Tüüpiline ajakirjanduslik lähenemine, et artikkel müüks.
Väike minupoolne kommentaar asjale (ärge allpoolesitatud päevade arvu päris tõe pähe võtke).
See Läti versioon maksustamisest on üks leebematest lähenemisviisidest mis on kasutusel vist enamuses Euroopa riikides, ilmselt ka väljaspool Euroopat.
Karmimate reeglitega riikides nagu Soomes sellist maksu ei olegi. Kui soomlane kes alaliselt elab Soomes, tahab Eestis ostetud ja Eesti registris olevat autot Soomes kasutada, saab ta seda teha vist kuni 180 päeva ühes kalendriaastas, pärast seda peab auto Soomest kadunud olema järgmiseks pooleks aastaks. Kui aga see sama soomlane tahab autot üle 180 päeva kasutada, peab ta selle ajutiselt registreerima Soome registris ja sellele autole väljastatakse ajutiselt Soome numbrimärgid... muidugi vastava tasu eest... ja tasuma edaspidi ka kõivõimalikud kohalikud maksud, tegema ülevaatuse Soomes jne.
Sama tegelikult kehtib eestlaste kohta kes käivad Soomes tööl. Kui neil on Soomes ajutine elu-/tööluba nt 1 aasta, siis võivad nad minu mälu järgi kasutada oma autot samuti 180 päeva, kui tahavad pikemalt, siis tegelikult peavad ajutiselt oma auto registreerima Soome registris. Kui seda lubatud päevade arvu eirad ei ole mingeid aasta- või päevamakse, on lihtsalt kohe trahvid mida võib siis välja kirjutada kasvõi iga päev.
Lätis tehakse pehmem variant, kui Läti registrisse ei taha oma muus riigis registreeritud sõidukit üle tuua, kuid tahad Lätis (omas kodus) sõita sellega rohkem kui 92 päeva, maksad vastava lõivu... mis ei ole just väike.
Ametiautodega sama lugu.
Need seadused üldjuhul ei kehti isiklike sõiduautode ja matkakate puhul kui reisid lihtsalt ühest riigist teise puhkuse eesmärgil (ma küll ei tea kui pikalt konkreetselt saavad talvised puhkajad ametlikult viibida ühtejutti nt Hispaanias või Portugalis).
Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.