Rimori surm või vastupidi.

  • mega
  • mega avatar
  • Pole saidil
  • Kogemustega foorumlane
  • Kogemustega foorumlane
  • Päike lükkab tagant...
  • Postitusi: 68

Re: Re:Rimori surm või vastupidi.

19.07.2012 20:26
#26
Saatsin Meelisele kirja, eks kuuleb...
Ma olen siin juba olnud...

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Rimori surm või vastupidi.

19.07.2012 23:24
#27
Ma pole kahjuks selliseid dusikardina trippe näinud.
Ehk ikke Meelis saab avitada.
5o9279o

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Rimori surm või vastupidi.

20.07.2012 08:20
#28
Saan aru, et tegu Tartu inimesega. Helista mulle saad näha millist Meelisel on.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Rimori surm või vastupidi.

24.07.2012 02:57
#29
Paar päeva tagasi Tallinna Bauhausis kardinaid valides nägin ka muljetavaldavat hulka igatsugu plasikust kardinahoidjaid. Mõned neist tundusid küll tuttavad olevat.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Rimori surm või vastupidi.

28.08.2012 09:54
#30
Vahepeal olen bussi vaikselt osandanud.
Nuputasin, kuidas saada kätte alumiiniumplekk kuudi pealt. Seda polnudki nii lihtne teha, nagu kuskilt lingilt oli näha (seal, kus plekki vahetati).
Lõpuks õnnestus see poja ja tule abiga. Võtsin mõned suuremad tükid. Oli piisavalt raske tegevus. Arvasin, et niipalju aluplekki mul vaja ei ole.

Pleki alt oli kenasti näha, kuidas latid mädanevad. Mõne koha pealt oli puit täiesti korralik (valge). Mõne koha peal täiesti olematu.
5o9279o

Lisatud failid:

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Rimori surm või vastupidi.

28.08.2012 10:00
#31
Nüüd on autost järgi jäänud ainult põhi ja esiosa. Kõik ülejäänud osa on likvideeritud ja vajalikud osad tallele pandud.
5o9279o

Lisatud failid:

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Rimori surm või vastupidi.

28.08.2012 10:07
#32
Huvi pärast avasin ka põranda detaile. Ülejäänud kvaliteeti arvestades pole ma sealt midagi paremat oodanudki. Suurtest pragudest ja juppidest koosnev soojustus. Ka külje läbiviigud seintes olid teostatud samuti. Augu kohas oli peno suurelt ära lõigatud ja mingi puuraam ümber pandud. Vahepeal aga polnud peale õhu midagi.
5o9279o

Lisatud failid:

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Rimori surm või vastupidi.

28.08.2012 10:15
#33
Kahe kuu jooksul on märjast penost välja kuivanud 238g vett. Siiski on jäänud sinna sisse veel 94 grammi vett. Eks aeg näitab, kas see üldse lõplikult välja kuivab. Penod on olnud selle aja sees pidevalt õues, vihma eest varjul.
5o9279o

Lisatud failid:

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Rimori surm või vastupidi.

28.08.2012 10:21
#34
Totaalses ülekaalus ;)

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Rimori surm või vastupidi.

28.08.2012 10:27
#35
sellisena paigaldatud (põrand) peno tükid näitavad kvaliteeti päris hästi
reaalselt pole mitte mingit vahet kas see peno puzle on seal või ei ole - toimet temperatuurile sellisena igaljuhul ei ole

v.a. juhul kui see peno on mõlemalt poolt 100% kaetud ja õhu liikumist ei toimu.

tehase kokkuhoid oli kui palju ? ~ 0,x eur "makrofleksile" või suurem tükk peno samas hinnas
tõenäoliselt on kallim nende pisiksets tükkide prügikäitlus ja hoiti seda kokku :P .

pole just innustav vaatepilt neile kellel on sarnane vanem liikur või kellel on probleem "kerega"
Kui suureks saan hakkan ise sõitma - vohh!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Rimori surm või vastupidi.

28.08.2012 11:08
#36
MeelisV kirjutas: ...pole just innustav vaatepilt neile kellel on sarnane vanem liikur või kellel on probleem "kerega"
Ega me ei tea tänastest liikuritest midagi. Kas keegi tahaks uurida uue kuudi "siseelu"? ;)
Põrand oli küll mõlemalt poolt kinni liimitud, aga siiski ei innusta see vaatepilt mind. Kvaliteet ikke alla igatsugu arvestust.
Kui nüüd võrrelda Meelise käru ja seda Rimorit, siis Meelise käru (välja arvatud alusraam) on kvaliteetse tehase toode ja Rimor on vene ajal kolhoosi töökojas tehtu. :unsure:
5o9279o

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Rimori surm või vastupidi.

28.08.2012 11:30
#37
noh ütle välja mis mu alusraamil viga on :P :silly:

aga jah keegi ei tea mis mõne uuema (võibolla ka päris uue) "kuudi" seinas laes või põrandas toimub.
inimene on ekslik ja kõike ei suudeta kontrollida jne.
aga siiski on lootus, et uuematel on ikka kvaliteedikontroll ja ettekirjutatud metoodika paremini toimimas.

usa-s tehakse ka väikeseid teardrop´e nn tehases, et ettevõtted teevad neid oma põhitegevusena müügiks.

alles oli üks teema kus 2008 a käru läks lammutamisele sest oli päris läbi kõdunendu ja toodi välja piltidega igasugu probleeme.
üks selline tehasetoode on ka eestis ja omaniku sõnul lasi ta sellel kohe alguses müüja kulul teha parandusi.

ja pole keegi kaitstud - ka praegused uued sõiduautod omavad mõningaid imelikke vigu ja mõnel kipub kere ära roostetama mõne aasta jooksul seega pole ka uus matkaauto garanteeritud kvaliteediga - 20 a. muretut erne-elu
või ?
Kui suureks saan hakkan ise sõitma - vohh!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Rimori surm või vastupidi.

28.08.2012 18:08
#38
MeelisV kirjutas: noh ütle välja mis mu alusraamil viga on...
Ma seda juba ükskord ütlesin - liiga võimas on.
Üks hea nimega firma ei pea selliseid insenere, kes raamile 12,5kordse tugevusvaru projekteerivad. :P
Aga fakt on see, et su käru on tehtud hea nimega firmas ja see raami projekteerija tuleb sealt lahti lasta. ;)
5o9279o

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Rimori surm või vastupidi.

28.08.2012 20:51
#39
veel teemast välja aga see 10..15 kg hinnanguliselt mis sa arvad on seal liigset tugevust pole väärt riski seda eemaldada
samas lisasin sinna täna veel paar pulka lisaks :P

aga jah kõik peno tihandasin ma ikka kõvasti vahuga ära
küljelt ja pealt plekk
alt plastik - sealt tuul läbi ei tule
ja kui vesi kuskilt tuleb siis pole midagi mädaneda :silly:
Kui suureks saan hakkan ise sõitma - vohh!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Rimori surm või vastupidi.

28.08.2012 20:56
#40
;) Eks omanik tea paremini, mis möllule see raam peab vastu pidama ;)

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Rimori surm või vastupidi.

28.08.2012 21:43
#41
MeelisV kirjutas: ...aga jah kõik peno tihandasin ma ikka kõvasti vahuga ära
küljelt ja pealt plekk...
Lisaks annab korralikult vahutamine jäikust kerele. See siis lisaboonus soojale.
5o9279o

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Rimori surm või vastupidi.

29.08.2012 11:20
#42
Vaatasin ka Motamehe pilte ja peno paigaldamise kvaliteet kisub juba hullemaks, kui kolhoosi töökoja nurga taga tehtud.
Ma olen juba ennemgi mõelnud sellele teemale, et kui hästi siis tihendatud on. Eriti mures olen pärast seda, kui olin sunnitud endale uued gabariidituled paigaldama. Nimelt ei õnnestunud vana juhtme abil uut juhet sisse lohistada. Nuputasin tükk aega, kust otsast siis puurida-lõhkuda. Kahe mehe õhtuse mõttetöö viljana (leotatud ohtra õllega) sai siis taguosa riidekappi esmalt pisike auk puuritud. Just selles kohas, kus plekk kaarega keerab. August vaatas vastu mitu cm. puhast tühjust. Ei mingit isolatsiooni. Sai siis kipsitoosi mõõdus auk freesitud. Saab hiljem viisaka katte panna. Juhtmete vedamine läks kärmelt aga...mis seal pleki taga muudes kohtades toimub? Mul nimelt ka tootjaks Rimor.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Rimori surm või vastupidi.

08.09.2012 08:54
#43
Sellelt pildilt on näha, kuidas on soojustatud porilaud. Tegelikult peab ütlema, kuidas POLE soojustatud. Parempoolne porilaud on lihtsalt haihtunud aja jooksul. Vasakpoolsel on näha porilaua plekk. Ja just slline ta oligi - ilma igasuguse katteta.
5o9279o

Lisatud failid:

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Rimori surm või vastupidi.

08.09.2012 08:55
#44
Kui puitosad eemaldada, kukub kogu "luustik" kokku.
5o9279o

Lisatud failid:

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Rimori surm või vastupidi.

08.09.2012 08:58
#45
Ka raudraamistikku tuleks hooldada. Iveco tehase raamistik on ju veel vastupidav, kuigi on ka seal roostekahjustusi. Putka raami aga pole enam olemaski. Ka rooste on ära roostetanud. :)
5o9279o

Lisatud failid:

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Rimori surm või vastupidi.

08.09.2012 09:01
#46
Püha asja nimel pole ükski võte taunitav. Dussi äravoolu toru panekuks võib alusraami vabalt läbi puurida. :unsure:
5o9279o

Lisatud failid:

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Rimori surm või vastupidi.

08.09.2012 09:03
#47
Pool masinat on nüüd täiesti puhas. Talveks mahub ta juba kuuri alla. Eks kunagi vaatab edasi, mis saab.
5o9279o

Lisatud failid:

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Rimori surm või vastupidi.

08.09.2012 17:28
#48
Kui vana see kuut oli?
Olen alati imestanud miks need 20+ aastat vanad matkaautod
nii palju maksavad
Nüüd ilmekas näide, et maksavad ikka liiga palju küll.
Mis teed kui ikka keset reisi käes pooleks läheb
Kui suureks saan hakkan ise sõitma - vohh!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Rimori surm või vastupidi.

08.09.2012 23:37
#49
20+ on ta küll. Oli vist 89aasta väljalase.
Mulle on selgeks saanud, et üle 15 aasta vanust puuraamistikuga kuuti pole mõtet enam osta. Ta võib ju pealtnäha ilus välja näha, aga seespidiselt pole teda enam ollagi.
Mu eelmine projektiks toodud käru oli pealtnäha ikke üliklants. Tõin ta lammutamiseks, aga kõik laitsid selle mõtte maha. Ma olin väga õnnelik, kui ühe mäda koha leidsin - oli põhjust lõhkuda. Lõhkudes muidugi selgus kuutide kurb tõde.
5o9279o

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev