TRUMA Combi 4 / 4E

TRUMA Combi 4 / 4E

14.08.2023 17:17
#1
Teema neile, kellel on varem toodetud Truma Combi 4 , millel ei ole tehasest CP PLUS iNet ready juhtpaneeli.
Selgus, et see viga on parandatav, kui paigaldada uus elektroonikaplaat ja CP PLUS iNet ready juhtpaneel. Vaja on välja vahetada truma vana juhtpaneel mudeli versiooni V5.00 vastu, millel uus 2023 aasta tarkvara.
Kõigil, kellel on plaat versiooniga V01xxxx - V04.xxxx on see vahetus võimalik.

Minu 2013 aasta katlal jäi kaabel samaks. Toide võeti kõrval asuva EBL ploki juhtploki Schaudt LT420 küljest.

Nüüd saab katla väljundtemperatuuri reguleerida iga kraadi tagant ja veele on kolm erinevat temperatuuri astet.
Konkreetselt lisandus juurde võimalus ventilatsiooni kasutamiseks.

Kes nüüd jutu kadedusega läbi lugesid, et miks neil on Combi 6 katel, siis sama võimalusega komplekti pakutakse ka Truma 6 /6E katlale, aga see on mul alles postis.

Ostetud nagu ikka ebayst.
Katsetatud ja testitud nädalavahetusel Jurmala tripiga. Head suured numbrid, näeb ilma prillideta.
 
Bussisõit kaitseb keskkonda

.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: TRUMA Combi 4 / 4E

14.08.2023 18:57 - 14.08.2023 19:03
#2
See vist päris uudis nüüd küll pole, tagin sama asja läbi oma 2014 a Rimoril combi 6, paar aastat tagasi, sel ajal sai uue el. plaadi vahetuskaubana üsna soodsalt Parklist.
Mina panin veel INet boxi ka, siis saad juhtida mobiiliga ka.
Viimati muutis: 14.08.2023 19:03 toto.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: TRUMA Combi 4 / 4E

14.08.2023 20:02
#3
See vist päris uudis nüüd küll pole, tagin sama asja läbi oma 2014 a Rimoril combi 6, paar aastat tagasi, sel ajal sai uue el. plaadi vahetuskaubana üsna soodsalt Parklist.
Mina panin veel INet boxi ka, siis saad juhtida mobiiliga ka.
 
Probleem selles, et oma Truma 6 kombi ostsin juba krooni ajal ja peale läks suvilale alles sel kevadel.

Samas auto soetasin 2 kuud tagasi koos Combi 4 ja mind härisid pimedas need suht loetamatud numbrid, millel dioodid taga kumasid. See nupu krudimine oli uus ka minu jaoks. Mis numbril mis temperatuur. I-net boxi peale mõtlesin, aga kuna ainult ühele seadmele pole mõtet, siis ei ostnud. Kliima tuleb Dometic FreshJet FJX4 2200

Aga nüüd tuleb siis veel lisada Truma veeklapile FrostControl Heizelement  (Reimo 72095 )
Paigaldusvideo 
 
Bussisõit kaitseb keskkonda

.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: TRUMA Combi 4 / 4E

16.08.2023 12:50
#4
See vist päris uudis nüüd küll pole, tagin sama asja läbi oma 2014 a Rimoril combi 6, paar aastat tagasi, sel ajal sai uue el. plaadi vahetuskaubana üsna soodsalt Parklist.
Mina panin veel INet boxi ka, siis saad juhtida mobiiliga ka.
 
Kampaania on läbi. Asjad eestis on aga ikka "tibakene" kallimad, kui ebays. Nii umbes 100 tiba jagu või rohkem, nii i-net boxi, elektroonikaplaadi, kui displey pealt. Nii et  hinnavahe 350-400 eur.

Küsimus aga selline. See box vajab oma kaarti. Kas ta suhtleb üle interneti  või sõnumite kaudu?
Bussisõit kaitseb keskkonda

.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: TRUMA Combi 4 / 4E

16.08.2023 14:58 - 16.08.2023 15:25
#5
Tere,
Suhtus toimub SMS-ide kaudu, endal on selleks Telia M2M kaart 2,5 eur per kuu.
Ülilihtne kasutada ja selle kaudu pole vahet, kus sa oled - saad jälgida ja juhtida. Näitab nii elamu aku V, ruumi reaalset temp, palju gaasi (vajalik lisaks Truma balloniandur) jne.  Juhin sellega ka katusel olevat kliimat-kütet (vajalik 220V), kütet-venti, soojavett ... veelkord ülimugav asi.
Bluetoothi ulatuses muidugi käib asi selle levi ulatuses. SMS-e ei pea sisse toksima, kui valik tehtud siis vajuta "send as SMS" ja genereerib ise sms ning teine vajutus ongi juba "Send"
Viimati muutis: 16.08.2023 15:25 Egert.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Ivar Kalev

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: TRUMA Combi 4 / 4E

16.08.2023 15:28
#6
Mul jääb kohe üle kasutatud inet box. mina kasutasin super kõnekaardiga, aga jah suhtleb ble ja sms kaudu.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: TRUMA Combi 4 / 4E

13.09.2023 13:28 - 13.09.2023 13:30
#7
Nüüd ka Truma Combi 6 plaat vahetatud ja uus juhtimine küljes. Töötab ilusti. Aega läks natuke sellega, et tuli tellida juhtimisele alusraam, et saaks haagise seinale kinnitada Truma Art.Nr.34030-39300 . 
Bussisõit kaitseb keskkonda

.

Lisatud failid:

Viimati muutis: 13.09.2023 13:30 eavp.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: TRUMA Combi 4 / 4E

14.10.2023 09:56
#8
Viimane muudatus- haagises olev Truma Combi 6 läks vahetusse autos oleva Truma Combi 4.-ga. Korpuse pikkuste vahe oli umbes 1 cm.

Haagis jääb talveks hoiukodusse, autole ostsin aga talverehvid . 6kw ehk aitab meie talve paremini üle elada. Külge läks nüüd ka juba selle aasta algusest tootmisest maas olev i-net box.

Küljes ka Truma Duo Control CS

Kas kellelgi on head kogemust talvise reduktori soojendamisega?
Truma pakub, et lahenduseks on Truma EisEx. Olemas on veel ka mingi Duo C, mida nägin isegi ühe uue müügis oleva auto pildil seina peal.

Ehk mis selle reduktori jäätumise hea lahenduse pakub, peale lisasoojenduse vedamise Truma Combi pealt balloonide juurde, mis iseenesest on ka ahju läheduse tõttu võimalik.
Bussisõit kaitseb keskkonda

.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: TRUMA Combi 4 / 4E

15.10.2023 21:00
#9
MIlleks seda reduktorit soojendada tarvis? 
Viimased 4 talve kasutanud Truma Duo-t ja pole kordagi probleeme olnud. Balloonid külmas.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: TRUMA Combi 4 / 4E

15.10.2023 21:26
#10
MIlleks seda reduktorit soojendada tarvis? 
Viimased 4 talve kasutanud Truma Duo-t ja pole kordagi probleeme olnud. Balloonid külmas.
 
Pole talvist kogemust muuga, kui kunagi gaasiautoga.. Aga sakslased neid reduktori soojendusi näiteks haagistele  paigaldavad ja neil ju ometi talvel soe.

Muidugi oli veel plaan täidetavatele balloonidele üle minna väljast täitmisega. Autogaas aga eeldab vähemalt gaasiauto peal  aurusti soojendamist kuuma jahutusvedelikuga. Ilmselt ei ole see aga selle talve projekt, kuigi balloonid olemas.

Üldiselt vist ainult reduktori soojendamisel suurt mõtet ei olegi, kui mõlemast balloonist korraga tarbimisele keerata. Ainult ühest võib tarbimine liiga suur olla ja külmas nii palju gaasi ei aurustu.

 
Bussisõit kaitseb keskkonda

.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: TRUMA Combi 4 / 4E

15.10.2023 21:44
#11
Reduktori külmumisega võib olla nii ja naa. Seal on palju aspekte, mis mõjutavad. Igal juhul külmub ära reduktor siis, kui sinna satub vedelgaasi (siit ka autogaasi reduktori soojendamise vajadus). Järgmised külmumise variandid on juba tarbimises kinni. Mõni kinnitab, et üldse ei külmu aga tarbib korraga vähe gaasi. Teisel aga probleem külmumisega, sest suur tarbimine taga.
Päris oletused mu jutt pole. Olen ikka asjaga tegelenud ka.
5o9279o

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev