Autoabi Leedus

Autoabi Leedus

20.09.2013 16:56
#1
Panen nüüd kirja oma hiljutise kogemuse. Ehk on kellelgi sellest tulevikus abi.

Tekkis hiljuti mõte Tšehhis käia. Laupäeva lõunaks oli auto sõiduvalmis ja kuni Panevezise ringtee Statoili tanklani ei mingit muret. Tanklas bussi käivitades jäi geneka punane tuli põlema. MIDA!!! Väik törts gaasi ja tuli kustus. Väike kahtluseuss jäi närima aga mida sa ikka teed. Kaunase külje all jäin tee äärde seisma ja tuli hakkas uuesti hõõguma. Nüüd polnud enam kahtlustki- selle genekaga järgmist 3000 kilomeetrit punnida ei tule kõne allagi. Kuna käed ei kasva just pe...st välja ja ennegi on bussi all roomatud, läks kohe tanklas lammutamiseks. Kahtlus oli harjadel aga siis avastasime, et vaja on 6mm padrunit. Mida pole, seda pole. Siis sai esimene motivatsioon otsa. Aga kust sa laupäeva öösel ikka abi saad. Uurisin tanklast, mis sorti autoabi Leedus võiks loota. Teenindajatibi arvas Leedu keeles "ne ponimõmm". Ok. Valisin siis 1888 ja hopsti oli mul otsas eestlane. Täiskasko puhul poleks edasi muret olnudki. Sõiduautol on mul selline kaval pakett olemas. Sealt sain siis vastava leeduka telefoninumbri. Leedukas oli paras jurakas ja tuli ikka pikalt seletada, et esimese hooga vaja peenikesi võtmeid, et sotti saada, kas kahtlused on õiged. 40 minutise ootamise järgi oli leedukas kohal. Vaja oli hoopis 5,5 mm padrunit, mida eriti ei liigu. Saime klotsi kätte ja selgus, et tegu praakharjaga, mille vasktraat tuntavalt lühem. Pool harja oli veel alles. Ja ganekas käis alles 2 aastat tagasi kap remondis. Leedukas oli pealt 50 mees ja rääkis vene keelt normaalselt. Mees osutus päris nutikaks. Loobumise asemel lõikasime selle traadi läbi ja tegime kohvrist leitud jupi abil pikemaks. Pusimist oli korralikult aga finaal oli seda väärt. Genekas kokku ja laadimine ok. Kokku kulus peaaegu poolteist tundi ja maksma läks see nali 58.- EUR, mille kohta anti mulle korralik kviitung ka. Leedu firma oli UAB Aremesta ja kirjade järgi on tegu Bosch Sewrvice-ga. 24 h telefon on +370 610 15 555
Sobivad harjad saime Poolast 5 Euriga ja sama palju läks maksma ka 5,5 padrun. Aga vaja neid ei läinudki. Nüüd olen kodus tagasi ja genekas töötas ilusti.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev