Tere, Külaline
Kasutajanimi: Parool: Pea meeles
  • Lehekülg:
  • 1

TEEMA:

Peale põlengut taastamine 04.07.2021 21:09 #1

Tere!

Praktilisest kogemusest, kas kellelgi on kogemust haagissuvila taastamise osas peale põlengut? Kui kõik puhtaks rookida ja alles jääks vaid alumiinium, kas põlemise hais jääb ikka alles?
Ehitaks puidust uue sisu sisse ja kahjustatud koha keevitaks kinni. Materjal tundub kõikjal suht õhuke vineer olevat ja natuke villa vaid. 
Kustutamise käigus sai kogu haagissuvila pulbriga ja veega üle uhutud ning mida ei võtnud tuli, võttis vesi ja tahm. Põhimõtteliselt ainus kahjustamata koht on wc/dušširuum. Ilmselt veesüsteem on ka säilinud. 
On kellegi praktikast kogemusi, kui palju sellise asja taastamine võiks minna maksma ning ajakulu selle taastamiseks. Tööd teostaks ise. 
Gaasiga seotud asju enam haagissuvilasse tagasi ei paigaldaks, vaid läheks uute elektriseadmete peale üle. 


Enne põlengut oli haagis heas seisus. Ka raam oli täiesti roostevaba. Põlengu kohas hetkel raam rooste vms kaetud. Koduse vara kindlustus oli IF-is tehtud, aga kui sellest kasu pole, siis vaja plaan välja mõelda, kas ehitada sisu uueks või siis saaks midagi muud huvitavat sellest teha. 


 
Lisatud failid:

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Peale põlengut taastamine 04.07.2021 22:11 #2

Põlengu taastamise kogemused puuduvad, aga ikka tahtsin midagi ütelda. 
Sinu jutust saab aru, et sul puuduvad vajalikud teadmised ja oskused suvila taastamiseks. Õppida võid, aga arvesta, et see läheb kalliks maksma ja tulemus ei ole sind rahuldav. 
Minu soovitus on, ära hakka taastama.
5o9279o
Teistele meeldivaid postitusi:: Ivar Kalev, Priit Peljo, Telgivai

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Peale põlengut taastamine 05.07.2021 08:35 #3

Millest tuli lahti läks? külmkapp?
Hobby 495WFB
nr 921

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Peale põlengut taastamine 05.07.2021 17:31 #4

Külmkapp jah. Nagu karta oli, siis kindlustusega hakkab jebla pihta. Haagissuvila on nende arvates registris mootorsõiduk ja ei kuulu kindlustuse alla.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Viimane muutmine: lisas rann.

Peale põlengut taastamine 05.07.2021 19:26 #5

Taastamise osas ütlen ainult ühte. Unusta see mõte!
1. suvila on inglane.
2. Seda lõhna välja ei saa.
Lammuta sealt välja mis töötab, ülejäänud on paberitega raam.

Mis põlengu kogemusse puutub, siis eelmisel aastal põles suvila ahju kohal olevasse  kappi umbes peopesa suurune auk- sulas ära päikesepaneeli kontroller. Ise hakkas, ise kustus.
Põlengu kohal olnud 220V automaatne ümberlüliti (välisvoolult inverterile ja vastupidi) haiseb tänaseni, kuigi kannatada  peale suitsu ei saanud.
DENK AN DIE UMWELT FAHR MIT DEM BUS ! Mõtle loodusele, sõida bussiga!
Teistele meeldivaid postitusi:: Priit Peljo

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Peale põlengut taastamine 05.07.2021 19:32 #6

Mis läinud, see läinud, seda ei ole mõtet taasatada, vist.
Proovin otsida lingi, mitte põlenud haagisest, aga niiskuskahjustustega matkakast, tundus mulle lootusetu, aga tehti DYI korda.

Lisatud: Siin link FBs  www.facebook.com/groups/1949350088622771/permalink/3558243344400096/
Tervitades,
Priit Peljo
Klubi Eesti Karavan liige nr 748
Tel: +372 5179063
★★★ Mobile office on road ★★★
eestikaravan.eu

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Viimane muutmine: lisas Priit Peljo.

Peale põlengut taastamine 28.07.2021 12:40 #7

If-i kodukindlustusest oli siiski kasu ja haagis hüvitatakse. Nii et soovitaks seda teistelegi. Paljudel muudel kindlustusseltsidel on haagissuvilad välistuste osas. 
Igaljuhul, kui kellelgi soov see omale saada, siis võib kirjutada ja äkki saame hinnas kokkuleppele. Raam on korras ja põhjaplaat külmiku juurest esilagu tundub minimaalselt viga saanud. 
Muud olukorda illustreerivad juba olemas olevad pildid. 

Hetkel veel seedin oma jaoks mõtet, et äkki leiab midagi muud  huvitavat sinna raami peale senikaua. 
Teistele meeldivaid postitusi:: Ivar Kalev, Rainer

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Viimane muutmine: lisas rann.

Peale põlengut taastamine 28.07.2021 14:28 #8

Mis on hüvitise tingimused?
Tavaliselt makstakse kinni ja asi läheb kindlustusele. 
Kas saad raha ja haagis jääb alles? 

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Peale põlengut taastamine 19.10.2021 18:23 #9

Teema võiks tegemiste alla liigutada, kuna läheb taastamiseks. Samas hinnaklassis kasutatatud haagise seis turul on nukker.
Kui kellelgi sümboolse tasu eest kraami taastamiseks anda, pakuks huvi. Hetkeseisuga siis taastatud oleks, et haagissuvilat saaks haakesse panna ning tuled töötaks. 

Tänakse 2 kerghaagisetäit sisu saanud välja visata. Üks tuleb veel. Siis saab loodetavasti ehitusprotsessiga pihta alata. 

Huvi pakuks kõrvaistujapoolne rattakoobas, aknad (mõõt pole eriti tähtis) ja katuseluuk.

 

Karkass on heas seisus üldiselt.
 

Ees akna kohas ainus lekkekoht, mis oli. 
 
Lisatud failid:

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Viimane muutmine: lisas rann.

Peale põlengut taastamine 19.10.2021 18:36 #10

Liigutasin, loodan on õige koht.
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Peale põlengut taastamine 20.10.2021 14:14 #11

Olen kunagi saksast toonud 5 kohalise  Knaus suvila, mis oli põlemiskahjustustega. Põles lähedal olev  suvila (maani maha) . Kuumusest said kahjustada-ehk siis sulasid ära 2 akent.
Enamus teistest kahjustustest oli tuletõrjujate kätetöö, kes otsisid pleki alt tuld ja seda lõhkusid, ning lammutasid ggaasikasti.

Suvila maksis kinni kindlustus, mina ostsin ta juba järgmise ostja oksjonilt, vist oli 1300 eur ümber. Kaasa sain tiba väiksemad kasutatud aknad. Järgi käisime talvel koos sõbraga. Õnneks ahi oli korras, nii et esimese öö olime kohapeal, kiled olid akende ees juba varem. Järgmine päev oli Lõuna saksamaal lumi maas ja käisime odavat presenti , puust liiste selle kinnitamiseks ja kruvisid ostmas.
Olin ostnud oksjonilt teisest saksamaa otsast mere äärsest Rostockist ka terve väikse haagisetäie suvila kraami, millest enamus olid rullis plekid. Kahjuks plnud küll ühtegi päris valget. Sellel käisime ka selle suvilaga järgi. Suvila ja T4 buss oli nii modru täis, et jäi ainult 2 magamiskohta taha otsa. Mulle voodisse ja sõbra jaoks narile.
Õnneks oli kehtiv ülevaatus, seega transiitnumber polnud probleem.

Eestis taastas suvila ukse ja seina Arpel . Oli see kõik veel krooniajal. Natuke kirju ta jäi aga müüdud ta lõpuks sai. Oleks sobinud ka endale jätmiseks ja paar aastat oligi ksutusel.

Kui aus olla, siis ei kujuta ette, et põlenud suvila sisu tasuks üldse mingi raha eest taastamist. Samas meil on lähim suvilate lammutus vist lätis Riia külje all, seega homsest alates sealt ostma ei saa.
Nii et jääb ainult K.B. , kus olen üsna palju lammutatud inglaste juppe müügis näinud.

Mis haisu puutub, siis minul põles ainult peopesa suurune ala kapis, aga nüüd aasta hiljem, on sisse minnes ikka natuke plastiku põlemise lõhna tunda.
Kange ehitamissoovi korral võiks pigem osta mõne avariilise. Nägin suvel ühe soomest toodud avariilise kaheteljelise taastamist, millel oli tagasein juba uus ehitatud. Päris hea tulemus jäi.

Aga inglase taastamine- no ta on ju ikka ka pärast  inglane. Paljusid neist vanematest saab inglismaalt praktiliselt muidu. Ainus viga, et eestis tuleb otsa 10% tolli+20% käibemaksu +20% käibemaksu transpordi hinnale.

Ei tee muidugi maha inglise suvilaid üldiselt, vaid teatud lohakalt ehitamise ajajärku. Kes tahab vastu vaielda, siis tean eestis firmat, kus päris mitu inglast kokku ostetud varuosadeks. Kuna nad tegelevad ka remondiga, siis vist lihtsat varuosade müüki ei toimu.

Inglise suvilad võivad euroopas olla ka väga kallid, ise vaatasin Sprite erinevaid plastkerega mudeleid, aga ikka veel olen loobunud ksutatud suvilaauto hinnaga uuest haagisest. Võiolla sellel kevadel.
DENK AN DIE UMWELT FAHR MIT DEM BUS ! Mõtle loodusele, sõida bussiga!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Peale põlengut taastamine 17.11.2021 20:47 #12

Vahepeal olen natuke materjali kätte saanud. Põlenud koht on välja lõigatud. Katus sai täitsa kinni pandud ja tuleb sundvent. Nagunii oli enne põlengut suur 330W paneel tellitud ja kogu vajalik elektroonika, mida õnneks ei jõudnud veel külge panna. Kui Tartus kellelgi vana porikas alles, siis oleks huvitatud õllede vastu vahetusest.


Soojustamise osas ~50mm kiht sain sellise huvitava pakkumise. Tuleb teist teed minna. 


 
Lisatud failid:

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Viimane muutmine: lisas rann.

Peale põlengut taastamine 18.11.2021 21:15 #13

Õiged uued pir soojusmaterjalid, liimid ja pir vahud ehituspoest hetkel isegi soodushinnaga pole odavad. Pluss töö maksab ka midagi. Minu kogemus näitab et suletud pooriga puisatud  soojusmaterjal parem ja pole palju kallim, kui hakkad ise ostma materjalid ja iseseivalt paigaldama.

Parimat.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Peale põlengut taastamine 21.11.2021 18:39 #14

Külg on nüüdseks kinni. Liim vahel, on olemasoleva pleki külge needitud. Vaja veel rattakoobast, et kõik omavahel kokku siduda nagu varem oli.
Uuel nädalal saabub elektriline silikoonpüss kohale. Siis läheb suuremaks silikoonitamiseks, et tulevikus lekkeid vältida. Purritada ikka plaanis. Lihtsalt kasutan sellist lahendust, mitte ei lase teenusena ära teha, kui hind selline. 3 pudelit on 100l vahtu. 
www.k-rauta.ee/p/isolatsioonivaht-penosil-easyspray-700-ml/d799

Kui kellelgi huvi gaasiboileri ja gaasiküte (ventilaator rikkis) vastu, siis mul jäävad need üle ja ma usun, et huvilisega saame kaubale küll. 
 
Lisatud failid:

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Viimane muutmine: lisas rann.

Peale põlengut taastamine 26.12.2021 19:44 #15

Kas boiler veel alles?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Lehekülg:
  • 1
Moderaatorid: Ivar Kalev