Turvalisus - lisalukk

Turvalisus - lisalukk

02.12.2011 21:03
#1
Natuke haakuvalt siin juttu SIIN TEEMAS aga teen uue teema, et paremini selgust saada.
Kas on keegi oma esiustele või putka küljeuksele (ning garaaziustele) paigaldanud lisalukke?
Plaanis on minna pikemale reisile minimaalse kämpingukasutamisega ja tuleb oma masinal turvalisuse riskid üle vaadata. Teada on, et tehaselukud kabiinil, putka küljeuksel ning garaazil on vargale lihtsalt avatavad.
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Turvalisus - lisalukk

02.12.2011 22:22
#2
Siin mõned variandid
www.reimo.com/en/467991-heosafe_abschliessbar_sprinter_crafter_ab_06/

margi kohane lisa lukk kabiini ustele sulgeb ukse seest poolt ja avada saab ainult seest poolt.

Suvila originaal ukse ja garaaþi lukkudele peale käiv lisa lukk mis on väga populaarne.

www.reimo.com/en/46749-door_saftey_outside_set_of_3/

Esimesi uksi võib ka lihtsamalt sulgeda. Siin variant Ducatole
www.reimo.com/en/46734-door_safety_ducato_up_to_model_06_2006/

Välisuksele saab ka panna sellise lukku mis muul ajal on ka käsi puu sisse minekul.
www.reimo.com/en/912372-door_safety_security_pro_46_cm/
MATKASUVILAD.ee - EESTI SUURIM MATKASUVILATE KESKUS
ADRIA HOBBY HYMER CARTHAGO MALIBU
Karavanitarvikud - REIMO, Movera, Frankana, Fiamma, DOMETIC, Truma, THETFORD, Alde jpm
Varuosad enamustele suvilatootja markidele
Paigaldus, remont ja hooldus meie TEENINDUSES
www.matkasuvilad.ee
+372 5209827

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Turvalisus - lisalukk

02.12.2011 23:10
#3
Mul olid bussil lisalukud garaziustel ja elamu uksel. Oled neid näinud. Need on üsna tugevad, ainult kruvikeerajaga sisse ei saa, aga samas on kogu elamu ehitus selline, et kui lihtsalt toore jõuga ikka tahetakse sisse tulla, siis tehakse seda igal juhul. Kabiini lukkude modimine nii, et võtmega avada ei saa on võibolla hea mõte, ise pole seda ette võtnud.
Tervitustega,
Arvo
Hymer BMCI 550

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Turvalisus - lisalukk

02.12.2011 23:51
#4
Täpselt ei mäleta, kas olid sellised ?

Esiustele mulle tundub väga hea variant see . Igasugused rihmad jm seest avatavad saab ju varas seest avada, kui akna katki teeb:( .
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Turvalisus - lisalukk

03.12.2011 09:25
#5
Ivar kirjutas: Täpselt ei mäleta, kas olid sellised ?

Esiustele mulle tundub väga hea variant see . Igasugused rihmad jm seest avatavad saab ju varas seest avada, kui akna katki teeb:( .

Jah garaaziustel on sellised ja kuudi uksel selline käepide, nagu Matkasuvila lingil.

Ma esmapilgul ei saanudki aru, mida selline esiukse abilukk teeb? Kui ikka aken katki lüuakse ja signa kisa peale midagi ei toimu, siis ei aita miski asi ja vandaalid tevad nagunii, mida tahavad.
Tervitustega,
Arvo
Hymer BMCI 550

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Turvalisus - lisalukk

03.12.2011 14:32
#6
esiuksel olen kasutanud väiksemaid sorti koormarihmasid eelmine aasta Poolas oli abiks väga hästi lukku oli muugitud aga sisse ei saadud

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Turvalisus - lisalukk

03.12.2011 16:43
#7
Koormarihm on ilmselt kõige odavam lahendus, see olemas ka.
Kui nüüd pätt näeb rihma ja lööb akna katki, siis lõikab rihma läbi, avab ukse ning hakkab rahulikult tegutsema ja läbi ukse asju välja tassima. Mul on tunne, et siit see piir läheb - kui ust lahti ei saa (lisalukk), siis halvemal juhul piirdub akna katkilöömisega ja loobumisega (läbi akna toimetamine juba liiga silmatorkav).
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Turvalisus - lisalukk

03.12.2011 17:09
#8
Arvo kirjutas:
Ivar kirjutas: Täpselt ei mäleta, kas olid sellised ?

Esiustele mulle tundub väga hea variant see . Igasugused rihmad jm seest avatavad saab ju varas seest avada, kui akna katki teeb:( .

Jah garaaziustel on sellised ja kuudi uksel selline käepide, nagu Matkasuvila lingil.

Ma esmapilgul ei saanudki aru, mida selline esiukse abilukk teeb? Kui ikka aken katki lüuakse ja signa kisa peale midagi ei toimu, siis ei aita miski asi ja vandaalid tevad nagunii, mida tahavad.

Sellepärast tulebki bussile GSM moodul panna ja oled alati kursis, kui alarm häiresse läheb.
Olen sellise omal kõikidele autodele pannud.
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Turvalisus - lisalukk

03.12.2011 19:25
#9
Parim tundub ikka alarm ja GSM moodul , mul Prantsusmaal muugiti uks , ise magasime sees , alarmi peale panid punnu

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Turvalisus - lisalukk

03.12.2011 20:27 - 03.12.2011 20:32
#10
Leedus tripil mõni aasta tagasi oli mul hammastega alarm ja ei mingit muret. Ainuke hirm oli et kui mõni jultunud ja akiivsem näpumees oma sõrmed avatud küljeaknast sisse pistab võib ta nendest ilma jääda ning sellisel juhul võin ma mingi süüdistuse saada.
Alumiste luukide ja garaaziukse olemasolul pole muidugi koera sõidukis olemisest erilist tolku.
Mõtle roheliselt, sõida gaasiga!

www.usaraud.ee/?id=5_5_20_1276
Viimati muutis: 03.12.2011 20:32 Gulfstream.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Turvalisus - lisalukk

03.12.2011 22:49
#11
Ivar kirjutas: Sellepärast tulebki bussile GSM moodul panna ja oled alati kursis, kui alarm häiresse läheb.
Olen sellise omal kõikidele autodele pannud.

See oli mul ka juba ostes olemas :) , ainult oma kaardi pidin sisse panema.
Tervitustega,
Arvo
Hymer BMCI 550

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Turvalisus - lisalukk

06.03.2012 22:22 - 06.03.2012 22:31
#12
Tel. +3725073021
Viimati muutis: 06.03.2012 22:31 caravan.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev