlemisõhu salongist.Mina küll sügavalt kahtlen.ahjud võtavad õhu õuest ja puhuvad põlemisjäägid õue!Teised süsteemid tunduvad olevad Jaan Tatika repertuaarist,kui ajan mingit jama,siis parandage.HEAD MATKASUVE!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: katuseluukide tihendid

04.07.2017 14:25 - 04.07.2017 15:37
#4
Minu vana Truma 3400 võttis õhu seest. Ja kustkohast võtab õhu gaasipliit? Mu kuudi seinal on selline silt kus kirjas, et vent süsteem tagab kuni seitsme inimese pideva seesolemise. Ja teine lause, et ventavasid, millel puudub tootjapoolne sulgemismehhanism, ei tohi nö kinni toppida.

Lisatud failid:

Viimati muutis: 04.07.2017 15:37 Arvo.A.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: katuseluukide tihendid

04.07.2017 16:54
#5
Ma arvan,et põlemisõhk võetakse siiski õuest,aga soendatav õhk salongist.Minu vanemal turma mudelil TURMA 2800 toimib see kindlasti nii,kuna ise paigaldasin.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: katuseluukide tihendid

04.07.2017 17:11 - 04.07.2017 18:14
#6
Võtsin 3400 välja ja asendasin C4-ga- kummalgi ei ole otsest ühendust välisõhuga ette nähtud. Juba ehituslikult on sellised, et mingit eraldi toru vms ei olegi võimalik külge ühendada, ainult põlemisgaaside ühendus.

Aga need peaks tarbima välisõhku

Lisatud failid:

Viimati muutis: 04.07.2017 18:14 Arvo.A.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: katuseluukide tihendid

04.07.2017 23:22
#7
Ja kui luugi sisepind jahedam, kui kuudi sisetemp, siis niiskus kondenseerub, luugi sisekülge ja tilgad voolavad katusele, ehk saab ka niiskust vähemaks :)

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: katuseluukide tihendid

04.07.2017 23:29
#8
fasams kirjutas: Ja kui luugi sisepind jahedam, kui kuudi sisetemp, siis niiskus kondenseerub, luugi sisekülge ja tilgad voolavad katusele, ehk saab ka niiskust vähemaks :)
Kondenseerub nagunii ja tilgub ka. Talveks panin sisevõrgu ja luugi vahele soendusmati. Lumehunniku alt nagunii ei saa luuki avada.
5o9279o

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: katuseluukide tihendid

05.07.2017 12:54
#9
Truma ahjude soojusvahetid on kõikkidel mudelitel väga sarnased,põlemisõhk võetakse topeltseinalise toruga samast kanalist,kus toimub põlemisgaaside väljund,see on selleks,et põlemiseks vajaminev õhk soeneks (eriti talvel).
Lisan näitliku lingi www.truma.com/int/en/heating/varioheat-animation-video.php

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: katuseluukide tihendid

05.07.2017 14:48 - 05.07.2017 16:36
#10
Nüüd jõudis kohale jah. Selline korstna väljund teebki selle võimalikuks.



Aga hakkasin huvi pärast uurima, et palju inimene õhku tarbib ja mingitel andmetel ca 500l tunnis ning eraldab süsihappegaasi 10-20l tunnis (nii naha kui kopsude kaudu). Seega näiteks neljakesi magades kulub ca 15m3 kuudis 8 tunni jooksul sisuliselt kogu õhuvaru ära ning kui seda kuskilt juurde ei tuleks, oleks hommikuks seis vist üsna hapu. Vähemalt süsihappegaasi oleks kindlasti kahe kahesajaliitrise tünni jagu.

Lisatud failid:

Viimati muutis: 05.07.2017 16:36 Arvo.A.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: katuseluukide tihendid

06.07.2017 08:44
#11
Hoonete projektid arvestadavd 700L inimese kohta
Abivalmis tehnika hull .
Kaido Kruusamets
Gsm 5152682
Keila külje all .

Ps Kui laupäeva öösel purjuspeaga kraavi sõitsid pole mõtet helistada nii abivalmis ma ka pole. :D

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: katuseluukide tihendid

11.07.2017 22:28
#12
Minu autol ka katuseluugid vilisesid sõidu ajal. Ongi ette nähtud ilma tihendita variant, Dometic MiniHeki 400x400 sundventilatsiooniga. Tihendit saab küll täiendavalt paigaldada, kuid kui tehase poolt on nii ette nähtud, siis ei ole soovitav. Paigaldasin mõlema luugi ette spetsiaalsed tuulesuunajad ja sain vilinast lahti www.reimo.com/de/38109-spoiler_fuer_mini_heki_570mm/

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: katuseluukide tihendid

12.07.2017 10:10
#13
See tuulesuunaja võiks tõesti ilmselt lahendus olla, sest seisu ajal on normaalne ventilatsioon, aga just sõidu ajal hakkas tuul tõmbama, sooja ilmaga pole midagi, aga kui temperatuur õues öösel langes 15 kraadi kanti, siis hakkas juba sõidu ajal natuke kõle taga kuudis. Ilmselt peaks taha panema mingi lisaradika kui ei taha pidevalt sõidu ajal gaasi kütteks kasutada.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: katuseluukide tihendid

12.07.2017 10:20
#14
Kas su luugil siis puudub sisemine katteruloo, mida vajadusel kinni tõmmata?

Lisatud failid:

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: katuseluukide tihendid

12.07.2017 13:00
#15
Minu vanal bussil sisemist katterulood polnud. Oli tihend ja sõidu ajal tuul ei tõmmanud. Kusjuures roolis olles sain alati aru, kui oli luuk praokile jäänud. Tekkis kohe tuntav õhu liikumine. Jaheda ilmaga piisas kinnisest luugist ja ees küte sisse. Sooja jätkus ilusti ka tahapoole. Pigem kippus tuul sisse puhuma uksepolstris olnud valjuhääldi august. Just siis, kui tuul oli teatud nurga alt.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: katuseluukide tihendid

12.07.2017 13:25 - 13.07.2017 10:25
#16
Minu omal puhus samuti uksepolstri vahelt mitmest kohast. Eriti ukse avamise lingi vahelt ja kõlari juurest. Poolintegreeritud Hobby, Ford Transit MK7 kabiiniga. Kiskusin uksepolstrid maja ja lappisin selle all oleva kleebitud kile terveks ja üldse kõik augud mis leidsin ja juhtmete-trosside läbiviigud tihendasin mäkgaiveri teibiga. Enam ei puhu.

Ühtlasi tegin ukse sees korrosioonitõrje ja lisasin tõrvamatte kõlari kõmina vähendamiseks.
Viimati muutis: 13.07.2017 10:25 Heiki123.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: katuseluukide tihendid

12.07.2017 13:52
#17
See kile on seal ukse sees algselt mingi kleepuva kummiga kinnitatud. Mägi Aivari teip on selle lappimisel väga hea. Ukse all servas on pilud, kust vesi peab välja pääsema. Ilmselt sealt puhubki kõige rohkem.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: katuseluukide tihendid

13.07.2017 09:35 - 13.07.2017 09:45
#18
Luugil on sellised vent avad servades, et kui ruloo kinni tõmmata siis ikka ventileerib.
Kusjuures üks luuk "Fiamma" on hiljem vahettaud ja see on tihendiga, aga muidu on nagu teisedki igas suunas avanev.
Selle Fiamma luugiga põrkas mingi kotkas või kull kokku ja nüüd otsin sellele luugi pealmist osa, raami ei viitsiks vahetama hakata.
Viimati muutis: 13.07.2017 09:45 helitehnik.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: katuseluukide tihendid

20.07.2017 10:38
#19
Igal juhul tänud kaasa mõtlemast.
Selge on see, et ventilatsioon peab olema, kui võimaluse leian katsetan ilmselt tuulesuunajaid.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: katuseluukide tihendid

01.12.2017 20:52
#20
Ma lisaks siia veel niipalju, et minu bussi eelmine omanik oli luugi ära tihendanud. Liimitud oli poes müüdav tihend. Kuudis otseselt õhk otsa ei saanud.
Aga sellega tekkis selline probleem, et kui oli jahedam ja niiskem ilm siis luugi klaasile kondenseerub vesi. Mingil hetkel sai seda sinna päris palju ja see vesi hakkas salongi tilkuma. Vahest päris kõvasti. Ma alguses otsisin leket luugi juurest aga hiljem viisin õpitud füüsika ja nähtu kokku ja eemaldasin tihendid. Minu bussil on selle luugi ehitus veel selline, et välimise klaasi all on veel üks klaas mis juhib ülemiselt klaasilt kukkunud veetilgad üle luugi ääre bussi katusele. Ka seetõttu ei tohi seal tihendit olla. Seda alumist klaasi(plasti) on aga näpitud ja osad nurgad ei ületanud luugi serva ja vesi kukkus ikka salongi. Asi sai käepäraste vahenditega hetkel pikendatud. Suvel tuleb teha uus õigete mõõtudega. :cheer:

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev