Tegin loomkatseid kui palju siis külmik reaalselt(maksimaalselt saab ilmselt veelgi) energiat tarbida võiks. Lülitasin sisse majaplokist AES mudeli(kuna solari juhet ei ole külmikusse veetud, siis arvab külmik, et võib akutoitel töötada) ja keerasin külmiku käima. Testiga alustasin eile 12:20 ja sooja oli väljas +30 alla, kapp oli täiesti soe. Kuskil 3-4 tunniga hakkas sügavkülm korralikult külmetama, kuskil 6-7 tunniga oli viin nii külmaks läinud, et oleks saanud võtma hakata. Hommikul oli veinid ja shampad külmad. Kell 12:30 lõpetasin testi. Kapi kallal käisin umbes 10 korda. Testi alguses oli sügavkülmas: 1 0,5 plastikus viin, 1 0,5l klaaspudelis Vana Tallinn ja üks medical külmkott. Jahekapis oli kolm 0,7 veini ja kaks shampat.
Kokkuvõte:
1. Sügavkülm on kasutamiseks valmis ca 5-6 tunniga(kui on tühi)
2. Jahekapp on kasutamiseks valmis ca 6 tunniga kui on tühi.
3. Sügavkülma viin on tarbimiseks hea alates 7 tunnist(paksuks veel ei läinud)
4. Jahekapp võtab asjade külmetamiseks ikka väga palju aega, nii et minu tavaline mudel, et asjad sisse ca 12h enne reisi tegelikult ei toimi ja võiks olla 24h enne reisi.
5. 12V on külmikule ainult hädaabinõu(tunudb, et pigem on mõeldud külma hoidmiseks)
6. Energia tarve on meeletu vs gaas
Kuna eile oli suht päikeseline ilm, siis päike toetas umbes 7-8A(kuigi ma sellest aru ei saanud, et mingit toetust oleks olnud). Akude mahalaadimine oli stabiilselt 170W ja 24h-ga oli kulunud ühest akust 62% ja teisest 68%, ühe aku mahtuvus on 230Ah. Nii et peaaegu 300Ah + ca 10h päikest a'la 7-8A sööb 24 tunniga.
Lõpetuseks peab nentima, et pole üle mõelda ja tuleb külmikut külmetada gaasiga(kui 220V pole) või siis variant oleks olemasolevad paneelid ringi vahetada ja üritada saavutada 25-30A päevast laadimist, mis siis peaaegu kataks ära külmiku vajadused(pluss öise aku mahalaadimise laadimine päeval). Arvestades, et mul läheb aastast alla kahe ballooni, siis elektrisse investeerimisega saan vähemalt 10a gaasi pealt külmetada.
Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.