Klubiliikmed ja teised, sel keerulisel ajal...

Klubiliikmed ja teised, sel keerulisel ajal...

26.04.2020 10:59
#1
Kuna lähiajal Klubi kokkutulekuid ei tule ja üksteisi me ei näe, siis võibolla julgemad jagavad oma tegemisi (sõite, ettevalmistusi...).

Üks sõber alustas hobiaiandusega B) Paljud liiguvad matkakatega Eestis B)

Mina kasutan hetkeolukorda näiteks matkaka kohendamiseks... ;)









Tervitades,
Priit Peljo
Klubi Eesti Karavan liige nr 748
★★★ Mobile office on road ★★★
www.teeseeise.ee/et
Tel 53315713

Lisatud failid:

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Klubiliikmed ja teised, sel keerulisel ajal...

26.04.2020 11:20
#2
Priit Peljo kirjutas: ...Mina kasutan hetkeolukorda näiteks matkaka kohendamiseks... ;) ...

Mina kasutan olukorda hoopis uue masina ehitamiseks. Mitte, et ma muidu ei ehitaks...
5o9279o

Lisatud failid:

Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Priit Peljo

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Klubiliikmed ja teised, sel keerulisel ajal...

27.04.2020 15:01
#3
Tere kõigile just soetasin soomest matkaauto! Ise sellel teemal roheline aga asi minuarust oli suht korralik võrreldes nendega mida siin pakuti üks hullem kui teine nüüd samamoodi remondin . Tagastange oli parandatud teibi pahtli ja traadiga sai teine korda tehtud . Taganurkka paugu saanud ja mõlemad nurgad mädanenud a 20 cm alumine puitkarkass installitud veekindlast vineerist nurgad no õlid veepumbad rooliots ja silla kummijupid ka installitud uued !!

Lisatud failid:

Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Priit Peljo, Mait Lepp

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Klubiliikmed ja teised, sel keerulisel ajal...

27.04.2020 15:06
#4
Tere tulemast!

Hea vaadata kohe - enne ja pärast B)



Tervitades,
Priit Peljo
Klubi Eesti Karavan liige nr 748
★★★ Mobile office on road ★★★
www.teeseeise.ee/et
Tel 53315713

Lisatud failid:

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Klubiliikmed ja teised, sel keerulisel ajal...

27.04.2020 15:32
#5
Ise proovis kuuekäigulise kasti ehitada enda putkale.
Bürstner t620 92a.2,8hdi

Lisatud failid:

Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Priit Peljo

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Klubiliikmed ja teised, sel keerulisel ajal...

27.04.2020 21:34
#6
Mina võtsin külmiku ette. Aegajalt oli toas tunda gaasi põlemise jääke, ei läinud kõik korstnasse vaid tuli ka tuppa. Kütte elemendi peal asuva kolmiku madalama otsa kaudu. Soomes on paigaldatud Soliferile originaal külmiku asemele uus Dometic, Mis iseenesest on hea, lihtne ja mugav käsitleda. Paraku on Dometicul kütte keha teisel pool ja ilmselt veidi kõrgemal kui originaalil. Põdrad aga polnud uut auku väljaviiguks teinud, no ega isegi ei tahtnud seina rohkem mulgustada aga muud ei jäänud üle. Tõmme järelikult halb. Tegin seina uue mulgu, teisele poole võimalikult lähedale kütte elemendile, et toru võimalikult lühike tuleks ja 60mm kõrgemale. Ühendasin RV toruga külmiku ja väljaviigu. Katsetades ajas ikka sooja põlemis jääke kolmiku kaudu tuppa. Panin siis kolmiku teise otsa alumiinium toru ja viisin selle võimalikult madalale lootes, et sooja allapoole ei pressi. Lõpuks ei aidanud muud kui tegin selle alumise otsa pimedaks. Nüüd peaks hää olema. Panin veel mõned pleki tükid kuuma kaitseks, et kuumus miskit sulatama ega süütama hakka. Väljalaskele sai veel kivivillane soojustus ümber, et lämmit vähem tuppa tuleks, sest Soliferil tuleb kõik soe kapi tagant tuppa lae alla. Talvel pole paha aga suvel on paha. Ajaviiteks hea nokitsemine.
Solifer 5602I
Klubi liige 839

Lisatud failid:

Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Priit Peljo

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Klubiliikmed ja teised, sel keerulisel ajal...

28.04.2020 15:09 - 28.04.2020 15:10
#7
atomik kirjutas: Ise proovis kuuekäigulise kasti ehitada enda putkale.
Kirjuta sellest 2,8 otsa minevast 6 käigulisest kastist natuke pikemalt. Sa pole ainuke kellel 4 ja 5 vahelt üks käik vajaka on.
CNC freesimistööd 3D printimine www.vigurpuit.ee
Viimati muutis: 28.04.2020 15:10 ifffff.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Klubiliikmed ja teised, sel keerulisel ajal...

28.04.2020 19:44 - 28.04.2020 19:45
#8
Mina värskendasin kunagi ammu pihta saanud ja ohtra pahtliga üles ehitatud haagise nina:
Elddis Hurricane 2000 GTX
Klubi Eesti Karavan liige #984

Lisatud failid:

Viimati muutis: 28.04.2020 19:45 reimo.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Priit Peljo

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Klubiliikmed ja teised, sel keerulisel ajal...

28.04.2020 20:22
#9
Tere mina paneks sissepoole klaasriide siis lihtsam üles ehitada tagumise stangega samamoodi tegin tulemus oli päris ilus!!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Klubiliikmed ja teised, sel keerulisel ajal...

28.04.2020 21:02 - 28.04.2020 21:06
#10
ifffff kirjutas:
Kirjuta sellest 2,8 otsa minevast 6 käigulisest kastist natuke pikemalt. Sa pole ainuke kellel 4 ja 5 vahelt üks käik vajaka on.

Ma plaanisin ka mingil ajal 6-se kasti paigaldust, just pika 4-5 käiguvahe pärast. Aga peale mõningat eeltööd valisin oluliselt lihtsama ja odavama variandi - lasin mootori ära chippida. :-) Sellega kadus ka 6 käigu vajadus.
Ära sõida kiiremini, kui su kaitseingel lennata suudab.
Klubi Eesti Karavan liige nr. 700
Illar Algma
EuraMobil 2004
Tel: 5072560
Tallinn, Kristiine.
Viimati muutis: 28.04.2020 21:06 Illar.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Klubiliikmed ja teised, sel keerulisel ajal...

28.04.2020 21:13 - 28.04.2020 21:14
#11
Illar kirjutas:
Ma plaanisin ka mingil ajal 6-se kasti paigaldust, just pika 4-5 käiguvahe pärast. Aga peale mõningat eeltööd valisin oluliselt lihtsama ja odavama variandi - lasin mootori ära chippida. :-) Sellega kadus ka 6 käigu vajadus.

Teame ja tunnustame.
Mina põhimõtteliselt chippisin mootorile lisaks ka käigukasti :) , sellest pikem teema olemas.
Raivo Koppel
729

Viimati muutis: 28.04.2020 21:14 kaminahi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Klubiliikmed ja teised, sel keerulisel ajal...

28.04.2020 21:22
#12
Illar kirjutas: Ma plaanisin ka mingil ajal 6-se kasti paigaldust, just pika 4-5 käiguvahe pärast. Aga peale mõningat eeltööd valisin oluliselt lihtsama ja odavama variandi - lasin mootori ära chippida. :-) Sellega kadus ka 6 käigu vajadus.

No mu omal on 2,8 90kw, ehk siis mehaanilise pumbaga variant. See on juba 13 võtme ja kruvikeeraja kaasabil niipalju "chipitud", et veel kultuurne sõita on (loe ei aja väga hullult musta välja kiirendades). Kõige nõmedam on see pikk käiguvahe kui tuleb maanteel 70 ala. Siis on täpselt nii, et 4 käigule pannes on mootor jubedalt pöördes, aga 5-ndaga tiksudes ei jaksa enam viisakalt 70kmh pealt kiirendada, ja pead 70 ala lõpus ikka käigu alla vahetama ja 4-ndaga laskma peeneks, et viiendaga minna jõuaks. Oleks see puuduv käik seal vahel poleks seda pidevat peenestamist 4-nda käiguga.


... poleks see auto 20a vana, siis paneks vist üleüldse mingi automaatkastiga kone vahele.
CNC freesimistööd 3D printimine www.vigurpuit.ee

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Klubiliikmed ja teised, sel keerulisel ajal...

28.04.2020 22:23 - 28.04.2020 22:42
#13
Jah, see 4-5 käigu teema on tuttav.
Siiani olen piirdunud mootori peenestamisega.
Tegelikult ju pole selllel häälel midagi viga ja kui turbo taga, siis minek ka mõnusalt tunda.
Eks ta natuke kütusekulu mõjutab küll.
See 5 käiguga alla 80 sõitmine pidi ju käigukasti 5 käigule halvasti mõjuma, sest õlitus jääb kehvaks.
Mul on küll kastis nõks rohkem õli kui tehas omal ajal ette nägi.
Aga pigem ikka peenestan.
Viimati muutis: 28.04.2020 22:42 meelis.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Klubiliikmed ja teised, sel keerulisel ajal...

01.05.2020 09:45
#14
Uued katuseluugid. Tänud, Maanus23!

Lisatud failid:

Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Priit Peljo, Maanus23

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Klubiliikmed ja teised, sel keerulisel ajal...

01.05.2020 13:37
#15
Aitan alati rõõmuga, kui midagi vaja võib julgesti ühendust võtta.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Priit Peljo

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • WoWa
  • WoWa avatar
  • Eemal
  • Spetsialistist foorumlane
  • Spetsialistist foorumlane
  • Postitusi: 82

Re: Klubiliikmed ja teised, sel keerulisel ajal...

01.05.2020 14:42
#16
Sai siis ka hooldus ja hooaja ettevalmistused tehtud. Päikesepaneelid katusele 3x100w, uus agm aku 180Ah koos smartlaadijaga, mooveri kombineerisin Powrtouch mootorid, mis on kerged ja kiired, panin ilma talata, tuli lisakronstein teha, kuid võitsin kliirensis (kuna neid kõrgeid lamavaid politseinike piisavalt ja eelmise haagisega oli koguaeg hirm neid ületades). elektrooniga läks Truma SE. Tahavaatekaamera ka paigaldasin, esialgi küll pistikuga ette kärupiskiku juurde, veduril peegel 7", mille videojuhe konksu juures.

Lisatud failid:

Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Egau, Priit Peljo

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev