Rattalaagrite kvaliteet ja kust neid hankida

Rattalaagrite kvaliteet ja kust neid hankida

24.04.2014 00:58
#1
Vähemalt mina ei suutnud otsinguga rattalaagrite kohta leida muud, kui natuke laagrite määrimise kohta.

Hetkel on teemapüstitus pigem selles, millise firma laagreid osta. 5 aastat tagasi vahetasin ära Transiti esiratta laagrid. Vist ostsin nad Petreburi teelt Kavialist. Nüüd on uuesti undamine sees. Eile selgus ootamatult, et sõber oli juba aasta tagasi ühe poole omad vahetanud. Teen järelduse, et sai mingi jama laager ostetud. Nüüd on plaanis vahetada kogu rattalaagrite ring ja mingit jama ei taha sinna enam toppida.
Kõige tuntum nimi on vist SKF, kuigi on justkui meeles mingi kriitika nende viimase aja kvaliteedi kohta. Üks võimalus on minna Kaviali ja nõuda kõige korralikumat. Fordi esindusse ma automaatselt ei läheks. Laagreid tuleb osta pigem ikka numbri järgi. Mul on siiani meels kogemus Austriast, kus DAF margi järgi oli hind mega ja tarneaeg 1-2 nädalat. Kui siis katkise laagri letti lõin, toodi laost numbri järgi 54.- EUR eest laager, simmer ja võru.
Või on soovitada mõnda kohta, kus mu vähest teadlikkust arvestades ei üritata jama müüa ja antakse adekvaatset infot. Ei tahaks Mersu hinnaga Opelit osta.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Rattalaagrite kvaliteet ja kust neid hankida

24.04.2014 01:51
#2
Miks mitte küsida esindusest?
Kas nende pädevus ei ole usaldusväärne?
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Rattalaagrite kvaliteet ja kust neid hankida

24.04.2014 10:02
#3
Eks ma ilmselt küsin ka esindusest aga oma kogemuste põhjal julgen väita, et see ei ole enamasti parim valik. Seda just hinna tõttu. Esindus on kergelt monopoolne seisund ja sea kiputakse ära kasutama.
Sügisel tehti esinduse poolt esisilla remondipakkumine ca 700.- EUR. Korraliku firma piduriklotsid olid miinimum KAKS KORDA odavamad, muud ma peast ei mäleta. Amordipadja vahetasin tuttavate töökojas tuli ka umbes 2 korda odavam. Aga see ju paljudele tuttav teema. Samas on mul sarnaseid näiteid ka varasemast ajast.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Rattalaagrite kvaliteet ja kust neid hankida

24.04.2014 11:17
#4
Võib-olla Fordi esinduses on aeg seisma jäänud aga tänaseks on Eestis paljud esindused suutnud oma konkurentsivõimet tõsta ning pakuvad soodsama hinnaga varuosi ning töö maksumust.

Võta ikka jah neilt ka võrdluseks pakkumine-
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Rattalaagrite kvaliteet ja kust neid hankida

24.04.2014 11:31
#5
Sügisene pakkumine ei olnud Fordist, oli Amservist.
Tõe huvides parandan, et amordipadja hinna kohta ma kogemata valetasin. Vaatasin enne kiiruga valesti.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Rattalaagrite kvaliteet ja kust neid hankida

24.04.2014 11:42
#6
Tel. +3725073021

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Rattalaagrite kvaliteet ja kust neid hankida

24.04.2014 12:18
#7
caravan kirjutas: vaata, www.kavial.ee/

Täna olen just minemas nende juurde, küll ühte stopperseibi otsima oma bussi boileri põletile.
Paistab populaarne koht olema.
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Rattalaagrite kvaliteet ja kust neid hankida

24.04.2014 12:47
#8
Kavialist olen toonud aastate jooksul mitmeid laagreid. Praegu uuringi , kas on mingit mõistlikku alternatiivi.
Suure tõenäosusega ma käin ka seal ja räägin oma kogemusest ja kuulan, mis nad kostavad.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Rattalaagrite kvaliteet ja kust neid hankida

24.04.2014 13:37
#9
targutan vahele
ise kasutan töö juures 90% laagritest SKF valikust (el. mootorid ja ventilaatorid)
on kasutuses väiksemaid ja suuremaid laagreid enamsti siiski tavalised üherealised radiaal kuul-laagrid(nt. alates 6201 kuni 6311)
mingit kvaliteedi probleemi pole küll märgata. ja erinavat mõõtu laagritelt olen leidnud ikka väga erinavate maade nimesid (itaalia, türgi, poola, prantsusmaa, saksamaa jne. jne.)
sellel aastal juba ~80 laagrit ära vahetanud (mis siis kulunud pika töö tulemusena)
võlusõna on õige laager ja õige paigaldus - teed vea laagri valikus või paigalduses ja ongi tagajärjed kiirelt käes. laagri valikus on tähtis mitte ainult mõõt ja numbriline markeerin aga ka igasugused laiendid mis tähtedena taga kirjas !!!
laagrite paigaldus samuti delikaatne töö - vale pingutus või löök haamriga valesse kohta omab tagasipöördumatut hävitavat tagajärgi

kui laagreid on juba enne vahetatud siis ma kontrolliks enne tehase manualist või esindusest mis laager seal üldse käib ja siis otsiks selle järgi sest võib olla võimalik et enne on sinna juba pandud nt. vale tähistusega laager.

teine asi et peab tähelepanelikult üle vaatama koha kuhu laager läheb - miskit viltu, kõver, nihkes või muud moodi tolerantsist väljas ja jälle laager kannatab. mul tööl on ka omad eripärad mõnes süsteemis mis visuaalselt näevad teistega sarnased välja aga näe laagreid kulub teatud süsteemides tihemini kui teistes
nt. mingis generatsioonis ABB el. mootorites lähevad laagrid kiiremini läbi kui teiste tootjate mootorites jne.

määre väga tähtis! kuigi mul on pea kõik laagrid kinnised ja eelmääritud siis õige määrde ja selle koguse valik on äärmiselt tähtis
ja ei kehti reegel mida rohkem seda uhkem. on seal tähtis nii optimaalne kogus, temperatuuride ja pöörete ning koormuse taluvus.

lisak omast kogemusest ütleks kah, et Info auto on koht siis kui raha sügeleb taskus - olen püüdnud ka sealt eemale hoida ennast juba aastaid (oli mull just 3 transitit nüüd 2 veel alles)

eraldi autolaagritest ma palju ei tea ehk ei oska soovitada parimat aga ehk oli natuke abi sellest targutusest. :whistle:
Kui suureks saan hakkan ise sõitma - vohh!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Rattalaagrite kvaliteet ja kust neid hankida

24.04.2014 13:51
#10
SKF laagrite maaletooja on Eestis ametlikult Mercantile Group AS .Kellel on kauplus/töökoda Autoasi Laagris.
Uurige sealt. Nii tooteid kui ka paigaldust.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Rattalaagrite kvaliteet ja kust neid hankida

24.04.2014 14:03
#11
Kavial müüb ka minu mäletamist mööda SKF-i. Olen sinna sattunud ka põhjusel, et jääb suht lähedale. Kavialis on ilmselt ka autolaagrite kataloog olemas. Chrysleri tagaratta laagri nad mulle müüsid auto margi põhjal.
Minu puhul võib mingi osa olla ka vales määrdes. Ei välista.
Huvitaval kombel saavad tagasilla laagrit hullemat valu kui ees aga siiani on kestnud. Sügisel hakkas aga üks tagasimmeritest tilkuma. Siis mul tuligi idee sel kevadel täisring uued panna.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Rattalaagrite kvaliteet ja kust neid hankida

24.04.2014 15:24
#12
ametlikud edasimüüjad

www.skf.com/ee/our-company/skf-distributor-locations-global/index.html?widgetSide=Y

ja müüa võivad kõik !

lisan veel natuke targutust simmerite kohta
ka neid müüakse laias laastus kahte tüüpi seda siis materjalist vaadatuna

on nn. tavalised mustast kummist ja on pruunist kummist simmerid (ei tea täpseid termineid)
erinevus on hinnas 2+x
ja vahe on selles, et pruun kannatab keemiliselt aktiivsemiad õlisid ja must mitte
nt. osad automaatkasti õlid jms. on piisavalt aktiivsed, et nt. must simmer ei pea vastu.

laagrid, rihmad, simmerid - Alas-Kuul, Varson, Laagri ja tihendikeskus, Kavial, Moduator jne.
muidugi on vahe sees kas tööstus või autokaubad kõik ei pruugi kõike müüa.

raske (loe: ülekoormatud) matkaka all võib tõesti olla vajadus kasutada juba määret mis mõeldud raskema koormuse alla. nn. nõrgem määre ei jää enam kuuli ja saale vahele ehk surutakse sealt välja.
Kui suureks saan hakkan ise sõitma - vohh!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Rattalaagrite kvaliteet ja kust neid hankida

24.04.2014 18:32
#13
Meie kasutame Kaviali kogu aeg, nende käest on võimalik saada igasuguseid laagreid. Vaja on küsida mis on kõige odavam ja mis on kõige kallim. Kui väga vaja on siis võin anda meie kliendihalduri andmed kui ees olevad müügimehed ei viitsi tegeleda.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Rattalaagrite kvaliteet ja kust neid hankida

26.04.2014 12:16
#14
Autodele toodab rattalaagreid suht vähe firmasid, müüvad neid aga väga paljud, enamus siis neist pakendajad. Seega võib noname firma pakendist saada teinekord ka kvaliteetse firma laagri.

Vastupidavus on meie teedel ka osaliselt õnneasi, uhad teenindusest õnnelikult uute laagritega välja , kütad hooga esimesse löökauku ja mõne ajapärast ongi laager omadega küpse.

Endal ka Ducatol parajasti rattalaagrite vahetus käsil. Alla lähevad ka noname laagrid, millega pole müüja sõnul probleeme olnud, kuna müüja tuttav ja usaldan tema valikut, siis ka alla nad lähevad. Pakist pole vaadanud, kelle toodang seal tegelikult on. Eks kui kohe läbi lähevad siis saan siia tagasisidet anda.

Allan

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Rattalaagrite kvaliteet ja kust neid hankida

26.04.2014 12:22
#15
Ehk piilud siis enne paigaldust, mis tootja nimi on rattalaagril kirjas?
Poleks paha ka müüja ettevõtte nimi, muidu siin teemas jutt ainult paarist tuntumast müüjast.
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Rattalaagrite kvaliteet ja kust neid hankida

26.04.2014 13:22
#16
kindlasti müüb laagreid Alar-kuul, aga kindlasi on neil väiksem laagri ladu kui Kavialil

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Rattalaagrite kvaliteet ja kust neid hankida

28.04.2014 14:17
#17
olari kirjutas: Meie kasutame Kaviali kogu aeg, nende käest on võimalik saada igasuguseid laagreid. Vaja on küsida mis on kõige odavam ja mis on kõige kallim. Kui väga vaja on siis võin anda meie kliendihalduri andmed kui ees olevad müügimehed ei viitsi tegeleda.

Nii on loomulikult kõige parem, kui lähed juba kohe õige inimese juurde. Eriti kui ta teab sind oodata. Siis saab rahulikult asja arutada ja ei pea kogu aeg valvel olema, et äkki aetakse jura. Sa võid selle nime jätta küll. Kui just mitte foorumisse, siis privasõnumina.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Rattalaagrite kvaliteet ja kust neid hankida

03.05.2014 09:25
#18
no-name karbis olid ka no-name ilma markeeringuta laagrid, eks paista kaua kestavad.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Rattalaagrite kvaliteet ja kust neid hankida

09.05.2014 00:34 - 15.05.2014 16:47
#19
Vahepeal plõksisin töö käigus pilte.
Pärast rummu ja pidurite eemaldamist näeb siis sellist pilti:



Piduriklotse eemaldama ei peaks aga kuna olid õlised, siis läk kõik pesukaussi.
Mutter on suur ja kole. Ei raatsinud 40 Euro tuuri väljaminekut teha ja käisin laenasin:





Nüüd on laager eemaldatud:






Üleeile sattusin Lasnakale ja käisin Kavialis kohal. Laua taga ikka seesama vene noormees, kes seal aastaid istunud. Igatahes väga suhtlemisaldis ta polnud, kui hakkasin igasuguseid asju uurima. Sõnum oli umbes nii, et meie siin rohkem müüme jne. Mainisin küll, et äkki keegi kontorist ka suhtleb. Arvas, et pole vahet. Loomingulist lähenemist tal küll pole. Oleks muid kliente ka olnud, siis selge, et ei taha pikalt vahutada. Kvaliteetsetena nimetas SKF-i ja FAG-i. Vaatas kataloogi ja näitas, et seal üle 10 erineva ja palus ikka laagrilt järgi vaadata. Pealegi pidi tellimine aega võtma. Kas Saksa või Rootsi laost ja kuni nädal.

Täna viisin rummud koos laagrijäänustega Veerenni tänavale pressi alla. Vaja laagrisaaled inimlikult kätte saada. Seal on kohe kõrval Ravori autokaubad. Asi lõppes jälle nii, et minu raha läheb sinna. Olen seal poes käinud oma 20 aastat ja ei saa midagi ette heita. Samad mehed algusest saati leti taga. Ja ei mäleta, et oleks jama müüdud või kirves selga löödud. Ja suu peale pole nad ka kukkunud. Igatahes homme hommikul on laagrid Soomest kohal. Väideti, et viimasel ajal kippub FAG parem olema kui SKF. Ühe FAG laagrikomplekti hind tuli 58.- EUR.

Lisatud failid:

Viimati muutis: 15.05.2014 16:47 meelis. Põhjus: Lisasin ka pildid

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Rattalaagrite kvaliteet ja kust neid hankida

09.05.2014 09:30
#20
Umbes taoline teema oli minul navi ostmisega, esitasin vist müügimehele üle kolme küsimuse, millepeale too nähvas, ei tea, osta ära ja õpi ise kasutama :ohmy:
Tel. +3725073021

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Rattalaagrite kvaliteet ja kust neid hankida

09.05.2014 21:05
#21
meelis kirjutas: ... Seal on kohe kõrval Ravori autokaubad. Asi lõppes jälle nii, et minu raha läheb sinna. Olen seal poes käinud oma 20 aastat ja ei saa midagi ette heita. Samad mehed algusest saati leti taga. Ja ei mäleta, et oleks jama müüdud või kirves selga löödud. Ja suu peale pole nad ka kukkunud...

Siinkohal tahaks ka Ravori mehi kiita. Olen nendelt mitu korda abi saanud erinevatel teemadel, küll oli vaja vanakooli klapisääretihendeid, küll mõõdu järgi erinevaid pidurimansette ja need mehed seal, suutsid need asjad leida. Kiitus!

P.S. Enamikes varuosapoodides piisab juba sellest, kui mainida Hanomag-Henschel ja juba jooksevadki müüjal silmamunad ninajuurepeale kokku .... eee "Sellist asja pole olemas" :laugh:

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Rattalaagrite kvaliteet ja kust neid hankida

10.05.2014 02:45
#22
Aastaid tagasi oli minu võlusõnaks DAF buss. Selle peale kiilus enamiku müügimeeste kõvaketas kinni ja mõni läks suitsema ka. Tuli siis neid õpetada, mis märksõnadega asju otsida. Teist sellist suurte poiste Lego pole kohanud. Mootor Peugeoti toodang Ford Sierrale, kardaan Volvo 740. Kõike ei mäletagi enam.

Aga 20 aastat kogemust on ka midagi väärt. Tihti on vaja lihtsalt loomingulist lähenemist. Ja viitsimist. Kui 20 aastaga pole rahvas vahetunud, siis see näitab, et firmas on asjad korras.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Rattalaagrite kvaliteet ja kust neid hankida

06.07.2014 10:03
#23
Nüüd siis 2000km jooksul kahed laagrid vahetatud. Esimesed noname kestsid 1000km, siis jooksis üks konkreetselt kinni ennast. Võimalik , et vale paigalduse tulemusel aga ka samasuur võimalus, et viletsad laagrid Nüüd all SNR laagrid ja siiani tundub OK. Nüüd aga tekkis küsimus, milline on esirummu normaalne temperatuur sõites, kui seisma jääda nii, et pidureid ei kasuta.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev