Matkaauto katuse kandevõime

Matkaauto katuse kandevõime

19.07.2021 14:47
#1
Vb rumal küsimus, aga siiski. Nädalavahetusel toimunud ralli viimasel katsel oli näha, et paljud vaatasid rallit matkakate katusel toolidel istudes või siis seistas. Mina pole seni julgenud/tahtnud katusel väga turnida, kuna pole millegipärast kindel selle kandevõimes. Aga seda pilti nähes tundus, et äkki ma kardan ilma asjat. Nt ka katust pesta oleks oluliselt lihtsam kui saaksin seal ise peal seista samal ajal. Kuidas üldiselt on, kas matkaauto katus peaks vabalt igas punktis keskmise inimese raskust kandma? Tegemist siis 2013 aasta autoga.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Matkaauto katuse kandevõime

19.07.2021 18:04
#2
Mina, 74kg, oma vanakeste (haagis 1997a, auto 2000a) katustelt lükkan lund ettevaatlikult katusel olles
Tooli julgeks (tegelikult ei julgeks ;) ) panna kui katusel lisa plaat, mis hajutab raskuse kogu katuse ulatuses.
Arvan, et katusel nii sama olla ei ole tark tegu.
Tervitades,
Priit Peljo
Klubi Eesti Karavan liige nr 748
★★★ Mobile office on road ★★★
www.teeseeise.ee/et
Tel 53315713

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Matkaauto katuse kandevõime

19.07.2021 20:09
#3
Üldiselt ühinen Priidu arvamusega.  
Kui nüüd targalt teha, siis tuleks vaadata ruumi sisse ja seista liikuda ainult kohtadel, kus tugi seespool (tualettruum). Seda siis katuse pesemiseks. Niisama turnimiseks ma katust ei kasutaks.
Ise olen katuse pesemiseks pannud lauad katusele ja käinud neid mööda.
5o9279o

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Matkaauto katuse kandevõime

19.07.2021 20:53
#4
Mingi prantsuse mudel lubas et võid auto katusele seisma panna. 

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Matkaauto katuse kandevõime

19.07.2021 21:27
#5
Sõltub siiski autost. Kui taga on redel, ei ole see ilu pärast.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Matkaauto katuse kandevõime

19.07.2021 22:05
#6
Arvo.A kirjutas:  Kui taga on redel, ei ole see ilu pärast.
Nõus, ei pole ilu pärast. Nii saab sulle kiiremini uue auto müüa.


 
5o9279o

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Matkaauto katuse kandevõime

19.07.2021 22:41
#7
Arvo.A kirjutas: Sõltub siiski autost. Kui taga on redel, ei ole see ilu pärast.
Minu autol on taga redel, aga tundub, et ilu pärast ;) Mina seda ei kasuta ;) 
Tervitades,
Priit Peljo
Klubi Eesti Karavan liige nr 748
★★★ Mobile office on road ★★★
www.teeseeise.ee/et
Tel 53315713

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Matkaauto katuse kandevõime

20.07.2021 00:10 - 20.07.2021 00:10
#8
Tegin just hiljuti katusesse augu, et päiksepaneeli kaablid tuppa tuua.
Üllatusin päris korralikult, kui avastasin, et katuse alumiiniumpleki all on kõigest 5 cm. valget vahtplaati.
Algul arvasin, et jõudsin freesiga puitkarkassini. Aga ei, plekk oli.

Valguse käes vaadates on katus pisikesi mõlke täis. 
Kui katusel liikuda, siis tõesti tugiseinte kohalt tundus stabiilsem.
Mul ka tagaosas redel. Siiani väga ei kasutanudki seda.
Seega seal liikudes võiks kasutada mingit lauda.
Kunagi eelnevalt olid mul jalgade all laminaatparketi plaadid.
Viimati muutis: 20.07.2021 00:10 meelis.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Matkaauto katuse kandevõime

20.07.2021 06:22
#9
Mul oli redelile lisaks ka kummimatist käigurada katusele liimitud ning suisa katuseraam oli olemas ja kõndisingi seal riba peal ning ei pidanud seetõttu uut autot ostma. Aga tüüpiline on see, et kohe hakatakse peksma neid, kes julgevad väita midagi, mis isehakanud arvamusliidrite seisukohtadega kokku ei lähe.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Ivar Kalev

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Matkaauto katuse kandevõime

20.07.2021 09:01
#10
Arvo.A kirjutas: Mul oli redelile lisaks ka kummimatist käigurada katusele liimitud ning suisa katuseraam oli olemas ja kõndisingi seal riba peal ning ei pidanud seetõttu uut autot ostma. Aga tüüpiline on see, et kohe hakatakse peksma neid, kes julgevad väita midagi, mis isehakanud arvamusliidrite seisukohtadega kokku ei lähe.
Su esimene postituse pool on selgitav, nagu teistelgi. Kel redel kel pole. Minu pildil oleva auto lammutasin ära ja seal katusel poleks tohtinud küll käia, vaatamata redeli olemasolule. Muidugi olid seal tadmatud jalutanud ja mõlgid olid sees. Kummimatt on selleks, et sa katuselt alla ei kukuks (natuke muidugi leevendab sammusurvet). Mina ükskord libisesin katuselt alla.
Postituse teine pool on puhas demagoogia. Arutle parem loogiliselt selle üle, mis seal katuse sees on ja mismoodi ta sind kannab. Pildil olevalt katuselt on ära võetud õhuke alumiiniumplekk. Mina seal katusel küll ei julge käia.


 

 
5o9279o

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Matkaauto katuse kandevõime

20.07.2021 11:22 - 20.07.2021 11:23
#11
Sõbralt mõte, et toolidega katusel olijad arvatavasti rentnikud võisid olla, mitte matkaauto omanikud?

Teema väliselt, ei puuduta matkaautot ;)
Lihtsalt infoks Hobby matkasuvila juhendist väljavõte - 
Kattokuorman kohdalla huomioitavaa
• Nouse katolle ainoastaan standardisoitujen ja sallittujen, tukevien tikkaiden avulla.
• Kattoa ei ole tarkoitettu kestämään pistekuormitusta. Ennen
kuin nouset katolle, peitä kohta, johon aiot astua, laajalta alueelta. Tarkoitukseen soveltuvat sileä- ja pehmeäpintaiset materiaalit, kuten kova vaahtomuovilevy (esim. Styropor).
• Älä astu liian lähelle kattoluukkuja tai katon ilmanvaihtoaukkoja
(säilytä vähintään 30 cm:n etäisyys).
• Älä astu keulan ja perän pyöristetyille alueille.
5.4 Katto
Ole varovainen katolle noustessasi. Katto voi olla kosteana tai jäisenä erittäin liukas.
Kattotelineen suurin sallittu kokonaiskuormitus on 80 kg.
Tervitades,
Priit Peljo
Klubi Eesti Karavan liige nr 748
★★★ Mobile office on road ★★★
www.teeseeise.ee/et
Tel 53315713
Viimati muutis: 20.07.2021 11:23 Priit Peljo.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Matkaauto katuse kandevõime

20.07.2021 12:38
#12
Eks sõltub ju ka tootjast ning kehakaalust. Ma kaalun 71, samas mõni üle 100 kg.
Klubi Eesti Karavan liige nr 652
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Priit Peljo

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Matkaauto katuse kandevõime

20.07.2021 12:40
#13
Mis asi on Hobby matkasuvila- auto või haagis? Aga polegi oluline.
Hakkame nüüd üksteise võidu siia igasugu linke ja pilte riputama ning tõestama seda, mida peame tõestama, sest isiklik arvamus ja veendumus ei salli enda kõrvalt teistsugust- katusel käimine on lollus. Isegi siis, kui käimine mingeid vigastusi ei tekita ja tootja ongi lubanud mingil piiratud alal seda teha. Aga mõne arvamuse kohaselt, kui auto külge on redel kruvitud, siis see on disaineri kiiks ja tootjal võimalus ostjalt rohkem raha küsida.
Tundub, et kuskil kahetuhandetatest alates on redelid pigem harv nähtus ja tänapäeval vist olematu teema.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Matkaauto katuse kandevõime

20.07.2021 16:43
#14
Hobby juhendis toodud soovitused on täiesti loogilised.
Mul on ka katusel näha koht kus oli kunagi kummiriba liimitud.
Pooldan ka mõtet, et redel pole siiski disainielement.
Ju siis vanasti peeti seda loomulikuks vajaduseks.
Kuna aga mingid raskekaalulised ka katusele ronisid ja sellega jama tekitasid, siis äkki seetõttu ongi uutelt bussidelt redelid ära kojatud.
Et siis katusele ronimine on jäetud omaniku vastutusele ja redelita bussi puhul mõeldakse enne natuke, kui üldse katusele ronitakse??

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Matkaauto katuse kandevõime

20.07.2021 17:14 - 20.07.2021 17:20
#15
Kui sirvida vanemate autode müügikuulutusi, siis üldjuhul on näha, et kui on redel, lisandub sellele ka katuseraam ja suure tõenäosusega võimaldab see kasvõi katuseboksi kinnitamist. Seega loomuldasa on eeldatud, et inimesel on katusele asja. Küll ehk mitte täistuuridel sambat tantsima, aga anti võimalus eluks vajaliku kola kaasavedamiseks ja ladustamiseks ka autoväliselt.
Miks hiljem need redelid ja raamid kadusid, on ehk erinevate põhjuste kogum- ohutus, kütusekulu vähendamine sileda katuse abil, auto kaalu vähendamine kuudi konstruktsiooni lihtsustamise abil, rohkem tehti panipaiku autosiseselt, mingi loll euroseadus jne- ei meie siin tea ja ei ole mõtet hakata selle üle piike murdma.
Seega kui kellelgi on auto taga redel, võib ju sinna üles tashilju piiluda, kelle autol aga ei ole katusele pääsu lihtsamaks tehtud, ei peaks sinna niisama turnima minema, veel vähem suvalise tooliga peesitama, sest vale liigutuse puhul on sealt ilmselt ka lihtne alla kukkuda.
 
Viimati muutis: 20.07.2021 17:20 Arvo.A.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Matkaauto katuse kandevõime

20.07.2021 17:23 - 20.07.2021 17:27
#16
Sai alles mõned nädalad tagasi Knaus  haagissuvilale teine päikesepaneel lisaks paigaldatud. Selleks tuli eelmise aasta paneel  koos jalgadega eemaldada (liimitud Matkasuvilate kalli liimiga) , 10 aastat vana paneel eemaldada , ära võtta õhutusseen ja ava katuses sulgeda ning panna aasta vanune  paneel uude kohta ning teine samasugune paneel lisaks, nii et mõlemad ära mahuksid markiisi kõrvale.
Kuna suvila on 2.30 lai ja paneelil oli 8 jalga vaja eemaldada, siis mitte kuidagi poleks saanud seda üle redeli teha, isegi kui seda teemat siin varem lugenud oleks.
[img

Igatahes minu 74 kg kaaluv abimees katusele nähtavaid kahjustusi ei tekitanud. 2x  Victron Energy 215W paneeli ilusti katusel.
Eks kui peaks suvila  asemel uue auto ostma, siis võtan rendist tõstuki ;)   
Suvila remondi -kaasa arvatud pehkinud kohtade vahetuse, tihendamise ja  elektritööd välja arvatud paneelide paigalduse teostas Haagisepere
päikesepaneel Victron Monocryst. 215W-24
+ kontroller
Victron SMARTSolar MPPT 100/30
Bussisõit kaitseb keskkonda

.
Viimati muutis: 20.07.2021 17:27 eavp.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Matkaauto katuse kandevõime

20.07.2021 20:40
#17
Ok, paistab, et matkaka katusele vist ikkagi väga ronima ei kipu. Aga kuidas olete lahendanud enda matkakate katuse pesemise mure?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Matkaauto katuse kandevõime

20.07.2021 20:43
#18
Pesemist teen ise katusel olles, nii matkaautol kui matkahaagisel.
Tervitades,
Priit Peljo
Klubi Eesti Karavan liige nr 748
★★★ Mobile office on road ★★★
www.teeseeise.ee/et
Tel 53315713

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Matkaauto katuse kandevõime

20.07.2021 21:09
#19
Kas ei ole võimalik endale soetada üks redel ja teleskoophari, mille saab veevoolikuga ühendada?
 

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Matkaauto katuse kandevõime

20.07.2021 21:12
#20
Kasutan ka sellist harja aga vahest harjamisest ei piisa, siis ronin katusele.
Tervitades,
Priit Peljo
Klubi Eesti Karavan liige nr 748
★★★ Mobile office on road ★★★
www.teeseeise.ee/et
Tel 53315713

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Matkaauto katuse kandevõime

20.07.2021 23:19 - 20.07.2021 23:38
#21
Teema algusesse tagasi tulles ;)
Sinna julgeks tooli küll panna ;)
Korrusmaja juurde aga mitte parkida, päike peegeldub teistele häirivalt ;)
 

 

 
Tervitades,
Priit Peljo
Klubi Eesti Karavan liige nr 748
★★★ Mobile office on road ★★★
www.teeseeise.ee/et
Tel 53315713
Viimati muutis: 20.07.2021 23:38 Priit Peljo.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev