Puhta vee tankimine

Puhta vee tankimine

10.08.2018 15:15
#1
Kas kellelgi on praktilisi kogemusi, kas/kus tanklas õnnestuks peale kütusepaagi ka veepaak täis tankida? Ideaalis ilma oma voolikutega mässamata. Ise pesitsen Mustamäe kandis, aga Tallinna piires pole suurt vahet.

Peale eelmisi Eestis tiirutamisi tühjendamas oleme käinud Vanamõisas, aga lihtsalt paaki natuke vett saada võiks lihtsam (ja odavam - tühjendamise eest küsiti 10€) lahendus olla.
McLouis Menfys Van 3
#949

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Puhta vee tankimine

10.08.2018 19:48
#2
Mina olen sellist võimalust näinud vaid Hispaanias paaris Repsoli tanklas, aga paraku oli vooliku teises otsas alati vedruga kraan, mida pidi kogu aeg käega suruma ja veesurve oli selline, et kannatus lõppes ammu enne, kui veepaaki midagi koguneda jõudis...:angry:
Tavaliselt on ikka nii, et kõigepealt otsid veekapiga tankla, jätad bussi kuskile nurga taha, jalutad sellise näoga :whistle: , nagu oleks vesi kõige viimane asi, mis sind huvitab kapist mööda, samal ajal profesionaalse pilguga hinnates kraani otsa kuju ja võimalikku veesurvet. Ringiga bussi juurde jõudes võtad oma voolikurulli, monteerid sellele adapterite kohvrist õige otsa ja peatud nagu juhuslikult kapi ees. Siis saabub kõige olulisem moment, mil Sa pead arendama lausa vormeli rattavahetaja kiirust ja osavust - ühendad vooliku kraani otsa ja lased vee jooksma... Edasine sõltub vaid veesurvest ja tanklatöötaja jalgade kiirusest... Kui ta kohale jõuab, võid ju seletada, et tegelikult üritad siin hoopis päikese järgi orienteeruda ja ise ka ei saa aru, kes vooliku paaki on toppinud...:S , aga enamasti oled selle ajaga paagi täis saanud ja võid käsi laiutades, õlgu kehitades ja arusaamatust teeseldes :blink: edasi sõita.
Võibolla on teistel teised kogemused, aga minul on tavaliselt nii läinud...
Kui nüüd päris tõsiselt rääkida, siis kui Sa tööpäeval Keilasse satud, saan Su bussi paagi vett täis lasta ja halli vee ka ära sokutada, aga sellist tanklat, kus saaks ilma oma vooliku ja väikese seikluseta vee kätte, pole mulle kahjuks ette sattunud...:(
Ära sõida kiiremini, kui su kaitseingel lennata suudab.
Klubi Eesti Karavan liige nr. 700
Illar Algma
EuraMobil 2004
Tel: 5072560
Tallinn, Kristiine.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Puhta vee tankimine

10.08.2018 22:05
#3
Nii, käisin Sõpruse pst Circle K-s. Võtsin paagitäie diislit ja kassas küsisin, et kas vett võib võtta matkaautosse. Anti lahkelt nõusolek.

Sinnamaani läks hästi. Aga tankima hakates selgus, et kumbki mu vooliku otstest sinna nende kraani otsa hästi ei istu. Sellega, mis natuke paremini istus, sai umbes veerandi survega lasta, niimoodi ma siis umbes 5 minutit seal lödistasin ja silma järgi ca 15-20 liitrit omale paaki sain. Aga vast elab sellega päeva jagu kätepesu üle, kuni homme õhtul kämpingusse jõuab.
McLouis Menfys Van 3
#949

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Puhta vee tankimine

10.08.2018 22:30
#4
Ära lödista,osta 5 l kastekann mul toimib.Kõlbab ka tavaline 5 l veepudel,joosta saab aga vee ka sisse.
+372 5112298 MB-Challenger 315

Nr 745

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Puhta vee tankimine

10.08.2018 22:53
#5
mina kasutan 16 liitrist saku lätte tünni. saab korraga rohkem vett tuua.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Puhta vee tankimine

10.08.2018 23:00
#6
Ma ei kujuta ette, kuidas Saku Lätte tünni sinna sisse valada, see auk on täiesti vertikaalne ja kerega tasa. Pigem siis juba, kui Circle K nii lahke on, leida mingi üleminek, mille nende kraani otsa saab panna.
McLouis Menfys Van 3
#949

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Puhta vee tankimine

11.08.2018 00:10
#7
Üsna lihtne lahendus on kastekann. Oleme seda 10 aasta jooksul kasutades tankinud bussi tuhandeid liitreid vett. Ei mingeid trikke.

Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Lisatud failid:

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Puhta vee tankimine

11.08.2018 07:32
#8
On erinevaid jublakaid, millega voolik suvalise kraani otsa ühendada. Näieks ilma keermeta

Lisaks ei võta palju ruumi üks veniv voolik.
kaup24.ee/et/aed-ja-lemmikloomad/kastekannud-voolikud-niisutus/pikenev-kastmisvoolik-innovagoods-75-m?id=1622566

Lisatud failid:

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Puhta vee tankimine

11.08.2018 08:16
#9
Mul hetkel selline veniv voolik ongi, kahe erineva otsikuga.
McLouis Menfys Van 3
#949

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Puhta vee tankimine

11.08.2018 10:02
#10
tfr, teinekord astu/sõida minu juurest Tondilt läbi... Saad paagi täis.
Tervitades,
Priit Peljo
Klubi Eesti Karavan liige nr 748
★★★ Mobile office on road ★★★
www.teeseeise.ee/et
Tel 53315713

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Puhta vee tankimine

12.08.2018 20:33
#11
Cirkel K tavaliselt 3/4 valiskeermega kraan. Aga ise olen ka kastekannuga ringi jooksnud.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Puhta vee tankimine

12.08.2018 21:50 - 12.08.2018 21:51
#12
Lisaks Arvo.A pakutud liitmikule tuleks võtta ka adapteriga kraaniliitmik ja siiani pole mina veeta jäänud ;)
CARTHAGO CHIC E-LINE I 50 YACHTING EDITION
Klubi Eesti Karavan liige nr. 670; 999

Lisatud failid:

Viimati muutis: 12.08.2018 21:51 Imre.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Puhta vee tankimine

14.08.2018 03:16
#13
Mul on aastatega kogunenud oma 3-4 erinevat adapterit ja 6 m. läbipaistev voolik.
Eesti kohta nõu anda ei oska. Käin Nõmmel sõbra juures külas ja siis lasen ka paagi täis.

Mujal Euroopas kasutan järgmist taktikat. Jalutan kassasse ja küsin kas siin saaksin täis lasta nii diislipaagi kui ka külma vee.
Kui kraan olemas, siis tihti saabki kaubale. Ainult vett küsides ollakse kitsid. Aga ma ei pane seda pahaks.
Nüüd tänu park4night äpile tankisin mitmel pool vett hinnaga 80 liitrit umbes 1 Euro. Mõnel pool on automaat seadistatud küsima 50 sendiseid.
Aga adapterid ja oma voolik PEAVAD siiski kaasas olema.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Puhta vee tankimine

17.08.2018 21:05
#14
Mõnel autol saab ka tünnil korgi pealt keerata ja siis täida, millega tahad. :)
Mul Saksamaal voolik ei ulatunud ümber auto ja hakkasin uksest otse paaki täitma.
Üks tädike püüdis mulle korduvalt selgeks teha, et auk on teisel pool autot. :P
Bürstner T620 1992
EKK nr. 800

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Puhta vee tankimine

21.08.2018 23:35
#15
Eks ta ole jah naljakas, kui asjale sedamoodi lähenetakse. Olen ise ka voolikuga uksest otse tünni lasknud. Vanal bussil nimelt puudus ülevoolu toru ja tuli seda täituvust otse oma silmaga hinnata. Siis saigi selgeks et nii kõige effektiivsem.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev