Rolleri või muu raskuse kandja.

Rolleri või muu raskuse kandja.

24.01.2018 12:15
#1
Ehk kellelgi samad vajadused ja talvel sama igav kui mul.:)

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Rolleri või muu raskuse kandja.

24.01.2018 12:59
#2
Midagi siis ehk abiks!

Lisatud failid:

Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Vamm

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Rolleri või muu raskuse kandja.

24.01.2018 14:10
#3
Isetehtud, või ostetud?

Ja kui juba raskuse kohta jutt, siis küsiks. Kas oli keegi kunagi kaalutud kuskil europas? Kui auto ületab registri massi, siis saab trahvi?
Oli: Rapido Confort -79.
Nüüd: Iveco Daily Bürstner A580 -93

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Rolleri või muu raskuse kandja.

24.01.2018 14:31
#4
Sai ikka ise tehtud,aga kaalu tuli juurde koos konksuga kindlasti ja koos rolluga kaal lubatust üle.Kaalumises endal kogemus puudub,küll aga kuuldavasti kaalutakse ja trahv oli seelord olnud euro kilo eest....:)

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Rolleri või muu raskuse kandja.

25.01.2018 15:56
#5
Prantslastel on sellised abinõud populaarsed:
Ära sõida kiiremini, kui su kaitseingel lennata suudab.
Klubi Eesti Karavan liige nr. 700
Illar Algma
EuraMobil 2004
Tel: 5072560
Tallinn, Kristiine.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Rolleri või muu raskuse kandja.

25.01.2018 16:03
#6
Igatahes tehtud,kuigi kui nüüd kui kaalumine peaks populaarseks muutuma siis peab rolluga järgi sõitma hakkama...:)

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Rolleri või muu raskuse kandja.

26.01.2018 09:56
#7
Kindlasti on see mugavam lahendus kui käru vedada, kuid siin peab jälgima tagarehvide koormusindeksit ja tagaosa teeb pööretel suurema kaare, eks kergita veel esiotsa mis mingilmääral mõjutab juhitavust.
Aga see profidele ei tohiks muret teha.
Retro lada stange:lol:

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Rolleri või muu raskuse kandja.

26.01.2018 10:12
#8
....ega ta rohkem vast ikka kaalu kui paar parajat Eesti meest 4 õllega,tagaseinast 66 sm väljaulatuv osa ja laiusest autost kitsam.Padjad taga ja rohkem rõhku sisse,saab vast hakkama.Panin ka lisakaamera,mis tagurdamisel aitab.:)

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Rolleri või muu raskuse kandja.

26.01.2018 10:47
#9
Eilsele postitusele jäi pilt lisamata:
Prantslased veavad oma motikaid ja võrre selliste atribuutidega. Eks ta ole kindlasti pisut tülikam, kui see päris saba otsa istutatud platvorm, aga selle eest ei pea pabistama, et lisaraskus bussi õblukesele tagaosale haiget teeb.
Mis kaalu puutub, siis selle piiresse on ilmselt ka ilma tsiklit kaasa vedamata keeruline jääda... Minul vähemalt.:unsure:
Ära sõida kiiremini, kui su kaitseingel lennata suudab.
Klubi Eesti Karavan liige nr. 700
Illar Algma
EuraMobil 2004
Tel: 5072560
Tallinn, Kristiine.

Lisatud failid:

Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: murumees

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Rolleri või muu raskuse kandja.

26.01.2018 14:38
#10
Seda kindlasti ja miinuseks näen et lisandub ka kiirtee maks,ilmselt see kirjas kui haagis.Saada siis privasse kuidas pildi üles said...:)

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Rolleri või muu raskuse kandja.

26.01.2018 19:26
#11
Ei saanud aru. k2rul on sama numbrim2rk nadu autol... kuigi tal omad rattad, ja l2heb konksule. Imelik...
Oli: Rapido Confort -79.
Nüüd: Iveco Daily Bürstner A580 -93

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Rolleri või muu raskuse kandja.

26.01.2018 20:09
#12
See äkki lihtsalt prantsuse eripära. Muidu saksas müüakse seda täiesti tavalise käruna.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Rolleri või muu raskuse kandja.

26.01.2018 20:54
#13
murumees kirjutas: Seda kindlasti ja miinuseks näen et lisandub ka kiirtee maks,ilmselt see kirjas kui haagis.Saada siis privasse kuidas pildi üles said...:)

Meie pere pikematel ja kaugematel reisidel oleme teinud kalkulatsioonid ja lisanduvad kiirteemaksud ei ole olnud argumendiks järelhaagisest loobumiseks. Pikemal reisil on haagise kaasavõtmiseks kindlasti argumendiks ka täiendava matkavarustuse kaasavõtmine samas bussile väiksema koormusega. Näiteks küljetelk ja kõik selle juurde kuuluv. Sõltub muidugi reisi eesmärgist. Kui on soov pidevalt ringi liikuda, siis olukord teine aga meie üritame kaugetel reisidel suhteliselt kaua ühe koha peal püsida ja vähem ringi sõita. Eks nende valikute järgi on ka juba võimalik otsuseid teha.

Teine asi, mida eespool postitustes öeldi - vaata oma rehvide, eriti tagarehvide koormusindeksid üle. Seda eriti juhul, kui buss on pigem ülekaalus. Üritame sel teemal teha Klubi järgmisel seminaril vastava infoteema.
Kaalumisega pole meil 10 aasta jooksul kokkupuudet olnud. Ei ole kuulnud, kas Eestist kedagi üldse on kunagi kaalutud (ilmselt on aga see on ikka väga harv juhus siis).
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Rolleri või muu raskuse kandja.

26.01.2018 21:18
#14
Saksa tv näitel nad ikka kaaluvad tipp hooajal. Aga polizei töö stiili näitab lause "Kui veoautojuhil on turvavöö kinnitama näitab see et ta laseb ka muud reeglid üle"

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Rolleri või muu raskuse kandja.

26.01.2018 21:46
#15
Nojah, siis on meil vedanud. Me veedame tipphooajal suve Eestis, milleks reisida ainukesel ajal aastast Eestist ära, on võimalus olnud reisida talvel.
Turvavöö mitte kasutajatest ei saa aru.
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Rolleri või muu raskuse kandja.

26.01.2018 22:11
#16
Mind saksas kaaluti,suunati kiirtee parklasse.Trahvi ei saanud,anti võimalus kaal normi viia.Lasin vee (puhta)maha panin vana teleka prügi kasti ja samasse kasti ka kõik mis kannatas äraviskamist.Tagavara ratta sokutasin eesti rekkale ja saime kaalu.
+372 5112298 MB-Challenger 315

Nr 745

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Rolleri või muu raskuse kandja.

26.01.2018 22:17
#17
See siis suvisel reisil?
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Rolleri või muu raskuse kandja.

27.01.2018 11:44
#18
Augusti lõpp Austriast tulles ,kontrolliti rekkaid ja matkaautusid.Eks ma peale seda olen vaadanud hoolikamalt mida võtta või jätta.
+372 5112298 MB-Challenger 315

Nr 745

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Rolleri või muu raskuse kandja.

20.05.2019 00:18
#19
Murumees palju see aparell seal taga kannatab?Kas 200 kg motika võib peale ajada?Kas sellele peab ka mingi sertifikaadi hankima ?
+372 5112298 MB-Challenger 315

Nr 745

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Rolleri või muu raskuse kandja.

20.05.2019 08:10
#20
Vamm kirjutas: Mind saksas kaaluti,suunati kiirtee parklasse.Trahvi ei saanud,anti võimalus kaal normi viia.Lasin vee (puhta)maha panin vana teleka prügi kasti ja samasse kasti ka kõik mis kannatas äraviskamist.Tagavara ratta sokutasin eesti rekkale ja saime kaalu.

Kas jäeti mingi eksimismaa ka kaalu juures või aeti täpset kaalu taga mis täismassina kirjas?
CARTHAGO CHIC E-LINE I 50 YACHTING EDITION
Klubi Eesti Karavan liige nr. 670; 999

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Rolleri või muu raskuse kandja.

20.05.2019 10:43
#21
Soomes üks selline müüa 200€tahtis

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Rolleri või muu raskuse kandja.

20.05.2019 11:57
#22
Täismassi järgi vaadati ,mul suht vähe oli üle.Kuskil 150 kg vist ,eks ma olin vähe ähmi ka täis et mis nüüd saab.
Kus soome lehel see aparell müügis on?
+372 5112298 MB-Challenger 315

Nr 745

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Rolleri või muu raskuse kandja.

20.05.2019 12:33
#23
Selline, kirjutas otse messengeri mulle.

Lisatud failid:

Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Vamm

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Rolleri või muu raskuse kandja.

20.05.2019 22:50
#24
...kaalunud pole,aga eks ta oma paarkümmend kilo tuleb ära,raamistik ise kannab kindlasti,aga vaatama peab kuidas tehtud kinnitus ,ehk kindlasti peaks olema raamipikendus ja mõistlik oleks ka kui auto raamiga liitudes tugevduskolmnurk tekiks.Raamipikenduse ja tugevduse koos haakekonksuga paigaldas koos oma sertifigaatide ja spilkadega Konekesko,kanderaamil endal lisapabereid pole,polnud ka mu eelmisel autol ja neli ülevaatust keegi huvi ei tundnud.Teel pole ka tülitatud,minu rollu 120 kg,nii,et teoreetiliselt....kuigi jõuõlg ju päris suur.Mulle ja mu vajadustele igati sobiv ja kui härrased ametnikud karistada soovivad,olge lahked....karavan sõidab aga ikka edasi!
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Ivar Kalev, Vamm

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Rolleri või muu raskuse kandja.

27.05.2019 08:26
#25
Hei!

Kas selle aparelli kohta mingit joonist/visandit ka on ja mis materjale kasutasid? Hetkel mul rattahoidja (3 ratast) tagakonksul ja tundub kuidagi väga nõrk, seega on endal ka mõte talvel aega võtta ja ehitada rattahoidja alusraami külge. Loodetavasti saab tugevam olema.
Kuna sinna tulevad ka lisatuled ja lisanumbrimärk, siis mul küsimus - kas peab ARk-is (või mingis muus säärases asutuses) sellele ka kinnituse/loa saama, et liiklusvahendil seda kasutada.
Varasemalt kogemus iseehitatud kerghaagisega, siis oli küll vaja registrieelset ülevaatust, kerenumbrit ja ARK registreerimist.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev