Ducato käsipiduri reguleerimine Flamenko Camperis

Ducato käsipiduri reguleerimine Flamenko Camperis

06.08.2024 14:44 - 07.08.2024 10:06
#1
Sai täna käidud Flamenko Camperis käsipidurit reguleerimas ja mingil põhjusel läks neil selleks praktiliselt 1 tund. Huvitav, mida seal nii kaua küll tehti? Kevadel väisasin Pärnus autoremonditöökoda ja seal läks tagumiste klotside reguleerimiseks maks 15 mintsa. Kuna selline töö käib arvatavasti tunniarvestuse põhiselt, siis maksin Flamnekos 58,5 € tööraha. Ilmselt esimene ja viimane kord sellist asutust külastada. Ma suurtemate tööde tarbeks olen Kiiul käinud aga väiksemaid töid nii nagu jumal juhatab. Ju peab hakkama enne tööde teostamist hindasi kokku arvutama ja selle põhiselt siis otsustama, pole see kämpari inimene mingi lüpsilehm. 

Arvelt täpsustades, ei selgu, et tegemist oleks tunnihinnaga, nii et korrigeerin oma algset sõnavõttu.
Viimati muutis: 07.08.2024 10:06 punkel.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Ducato käsipiduri reguleerimine Flamenko Camperis

06.08.2024 18:14
#2
Sain aru, et tund läks ja tunni maksid ja tund on ka sellise töö miinimum hind ? 
Või mis mõtlesid tunni arvestusega ?
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: kaminahi

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Ducato käsipiduri reguleerimine Flamenko Camperis

06.08.2024 19:23
#3
punkel kirjutas: ... Huvitav, mida seal nii kaua küll tehti? ... 

Sa ei teagi, mis tehti ja ütled, et liiga kaua tehti. Spetsialist ikkagi. Järgmise korra tee ise ja näed, kaua aega läheb.
5o9279o
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: kaminahi

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • boob
  • boob avatar
  • Eemal
  • Spetsialistist foorumlane
  • Spetsialistist foorumlane
  • Postitusi: 119

Re: Ducato käsipiduri reguleerimine Flamenko Camperis

06.08.2024 23:28
#4
Motamees kirjutas:
punkel kirjutas: ... Huvitav, mida seal nii kaua küll tehti? ... 

Sa ei teagi, mis tehti ja ütled, et liiga kaua tehti. Spetsialist ikkagi. Järgmise korra tee ise ja näed, kaua aega läheb.

Haagise piduriklotside vahetuseks pakkusid paar kohta mulle ca 3 tundi tööaega + mitusada euri klotside eest. Flamenco pakkumine oli kõige kallim. Ostsin ise poolast klotsid 68 raha eest koos saatmisega ja umbes tund kulus klotside vahetuseks, süsteemi puhastuseks ja kontrollimiseks ja pidurite reguleerimiseks. Päris põnev oleks teada, kuidas seda tööd teha 3x kauem, kas lihtsalt aeglaselt  või hoopis venitades😆

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Ducato käsipiduri reguleerimine Flamenko Camperis

07.08.2024 10:27
#5
Motamees kirjutas:
punkel kirjutas: ... Huvitav, mida seal nii kaua küll tehti? ... 

Sa ei teagi, mis tehti ja ütled, et liiga kaua tehti. Spetsialist ikkagi. Järgmise korra tee ise ja näed, kaua aega läheb.
Ma tean mida tegema peab.

Reguleeritakse trossi, selleks keeratakse lahti kontramutter ja keeratakse põhimuttrist trossipikkust lühemaks, keeratakse kinni kontramutter.
Vajadusel reguleeritakse klotse, selleks keeratakse välja mõlemast tagarattast üks rattapolt, tõstetakse auto tagasilda, et rattad liikuma saaks, läbi poldiaugu reguleeritakse klotse, lastakse tagasild maha, keeratakse kinni poldid, tehakse piduripidamise proov, vajadusel korratakse, kas kogu protseduuri või ainult trossi reguleeringut. Arvestades, et kevadel oli mul reguleering tehtud, siis arvatavasti oleks piisanud ainutl trossi pingutamisest. Nagu eelnevalt kirjutasin, siis Pärnus võttis klotside reguleerimine ca 15 mintsa(koos testiga), trossi pingutamine üle 5 minuti ei võta, ümardatult kokku 30 mintsa oleks olnud OK.  

Kuna mul ei olnud head kohta kus trossi reguleerida, siis läksi töökotta, muidu saaks maas pikali olles ka reguleerida.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Ducato käsipiduri reguleerimine Flamenko Camperis

07.08.2024 10:30
#6
Unustasin mainida, et muidu oli töö korralik, peale pingutamist läksin kohe ülevaatusele ja kõik parameetrid(veeretakistus ja piduriefektiivsus) olid normis.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Ducato käsipiduri reguleerimine Flamenko Camperis

07.08.2024 11:13
#7
Leti taga tööd vastu võttes noogutasid ja tänasid või küsisid ka miks ja kuidas ?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Ducato käsipiduri reguleerimine Flamenko Camperis

07.08.2024 16:39
#8
Telgivai kirjutas: Leti taga tööd vastu võttes noogutasid ja tänasid või küsisid ka miks ja kuidas ?
Ma ei ole oma elu jooksul ühtegi korda peale arve saamist hinna üle kobisenud, praegune pole erand ja süüdistada võib ainult oma lollust, et eelnevalt hinnakokkulepet ei “teinud”.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Ducato käsipiduri reguleerimine Flamenko Camperis

07.08.2024 20:33
#9
Ütlen kohe etteruttavalt ära, et flamenkoga mul mingit seost ei ole, aga olen samamoodi ettevõtja. 
Igal ettevõttel on miinimum hind. Minul on näiteks töö miinimum arve 5 töötunni ulatuses isegi siis kui töö võtab aega vaid pool tundi. Miks? Esiteks ei tule ükski mees üheks tunniks päevas tööle. Palgafondi kulud on ettevõttel oluliselt suuremad kui töömehe tunnitasu, tööriistad maksavad raha, riik tahab oma osa. Enne kui hakkate hukka mõistma, et ettevõttel on miinimumind proovige ise ettevõtlusega tegeleda. 
Iseehitaja
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Motamees, liikur

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Ducato käsipiduri reguleerimine Flamenko Camperis

07.08.2024 22:10
#10
Nahk kirjutas: Igal ettevõttel on miinimum hind. Minul on näiteks töö miinimum arve 5 töötunni ulatuses isegi siis kui töö võtab aega vaid pool tundi.
S.tt äriplaan, kui asjad sedasi käivad, variant on muidugi lolli klienti leida aga ega see ka parim lahendus pole. Aga eks neid ettevõtjaid on erinevaid, igaüks vaatab oma mätta otsast. Ma olen ka ettevõtja olnud aastast 1993 (suuremal ja vähemal määral).

Kusjuures mina ei ole hukka mõistnud kedagi, lihtsalt teavitasin teisi foorumiliikmeid, et pooletunnist tööd tehakse tund aega ja maksab sellist hinda.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Ducato käsipiduri reguleerimine Flamenko Camperis

07.08.2024 22:52
#11
Nahk kirjutas: Minul on näiteks töö miinimum arve 5 töötunni ulatuses isegi siis kui töö võtab aega vaid pool tundi.
 Tulistan puusalt, et sellise poliitikaga kaugele ei purjeta. Kuigi jah, ma ei tea kõiki detaile ja need võivad pilti veidi muuta. Rõhk sõnal veidi.
 Ma tavaliselt katsun enne aru saada, mis asi mida maksab ja kui tundub ülepakutud, siis jääb diil ära.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Ducato käsipiduri reguleerimine Flamenko Camperis

08.08.2024 00:22
#12
Vastupidi, mul on väga head koostööpartnerid aastatega tekkinud kes teavad, et hea töö maksab paraku raha. Töö järjekord on hetkel järgmise aasta mai kuuni täis kõigile meestele. See, et sa oled elu jooksul piisavalt kogemust hankinud, end harinud, soetanud vajalikud kvaliteetsed tööriistad, et oma tööd kiiremini ja paremini teha  kui teised ei tähenda, et sa pead hakkama end odavamalt müüma. Oskused paraku maksavad ja klientidel on alati võimalik odavamaid mehi otsida. Lihtsalt kahju on vaadata kuidas inimesed aru ei saa, et keegi ei tee tasuta tööd.
Iseehitaja
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: kaminahi

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Ducato käsipiduri reguleerimine Flamenko Camperis

08.08.2024 08:57
#13
Nõme ongi see, et kohe ei reageerinud, uurinud. Nüüd tagantjärgi sotsiaalmeedias käib seljatada suskimine. 
Ja mille nimel ? 30 eur. Mis võis olla ju ka põhjendatud, et läkski nii palju aega sest oli mingi takistus. Või siis omast oskamatusest aru saada, et alustatud tund maksab tunni hinna. 
Tegijal nüüd fekaal lõhn juures. Kahju.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Nahk

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Ducato käsipiduri reguleerimine Flamenko Camperis

08.08.2024 09:46
#14
Telgivai kirjutas: Nõme ongi see, et kohe ei reageerinud, uurinud. Nüüd tagantjärgi sotsiaalmeedias käib seljatada suskimine. 
Jah, suskimine käib poole tunnilise töö tegemine tunni ajaga, ülejäänud asjad ei puhu siin absul pilli. Kui ma lähen spetsialisti juurde, siis ma eeldan, et spetsialist teab, mida ta teeb ja kui kaua ta teeb. Kui on arvajaid, et töö peabki kaua kestma, siis palun väga, mina teie arvamust ei muuda, kuid praeguse postituse mõte on teisi foorumlasi valgustada, kuidas asjad Flamnekos käivad - ehk siis uurige ja leppige asjad kokku, muidu ei tea, mis spetsialisti otsa satute. Kas mingit lõhna kuskil on otsutab igaüks ise, mina sõidan parem Kiiu töökotta, kus siiani ei ole nahka üle kõrvade tõmmatud ja tööde teostamise ajakulu on tiksunud minu loogikaga ühes taktis.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: boob

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Ducato käsipiduri reguleerimine Flamenko Camperis

08.08.2024 21:04
#15
Hea, et foorumisse vahel ka naljamehi sattub.

Autoremont käib reeglina hinnakirja järgi. Kõigile tuntud automarkidele on tehas andnud välja iga töö tegemiseks kuluva aja. Tavaliselt käib firmades ka selle järgi arvestus.

Elamuautol on kindlasti ka päris palju spetsiifilisi tõid, need vast lepitakse vahel hinnas kokku, vahel on tunnitasu järgi.

Ducato ja tema prantsuse sõsarate käsipidur on ehituselt üks paras õnnetus. Tööle saab korraks hästi uue trossi ja orinaaltootja ketaste ja klotsidega.

Auto sõitnud minu käes eelmise aasta suvest, siis sai kohe lasta panna uued kettad ja klotsid. Loomulikult reguleeriti ka käsipidur, ülevaatuselt sain arvuti armulikkusest läbi pärast üsna mitmendat katset. Üsna varsti lasin  uuesti klotse reguleerida, sest ei hoidnud hästi kallakul.

Nüüd tulin Horvaatiast ja lasin jälle uuesti reguleerida. Osadel kallakutel ikka hästi ei hoia, ikkagi oma 3 tonni kinni hoida.

Muide, Flamenko eripära on see, et keegi pole näinud nende hinnakirja.
Üsna kindel, et seda ei suuda ka veebist leida.

Tegelikult pääses teemaalgataja veel odavalt, sest väidetavalt olevat seal keegi saanud ka hinnalipiku tunni eest 79.90 + käive.

Põhimõtteliselt sellisesse kohta ei lähe, kus hinna saab anult päringu ja hinnapakkumisega. Ei tundu eriti läbipaistev hinnastamine.
Bussisõit kaitseb keskkonda

.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Ducato käsipiduri reguleerimine Flamenko Camperis

09.08.2024 14:13 - 09.08.2024 14:14
#16
Toon hea näite elust enesest. 
1995 aasta Opel Calibra 4x4
Siduri survelaagri vahetus autodata andmetel 45minut. 
Ostsin auto mida polnud kunagi remonditud, sidurisurvelaager oli sees 5ks tükiks ja kinni kiilunud ning luugist mis sidurivahetuseks mõeldud on enam siduripakk välja ei mahtunud. 
Sild rippu, vahekast maha, käigukast maha, uus siduripakk sisse ja kõik uuesti kokku. 
Arva kas mahtusin tehase 45 minuti sisse?
Need ajad on esiteks loodud ideaal tingimustes töötamiseks. Kasutage palun inimesed oma pead ja kui raha ei ole teenuse ostmiseks siis tehke ise. 

Lasta kuskil töö ära teha, naeratusega töö vastu võtta ja siis hiljem internetis pori määrida on väga inetu. 
Iseehitaja
Viimati muutis: 09.08.2024 14:14 Nahk.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Motamees, kaminahi, Margo

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Ducato käsipiduri reguleerimine Flamenko Camperis

09.08.2024 17:30
#17
eavp kirjutas:
Tegelikult pääses teemaalgataja veel odavalt, sest väidetavalt olevat seal keegi saanud ka hinnalipiku tunni eest 79.90 + käive.

.


Ja mis tööd tehti selle 79.90 tunnihinnaga ?

Sihin oma küsimusega sinna et erinevad tööd ongi erineva hinnaga jah erineva tunnihinnaga. Lihtne luksepatöö on odavam kui nt. elektriku töö ja arvutiga diagnostika töö ja samuti ka spetsiifilisemad mootorite remondid.

Samuti võib eeldada kõike aga eeldamine ei maksa pärast arvet ja on vana vigala vanasõna järgi kõikide asjade p...e minemise ema.
Eeldage nt. pihustite ja eelsüüteküünalde vahetuse aegasid. Lihtne on mööda panna nt. mitte tunni või tundidega aga nt. päevaga.

Kes oskab see teeb kes ei oska see õpetab.
(Palamuse vanasõna :)  )
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Motamees

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Ducato käsipiduri reguleerimine Flamenko Camperis

10.08.2024 09:41
#18
Nahk kirjutas: Need ajad on esiteks loodud ideaal tingimustes töötamiseks. Kasutage palun inimesed oma pead ja kui raha ei ole teenuse ostmiseks siis tehke ise. 
Ei ole vaja võrrelda asju, mis on täiesti erinevad. Käsipiduri regull käib läbi kahe mutri keeramise, vajadusel regullitakse läbi rattamutri augu klotse. Klotsid ja trummlid said kevadel vahetatud(aprill), mais sai klotse regullitud, ehk siis augustis võiks olla need ideaaltingimused millest sa pajatad. Kui ma poleks Pärnus ise töömehe kõrval töö tegemist vaadanud, siis ma võibolla ka ei kommenteeriks, kui pikk see aeg võiks olla.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Ducato käsipiduri reguleerimine Flamenko Camperis

10.08.2024 19:07
#19
Jutt köis eelnevale tekstile tehase etteantud remondi aegadest mitte ainult sinu pidurist. Soovitan järgmine kord ise remont ette võtta ja tehase aega mahtuda, siis ei pea hiljem naeratava näoga tööd kelleltki vastu võtma ning hiljem kodus internetis teiste kohta sappi pritsima.
Iseehitaja

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Ducato käsipiduri reguleerimine Flamenko Camperis

10.08.2024 20:41
#20
Nahk kirjutas: Soovitan järgmine kord ise remont ette võtta ja tehase aega mahtuda
Eks seda remonditööd on ikka omalajal tehtud kotiga. Sigulli kolvirõngaid sai pea iga nädal lukkude “lahku” keeramist harrastatud, nii et päris kobakäpp ei ole. Ja kuna ma ei tea milline on tehaseaeg, siis toetun ikkagi oma kogemusele, mida nägin Pärnu töökojas ja selle aja sisse mahun lõdvalt ära, Flamenko aega mahun koos lõunasöögiga. Ma ei tea kus sa sapipritsimist näed? Tegemist ikka kogemuse jagamisega.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Ducato käsipiduri reguleerimine Flamenko Camperis

10.08.2024 20:59
#21
Kui sa ei olnud nende hinnaga ja töö ajaga rahul siis miks sa neile seda seal kohapeal ei öelnud? 

See mis praegu selle teemaga teed ongi ju puhas sapi pritsimine. 
Iseehitaja
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: kaminahi

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Ducato käsipiduri reguleerimine Flamenko Camperis

11.08.2024 13:46
#22
punkel kirjutas:
Nahk kirjutas: Soovitan järgmine kord ise remont ette võtta ja tehase aega mahtuda
Eks seda remonditööd on ikka omalajal tehtud kotiga. Sigulli kolvirõngaid sai pea iga nädal lukkude “lahku” keeramist harrastatud, nii et päris kobakäpp ei ole. Ja kuna ma ei tea milline on tehaseaeg, siis toetun ikkagi oma kogemusele, mida nägin Pärnu töökojas ja selle aja sisse mahun lõdvalt ära, Flamenko aega mahun koos lõunasöögiga. Ma ei tea kus sa sapipritsimist näed? Tegemist ikka kogemuse jagamisega.

Sul kohe rõõmus meel, et said teema oma ego näitamiseks.
Raivo Koppel
729

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Ducato käsipiduri reguleerimine Flamenko Camperis

26.08.2024 21:23
#23
Loen seda pikka postituste jada ja mõtlen, et miks te sõbrad üldse käite enda jaoks võõrastes kohtades autot remontimas...? Kodust kaugel teel olles loomulikult, aga kodukandis? 
Minu matka- ja pakiautol on juba teist aastakümmet oma "ihuarst", kellel on ülihea "know-how" ja minu täielik usaldus. Osasid asju käin tegemas sõbra pool, kes toimetab "seinast - seina", on alati käepärast ja operatiivne. 
Kunagi pole probleemi, et aega või raha kulus liiga palju...
Ära sõida kiiremini, kui su kaitseingel lennata suudab.
Klubi Eesti Karavan liige nr. 700
Illar Algma
EuraMobil 2004
Tel: 5072560
Tallinn, Kristiine.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: kaminahi

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev