Esisilla reguleerimine

Esisilla reguleerimine

03.07.2014 12:55
#1
Summuti remondi teemas juba oli natuke juttu, et enamus töökodasid matkabusse remontida ei saa tänu madalale uksele ja nõrgale tõstukile.
Kuna esirehvil tundub olevat erinev kulumine, hakkasin otsima kohta, kus esisild üle kontrollida. Õnneks olin juba probleemist teadlik ja seega kahepäevane otsimine masendust ei tekitanud.
Kalda tee 9A on K&P autoremont www.kpautoremont.ee/ Hoiatati kohe, et uued pika tagumikuga matkakad sisse ei saa, sest kaldtee nurk on liiga suur. Kuna mul on veidi kõrgem kere, siis proovisin järgi. No napilt jäi puudu, et oleks sisse saanud. Kui summuti ots vastu asfalti läks, jätsin punnimise järgi.
Helistasin läbi mitu tuttavat. Sain ka vihjed. Märgin siis ära, et Kostiveres Aava juures uks madal, Tutermaal ka uks nadal. Tulika töökotta siise mahuks aga tõstuki juurde ei mahu. Autoasi Peterburi teel ka madala uksega.
Keila Pakiautokeskuses saaks küll teha. Uks on 4,2m. aga tänaseks polnud aega. Sealt soovitati Iveco keskust. Iveco keskuses saaks küll aga... hind 130.- EUR on ilmselgelt liiga palju. Ju nad siis saavad oma uute autode pealt nii palju küsida.
Eks ma pärast täiendan ise ka seda teemat. Aga vihjed on endiselt oodatud.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Esisilla reguleerimine

03.07.2014 13:37
#2
Lisan nüüd juurde, et Tartu mnt. Vianoris saab sellise murega abi. Aja sain homme hommikuks. Täna hommikul seal üks Fiat matkabuss juba käis.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Egau
  • Egau avatar
  • Pole saidil
  • Foorumi guru
  • Foorumi guru
  • t. 5030540 fotograafiateenused, raadioinsener
  • Postitusi: 426

Re: Esisilla reguleerimine

03.07.2014 15:13 - 03.07.2014 15:40
#3
Laagri Maksimarketi vastas üle Pärnu mnt. on firma Autoasi, mis ka matkakaid teeb. Ilmselt ka esisilda.
Asjalikud mehed, ära proovitud.

Metro Auto teeb ka.
Tervitustega
Egau
Viimati muutis: 03.07.2014 15:40 Egau.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Esisilla reguleerimine

03.07.2014 16:15
#4
küsi siit kah www.prorehv.ee/
olen sõidukatega alati seal käinud
teevad ka neid autosid mida programmis ei ole.
Kui suureks saan hakkan ise sõitma - vohh!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Esisilla reguleerimine

03.07.2014 16:26
#5
Ega seal Prorehvis väga palju ruumi ei ole - mitu tõstukit on üksteise otsas (järel). Peab vaatama, kas suurem matkaauto ikka sobib neile.
Muidu normaalne koht. Oma muid autosid olen sealt teinud korduvalt.

Pane siis hind ka pärast.
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Esisilla reguleerimine

03.07.2014 16:33
#6
Ivar Kalev kirjutas: Ega seal Prorehvis väga palju ruumi ei ole - mitu tõstukit on üksteise otsas (järel). Peab vaatama, kas suurem matkaauto ikka sobib neile.
Muidu normaalne koht. Oma muid autosid olen sealt teinud korduvalt.

Pane siis hind ka pärast.

ja jah selle ma unustasin ära et neil on sillastendi tõstuk kaheposti tõstuki taga s.t. sealt on vaja läbi sõita.

igaljuhul sõidukatega soovitan soojalt seda kohta.
Kui suureks saan hakkan ise sõitma - vohh!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Esisilla reguleerimine

03.07.2014 16:54
#7
Esialgse info kohaselt on ViaNoris matkaauto silla regull 44.- EUR koos käivekaga.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Esisilla reguleerimine

03.07.2014 17:27
#8
Kui ma ei eksi siis Sõpruse pst.153 Alert Auto saavad matkatele silda teha, neil suur 4 posti tõstuk. Tel.5520473
Autode elekter ja diagnostika. Webasto diagnostika/remont, kliima hooldus ja remont.Puksiirabi +37255558678

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Esisilla reguleerimine

07.07.2014 02:19
#9
Reedel käisin Vianoris ära. Väike kõrvalekalle oli täitsa olemas. Regull maksis 45.- EUR.

Olin ise juures, sest neil oli arvutile andmeid vaja. Pink on seal tõesti uhiuus. Kokku läks tund aega. Pole ei meeste ega suhtumise kohta ühtegi märkust. Lisaks sain oma rehvide kohta kommentaarid.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Esisilla reguleerimine

07.07.2014 08:14
#10
Mis nad rehvide kohta öelda oskasid?
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Esisilla reguleerimine

07.07.2014 11:52
#11
Küljelt langeva valguse käes oli näha, et justkui punnitaks väike muna tagarattal. Teisel on ilmselt mingi nöör katkenud ja vaevumärgatav lohukene kummil. Samas nüüd päevavalges enam ei leia. Ma ei teagi nüüd, kui kriitiliselt ma peaks reageerima. Selge on see, et tutikatega on kindlam sõita. Samas pole Saksas rehvi hinnad ka teab mis suured. Tagavararatas on on OK. Ainuke mure ongi, et kui mingi jama juhtub totaalselt vales kohas. Esimesed olid nende arvates täitsa OK aga tagarehv saabki rohkem vatti.
Päris müügimehe jutuks seda infot ei nimeta. Mõnel pool manatakse sulle väga kole pilt aga hiljem saad aru, et pakuti üle. Hiljem uurisin, mida asemele pakutakse. Siis olid saadaval mingid Nokianid, hind 75.- EUR/tk. Eesti oludes muidugi hea hind.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Esisilla reguleerimine

12.07.2014 01:12
#12
Hea teema, aga tundub, et matkate remondi hinnad korrutatakse kohe koefitsendiga...see selleks. Läksin ka kaks nädalat tagasi väiksele tripile(Poola) ja vaatasin enne, et esisillal(veosild) olid rehvid ebaühtlaselt kulunud, eriti vasak. Noh, tagavara ju uus ja remondi kohtasi peaks jaguma ja vajadusel saab ju uue paari osta.Viiendal reisi päeval Lätis, aga juhuslikult märkasin, et vasemal esirehvil ka suur küljelõige tekkinud mida kodus kindlalt polnud. Uus tagavara alla(mis oli autoga algselt kaasas ja tasakaalustamata...krt) ja reis jätkus. Ülejärgmisel päeva õhtul, olles juba Leedus, tundus sõit kaunis vedel olevat ja pilk tutikale tagarehvile kinnitas tagumiku tunnet. Esimesest bensukast sai rõhk 1->3,5 pumbatud ja esimeses linnas ka sissesõidul töökoja-bensuka hoovi end ööbima sätitud. Kuna tegelen geopeitusega ja aarded olid ligidal, polnud ka probleemi veits õhtul jalutada. Hommikuks oligi rehv tühi ja remondimehed auto all(tagavara oli ju juba kasutusel ning ees ootas veel üle nädala kolamist)ning see aeg otsisin ka poodidest uut rehvijooksu, aga mulle sobivat mõõtu 185/80 r14c polnud kuskil kohapeal olemas. Minu jaoks edaspidi moraal-mine kodust korralike rehvidega ja puhka rahus;) Tagasi ma jõudsin ning uusi "üllatusi" ei toimunud aga oli seda närvipinget vaja? Esmane selline kogemus, et lähen reisile"poolkõva" ettevalmistusega masinaga(eelmine aasta seisis ja olid tekkinud müstilised elektri vead+ üks seisuaku läks lühisesse ja tagumiku alune hõõgus)ja usun, et see jääb ka viimaseks, kuna hingerahu on rohkem väärt.
Knaus Traveller Fiat Ducato 1990
+3725012367
VW Transporter " Ambulance" 2006

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Esisilla reguleerimine

12.07.2014 10:17
#13
Rehvidega sain minagi oma esimesel automatkal üllatuse osaliseks. Sõitsin Soomes üsna palju väikseid graniitsillutisega teid ja poolkulunud rehvid hakkasid üksteise järel lihtsalt läbi andma, midagi polnud lappida, vahetasin kõik 4.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Esisilla reguleerimine

17.07.2014 16:08
#14
meelis kirjutas: Küljelt langeva valguse käes oli näha, et justkui punnitaks väike muna tagarattal. Teisel on ilmselt mingi nöör katkenud ja vaevumärgatav lohukene kummil. Samas nüüd päevavalges enam ei leia. Ma ei teagi nüüd, kui kriitiliselt ma peaks reageerima. Selge on see, et tutikatega on kindlam sõita. Samas pole Saksas rehvi hinnad ka teab mis suured. Tagavararatas on on OK. Ainuke mure ongi, et kui mingi jama juhtub totaalselt vales kohas. Esimesed olid nende arvates täitsa OK aga tagarehv saabki rohkem vatti.
Päris müügimehe jutuks seda infot ei nimeta. Mõnel pool manatakse sulle väga kole pilt aga hiljem saad aru, et pakuti üle. Hiljem uurisin, mida asemele pakutakse. Siis olid saadaval mingid Nokianid, hind 75.- EUR/tk. Eesti oludes muidugi hea hind.

minu isiklik arvamus - vahetaks uute vastu ja jätaks need varuks.
ise olen oma auto alati lasknud enne pikemat sõitu vahetult üle kontrollida ja "korda teha"
just lasin ära vahetada pidurikettad sest oli kerge vibra pidurdamisel - oleks ju saanud sõita küll aga ...

loll lugu kui keset puhkust pead puksiir otsima, et lõhkenud rehvi pärast auto kraavist kätte saada
see ei tähenda, et uue rehviga ei või seda juhtuda
aga pärast kiruda ennast, et ma ju teadsin, et see rehv oli "vigane" on päris masendav.
Kui suureks saan hakkan ise sõitma - vohh!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Esisilla reguleerimine

17.07.2014 16:21
#15
Homne päev on mul jäetud puhtalt bussi jaoks. Eks me siis vaatame rehviteema ka üle. Pluss muu nipet-näpet.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Esisilla reguleerimine

06.02.2015 11:28
#16
Silla reguleerimiseks julgeks soovitada sellist firmat nagu DPL Service.
Kodulehel on aadress õige, kaart kahjuks näitab veel vana asukohta.
Tervitustega,
Arvo
Hymer BMCI 550

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev