Talverehvid, lamellid või nael?

Talverehvid, lamellid või nael?

15.02.2014 22:49
#1
Milliseid talverehve kogenumad soovitavad, kas naelu või lamelle?

Kas lamellidega kannataks ka aastaringselt sõita või siiski kuluvad need kiirelt ja pidamine oluliselt viletsam suvel?
Sõiduautodega olen küll oma autoajaloo jooksul mõningate masinatega aastaringselt last , pole mingit probleemi old va. kiirem kulumine ja pisut suurem müra. Matkakal müra vist väga probleemiks ei tule, aga kiirem kulumine küll.

Allan

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Talverehvid, lamellid või nael?

07.03.2014 10:37
#2
Kahel autol on mul naelad, sest liigun palju maapiirkonnas, kus jääd rohkem. Läbisõit on ka suur. Ühel autol on lamellid, sest enamuse ajast ta seisab ja on rohkem tagavaraauto. Tänu sellel ka läbisõit väike. Teadupärast lõhub päike kummi aga pidev vahetamine nõuab aega ja raha. Tegingi arvestuse, et suurema kulumise kompenseerib see, et aja jooksul pikalt seistes need rehvid niikuinii lõputult ei kesta. Ehk siis oleks mul 6-7 aasta pärast 2 komplekti rehve, mille mustrit justkui veel oleks aga praod on juba korralikud.

Matkabussi all on ka lamellid, sest üle 6-8 tuhande aastas läbisõitu pole. Ehk siis 5 aastaga saaks rehvi ressurss niikuinii otsa. Kas on muster olematu või hakkab ta pragunema. Vahet pole, kas on õnnetuse põhjuseks olematu muster või läheb ta lihtsalt laiali. Tahaks ellu jääda ja reisil olles ei viitsiks hakata pastalaid vahetama.
Kuna talvel tavaliselt ei liigu siis võiks ju ainult suvekaid pidada aga olen ka detsembris sulailmadega nädalalõpu sõite teinud ja siis nõuab seadus kas lamelli või naastu.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Talverehvid, lamellid või nael?

07.03.2014 11:26
#3
Minu seisukoht on lamell.
1. Nimelt tahaks ka võibolla mõne tiiru varakevadel või hilissügisel teha.
2. Naelaga välismaal niikuinii sõita ei tohi!
3. Suverehvil muster olematu ja seega ei vii ta kindlasti soovitud kohta. matkabussiga tuleb aeg ajalt ka heinamaal sõita :)

See minu arvamus.
Alla lähevad 195/75 16C GT RADIAL MAXMILER WT

[/URL]

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Talverehvid, lamellid või nael?

07.03.2014 21:44
#4
Ma muidugi ei tea, palju sul talvel sõiduplaane on, aga usun, et naelad tuleksid kõne alla, kui kavatsed siin või põhjamaades talviti märkimisvääreslt kulgeda. Kui üldse talvekaid vajad, siis vast lamellid.
Mul on ka lamellid olemas, kasutasin ainult siis kui auto ostsin ja jaanuaris Düsseldorfist koju sõitsin. Üks käib ka praegu tagavara rattana kaasas. Iseenesest aastaläbi võiks vast siin sõita, kui aga lõunapoole lähed, siis kipuvad nad vist ära sulama.
Tervitustega,
Arvo
Hymer BMCI 550

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Egau
  • Egau avatar
  • Pole saidil
  • Foorumi guru
  • Foorumi guru
  • t. 5030540 fotograafiateenused, raadioinsener
  • Postitusi: 426

Re: Talverehvid, lamellid või nael?

07.03.2014 22:32
#5
Ei sula need lamellid ühti lõunas ära. Mul on 5 aastat aasta läbi all olnud ja üle 50 tuh. ning sõidavad veel. Korduvalt käidud lõunas, mägedes. Väga head pehmed on all. Ja ilmselt sõidavad veel.
Tervitustega
Egau

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Talverehvid, lamellid või nael?

07.03.2014 22:46 - 07.03.2014 22:52
#6
Tõenäoliselt tegemist nn. euroopa lamellidega. Mul Subaru STi all olid ka ühed. Kasutatud rehvid olid minul kaks aastat all ja sai suvel rajal ka käidud. Pidasid hästi ja ei kulunud suurt miskit :woohoo: , aga talvel oli nendega suht keeruline sõita. Lõpuni ei saanudki, üks sai löögi ja küljepeale lõi punni ülesse. Hankook Icebear W300 oli nimeks.
CARTHAGO CHIC E-LINE I 50 YACHTING EDITION
Klubi Eesti Karavan liige nr. 670; 999
Viimati muutis: 07.03.2014 22:52 Imre.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Talverehvid, lamellid või nael?

07.03.2014 23:15
#7
Arvo kirjutas: Ma muidugi ei tea, palju sul talvel sõiduplaane on, aga usun, et naelad tuleksid kõne alla, kui kavatsed siin või põhjamaades talviti märkimisvääreslt kulgeda. Kui üldse talvekaid vajad, siis vast lamellid.
Mul on ka lamellid olemas, kasutasin ainult siis kui auto ostsin ja jaanuaris Düsseldorfist koju sõitsin. Üks käib ka praegu tagavara rattana kaasas. Iseenesest aastaläbi võiks vast siin sõita, kui aga lõunapoole lähed, siis kipuvad nad vist ära sulama.

Ma olen oma praeguste lamellidega (ostetud 2008 sügis) käinud viimased 2 aastat Marokos. Hullemal hetkel oli trassi peal varjus +33 ja päike lõõskas tähendab päikese käes siis võib-olla 50-55 :woohoo:
Ei sulanud ära. Õnneks.

Aga tänuväärt teema, paneb mõtlema. Kas on mõtet edaspidi üldse suverehve alla panna, kui talvel ka sõitmist on? Jäävad tõesti rattavahetused ära ja viimane häda oli ka kahe plekkvelje purunemine. Pääseks mitmest hädast korraga.
Ning tõepoolest - lamellidel 6 aastaga tulnud väikesed praokesed mustri vahele ja muster ise veel väga uhke. Ega ei jõua neid 5-6 aastaga kuidagi läbi sõita, kui igal talvel Hispaaniasse või Marokosse ei jõua.
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Talverehvid, lamellid või nael?

08.03.2014 11:44
#8
Suverehvid on pehmemad ja sõita ikka palju vagasem pehmem kui lamelliga.Kui sõidad ka talvel siis soovitan lamelli,eriti kui euroopa poole sõidad.(naelad keelatud)Maksa sutt rohkem aga samas naudid sõitu.
+372 5112298 MB-Challenger 315

Nr 745

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev